Szerző Téma: Az illegális nekünk legális?  (Megtekintve 6660 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jules

• Testvérünk
  • *
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #15 Dátum: 2009 November 16, 18:59:56 »
Ok, két malomban őröltünk, bocsánatot kérek.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #16 Dátum: 2009 November 16, 19:06:03 »
Ugyan már, nincs miért.  :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kingooo

• Testvérünk
  • *
« Válasz #17 Dátum: 2009 November 18, 11:03:47 »
A jogtulajdonosok jogvédők tudnak a letöltő programokról, közösségekről. Ha azt akarnák, hogy ne férjenek hozzá mások, hanem csak pénzért lehessen megvenni, akkor miért engedélyezik az ilyen és ehhez hasonló progikat? Vannak olyan előadók, akik belátták, hogy azért jobb, ha megengedik a saját honlapjukon, hogy egyes dogokat letölthessenek a rajongók. Miben különbözik ez a rádióból felvett dolgokból? Régen ezt tették az emberek, most pedig a netet használják erre.  Nekem brutális véleményem van erről, nem is illik erre a fórumra. Mindig megütközést váltok ki hozzászólásaimmal.

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető DöNdIkEeE

• Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Mrs :D
« Válasz #18 Dátum: 2009 November 18, 11:29:07 »
 :044:
Szerintem a jogtulajdonosok nagyon sok esetben nem tudnak bizonyos programjaik letölthetőségéről más oldalakról.
Olyan sok van a világon hogy nem tudnák számon tartani. A programok nagy része megvan buherálva, hogy mások is használhassák. Ott van például a Windows, szerintem a fórumozok többségének tört windows van a gépén hiszen olyan drága lenne megvenni.  :119:  :02:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető szalaycs

• Testvérünk
  • *
« Válasz #19 Dátum: 2010 Március 17, 05:02:07 »
35.§ (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére.
Kedves Testvérek! A szerzői jog egyértelműen rendelkezik erről a kérdésről, tehát zenét vagy filmet magáncélra le lehet tölteni legálisan, de pl. szoftvert nem. Nem akartam a teljes és igen terjedelmes törvényi szöveget bemásolni, ezért csak kiegészítésként megemlíteném, hogy a törvény kitér arra is, hogy az internetről letöltés is másolásnak számít abban az esetben, ha saját technikai eszközökkel készül, nem más személlyel lett elkészíttetve a másolat. A szoftver már kényesebb dolog, mert azt nem csak feltelepíteni és használni, de még tárolni is tilos, ha nem legális forrásból származik, és ezt dokumentumokkal nem tudod bizonyítani. Vagyis egy szoftvert csak akkor használsz legálisan, ha azt megvásároltad és erről a te nevedre kiállított számlával rendelkezel. Pl. a windows esetében az sem mindegy hogy hány gépre telepíted. Nálunk két gép van és nem lehetett egy háztartáson belül sem két gépre telepítenem a windowst, meg kellett vennem mindkettőre külön. Ezt én úgy oldottam meg, hogy a t-com részletre árul szoftvereket, amit havonta a telefonszámlában ír jóvá. Havi 1700 frt részletet fizetek az operációs rendszerért, de office is kapható náluk. A többit szabad forráskódú programokkal oldom meg.
Isten áldjon benneteket!
" Az emberektől való rettegés csapdába ejt, de aki az Úrban bízik, az oltalmat talál "   / Példabeszédek 29,25 /

Nem elérhető dezman

• Testvérünk
  • *
« Válasz #20 Dátum: 2010 Május 13, 19:31:47 »
 :igen: igen, ha azt magán és ingyen adod még, azt is amin szerzői jogok vannak, sőt az is benne van, hogy keresztény filmeket és zenéket némelyeket igen, lehet adni de csak ingyen. Ingyen kaptátok, ingyen adjátok. Jelszó: ez Jézus szava.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #21 Dátum: 2010 Május 13, 19:37:13 »
Kedves Dávid!

A hozzászólásodat áthelyeztem a Technikai segítségnyújtás topicba.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsotza

• Testvérünk
  • *
  • testvér
    • Zsotza személyes weboldala. Kísérleti oldal,"béta verzió"
Re:Az illegális nekünk legális?
« Válasz #22 Dátum: 2010 Augusztus 16, 13:49:03 »
Nagyon jó tanulmány (sz.v.sz!) ebben a témában itt: http://www.apcsel29.hu/2010/06/a-kereszteny-copyrihgt-a-satan-muve/
Blog(nak  látszó) oldal: http://zsotza.blogspot.com

Nem elérhető stefike0

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
    • szeretet
« Válasz #23 Dátum: 2010 Augusztus 30, 20:57:47 »
:060:
Szerintem sajnos sok a visszaélés keresztyén körökben is... :062:

Persze vannak valóban szegények, akik nem tudnak megvenni pl egy 2-3 ezer Ft-os CD-t.

Van erre megoldás?
Nagyon igazad van Tünde. Mi sem tudnánk megvenni a dicsőítő CD-ket, csak így hogy a honlapokról mentem le a nekünk tetsző anyagot.
A szeretet soha el nem fogy Terike

Nem elérhető Zsotza

• Testvérünk
  • *
  • testvér
    • Zsotza személyes weboldala. Kísérleti oldal,"béta verzió"
« Válasz #24 Dátum: 2010 Szeptember 01, 21:48:38 »
Még mindig nem látom tisztán a helyzetet....létezik /létezhet becsületes keresztény varez?  :03: :104:
Blog(nak  látszó) oldal: http://zsotza.blogspot.com

Nem elérhető Jules

• Testvérünk
  • *
« Válasz #25 Dátum: 2010 Szeptember 01, 22:04:59 »
A warez nem lehet legális, sem keresztyénnek, sem ateistának.  :119:

Azt viszont jó tudni, hogy a törvény szerint a jogvédett zeneművek magán használatra való letöltése és tárolása nem tiltott, viszont a továbbterjesztésük már igen, szóval ez egyfajta jogi szürkezóna. Ha én letöltök és hallgatok egy zenei albumot, az nem tilos, viszont ha ugyanezt továbbadom valakinek, azzal törvényt sértek.

A szoftverek esetében más a helyzet, ott a törvény tilja a magán jellegű felhasználást is.
Szerencsére létezik nagyon sokféle szabadon használható program, szinte minden felhasználási területre.
Aki úgy érzi, hogy a lelkiismerete akkor lenne nyugodt, ha minden program legális a számítógépén, írjon privit és szivesen adok tanácsot. :afro:

"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #26 Dátum: 2010 Szeptember 01, 22:45:16 »
Van egy ilyen topicunk is, emlékszel?  :061: :020:

Legális programok

Nem elérhető Jules

• Testvérünk
  • *
« Válasz #27 Dátum: 2010 Szeptember 01, 22:55:56 »
Én emlékszem, de nem biztos, hogy mindenki tud róla.  :020:

Bár most már igen, mert belinkelted.  :167: :hehe:

Nem elérhető petya1962

• Testvérünk
  • *
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
« Válasz #28 Dátum: 2010 Szeptember 16, 00:49:18 »
Békesség!

Általában nemfórumozok, de most kivételt teszek.

Szóval keresztény copyright. Igen egy elég terjedelmes vita olvasható az apcsel29-en.

Én nem a zenékre, anyagokra, szoftverekre helyezném a hangsúlyt, hanem a magántulajdon, általában a tulajdonhoz való viszonyra. Itt vannak komoly problémák. Iyenre gondolok, mint: találtam valamit, s hogyan kezelem. Mindent elkövetek-e, hogy az visszajusson eredeti tulajdonosához, s ha ez nem sikerül, akkor is sértetlenül őrzöm még jóideig, ha netán előkerül a tulaj...

Ugye értjük...?

Van egy rossz beidegződésünk, s ez a régi szoci-komsi időkbe gyökerezik. A közösségi tulajdont nem tisztelte senki, aztán később a magántulajdont sem. Az aktuálpolitika sem tisztelte, lásd államosítás...

Ennyi kitérő után: tiszteljük-e valakinek a szellemi termékét, s az ehhez kapcsolódó médiumnak a bekerülési költségét? Azt, hogy annak a cd-nek van ára, s azt valaki kiadta, s a kiadásnak megfizette az árát is. S nyilván szeretne belőle valamennyit visszakapni.

Más "tészta" a befektetésen túli profit kérdése, amikor a befektetett összeg sokszorosát kivette már a cd forgalmazásból.. De gondolom: méltó a munkás a maga jutalmára.. Vagy nem így gondoljátok?

Nem mentesít ez alól a dolog alól az sem, hogy adott esetben sokallok kiadni 5-6ezer forintot egy adathordozóért.

Ugyanakkor elhangzott az a kérdés is, hogy nyújtsa fela a kezét az, akinek nincs a birtokában olyan anyag, amit nem tarthatna magánál (szoftver)

Kérek engedélyt mélyen hallgatni:(
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #29 Dátum: 2010 Szeptember 16, 07:29:58 »
Persze most beszélünk a keresztény zenék másolásáról, de ezer más van még. Ki használ Windows operációs rendszert? ...és ki fizetett érte? Jó a kérdés mi?
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)