Szerző Téma: Mikor parancsolhatunk a betegségnek?  (Megtekintve 29585 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #180 Dátum: 2013 Augusztus 05, 19:48:43 »
Hát ja... a parancsolgatás már megy... csaképpen eredmény nincs. Részben az Örökkévaló kegyelméböl, hogy ne futkározzanak ezek
 a hithősök mezítelenül...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #181 Dátum: 2013 Augusztus 05, 19:57:42 »
Na ja... :hehe: :pirul:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #182 Dátum: 2013 Augusztus 06, 07:38:54 »
Kiváncsi lennék arra, hogy más gyülekezetekben is parancsolnak a betegségnek?

Nalunk nem parancsolgatunk.  :2knuppel: Imadkozunk a betegert, konyorgunk erte,hogy legyen meg az Ur akarata eleteben.Az Ur majd parancsolgat.  :088:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #183 Dátum: 2013 Augusztus 06, 08:00:15 »
Köszönöm Jázmin. Higgadtságra vall amit írtál, és arra a feltétlen bizalomra amit az Úrtól vártok el.
"Legyen meg a te akaratod!" - mondjuk az imában, kérünk és könyörgünk.

De van az Írásokban ilyen is:

"Íme, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon, skorpiókon tapodjatok, és az ellenség minden erején, és hogy semmi se árthasson nektek."

Lk 10:19.


Szeretném kérdezni, hogy ez az ígéret nem jogosítja fel a hívőt arra, hogy keményebb eszközökkel lépjen fel?

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #184 Dátum: 2013 Augusztus 06, 16:21:28 »
Azoknak adatik meg ez a hatalom, akik valóban Isten követőivé lettek.
Mert hogyan tudná a gonosz munkáját lerontani az, aki még a saját életét sem tisztította meg a gonosztól?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #185 Dátum: 2013 Augusztus 06, 16:22:05 »

Szeretném kérdezni, hogy ez az ígéret nem jogosítja fel a hívőt arra, hogy keményebb eszközökkel lépjen fel?


Ez egy nagyon jó kérdés. Ki mit gondol erről? :?:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #186 Dátum: 2013 Augusztus 06, 17:49:14 »
"Keményebb eszközök"...? Nos nem gondolom hogy vannak "keményebb eszközeink".  Nekünk van az engedelmesség törvénye! Ha én engedelmes vagyok az Örökkévaló Igéjének, tehát a Messiásnak, akkor az Ő védelme alatt állok! ( ez törvény) Ha én a védelme alatt állok, akkor csak annyi hatalmat kap felettem, a Szitra achra,( a másik oldal) Amennyit az Örökkévaló enged neki. ( ez is törvény) És ha az Ő követségében megyek a szabadulás üzenetével, akkor a szitrá áchrá, engedni fog! ( ez is törvény)
( Ézsaiás 44,26)

De miért vagyunk biztosak abban, hogy minden betegség Démonikus eredetű???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #187 Dátum: 2013 Augusztus 06, 20:44:06 »
Talán mert többnyire úgy van elkönyvelve, hogy valamilyen bűn, vétek miatt adatott a betegség.
Ismerve Jób történetét,ott is arra gyanakodtak a barátok, hogy bűn van az életében.
Ha pedig bűn van akkor arra a sátán felhatalmazást nyer és démonjaival kínozhatja szegény embert.

Véleményem szerint saját figyelmetlenségünk, életmódunk következménye a betegségek legnagyobb része.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #188 Dátum: 2013 Augusztus 29, 09:51:43 »


Köszönöm Jázmin. Higgadtságra vall amit írtál, és arra a feltétlen bizalomra amit az Úrtól vártok el.
"Legyen meg a te akaratod!" - mondjuk az imában, kérünk és könyörgünk.

De van az Írásokban ilyen is:

"Íme, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon, skorpiókon tapodjatok, és az ellenség minden erején, és hogy semmi se árthasson nektek."

Lk 10:19.


Szeretném kérdezni, hogy ez az ígéret nem jogosítja fel a hívőt arra, hogy keményebb eszközökkel lépjen fel?

Ami ezt a kemenyebb fellepest illeti,Jezustol nem tanulunk ilyesmit.Nem olvassuk rola,hogy ordibalt vagy mas kemeny fellepese lett  volna mikor gyogyitotta a betegeket,vagy eppen ordogot uzott.Kigyokon taposni ,sztem nem jelenti kemeny eszkozt.Hit altal taposhatunk,es azert mert hatalmot adott nekunk,hogy semmi sem artson.Ha elolvassuk az igeverset a szovegosszefuggeseben,latjuk,hogy a tanitvanyok ordogoket uztek,es azok engedtek nekik,de oket nem tamadhattak meg,mert VEDELEM alatt alltak.Nem arthatott nekik,mivel hatalmat kaptak folotte.Jezus neveben kiuztek azokat.Jezus nevet kellett hasznaljak,es a hituket.Ha az Ur hatalmat ad nekunk valamire akkor mi nem kell kemeny eszkozt bevessunk,hogy "segitsunk" Neki. Szerintem ez igy mukodik. :2smitten:


Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #189 Dátum: 2013 Augusztus 29, 09:52:42 »
Veletlenul az en hozzaszolasom is idezetbe maradt..... :pirul:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #190 Dátum: 2013 Augusztus 29, 09:59:32 »
Talán mert többnyire úgy van elkönyvelve, hogy valamilyen bűn, vétek miatt adatott a betegség.
Ismerve Jób történetét,ott is arra gyanakodtak a barátok, hogy bűn van az életében.
Ha pedig bűn van akkor arra a sátán felhatalmazást nyer és démonjaival kínozhatja szegény embert.

Véleményem szerint saját figyelmetlenségünk, életmódunk következménye a betegségek legnagyobb része.

De csak gyanakodtak a baratok...De nem volt igaz,hogy a bun miatt lett beteg ..Vannak demonikus eredetu betegsegek is,de nem minden betegseg az...Mert ugye vannak komoly hivo emberek,es halalos betegek es nem gyogyulnak meg,hanem meghalnak.Termeszetesen,ha azt vesszuk a betegseg is a bun kovetkezmenye,azota van betegseg miota a bun bejott a vilagra. De a betegseg  megprobaltatas is amit az Ur megenged gyermekei eleteben,hogy erositse es kiprobalja hituket.Lasd Jobot. :05:  De ha valaki nem gyogyul meg,nem azt jelenti,hogy nem az Ure.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #191 Dátum: 2019 November 21, 10:15:28 »
A hozzászólások felét olvastam el, mert már rég nem a kérdés körül folyt a beszélgetés, elment egészen más irányba, így lehet, hogy most olyat írok, amit már leírt valaki előttem.
Szerintem csak akkor parancsolgathatunk, ha van hatalmunk. Akinek egészen biztosan van hatalma, az Isten, aki teremtette az eget és a földet. Akinek lehet hatalma, az, aki Tőle kapott/kap. A Szentírásban olvashatjuk, hogy kik és mire kaptak hatalmat, pl. a tanítványok.
"Magához hívta tizenkét tanítványát, és hatalmat adott nekik a tisztátalan lelkek felett, hogy kiűzzék azokat, és gyógyítsanak mindenféle betegséget és erőtlenséget."(Máté 10:1)
Aztán, hogy manapság is ad-e Isten ehhez hasonló gyógyító hatalmat valakinek, nem nagyon tudom elképzelni. Amikor  a tanítványok megkapták ezt a képességet, akkor szükség volt rá, kellett a küldetésükhöz, mert ugyanazt a munkát folytatták, amit Jézus elkezdett, vagyis hirdették Isten országát és közben mintegy hitelesítésképpen, csodákat tettek. Nekem személy szerint nincs hatalmam a betegségek felett, sőt semmilyen hatalmam sincs. De imádkozni tudok és tudunk együtt imádkozni betegekkel és kérhetünk gyógyulást a Mindenhatótól, akinek egészen biztosan van hatalma a betegségek felett.
"És mindazt, amit imádságban hittel kértek, megkapjátok. " (Máté 21:22)