Szerző Téma: Az illegális nekünk legális?  (Megtekintve 8475 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Az illegális nekünk legális?
« Dátum: 2009 November 16, 14:46:34 »
Sziasztok! :05:

Gondoltam nyitok egy ilyen topicot is, mert ugy erzem sokunkat foglalkoztat e kerdes!
A hangsulyt nem a sajat lelkiismeretre celom fektetni, hanem a masok lelkiismeretere!

Szabadnak erezhetjuk magunkat egyes szerzoi jogok altal levedett anyag elvezesehez, azonban kinalhatjuk e masoknak is?
Szabad-e tehat terjeszteni olyan programokat, dalokat vagy mas anyagokat, amelyet szerzoi jogok vedenek?

Egy szavazast is inditok a temaval kapcsolatban.

Varom hozzaszolasaitokat! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #1 Dátum: 2009 November 16, 15:55:56 »
 :060:
Szerintem sajnos sok a visszaélés keresztyén körökben is... :062:

Persze vannak valóban szegények, akik nem tudnak megvenni pl egy 2-3 ezer Ft-os CD-t.

Van erre megoldás?
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #2 Dátum: 2009 November 16, 16:01:48 »
A 2-3 ezer forintos CD még hagyján, de az igazán jó minőségűek - különösen a külföldi előadók lemezei - sokszor 5-6 ezer Forintba is kerülhetnek.

Nem beszélve a számítógépes programokról. Ha legálisat akarsz venni, Jelenleg a legolcsóbb Windows 27, az office pedig 60 ezer Forintba kerülne.
Ha valaki komolyabb dolgokat szeretne csinálni, akkor egy Adobe grafikus csomag (Photoshop, InDesign, Flash stb.) 350 ezer. Ez a valóban nehéz kérdés, mert megvenni kevesen tudják, ha illegálisan használja az ember, akkor meg nagy értéket "lop"...
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #3 Dátum: 2009 November 16, 16:14:14 »
- :03: úgy gondolom  mivel  a rokkantsági nyugdíjamból  én sem tudom  megvásárolni a drága  DVD-ket CD-ket

 -csöppet nem érzem bűnösnek  magam, ha letöltök itt a Neten netán illegális eredetűeket.

A világban  mindenért  fizetnünk kell.  :2tickedoff:

Ami itt elérhető és kínálva  van.... "szerencsémre"   olyan  weboldalra  kerülök   és lelkileg érzem szükségem van  rá,  akkor  elveszem....ill.  letöltöm...

 Ha a szerző  tudomást szerez róla  és megtámadja ....mi folyik  tudta nélkül .....az  már  gáz.....
 Bocsánatot biztosan kérnék :2angel:

   :pirul: bocs a tudatlanságomért  de ezek a gondolatok voltak bennem.... :08:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #4 Dátum: 2009 November 16, 16:17:20 »

Ami itt elérhető és kínálva  van.... "szerencsémre"   olyan  weboldalra  kerülök   és lelkileg érzem szükségem van  rá,  akkor  elveszem....ill.  letöltöm...


A félreétések elkerülése végett szeretném leszögezni, hogy ami a fórum Letöltések szekciójába felkerült, az vagy szabadon hozzáférhető, vagy pedig kikértük a kapcsolódó jogok birtokosának az engedélyét a továbbközlésre.  :afro:  :2police: :2angel:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #5 Dátum: 2009 November 16, 16:19:35 »
A szavazással kapcsolatban hiányolok egy "Tudom, hogy nem szabadna, de nincs lehetőségem megvenni  :08:" gombot.  :119:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #6 Dátum: 2009 November 16, 16:41:47 »
Már majdnem megcsináltam a gombot, de eszembe jutott, hogy nem ez a témája a topicnak.
Tehát amint a bevezetőben is írtam, nem a saját lelkiismeretről van szó, hanem a terjesztésről!!!

 :063:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #7 Dátum: 2009 November 16, 17:02:07 »
Háááát, lehet, hogy bennem van a hiba, de én nem igazán tudom kettéválasztani a dolgot... ha én valamit jó lelkiismerettel tudok használni, legyen az zene, vagy szoftver, miért ne ajánlanám másnak is?

Ha pedig nem teszem, mert a lelkiismeretem nem engedi, duplán bűnnek érezném másnak ajánlani, hiszen olyan bűne vinném bele, amit én magam elkerülök.

Bár, ha jobban belegondolok, van kivétel: szoftverből, ha csak tehetem, szabad licenszűt használok, de másnak nem biztos, hogy ezeket ajánlanám, mert gyakran körülményesebb használni őket, mint a fizetőseket, már csak a kompatibilitási problémák miatt is.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #8 Dátum: 2009 November 16, 17:52:02 »
Értelek Jules!
Viszont szerintem Te nem értettél meg pontosan.

Arról beszélek, amiről Pál is írt:

1Kor 8,9
De vigyázzatok, nehogy ez a szabadságotok valamiképpen megütközést ne váltson ki az erőtlenek között.

1Kor 8,10
Mert ha valaki meglát téged, akinek ismereted van, amint a bálványtemplomban asztalnál ülsz, vajon nem fog-e erőtlen lelkiismerete felbátorodni arra, hogy ő is megegye a bálványáldozati húst?

1Kor 8,11
És így ismereteddel vesztét okozod erőtlen testvérednek, akiért Krisztus meghalt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #9 Dátum: 2009 November 16, 17:54:49 »
Vagyis:

"Mert ha valaki meglát téged, akinek ismereted van, amint illegálisan töltögetsz, vajon nem fog-e erőtlen lelkiismerete felbátorodni arra, hogy ő is letöltse az illegális szoftvert?"

:hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #10 Dátum: 2009 November 16, 18:15:47 »
 :2funny: Tetszik ez a fo(e)rdítá(é)s  :hehe:

Nemtom, szerintem az ételek megkülönböztetése, ami egy teológiai vonatkozású, és leginkább lelkiismereti kérdés, kicsit eltér a törvények által pontosan körülhatárolt "szerzői és szomszédos jogok megsértése" témakörétől.  :167:

Közben eszembe jutott egy másik szempont is, ami talán nem szorosan ide tartozik, de jó átgondolni:
Ha én magánhasználatra letöltök valamit, és esetleg még oda is adom azt egy-két barátomnak, az is törvénybe ütközik, csak éppen nagy valószínűséggel nem fognak utánam jönni, mert egy-két ember egyszerűen nem éri meg a költséget és fáradtságot.
Ha viszont ugyanazt a védett dolgot feltöltöm valahova, akkor jó eséllyel fenéken billentenek, mert az által, hogy x ezer embernek elérhetővé tettem letöltésre, már tetemes kárt okozok a szerzőnek, tehát itt már nem pusztán arról van szó, hogy a másik lelkiismerete megfertőztetik-e vagy sem.

Röviden: mindkét esetben áthágom a világi törvényeket attól függetlenül, hogy várhatólag lesz-e retorzió utána, vagy sem.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #11 Dátum: 2009 November 16, 18:25:30 »
 :afro:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #12 Dátum: 2009 November 16, 18:34:17 »
Idézet

 Röviden: mindkét esetben áthágom a világi törvényeket attól függetlenül, hogy várhatólag lesz-e retorzió utána, vagy sem.

 

Na, kérem, hát itt a lényeg!
Áthágás, törvénybe ütköző cselekedet, függetlenül a mennyiségtől.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #13 Dátum: 2009 November 16, 18:43:34 »
Pontosan. És akkor most tegye fel a kezét akinek nincs egy darab másolt CD-je sem.

Az én kezem szorosan lent van...

Mi tehát a megoldás?
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az illegális nekünk legális?
« Válasz #14 Dátum: 2009 November 16, 18:46:07 »
Jules!!! Neeeee!!! Légy szíves olvasd el még egyszer a nyitó hozzászólásomat!

"A hangsulyt nem a sajat lelkiismeretre celom fektetni, hanem a masok lelkiismeretere!"

Nem arról van szó, hogy milyen és mennyi illegális anyagod van, hanem hogy terjeszted-e!
Többször nem fogom már leírni...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)