Szerző Téma: Pogány vallások  (Megtekintve 63908 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Pogány vallások
« Válasz #30 Dátum: 2009 December 07, 14:08:38 »
Én azt gondolom a világtól nem kell többet várni. Viszont ha oda megy a varázsló vudu babával a gyülibe és gonosz szellemeket, átkot küld a gyülire, akkor van mit kezdeni vele, - kidobni ha nem tér meg, de egy bűvésztrükközővel... Mit kell kezdeni a  varázslókkal? Minden estere nem bedőlni a trükkjének és átkának. Isten nagyobb mint a trükkösködők démona. Mi lenne, ha az ördög szabadon azt tehetne a varázslókon keresztül amit akarna? Hát belegondolni is rossz. Akkor miért tud mégis hatással lenni néha? Mert a félelem erős lesz és az elgyengíti az embert, aki elfelejti Isten erejét.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pogány vallások
« Válasz #31 Dátum: 2009 December 07, 16:46:19 »
Én azt gondolom a világtól nem kell többet várni. Viszont ha oda megy a varázsló vudu babával a gyülibe és gonosz szellemeket, átkot küld a gyülire, akkor van mit kezdeni vele, - kidobni ha nem tér meg, de egy bűvésztrükközővel... Mit kell kezdeni a  varázslókkal? Minden estere nem bedőlni a trükkjének és átkának. Isten nagyobb mint a trükkösködők démona. Mi lenne, ha az ördög szabadon azt tehetne a varázslókon keresztül amit akarna? Hát belegondolni is rossz. Akkor miért tud mégis hatással lenni néha? Mert a félelem erős lesz és az elgyengíti az embert, aki elfelejti Isten erejét.

 :igen:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Pogány vallások
« Válasz #32 Dátum: 2009 December 18, 08:57:03 »
A minap beszélgettem egy krishna tudatúval. Az volt nagyon meglepő, hogy most különösen előjött az, hogy ezek az emberek nagyon sok olyan szót használnak, melyek a keresztyén vallásunkban is előfordulnak pl. "megismertem az Úr kegyelmét és jóságát", "várom a feltámadást", "Isten szeretete az emberek iránti szeretetre visz" stb. Mindenáron azt akarta elhitetni velem, hogy mi mind ugyanazt az Istent hirdetjük és imádjuk. Félelmetes. Eleve úgy mutatkozott be, hogy ő egy szerzetes. Nehéz mit kezdeni az ilyenekkel, mert menne is az ember, de szeretné Istent is hirdetni az ilyen eltévedt lelkeknek. A legutóbbi alkalommal úgy döntöttem, hogy nem fogok nagy teológiai okfejtésbe bonyolodni és a kárhozatot kilátásba helyezni, mert ezek a szerencsétlenek úgy is kapnak ebből eleget minden nap. Ehelyett a következő stratégiát alkalmaztam:

1./ Kérdéseket tettem fel, melyekkel igyekeztem úgy vezetni a gondolatát, hogy közben szelíden rámutassak a vallása következetlenségeire.
2./ igyekeztem szóval tartani, legaláb addig sem megy oda másokhoz.
3./ a beszélgetés alatt és után is imádkoztam a helyzetért. Érdekes volt, hogy a srác kérte, hogy majd mondja el érte egy imát, hogy Isten áldja meg az Ő szolgálatát, hogy hatékony legyen. Hát imádkoztam is érte, hogy térjen meg és ugyanezzel a lelkesedéssel tényleg tudja szolgálni a Szentháromság Istent.

Ti mit szoktatok tenni?
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pogány vallások
« Válasz #33 Dátum: 2009 December 18, 11:02:05 »
Én általában csak kedvesen elutasítom, persze nyitott vagyok arra, ha Isten indít valamire.
Azért ezt szoktam alapból tenni, mert egy vallás hirdetése (legyen az Jézusról való bizonyság, vagy más vallás) olyanmint a harc: azért jön oda, hogy megszerezze a lelket. Ilyen esetbe nagy csatára lehet számítani, ha emberileg belemegyek egy beszélgetésbe, de győzelemre nem. Persze hacsak Isten nem nyit egy ajtót...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Pogány vallások
« Válasz #34 Dátum: 2009 December 18, 11:32:14 »
Kedves Athanasius,

A krishnásokkal, vagy Jehova tanuival, vagy bármiféle olyan hívővel - aki nem tartja Jézust megváltónak, egyedüli közbenjárónak - tehát mondhattam volna katolikust is, számítanod kell arra, hogy teljesen értelmetlen beszélgetésetek lesz. Ugyanazokon a szavakon egészen mást ért. Egyet fog érteni Veled, pedig nem értette amit mondtál. Mindenféleképpen a szinkretizmusba menekül, hogy mi is hivők vagyunk. Tele vannak érzelemmel - az ellen pedig nem lehet harcolni józan szóval. Én nagyon sokszor jártam Indiában, mindegyiknek komoly missziói kényszere van, mivel nincs bizonyságuk és várják, hogy helyeseljek, bólogassak, mert nagy szükségük lenne rá. Nagyon sok, tényleg kedves és nagyon helyes embert ismerek Indiaszerte mindenfelé. Egyre jobban radikalizálódnak, úgyanúgy, mint a muzulmánok, mert nincs békesség. Hiányzik a belső béke, hiába megy le alfába. Hiába meditál, vagy jógázik, csak egyre bárgyúbb lesz és olyan élettelen.
Jönnek hozzám is a Cora parkolóban - főleg keresztény ünnepekkor. Kértem már őket, hogy válasszanak saját ünnepnapokat, hiszen van 2 mio Istenük. Meglepődtek, nem is tudták, de nagyon hisznek. Ajánlgatják a könyveiket is, hogy abban van a bölcsesség. Kérdeztem, látták-e már a helyszinen, hová vezet ez a bölcsesség, ott Indiában. Nem látták, de hiszik, hogy azoknak jó. (nos itt van a bökkenő, mert azért ezt mégsem hiszik).
Van náluk a Ganesh fesztivál, Maharastra fő istene, a kis elefántfejű duci - szeptemberben. Bombaybe vonulnak a Marine drive-ra, ahol minden kis csapat, család elkészíti a szobrot és szépen felöltözve belemerülnek abba a rettenetesen koszos vízbe - otthagyva az áldozatot a vízben. Olyan, mint nálunk a szent jobb körmenet. Az ördög hülyét csinál belőlük, semmi jó nem történik.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pogány vallások
« Válasz #35 Dátum: 2009 December 18, 11:36:07 »
Az elefántfejű duci az tetszik  :hehe:
Világi koromban kabalának választottam volna...  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Pogány vallások
« Válasz #36 Dátum: 2009 December 18, 12:12:03 »
Akié a Fiú, azé az élet. Semmi más nem segít.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Pogány vallások
« Válasz #37 Dátum: 2009 December 18, 12:14:04 »
Tetszik, hogy mondtad, hogy válasszanak egy másik ünnepet. Jó dolgokat írtál... :afro:

Azt olvastam valahol, hogy ez az A.C. (talán Anti Krisztus) Bakhtivedanta Prabhupana vagy ki, igazából egy alaposan felhigított Krishna tant hozott nyugatra. Állítólag a brit hódoltság idején ezek a hozzá hasonló guruk ott Indiában a szent tehén pisijében fürödtek és emiatt aakult ki a mondás, hogy hamarabb lehet érezni a gurut mint látni.
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Pogány vallások
« Válasz #38 Dátum: 2009 December 18, 12:27:26 »
Nem tudom mit lehet felhigítani azokon a nagyon naív tündérmeséken és infantilis viziókkal álérdekesre feltupírozott iratokon. Szerintem a Waldorf óvodák gyermekmeséihez lehetne hasonlítani, gyermeteg mesék olyan komoly arccal, áhitattal tanulmányozni - szóval az embernek még nevetni sincs kedve rajta, annyira szomorú az egész.
A tehén pisi fertőtlenít. Nem akarok belemenni nagyon - de az igazán "nagyok" úgy kezdik a napot, hogy a saját vizeletüket isszák meg reggelente, majd értelmetlen mantrálásba kezd, csak ő érti)

Vannak keresztények Indiában is. Most nem a katolikusokról akarok beszélni, akiknek könnyű dolguk volt - a babonákkal és misztikumokkal átitatott népből áttéríteni más babonákra és misztériumokra. Evangéliumi keresztények is vannak, nincs könnyű helyzetük. Isten támaszt fiakat ott is. 
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Pogány vallások
« Válasz #39 Dátum: 2009 December 18, 12:38:42 »
Nem tudom mit lehet felhigítani azokon a nagyon naív tündérmeséken és infantilis viziókkal álérdekesre feltupírozott iratokon. Szerintem a Waldorf óvodák gyermekmeséihez lehetne hasonlítani, gyermeteg mesék olyan komoly arccal, áhitattal tanulmányozni - szóval az embernek még nevetni sincs kedve rajta, annyira szomorú az egész.
A tehén pisi fertőtlenít. Nem akarok belemenni nagyon - de az igazán "nagyok" úgy kezdik a napot, hogy a saját vizeletüket isszák meg reggelente, majd értelmetlen mantrálásba kezd, csak ő érti)

Vannak keresztények Indiában is. Most nem a katolikusokról akarok beszélni, akiknek könnyű dolguk volt - a babonákkal és misztikumokkal átitatott népből áttéríteni más babonákra és misztériumokra. Evangéliumi keresztények is vannak, nincs könnyű helyzetük. Isten támaszt fiakat ott is. 

Azt értem felhígítás alatt, hogy ha most a Cora parkolójában megjelenne egy ilyen pisis guru szóba se állnának vele.
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pogány vallások
« Válasz #40 Dátum: 2009 December 18, 13:55:58 »
Állítólag a brit hódoltság idején ezek a hozzá hasonló guruk ott Indiában a szent tehén pisijében fürödtek és emiatt aakult ki a mondás, hogy hamarabb lehet érezni a gurut mint látni.

:fetreng: ...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Pogány vallások
« Válasz #41 Dátum: 2009 December 25, 09:47:48 »
Sziasztok!
Izraeli környezetben nap mint nap szembesülök az iszlám vallással is.
Sajnálom az iszlámban született hölgyeket, mert nagyon megalázóan bánnak velük, hiszen náluk alárendelt szerepet töltenek be.
Amin éppen ezen a héten botránkoztam meg, de nagyon, (pedig nem szokásom az ilyesmi) hogy Mohamednek volt egy 9 éves felesége, akivel házaséletet élt.
Hát bennem ennek hallatán felforrt az agyviz, merthogy manapság az ilyen emberekre azt mondják hogy pedofil, ferdehajlamú és a világ minden részén törvénybe ütköző.
Továbbá az is felmerült bennem, hogy hogyan lehet egy ilyen embert tisztelni és egyedüli, igaz prófétának kikiáltani?
Szerintem ehhez akkora homály kell, mint a pokolbeli sötétség...
Azon már ki sem akadok, ha a Koránból idézik hogy a nem Allahot követőket meg kell ölni..., ez már lerágott csont. Na, de ez?

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Pogány vallások
« Válasz #42 Dátum: 2009 December 25, 09:59:13 »
Izraelben is vannak Jehova tanui és általában meg is szólitanak.
Kérdezik milyen nyelven beszélek.
Általában kapok tőlük héber prospektusokat, amiket el is fogadok, csak azért hogy eggyel kevesebb embernek tudjanak osztani...
Aztán mikor nem látják, az első kukába széttépve bedobom.
Egyébként a judaizmus követői is misszió munkát végeznek, főleg a kórházakban, de akár üzletközpontban, vagy bevásárló helyeken is megfordulnak.
Megkérdezik zsidónak születtél? Ha azt mondod igen, akkor adnak szombaton meggyújtandó gyertyákat és prospektusokat.
A prospektusokon imák szoktak lenni. Azt akkor tartom meg, ha a gyönyörűséges Lubavicsi Rebbét nem nyomtatják rá..., ha rajta van, akkor az is megy a kukába, persze diszkrét módon.
Egyébként van sok szép imádságuk, amit érdemes akár elmondani is.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re: Pogány vallások
« Válasz #43 Dátum: 2009 December 25, 12:21:26 »
Kiváncsi vagyok, hogy a Lubavicsi rebbe tanitásának röviden mi a lényege? vagyis, eltér a bibliai igazságoktól?  mert úgy tudom, nagy tiszteletnek örvend és sok követője van a zsidók között.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Pogány vallások
« Válasz #44 Dátum: 2009 December 25, 16:54:38 »
A LUBAVICSI REBBE

Amikor 1951-ben a Rebbe átvette a lubavicsi mozgalom vezetését, kijelentette, hogy az emberi történelem végtelen folyama végre meghozta gyümölcsét.

"Ez a nemzedék lesz a számûzetés utolsó nemzedéke és a megváltás elsõ nemzedéke – mondta – a személyes és az egyetemes megváltásé, amely a társadalom tökéletesedéséhez és egy olyan világ megvalósulásához vezet, melyet megtölt az Örökkévaló ismerete. Most már minden rajtunk múlik."

Ez volt a Rebbe életének vezérfonala. Egy levélben egyszer így írt: "Attól a naptól fogva, hogy iskolába mentem, sõt már az azt megelõzõ idõktõl, képzeletemben egyre határozottabban jelent meg a jövõbeni megváltás képe – egy mindent átfogó, hatalmas megváltásé, mely megvilágítja a számûzetés szenvedéseinek, és pusztításainak értelmét.

A lubavicsi rebbe, rabbi Menachem Mendel Schneerson, a dinasztia hetedik rebbéje, 1902-ben született az ukrajnai Nyikolajevben. A zsidó tudományokra apja, rabbi Lévi Jicchák dnyepropetrovszki fõrabbi és más rabbik tanították. 1928-ban Varsóban nõsült meg. Felesége a hatodik lubavicsi rebbe, rabbi Joszéf Jicchák Schneerson második leánya volt (1988-ban hunyt el). Világi tanulmányait a leningrádi és berlini egyetemeken és a párizsi Sorbonne-non végezte. Több tárgyból doktorált, köztük a hajómérnöki, a villamosmérnöki és a filozófiai tudományokból. 1950-ben, apósa halála után õ lett a lubavicsi chászidok hetedik vezetõje, A REBBE.

1994 június 12-én a kora hajnali órákban hunyt el. Az egész zsidó világ gyászolja.

 
A zsidó vallás lubavicsi irányzata a chászid közösségek egyik ágazata. A chaszidizmust a vallástörténészek, a vallásszociológusok, de még a nagy tudású rabbik közül is sokan már egy évszázada fokozatosan gyengülő s hamarosan eltűnő anakronizmusnak tekintették. A Holocaust minden addiginál borzasztóbb pusztítást okozó vihara, ami különösen sújtotta a hagyományos formák között élő zsidóságot, tehát a chászid népességet is, úgy látszott, végképp megpecsételte a chábád jövőjét. A világháborút követő évtizedek azonban megcáfolták a "tudományos" előrejelzéseket, és a nagy vérveszteségek ellenére a chaszidizmus és Lubavics reneszánszát éli, és soha nem tapasztalt virágzásnak indult szerte a világon.

 
Rabbi Menachem Schneerson egy éve töltötte be a lubavicsi rebbe tisztét, amikor 1951-ben egy interjúban arra a kérdésre, mik a tervei, azt válaszolta: a zsidóság számára véget ért a védekezés korszaka. Nem védekezünk többé, hanem támadunk: nem vonulunk defenzívába, hanem offenzívát indítunk a zsidó identitás és vallás megõrzéséért. A riporter csodálkozott: miért nem látja be a fiatal rebbe, hogy a huszadik században az ilyesmi már lehetetlen? A rebbe azonban megérezte, hogy ez hiányzik a fiatal generációnak: a kétség és szégyen nélküli bizonyosság a zsidó hitben. Ezzel indította el a napjainkig tartó nagy zsidó reneszánszot. Ma már nem csodálkozunk rá azokra a zsidókra, akik fiatalkorukban nem részesültek hagyományos zsidó nevelésben, de késõbb mégis a zsidóság felé fordultak, és most hagyományos zsidó életet élnek. Mindez a rebbének köszönhetõ: az offenzívának, amely megváltoztatta világfelfogásunkat, és megmutatta, hogy ez a mai, modern világban is lehetséges.

A lubavicsi mozgalom ma az egész világra kiterjed. A világon 1 500 lubavicsi intézmény és képviselet mûködik: a mozgalom ott van New Yorkban, Hongkongban, Ausztráliában, Marokkóban, természetesen Izraelben és másutt is.
A Rebbe beszédeibõl



Mi volt az az üzenet, amely eljutott a sok tíz- és százezer hívõhöz? A egyértelmû és erõs hit! A rebbe szerint a zsidó hit és szellemiség nem a mindennapi élettõl távol álló, elvont fogalom, nem egyszerûen megoldásra váró probléma. Ami a Tórában le van írva, az igaz, reális és jó! Mózes ötödik könyvében (6:9.; 11:20.) olvassuk a mezuzá parancsát: "És írd õket házad ajtófélfáira és kapuidra!" Ez azt jelenti, hogy minden zsidó ajtófélfára fel kell erõsiteni a Smá Jiszráél kézzel pergamenre írt szövegét. A Tóra leírja: ezt a parancsot azért kell betartani, "hogy hosszú ideig éljetek, ti és gyermekeitek...". Ezért tartja úgy a hagyomány, hogy a mezuzá a bejáratnál olyan, mint egy õr, aki semmiféle rosszat nem enged be. Gyakran megtörtént, hogy az emberek áldást kértek a rebbétõl, és õ azt válaszolta: nézzék meg, van-e minden ajtófélfán elõírásos mezuzá. A rebbe ezt így magyarázta: ha a Tóra szerint a mezuzá õrálló, akkor nincs, aki visszatartsa a rosszat, a betegséget, ha probléma van az õrrel. A rebbe a mezuzá tórai parancsolatát a valóságba ültette át, ezzel segített az embereknek.



A Tóra szemszögébõl vizsgálta a világ mindennapi eseményeit is. Amikor az úgynevezett hidegháború végefelé létrejöttek a két nagyhatalom közötti szerzõdések, és bejelentették, hogy jelentõsen csökkentik a fegyverkezési kiadásokat, a megmaradó pénzt pedig a mezõgazdasági fejlesztés sokkal békésebb céljaira fogják fordítani, a rebbe ebben azt látta, hogy megkezdõdik Ézsaiás jövendölésének beteljesülése. Ézsaiás azt mondta a messiási idõkrõl (2:4.): akkor majd "Kardjaikból kapákat kovácsolnak, lándzsáikból metszõkéseket. Nép a népre kardot nem emel, hadakozást többé nem tanul." A rebbe azt a következtetést vonta le, hogy a messiási idõk már nagyon közel vannak, és mindenkinek fel kell készülnie erre a nagy eseményre azzal, hogy tanulmányozza a Messiás eljövetelével foglalkozó zsidó irodalmat, a Talmudot, Maimonidest és a többieket. Ezt a meggyõzõdését a Szovjetunió szétesése még inkább megerõsítette.

Noha a rebbe fizikailag nincs velünk többé, továbbra is az õ szellemében élhetünk: ha tanulunk és tanítjuk a zsidóságot; ha úgy fogjuk fel a hitet, ahogyan õ tanította -- mert ez volt életének lényege.

Örökké éljen bennünk emléke! Zécher cádik livráchá!

  NEM OTT VAN A PROBLÉMA AHOGY ÉLT, HANEM MIUTÁN MEGHALT MESSIÁSSÁ NYILVÁNITOTTÁK. EZÉRT ITT IZRAELBEN A HÁSZIDOK MINDENHOVÁ KITESZIK A KÉPÉT MINT EGY BÁLVÁNYT, ÉS HISZNEK ABBAN HOGY FEL FOG TÁMADNI.
EZÉRT VAN AZ, HOGY AZ ILYEN JELLEGŰ IROMÁNYOKAT (AHOL AZ ARCA IS SZEREPEL) DOBOM A KUKÁBA, MERT ODA VAN IRVA HOGY Ő A MESSIÁS!!!

Aztán keringenek róla mende-mondák, majd utána járok, állitólag csoda rabbi volt, természetfeletti képességekkel rendelkezett, hogy ez miben nyilvánult meg, azt nem tudom megmondani, mert engem kiráz a hideg a nevétől.