Szerző Téma: Színház kommentár  (Megtekintve 6203 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Színház kommentár
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 06, 11:25:02 »
Köszi a választ, szerintem ez egy nagyon jó gondolat volt tőletek, mert ismerve magam amikor még nem tértem meg, sok kérdésem lett volna, de ritkán találkoztam olyan személlyel aki kielégítő választ adhatott volna.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 06, 14:08:18 »
:afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető rose

• Testvérünk
  • *
« Válasz #32 Dátum: 2011 November 27, 22:10:13 »
Nagyon vártam a nagy eseményt a bemerítés napját. Igaz kedves testvérem, hogy mondtad így is van már üdvösségem, de vágytam arra, hogy bebizonyíthassam elhatározásom komolyságát és őszinteségét.
Társaimmal elmondtuk a gyülekezet előtt bizonyságunkat arról, hogyan tértünk meg és mit végzett el bennünk az Úrral történt találkozás.Attól tartottam, hogy zavarba fogok jönni oly sok ember előtt, de békesség töltött el és éreztem Isten vezetését.
Az Atya, Fiú és Szent Lélek nevében lettünk bemerítve. A vízből kiemelkedve határtalan boldogság fogott el és éreztem, valami hatalmas ajándékot kaptam az Úrtól.
Hálás vagyok amiért Isten gyermeke lehettem, és szeretném megtalálni helyemet a gyülekezetben.
Tervbe vettem, hogy sorra látogatom a keresztény közösségeket és kiválasztom az Úr vezetésével azt az egyet ahol szolgálatba állhatok.

Kedves István!

Egy jó bizonyság életeket ment. Hálás vagyok az Úrnak, hogy véghezvitted. És egyébként mástól is hallottam már, hogy izgult mikor sok ember előtt kellett beszélni, de aztán békessége lett. Magamom is észrevettem, hogy ha az Urról beszélek másnak eltünik a szorongásom, a görcs. Szinte folynak az emberből a szavak.

Isten áldjon meg ! :05:

Nem elérhető bacsipista

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #33 Dátum: 2011 November 27, 23:07:33 »
Nagyon vártam a nagy eseményt a bemerítés napját. Igaz kedves testvérem, hogy mondtad így is van már üdvösségem, de vágytam arra, hogy bebizonyíthassam elhatározásom komolyságát és őszinteségét.
Társaimmal elmondtuk a gyülekezet előtt bizonyságunkat arról, hogyan tértünk meg és mit végzett el bennünk az Úrral történt találkozás.Attól tartottam, hogy zavarba fogok jönni oly sok ember előtt, de békesség töltött el és éreztem Isten vezetését.
Az Atya, Fiú és Szent Lélek nevében lettünk bemerítve. A vízből kiemelkedve határtalan boldogság fogott el és éreztem, valami hatalmas ajándékot kaptam az Úrtól.
Hálás vagyok amiért Isten gyermeke lehettem, és szeretném megtalálni helyemet a gyülekezetben.
Tervbe vettem, hogy sorra látogatom a keresztény közösségeket és kiválasztom az Úr vezetésével azt az egyet ahol szolgálatba állhatok.

Kedves István!

Egy jó bizonyság életeket ment. Hálás vagyok az Úrnak, hogy véghezvitted. És egyébként mástól is hallottam már, hogy izgult mikor sok ember előtt kellett beszélni, de aztán békessége lett. Magamom is észrevettem, hogy ha az Urról beszélek másnak eltünik a szorongásom, a görcs. Szinte folynak az emberből a szavak.

Isten áldjon meg ! :05:

Köszönöm testvérem, teljesen egyetértek a gondolatoddal, egy egy jó bizonyság életeket ment.
Igaz, hogy ez a Színház topik egy színjáték, de a valóságra épül. Én megpróbálom azokat az érzéseket és tapasztalatokat is átadni, amelyek engem értek akkor amikor Istent  és gyülekezetet kerestem, valamint azt amikor még nem voltam a bűneimből megváltva.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #34 Dátum: 2011 December 30, 08:22:09 »
Békesség.

Segíteni szeretnék.
Nem tudom miért keresel gyülekezetet, milyen célból?
Miért nem maradtál ott, ahol bemerítkeztél? Hisz annak a gyülekezetnek a tagja kéne legyél.

Nézd, ha magadért keresel gyülekezetet, sosem fogsz találni.
Kérdezd meg az Úrtól hol akar téged használni.
Néz széjjel és úgy keres, hogy hol lenne rád szükség.

Volt idő mikor én is kerestem, és nem tudtam hol a helyem.
Egy kis gyülekezetben kötöttem ki, nagyon kicsi, roma, gyülekezet volt, mégis csodálatos dicsőítések voltak, de ugyanakkor sok gond, problémák, és harcok is voltak abban a gyülekezetben.
Isten tartott ott, előszőr gyerekekkel, majd fiatalokkal, aztán igehírdetéssel szolgáltam.
Volt olyan mélypontja a gyülekezetnek, hogy nem voltunk többen 8-10 tagnál. Volt aki azt akarta zárjuk be. Nem, nem, nem, mondtuk, mert Isten munkát fog itt végezni. Sok kitartás, harc, böjt, szolgálat, és sok év kellet.
Ma ez a gyülekezet majdnem 250 tagú.

Isten használni akar, Isten azt akarja, hogy az Ő eszköze légy.
Mikor megtértem, azt mondtam az Úrnak:
" Uram, én, nem akarok egy padban ülő tétlen keresztyén lenni, nem akarok beletörődni és vasárnapi keresztyén lenni, hanem küzdeni akarok, harcolni akarok melletedd, hirdetni az igédet, szolgálni téged."

Ezt akarja az Úr.
Ott abban a gyülekezetben ahol vagy, néz körül, és kérd az Urat, hogy adjon látást, hogy megismerd szolgálati ajándékod és használd ott ahol vagy. Tedd hasznossá magad, élj a tálentumokkal amit kaptál, munkálkodj, küzdj, ha kell böjtölj, hogy az a gyülekezet ahol vagy gyarapodjon, nőjön, kivirágozzon, mert egy nap számot adunk arról mit tettünk.

Túl rövid és drága az idő, hogy keresgélésre vesztegessük.

E szavakat teljes szeretetből írtam, utat mutatni szerettem volna. Tudom így nehéz megismerni emberek szándékait és gondolatait.
Teljesz szívemből kívánom, hogy megtaláld helyed, de az a hely legyen az ahol az Úr akar látni.

Ragad meg az Urat, és szolgálj.

:2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető bacsipista

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #35 Dátum: 2011 December 30, 17:05:05 »
Kedves Zoli Testvérem!

Hálás vagyok az Úrnak amiért ezt a színház topikot valósághűen vezeti.
Antieeval közösen "színészkedünk", de a valóságot hozzuk  a színházba.
Azokat a kérdéseket, gondolatokat, és helyzeteket amelybe belekerülnek
a frissen megtértek, Istent és gyülekezetet keresők.
Hálás vagyok, mert hozzászólásodban azt írtad, amit szerintem Antee is
javasolt volna.
Valóban ott van a helyünk ahol bemerítkezésünkkel bizonyságot tettünk
Isten és emberek előtt, hogy Jézus Krisztushoz tartozónak valljuk magunkat.
Legtöbb gyülekezetben próbák alá helyezik az újoncot, hogy felismerjék a
benne rejtőző szolgálati elhívást, és segítenek neki a közösségbe való
beilleszkedésben.
De sajnos olyan is előfordul, hogy a nagy létszámú közösségben elvész az
aranyhal.
Most egy olyan "felvonásnál" tart a színjáték ahol járom a gyülekezeteket
és leírom tapasztalataimat.
A vége viszont, ha minden igaz,  happy endd-el fog zárulni: megtalálom helyem
a gyülekezetben és beépül elhívásom és szolgálatom az életembe.

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #36 Dátum: 2011 December 30, 17:22:55 »
Dicsőség az Úrnak.

:afro: Nagyon élet hűek vagytok.   :igen:

Megvagyok győződve, hogy sok kereső tesónak fog segíteni megtalálni a helyes utat.
Így máris szolgáltok mások felé, és így ez, egy útmutató a vándorok számára.

Az Úr áldása legyen velünk.

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető bacsipista

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #37 Dátum: 2011 December 30, 19:11:16 »
 :033:

ÁMEN!!!

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #38 Dátum: 2011 December 30, 19:35:32 »
Mint olvasónak, nagyon áldásos volt a beszélgetés, mert tényleg felmerültek olyan kérdések, amelyekkel mindenki már valahol találkozott.

:078: :078:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

• Testvérünk
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2012 Július 05, 09:24:58 »
Kedves Pista testverem!

Nos valoban jol jatszatok a szerepet,en is bevettem az egeszet.
A junius 17-i hozzaszolasodra reagalnek akkor:

Arrol irtal,hogy mar nem elegit ki az ajtonallo-i szolgalat,valami tobbel szeretnel szolgalni az Urnak. Nos,azota is gondolkodom rajta.

Lelki fejlodesunk egyenes kovetkezmenye kell legyen,hogy magasabb rendu szolgalatba kell kerulnunk?
Egyaltalan,van Isten munkajaban a szolgalatok kozt magasabb vagy alacsonyabb fokozat?
Szerintem az Isten elotti felelosseg kozott van oriasi kulonbseg. Mast var el Isten egy tanitotol vagy pasztortol es mast egy ajtonallotol.
Ugy gondolom,hogy nagyon sokat szamit az a bizonyos elso benyomas amivel egy ember talalkozik mielott belep a gyulekezetbe.Legyen az idegen,akar mar tag vagy gyakori vendeg. Nagyon nem mindegy,hogy egy mosolylyal talalkoznak eloszor,vagy egy unott,elegedetlen arccal. Esetleg meg egy jo szoval is. Valahogy az az erzesem,mintha nem lennel tisztaban a szolgalatod fontossagaval,talan mintha belefaradtal volna. Nem tudok hitelesen idezni sajnos de mintha olyasmit irtal volna,hogy mar eleg volt,hogy idegeneket halgass meg es jopofizz.

Nos,en nem tudhatom,hogy az Ur mit szant szamodra szolgalatkent,viszont azt teljes bizonyossaggal tudom,hogy nagyon fontos az amit most teszel,meg akkor is,ha te most nem ugy erzed,esetleg beleuntal volna. Nagyon sokan vannak akik egesz eletukben csak a "hatso sorban" szolgalnak,de azt orommel teszik,mivel tudjak,hogy ezzel a kis "aprosaggal" Istent es az O gyermekeit szolgaljak. Talan megkene probalnod mas megvilagitasban nezni szolgalatod fontossagat. Es mi van akkor,ha Isten pont teged lat a legalkalmasabbnak arra,hogy ezt a munkat vegezd? Magat a tenyt,hogy szeretnel tobbet tenni az Urert,tokeletesen megertem,de lehet,hogy pont abban a szolgalatban kell tobbet tegyel. Uj erore kapjal.
(Csak labujjhegyen jegyzem meg,hogy en soha nem szeretnek az elso sorokba lenni,inkabb mindig csak hatul. Lehet,hogy ez se helyes.)

Szoval hidd el,nagyon fontos az amit most teszel.

Testveri szeretettel,Edit.

"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #40 Dátum: 2013 November 19, 14:58:55 »
Nahat! Jo ez a topik. En nem tudom,hogy nem  figyeltem fel ra eddig. Gondolom azert  mert olyan  sok van. :05: Nagyon valosaghuen irtatok Testvereim. Talaljanak ra minel tobben akik keresik az IGAZSAGOT!  :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #41 Dátum: 2013 November 19, 15:19:45 »
Dicsőség az Úrnak! :afro:
Hallod ezt István testvérem? Lehet folytatnunk kellene. :D

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #42 Dátum: 2013 November 19, 15:28:30 »
Szerintem kellene. :afro: Uj temakkal is. Aldjon az Ur!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #43 Dátum: 2013 November 19, 22:48:35 »
Gondolkodom rajta, hiszen nem könnyű szinészkedni ...

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #44 Dátum: 2013 November 19, 23:45:54 »
Lehet akár folytatni a már meglevőket, vagy egy új témát nyitni.