Szerző Téma: Úrvacsora  (Megtekintve 51327 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #30 Dátum: 2009 November 19, 16:00:30 »
 :062:
Senkit nem ítélek el. Megértem, amit írtatok. Igaz az Ige.
De más kategória az, ha valaki szellemben csecsemő, és megint más, ha valaki már "kemény eledellel" táplálkozik, és mégis azt állítja, hogy a dohány és az alkohol (nagy mennyiségben) nem elvetendő dolog:119:

Kedves Tesókáim! Akkor lehet drogozni is, hajrá!

Persze, hogy nem ezek fertőztetik meg az embert ELSŐSORBAN! Mégis hiszem, hogy amikor valaki megízleli az Úr csodálatos szerelmét, akkor utálni fogja mindezt a pótszert és igyekszik kivetni az életéből ugyanúgy, mint a káromkodást, a sértődéseket, az irigységet vagy egyebet!

"Szentek legyetek, mert én szent vagyok!" - mondja az Úr.  A kérdés: kinek mennyire fontos, hogy ünneplőben várja a Vőlegényt!

 :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Úrvacsora
« Válasz #31 Dátum: 2009 November 19, 16:30:54 »
El ítélni nem ítélünk el senkit, de kell megítélni, vagyis különválasztani a rosszat a jótól.
Nem mondom, hogy aki dohányzik az a pokolba kerül, de felhívnám a figyelmet, hogy aki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten.
A cigaretta az, ami teljes egészében, előről-hátulról teljesen egészségtelen és csak hobbi. Semmilyen esetbe nem lehet az egészség javára írni, mint például az alkoholt.
Innentől kezdve ad egy képet az emberről az, hogy keresztényként, hogyan áll a cigarettához.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #32 Dátum: 2009 November 19, 16:41:56 »
Szia Tündi !
Én nem állítottam sem rólad, s Kamilláról, hogy ítélkeztek!
Viszont ha valakiről azt állítja valaki, hogy képmutató, mert dohányosként az Úr asztalához járúl, az nagy hibát követ el, ki kell mondjam: ítélkezik!
Szerinted nem minden bűn, bűn?!
Bűn nélkűl csak azért állhatunk meg Krisztus előtt, mert az Ő vére tisztára mos bennünket!
A 'legyetek szentek' kifejezés nem azt jelenti, hogy legyetek bűntelenek!
Az ember erre cselekedetek által nem képes!
Tehát, hiába nem dohányzol, vagy nem fogyasztasz alkoholt, nem ettől leszel tiszta és bűntelen, hanem Krisztus vére által, ahogy így leszel szent is! Magyarúlmondva egyetlen keresztyén sem járúl úgy az Úr asztalához, hogy ne lenne benne bűn!
Az Úr asztalától való eltíltás az egyházfegyelmezés  igen súlyos eszköze, ezután már csak a kiközösítés következik.
Nem egy dohányossal szemben kell ezt gyakorolni!

A 'drogos felvetésedhez' annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem minden drog kábítószer, de minden kábítószer egyben drog is!
Remélem,hogy a 'fekete kávézokat' sem fogjuk ezentúl a 'sarokba állítani.'   
:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Úrvacsora
« Válasz #33 Dátum: 2009 November 19, 17:45:22 »
 :hehe:  Én is szeretem a reggeli kávémat! Sőt képzeld, még délben is iszom!

Drága Daba!  :088:  Szerintem kisarkítjuk ezt az eszmecserét!
 
Nem ítélek el senkit, és nem tartom képmutatónak. Igazság szerint mindenki maga ad majd számot az Úrnak.

Csak azért jó lenne, ha nem segítenénk elő mások lelkiismeretének a káros megnyugtatását!
Szerinted "csak káros" a dohányzás?
Ha így is lenne... azért kaptunk észt és Isten képmására teremtetett bölcsességet, hogy tudjuk, mit kell tennünk.

Nyilvánvaló, hogy egy frissen megtértet nem fogok pumpolni, hogy nem szabad cigizni! Mert abban reménykedem, hogy az Úr Jézus iránti szeretete ezt "magától" elvégzi benne! :2smitten:

Tehát ne értsük már egymást direkt félre!  :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re: Úrvacsora
« Válasz #34 Dátum: 2009 November 19, 18:04:43 »

 Péld 20:1;

   A bor csúföló, a részegítő ital háborgó,
   és valaki abba beletéved, nem bölcs!    :2crazy:

 Péld 31:4-5;
 
   Távol legyen a királyoktól, oh Leumél, távol legyen a királyoktóla bornak itala;
   és az uralkodóktól a részegítő ital keresése.
   Hogy mikor iszik, el ne felejtkezzék a törvényről és el ne fordítsa
   valamely nyomorultnak igazságát.


   Mi mindannyian királyok, királyi gyermekek vagyunk!   :hehe:


  szeretettel: Kamilla   :119:

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #35 Dátum: 2009 November 19, 18:26:18 »
Halihóóó!
Kedves Testvérnők, tecccenek látni a topic címét?!
:hehe:
Ez nem az 'egészség megőrzési' rovat!
Csak szeretném a figyelmeteket felhívni reá, hogy itt nem az volt a kérdés, hogy helyes-e a dohányzás, hanem hogy helyes-e valakit dohányzás miatt az Úr asztalától eltíltani, vagy onnét kinézni!
 
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Úrvacsora
« Válasz #36 Dátum: 2009 November 19, 18:30:22 »
Szerintem tegyünk különbséget a kulturált, tehát nem berúgásig történő alkoholfogyasztás és a részegeskedés között, és akkor megszülethet az egyetértés. :)

A dohányzást én máshova sorolom, mert sokkal előbb függőséghez vezet, mint az alkohol, Pál pedig azt írja: 'Ne váljak semminek a rabjává.'.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re: Úrvacsora
« Válasz #37 Dátum: 2009 November 19, 18:37:21 »

      :D     :igen:    :hehe:

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Úrvacsora
« Válasz #38 Dátum: 2009 November 19, 21:24:46 »
Halihóóó!
Kedves Testvérnők, tecccenek látni a topic címét?!
:hehe:
Ez nem az 'egészség megőrzési' rovat!
Csak szeretném a figyelmeteket felhívni reá, hogy itt nem az volt a kérdés, hogy helyes-e a dohányzás, hanem hogy helyes-e valakit dohányzás miatt az Úr asztalától eltíltani, vagy onnét kinézni!
 
:2smitten:

Manapság, szerintem van egy új jelenség kialakulóban, sőt mára már elfogadottá vált: healtism. Vagyis minden ami egészségtelen az bűn. Mi ennek a bibliai alapja? Én nem látom. Én például nagyon szertem a kólát - egyebek mellett - de egészségtelen (egyesek szerint). Isten az élvezeti cikkeket azért teremtette, hogy - na mit gondoltok? - hog yélvezzük, felelősséggel. Én még azt is mekockáztatom, hogy ha valaki alkalomszerűen kicsit többet iszik, de nem agresszív, nem közönséges, hanem kedvesen joviális majd álmos lesz, nem baj. A Példabeszédek könyvében azt olvassuk, hogy a bor megvidámítja a lelket. Egyébként nem véletlen, hogy emiatt is adta a bort az Úrvacsora jeleként. A bor a királyok itala. Az ÓSZ népe nem ivott bort, hanem kiöntötték italáldozatként. Mi, keresztyének, az egyház azonban Omega italt ihatunk, míg az ősi Izrael csak a kenyeret (Alfa étel) ehette. 
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Úrvacsora
« Válasz #39 Dátum: 2009 November 19, 21:31:02 »
Én még azt is mekockáztatom, hogy ha valaki alkalomszerűen kicsit többet iszik, de nem agresszív, nem közönséges, hanem kedvesen joviális majd álmos lesz, nem baj.

Határeset, de egyetértek. Azért hozzátenném, hogy ha ez rendszeressé válik, az már alkoholizmushoz vezethet, ami már kötelék és bűn, szóval erre azért senkit sem bátorítanék.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #40 Dátum: 2009 November 19, 21:41:52 »
Szerintem tegyünk különbséget a kulturált, tehát nem berúgásig történő alkoholfogyasztás és a részegeskedés között, és akkor megszülethet az egyetértés. :)

A dohányzást én máshova sorolom, mert sokkal előbb függőséghez vezet, mint az alkohol, Pál pedig azt írja: 'Ne váljak semminek a rabjává.'.


Igen, kedves Jules tesó, a mértékletességben egyetértek, hiszen ez volt athanasius mondandójának is a lényege, már a téma elején!
:hehe:
 Abban is igazad van, hogy a dohányzás sokkal hamarabb okoz függőséget, mint az alkohol!

Viszont itt van mégis csak az az apro bibi, hogy az alkoholizmus statisztikailag és valóságossan előbb építí le az embert agyilag, s teszi Isten imádatára alkalmatlanná, mint a cigaretta!
Ez mellett az alkohol családokat tesz tönkre és visz erkölcsi romlásba!
Én nem beszélek rá ezzel senkit a cigire, csak igazságtalannak érzem egy dohányos függőségét tisztátalanabbnak beállítani, egy zsémbelődő, de fűst mentes testvér magatartásánál!
Remélem értitek a mondandóm lényegét!

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Úrvacsora
« Válasz #41 Dátum: 2009 November 19, 21:50:41 »
Én még azt is mekockáztatom, hogy ha valaki alkalomszerűen kicsit többet iszik, de nem agresszív, nem közönséges, hanem kedvesen joviális majd álmos lesz, nem baj.

Határeset, de egyetértek. Azért hozzátenném, hogy ha ez rendszeressé válik, az már alkoholizmushoz vezethet, ami már kötelék és bűn, szóval erre azért senkit sem bátorítanék.

Én sem ajánlom, hogy ezt valaki rendszeresen tegye. De ha egyszer-egyszer megtörténik, nem kell kétségbeesni miatta. Mindent csak felelősséggel és bölcsességgel!
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Úrvacsora
« Válasz #42 Dátum: 2009 November 19, 21:56:00 »
Szerintem tegyünk különbséget a kulturált, tehát nem berúgásig történő alkoholfogyasztás és a részegeskedés között, és akkor megszülethet az egyetértés. :)

A dohányzást én máshova sorolom, mert sokkal előbb függőséghez vezet, mint az alkohol, Pál pedig azt írja: 'Ne váljak semminek a rabjává.'.


Igen, kedves Jules tesó, a mértékletességben egyetértek, hiszen ez volt athanasius mondandójának is a lényege, már a téma elején!
:hehe:
 Abban is igazad van, hogy a dohányzás sokkal hamarabb okoz függőséget, mint az alkohol!

Viszont itt van mégis csak az az apro bibi, hogy az alkoholizmus statisztikailag és valóságossan előbb építí le az embert agyilag, s teszi Isten imádatára alkalmatlanná, mint a cigaretta!
Ez mellett az alkohol családokat tesz tönkre és visz erkölcsi romlásba!
Én nem beszélek rá ezzel senkit a cigire, csak igazságtalannak érzem egy dohányos függőségét tisztátalanabbnak beállítani, egy zsémbelődő, de fűst mentes testvér magatartásánál!
Remélem értitek a mondandóm lényegét!

:2smitten:


Remélem nem köveztek meg érte, de én még a cigit is el tudom fogadni, amíg valaki nem teljesen a rabja (családja ellátása helyett is első a cigi, mindig rajta jár az esze és nem akar alkalmanként böjtöt tartani ebben). Szerintem ezt is lehet élvezni felelősségel: egy kellemes beszélgetés a világ dolgairól egy kis unicum meg egy kellemes pipafüst mellett egy igen jó közösségépítő tevékenység is lehet...
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Úrvacsora
« Válasz #43 Dátum: 2009 November 19, 22:10:05 »

Athanasius írja:



'Manapság, szerintem van egy új jelenség kialakulóban, sőt mára már elfogadottá vált: healtism. Vagyis minden ami egészségtelen az bűn. Mi ennek a bibliai alapja? Én nem látom. Én például nagyon szertem a kólát - egyebek mellett - de egészségtelen (egyesek szerint). Isten az élvezeti cikkeket azért teremtette, hogy - na mit gondoltok? - hog yélvezzük felelősséggel.'

Csak  érdekességként írom le, hogy az elmúlt 7 évben milyen keresztyén álláspontokkal találkoztam ez ügyben.
 
'Az égetett szesz a sátán műve, a tápláló gyümölcsöt halálos méreggé változtatta'

'A cigaretta sátán műve, az indiánokat használta fel, hogy megrontsák a keresztyénséget'

'A kola és a hamburger a sátán műve, hogy halálra hizlalja a keresztyéneket'

'A rágógumi a sátán műve, gusztustalan és erkölcstelen, nem illik egy keresztyénhez'

'A televízíó a sátán műve, hogy kimossa a keresztyének agyát'

'A H1N1- védőoltás az antikrisztusi hatalom kiterjesztését készítí elő'



És amit nem hallottam a keresztyénektől:

A rosszindulat a sátán műve!
 
A pletyka a sátán műve!

Az alaptalan rágalom a sátán műve!

A nacionalizmus a sátán műve!

A 'gerenda' a saját szememben a sátán műve!

És amit ezen felűl ezektől a keresztyénektől nem hallottam soha:

'Ma, méltatlan vagyok az Úr asztalához!'

:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető athanasius

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 204
    • Reformált Evangéliumi Egyház
Re: Úrvacsora
« Válasz #44 Dátum: 2009 November 19, 23:34:58 »

Athanasius írja:



'Manapság, szerintem van egy új jelenség kialakulóban, sőt mára már elfogadottá vált: healtism. Vagyis minden ami egészségtelen az bűn. Mi ennek a bibliai alapja? Én nem látom. Én például nagyon szertem a kólát - egyebek mellett - de egészségtelen (egyesek szerint). Isten az élvezeti cikkeket azért teremtette, hogy - na mit gondoltok? - hog yélvezzük felelősséggel.'

Csak  érdekességként írom le, hogy az elmúlt 7 évben milyen keresztyén álláspontokkal találkoztam ez ügyben.
 
'Az égetett szesz a sátán műve, a tápláló gyümölcsöt halálos méreggé változtatta'

'A cigaretta sátán műve, az indiánokat használta fel, hogy megrontsák a keresztyénséget'

'A kola és a hamburger a sátán műve, hogy halálra hizlalja a keresztyéneket'

'A rágógumi a sátán műve, gusztustalan és erkölcstelen, nem illik egy keresztyénhez'

'A televízíó a sátán műve, hogy kimossa a keresztyének agyát'

'A H1N1- védőoltás az antikrisztusi hatalom kiterjesztését készítí elő'



És amit nem hallottam a keresztyénektől:

A rosszindulat a sátán műve!
 
A pletyka a sátán műve!

Az alaptalan rágalom a sátán műve!

A nacionalizmus a sátán műve!

A 'gerenda' a saját szememben a sátán műve!

És amit ezen felűl ezektől a keresztyénektől nem hallottam soha:

'Ma, méltatlan vagyok az Úr asztalához!'

:044:


fején találtad a szöget...
Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat