Szerző Téma: Életjelek  (Megtekintve 125083 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #885 Dátum: 2022 Szeptember 17, 17:56:20 »
Nem elég az üdvösséghez…

„Akkor kezditek mondani: Te előtted ettünk és ittunk, és a mi utcáinkon tanítottál. De ezt mondja: Mondom néktek, nem tudom, honnét valók vagytok ti, távozzatok el én tőlem mindnyájan, kik hamisságot cselekesztek!”
Lukács 13:26-27.

Az üdvösséghez nem elég, ha Jézus a mi utcáinkon tanított! Nekünk kell az Ő útján járni, megtartva tanításait, táplálkozva testével, ami az Ige! Az Ő útja keskeny, és szentség útjának hívják. (Lásd Ésaiás 35:8.)

Az sem elég az örök élethez, ha Jézus előtt – vagyis közelében – ettünk, ittunk, mert nem ehetünk egyszerre két asztalról! Nem lehet egyik nap az igazság, másik nap a hazugság a terítékünk.
„Nem ihatjátok az Úr poharát és az ördögök poharát, nem lehettek az Úr asztalának és az ördögök asztalának részesei. Vagy haragra ingereljük az Urat?” I. Kor. 10:21-22.

Az üdvösség alapja, hogy elfogadjuk az Isten Bárányának engesztelő áldozatát, amit követ a cselekvő hit. Bűnbánat, megtérés, Krisztus-követés, tehát igazságban járás. Jézus ezt mondja:
„Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem, aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, és én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak…
Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.”
János 14:21, 23.

2022. augusztus 13.                            Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #886 Dátum: 2022 Október 07, 17:52:02 »
Társadalmak


Isten törvényei örök érvényűek, az emberi rendeletek törékenyek és ellentmondásosak.
Isten királyságában maximálisan biztosítottak az emberi jogok, míg a demokráciában (de főként a diktatúrában) kétlábbal tiporják azt.
Isten országában az Úré a dicsőség, a földi társadalmakban az embert istenítik.
Isten királysága – származásánál fogva – örökre megáll, míg az emberek által épített rendszerek összeomlanak.


2022. október 6.                                          Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #887 Dátum: 2022 Október 14, 15:51:39 »
Ez még csak a kezdet


Ezt a választ kaptam ma, amikor pár hete a szerető és kegyelmes Úr trónja előtti ítéletről írtam szeretteljes figyelmeztetést egy olyan embernek, aki förtelmes és aberrált módon gyalázta Istent és Jézust…

Azt gondolom, ez még csak a kezdet. (Kb tíz éve kaptam már életveszélyesnek minősülő fenyegetést is a honlapomon.)
Milyen csodálatos, hogy tudom, kinek hittem, és tudom, hogy Ő az Élet forrása. Ezért, bár nem esik jól, de lepereg rólam az effajta gúnyolódás. Szegény ember… Bár megtérhetne, amíg még lehet! 

"kedves Tünde, te is fenyegetőző keresztény-fasiszta csoporthoz tartozol. Mindenféle alap nélkül fenyegetsz, képzeletbeli istenekkel egy ótvar mesekönyv alapján. Szerencséd, hogy isten csak egy mesebeli tömeggyilkos, ha létezne valószínűleg megvetné a hozzád hasonlókat."


2022. október 14.                                           Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #888 Dátum: 2022 Október 28, 19:36:11 »
Nem! Halloween! Nem!
Lépj le a porondról!


Vásárlásból hazafelé eltöltött a borzadály. Épülnek a – középkori sötétségbe süllyedő – 21. század pogány oltárai.
Berendezték az élelmiszerbolt előtti kis teret. Szól a rádió, gyülekeznek a bámészkodók, szaporodnak a díszletek. Kivilágított tökök egész sora, fehérbe öltözött szellemalak…
Újabb szokást vettünk át: a halál kultuszát. Akarva-akaratlan.
Mert kellenek az ünnepek!
Cirkusz kell a népnek! Fények, színek, zene, tánc, faragott tök, sikoly és hangulat.
Arénába terelve feledtetni a robotolást, a bánatot, a kudarcokat, szegénységet és magányt.
Kellenek a partik, a mulatságok, a vallásos mázú rendezvények, háborúk, katasztrófák és járványok hírei, extrém űresemények, hogy emelkedjen az adrenalin.
S ebben a bizarr módon letompult, ködös extázisban, elfeledi az ember a valóságot.
Szabadságot.
Hitet.
Jövőt.
Kérdéseket.
Cirkusz kell a cirkuszfüggő népnek, mert már az egész világ egy globális színpad.
S az emberek nem a lelátón ülnek, hanem Sámsonhoz hasonlóan megvakítva, a porondon játsszák horrorisztikus mutatványaikat.
De a cirkusz összedől, maga alá temetve mindent. Szétmállik a köd, lehull az álarc.
Utolsó leheletükkel, nyögve sóhajtanak elveszett hitük, szabadságuk után.
Jövőjük megpecsételődött.
Szabadság.
Hit.
Jövő.
Válaszok.
Csak az Igazság fényében értelmezhetők.
De oda egy másik út vezet.
Lépj le a porondról!
Jézus Krisztus az Út, az Igazság és az Élet.


2022. október 28.                                             Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #889 Dátum: 2022 November 08, 13:18:29 »
A  MEGGYFALEVÉL KAPCSÁN…

Ma már az igazi arcát mutatja a november. Borongós, nyirkos időre ébredtünk. A tegnapi eső még ezüstösen fénylik a füvön. Az őszt a színei miatt kedvelők is elbizonytalanodnak, amikor fázósan húzzák nyakukba kabátjukat.
Találtam még néhány sötét levelet a meggyfánkon, amit a reggeli zöld teába tettem. Eszembe jutott róla egy igevers:
„Még vén korban is gyümölcsöznek…” Zsoltárok 92:14.
Igaz, hogy nem meggyet, hanem csupán falevelet szedtem, mégis adott valamit ez a fa. A mennyei Jeruzsálemben, az élet folyója partján álló fáknak a levelei a pogányok gyógyítására valók. Azért ízlelgettem, forgattam ezeket a szívemben, mert szombat este a gyümölcsökről és a terméketlenségről szólt a prédikáció.
Adja az Úr, hogy ne csupán leveleket, hanem valódi, jó gyümölcsöket teremjünk „idejekorán” Isten dicsőségére! (Lásd: Zsoltárok 1:3.)

2022. november 7.                                  Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #890 Dátum: 2022 November 13, 19:29:08 »
Amikor minden összedőlni látszik

Olyan ez a világ, mint egy forrongó üst. Mindnyájan benne vagyunk nyakig. Legtöbben már megszokták az emelkedő hőmérsékletet, észre sem veszik, hogy közel a vég. Kevesebben, de annál biztosabban tudják, hogy a halálos forráspont előtt kikapja őket ebből a horrorisztikus bugyorból a Megváltó.
Földünk pusztul. Világunk összedőlni látszik. Nem mondom, hogy kár minden igyekezetért a megmentése érdekében, de ezek a próbálkozások csak ideig-óráig valók. Elkezdődött a visszaszámlálás. Politikailag, gazdaságilag, erkölcsileg. Olyan hatalmak háborúja zajlik felettünk és közöttünk, melyekről így ír Pál apostol:
„Nem test és vér ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.”
Efézus 6:12.
Emberi léptékkel nincs megoldás. Az évezredes történelmi tapasztalatok semmibe vesznek. Szabadságjogokat kiharcolni nincs többé lehetőség. Az egész emberiség rab. A bűn és a sötétség foglya, örök cellákra ítélve. Azok is, akik most nagy terveikkel azt hiszik, hogy uralkodnak.

Valóságos szabadulás egyetlen névben van: Jézus Krisztus, aki a Szabadító. Ezzel jár befogadni az Igazságot, bűnbánat, megtérés, irányváltás. Kijönni a sötétségből a világosságra.
Akik újjászületnek az Igazság által, azok a Világosság fiai, mennyei identitással. Őket kiragadja a Messiás a súlyos ítélettel, csapásokkal érkező zubogó forráspontból. Hamarosan.

Emlékezzetek! Noáénak sem hittek kortársai. Az özönvíz mégis megérkezett, és maga Isten zárta be a bárka ajtaját az Igazságra TÚL KÉSŐN eszmélők előtt. Így lesz most is. Csak nem víz, hanem tűz jön. Véget ér a kegyelmi korszak, és az Úr ismét bezárja a menekülő ajtót. Jézus mondja:
„Én vagyok az ajtó.” János 10:9.
Most még cinikus vagy, és röhögő fejecskéket biggyesztesz keresztyén megosztások alá. Pár év múlva keserűen adsz majd igazat, amikor talán már facebook sem lesz. Csak a tudat:
TÚL KÉSŐ.
Most térj vissza Teremtő Uradhoz!

2022. november 13.                            Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #891 Dátum: 2022 November 23, 16:20:30 »
Szakadások pedig voltak és lesznek
 

Pál szerint egyenesen szükségesek, hogy a kipróbáltak (akik többek között nem hódolnak be az erkölcsi és vallási korszellemnek) nyilvánvalókká váljanak.

"Mert szükség, hogy szakadások is legyenek köztetek, hogy a kipróbáltak nyilvánvalókká legyenek ti köztetek." I. Kor. 11:19.

"...attól való rettegés, hogy ha az egyház kitart hagyományos tanítása mellett, akkor szeretetlennek, gyűlölködőnek, életidegennek tűnik fel." (idézet a lenti cikkből)

Ebben a szorongásban születnek az elhajlások és az olyan tévtanok, mint pl az evangélium megnyirbálása.
Nem lehetünk kevésbé gyűlölködőek, mint maga Isten. Ezt persze helyesen kell értelmezni, és nekünk is gyűlölni kell mindent, ami el akar idegeníteni az Igazságtól. Az Igazság (Ige vagy Isten Törvénye) életigenlő, míg mindenfajta megtévesztés = életidegen.

 
2022. november 18.                                   Guti Tünde
 
https://megvanirva.hu/egyhazszakadas-liberalis-es.../
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #892 Dátum: 2022 November 23, 16:21:35 »
VISSZAPILLANTÓ


Amikor bűneimet megbánva megtértem és újjászülettem, magától értetődő volt, hogy hitvallást tegyek, amerre csak járok. Természetes módon osztottam meg bizonyságaimat, úton-útfélen, iskolában, munkahelyen, számban Jézus nevének jó ízével.

Házasságkötésünk után úgy éreztem, megmutathatjuk, hogy igenis lehet boldog kapcsolatban élni, és férjemmel szó szerint bizonyosak voltunk benne, hogy ketten olyan erősek és megállíthatatlanok vagyunk az Úrban, hogy változásokat hozunk a környezetünkbe. Szenvedélyesen, elkötelezetten indultunk a szolgálatokba, szívvel-lélekkel készen a harcokra, kihívásokra. Azt gondolom, hogy Isten ez idő alatt atyai mosollyal nézett ránk. S nagy szeretetéből és bölcsességéből fakadóan, később beleengedett kemény próbákba, komoly kísértésekbe, hogy mint aranyból a kohóban, kiégessen belőlünk minden salakot.
Mennyi kudarc, csalódás, megszégyenülés van mögöttünk! De rengeteg győzelem is, mert az Úr nem hagy feljebb kísérteni, mint ahogy elszenvedhetnénk. Nem a mi okosságunk vagy erőnk, hanem egyedül az Ő kegyelme tartott meg a bukásoktól.

Lassan a célegyenesbe érve, meggyőződéssel vallom:
„Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.”
Filippi 4:13.

Célkitűzésünk ugyanaz, mint az út kezdetén. Nem változott meg az évtizedek során. Lelassultunk, idősödünk, s olykor megfáradva, de a tapasztalatokból okulva megfontoltan, egyetlen vágy hajt:
Jézust követni, igazságban járni, szeretetben szolgálni mindhalálig. Ezt csak tele „tankkal” lehet. S valóban! Szívünkben tűz az Ige, kezünkben fáklya e sötét világ alattomos, gonosz, hazug útvesztőiben.
Az iránytű a bensőnkben van, Isten Lelke vezet. Ezért úszunk szemben az árral. Nagyok a hullámok, villámok csattognak felettünk, de a távolban látszik már a világítótorony fénye…
Ki kell tartanunk, és partot érünk!


2022. november 23.                             Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #893 Dátum: 2023 Január 16, 14:43:16 »
Gondolataim 2022. végén…

Látjuk és halljuk, hogyan rogyadozik a társadalmi és a vallásos rendszer.
Vannak politikusok, akik a jót rossznak mondják, és a gonoszt jónak.
Praktizálnak orvosok, akiknek az erkölcsi értékrendje nulla.
Tanítanak pedagógusok, akik felcserélték az igazságot a hazugságra.
Pásztorolnak lelkészek, akiknek a képmutatása arcpirító.
Szülők nevelik gyermekeiket, elhárítva a felelősséget.
Báránybőrbe bújt farkasok ólálkodnak mindenütt, az „árusok” pedig evangéliumi címkével ellátott hamisítványt tesznek az asztalra, így nincs látás, sem erő, sem hit a protestáláshoz. Az egyre szorosabb ökumené karöltve jár az egyre sötétebb társadalmi átalakulással.
Vége a szentimentális álmodozásnak!
Az egykori, félelmetesnek és irracionálisnak felfestett jövő, immár a jelenünk. Mégse féljetek! Van egy maradék szent nép, aki nem hajtott térdet a Baálnak. S az Isten, aki elkezdte bennünk a jó munkát, be is fejezi, és megtart az Ő szerelmes Fiának országára.

„De hűséges az Úr, aki megerősít titeket, és megőriz a gonosztól.” II. Thess. 3:3.


2022. december 30.                                  Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #894 Dátum: 2023 Január 16, 15:15:49 »
Tavalyi gondolataim elkísértek...
Újra átértékelés


Belefáradtam már a vége-hossza nélküli, belső békét kioltó győzködésekbe, meddő vitákba, az alattomosan zsákutcába terelő vélt vagy valós igazunk ütköztetésébe! Ahogy telnek felettem az évek és érettebb leszek hitben, egyre fogy az erőm a felesleges harcokhoz. Kedvem sincs már önmagamért küzdeni. Hiszen nincs is más, maradandó kincsem, igaz értékem, csak az Ige.

Itt hagyjuk ezt a földi porsátrat, melyben egyedüli szépség a lelkünk, amennyiben Krisztushoz vált hasonlóvá. Ha az Ő isteni természete ábrázolódik ki bennünk. Csak ennek van értelme. A belőle fakadó, általa és érte való gyümölcsözés a létünk célja.
Igazságban, jogosságban, szentségben és szeretetben megélni napjainkat, irgalmasságot gyakorolni a szűkölködőkkel. Alázatosan járni Istennel, a Vele való szövetségben megállni hűséggel. Ehhez képest semmi a hétköznapok terhe, fájdalma vagy örömteljes gyönyörűsége.
„Viseljétek el egymást szeretetben” – kéri Pál apostol. (Efézus 4:2.) Másik helyen pedig így int Jakab:
„Ne sóhajtozzatok egymás ellen, atyámfiai” – és nagyon fontos a hozzáfűzött indoklás is! – „hogy el ne ítéltessetek, íme, a Bíró az ajtó előtt áll.” Jakab 5:9.
Erőnket és időnket ne fecséreljük el értelmetlen szócsatákra, hanem koncentráltan készüljünk a hitben való végsőkig kitartásra, utunk célegyenesére, mert: „Az idő rövidre van szabva” I. Kor. 7:29.

Bátran álljunk ki az Igazságért, a színtiszta evangéliumért, és merjük elengedni a közben ért vádakat, sebeket, pitiáner hétköznapi piszkálódásokat!
Még mielőtt bárki is azt a következtetést vonná le soraimból, hogy „végre Tünde befejezi a negatív posztokat”, leszögezem: nem, nem értek traumák, és ezentúl is azt fogom kitenni az oldalamra, amire az Úr indít.
Elegem van a média agymosó propagandájából és a folytonos reklámözönből. Az egyéb jó, kedves és hasznos dolgok is sok időt rabolnak el, még ha fegyelmezett is vagyok. Ezért igyekszem visszafogni magam facebookon. Nem akarom befogadni azt a töméntelen, feldolgozhatatlan, információ áradatot, ami szembe jön velem - keresztyéni felelősséggel írom: tékozlás!

Summa summarum:
„Mindennek a vége pedig már közel van: legyetek tehát bölcsek és józanok, hogy imádkozhassatok.” I. Péter 4:7.
Urunk áldása legyen kedves Mindnyájatokkal a következő - harcosnak ígérkező - esztendőben is!

Szeretettel: Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #895 Dátum: 2023 Január 20, 18:03:20 »
Kesergés és vigasz

Gyakran érzem úgy, hogy győzelmeim mellett is kudarcot kudarcra halmozok, harcaim vége egy nagy csőd. Az Úr mégis irgalmas hozzám, csodálatos kegyelmével betakar, mint egy palásttal. Szívemre beszél, és végtelen bölcsessége segítségével megértésre jutok.
Ahogy haladok előre a keskeny úton, és minél érettebb leszek hitben, annál inkább látom legapróbb hiányosságaimat is. Hát nem épp utam vége felé közeledve kellene egyre jobban tökéletességre jutnom?! Így kesergek bánkódva, látva esendőségemet. Majd jön Isten drága Lelke, és lecsendesít:
„Akik hozzám közel vannak, azokban kell nékem megszenteltetnem, és az egész nép előtt megdicsőíttetnem.” III. Mózes 10:3.

Tudom, hogy az Igazságban járva Krisztushoz kell hasonlóvá válnom, erre törekszem. EZÉRT szembesít az Úr mindennel, ami szeplő és sömör menyegzői ruhámon. Más talán észre se venné, vagy hímzett mintának gondolná, de a Szent által finoman hangolt lelkiismeretem jelez. Isten Igéje a tükröm. Istenfélelemmel vallom, hogy „amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős”. II. Kor. 12:10. Kegyelmes Atyám pedig dolgozik rajtam, mint fazekas az agyagon, és az egyre szorongatóbb körülményektől függetlenül, illetve épp azok ellenére, elkészít az Ő szerelmes Fiának országára!
Közel az Úr napja! Maranatha!

2023. január 20.                                    Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #896 Dátum: 2023 Január 24, 15:18:03 »
Egyik nap azt írtam, világunkat átszövi a hazugság...
Utána rádöbbentem, hogy ennél sokkal többről van szó. Részben sűrűn behálózza az érdektelenség és az oktalan tudatlanság, másrészt a gonoszság, az istentelen féktelenség és perverz kegyetlenség. Minél veszélyesebb szintre jut a technológia, annál jobban bekebelezi a vele flörtölő embert az áthatolhatatlan, ördögi sötétség, ami végül örvényként húzza le a mélybe.
Isten útja ezzel ellentétben egyszerű és világos. Még a bolond se téved el rajta, írja Ésaiás. A szentség útjának hívják, melyen a megváltottak járnak. Az újkori Bábel tornyának fennhéjázó építői messzire elkerülik. A mindig valami új, érdekes és izgalmas kaland után vágyakozó bekötött szeműek – akiknek csak a pénz, a hatalom, az adrenalin és a testi gyönyörök fontosak – rá se néznek. Számukra közömbös az evangélium. Miért?

„Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik megtartatunk, Istennek ereje.”
I. Kor. 1:18.

Pedig ha valamikor, akkor észveszejtő napjainkban különösen szükség van erre a megvilágosító erőre, hogy különbséget tudjunk tenni igaz és hamis, szent és tisztátalan között!

Guti Tünde                                   2023. január 23.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #897 Dátum: 2023 Január 24, 17:39:50 »
Isten gyermeke vagyok! Jézus Krisztus Uram és Megváltóm!


Hiszem és vallom, hogy Jézus Krisztus a Teremtő Isten testté lett Igéje: Út az Atyához, Igazság és Élet, aki azért jött el, hogy megszabadítson bűneinkből. A golgotai kereszten halt meg értünk áldozati bárányként, harmadnap feltámadt és visszament a mennybe, ahol közbenjár értünk.
Isten elküldte Fia helyett a Vigasztaló Szentlelket, aki emlékeztetve Jézus tanításaira, elvezet minden igazságra.

Krisztus követői alkotják Krisztus Testét, akik elhagyva a bűnt, a világot és a hazug, képmutató vallásoskodást, hűségesen, tiszta szívvel és radikálisan ragaszkodnak Isten kimondott és leírt Szavához. Szenvedélyük abból fakad, hogy az Atya a bensőjükbe adta Lelkét, és szívükbe írta Törvényét.


Hiszem és vallom, hogy Jézus – ígérete szerint – visszajön, hogy mielőtt Isten jogos és rettenetes haragja lesújt erre a gonoszságba, sötétségbe és istentelenségbe süllyedt emberiségre, gyülekezetét – amit menyasszonyának nevez – üdvözíti, kimenti abból a visszatarthatatlan kataklizmából, ami hamarosan lezárja ezt a földi korszakot.
Megmenekülési lehetőség kizárólag a Jézus Krisztusba vetett hit, az Úrhoz való megtérés, tehát újjászületés által lehetséges. Akik nem törődnek ezzel a jó hírrel, mert inkább szeretik a hazugságot és a világ kérkedését, azok része kárhozat és halál lesz, végérvényesen elszakítva Isten szeretetétől, jóságától, világosságától és igazságától.

A kegyelmi idő hamarosan lejár. „Térjetek meg és higgyetek az evangéliumban!” Márk 1:15.
„… nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, mely által üdvözülhetnénk.”
Apostolok cselekedetei 4:12.


2023. január 23.                                    Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #898 Dátum: 2023 Február 10, 16:09:51 »
Az Igazság fiai

Az első, édeni megcsalattatás óta, folyamatos hazugságok áldozata az emberiség. E föld egy hazugság bázis, ahol a Sátán, minden hazugság atyja és szülője, úgy kápráztat el és vakít meg férfiakat és nőket, tanultakat és tudatlanokat, vallásosokat és ateistákat, öregeket és fiatalokat, hogy észre sem veszik.
Már a mennyben kezdetét vette a lázadás, a paradicsomban pedig az első antikrisztusi félrevezetéssel folytatódott az Isten akaratának való ellenszegülés.
Mit ígért a kígyó Évának? „Olyanok lesztek, mint az Isten, jónak és rossznak tudói.”
Ma talán különbbel kecsegtet? Mit ajánl ma az ördögi fondorlat? „Istenek lesztek, sikeresek, egészségesek és halhatatlanok.” Csak éppen a jót rossznak mondják és a rosszat jónak! A gonoszságokat az emberiség megmentőinek álruhájában mutatják be, az igazságot és jogot pedig két lábbal tiporják, és üldözik annak képviselőit!
Kinek hiszünk?

Isten prófétája ítéletet hirdetett a hazugok számára:
„Jaj azoknak, akik a rosszat jónak mondják, és a jót rossznak. Akik sötétséget világosságnak teszik meg, s a világosságot sötétségnek, ami keserű, azt édesnek, az édeset meg keserűnek.” Ésaiás 5:20.

A pusztai vándorlásban részt vett milliós tömegből mindössze két ember mehetett be az Ígéret Földjére: Józsué és Káleb…
Isten nem statisztikában, hanem hűségesekben gondolkodik! A keskeny út a kevesek útja. Az elkötelezetteké. Akiket nem lehet megvesztegetni sem pénzzel, sem hatalommal vagy sikerrel, mert tudják, kihez tartoznak és kit követnek. Akik nem rágalmaznak, hanem igazságban járnak és igazságot szólnak.
Ők a rendíthetetlenek. Új emberré lettek. Az Igazság fiai. Nem mennek vissza Egyiptomba, nem emberekben bíznak, hanem Jézus Krisztust követik – Isten Igéjét.

2023. február 10.                        Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Életjelek
« Válasz #899 Dátum: 2023 Február 19, 11:43:13 »
Aktuális...



Ha az Úrnak nem tetszik, amit mondok, teszek vagy írok, hiába dicsérgetnek az emberek. De ha Isten hitelesíti az életemet, és elrejt Krisztusban, akkor nem fog rajtam sem bántás, sem vádlás, mert "Nincsen immár semmi kárhoztatásuk azoknak, akik Krisztus Jézusban vannak..." Róma 8:1.

Számomra az a fontos, hogy az Úr hogyan vélekedik rólam. Ő pedig dorgál, ha kell, mert nem korcs vagyok, hanem a gyermeke. Ezzel együtt pedig bátorít, vigasztal, tanít és nevel.

Jobb egyedül állni a Kősziklán, mint tömegek ölelésében hullani az örök sötétségbe!

Kősziklám: Krisztus!



2023. január 16.           Guti Tünde

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.