Szerző Téma: Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?  (Megtekintve 5331 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Dátum: 2010 Június 26, 22:48:34 »
Szia! Én egy kereső ember vagyok. Aki nagyon sok minden látott már a világban. Keresem Istent de nem tudom hol kezdjem.  Tényleg Isten volt Jézus vagy inkább csak egy olyan ember, aki képes volt csodákra? Honnan tudod, hogy valóban Isten volt?

A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #1 Dátum: 2010 Június 26, 22:56:26 »
Szia!

Úgy gondolom, hogy a beszélgetésünk addig labilis lesz, míg nincs egy közös nevezőnk amiben egyetértünk.
El kell fogadnod Isten igéjét (a Bibliát), amiből kiindulhatunk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #2 Dátum: 2010 Június 26, 23:04:17 »
Értem.

Tegyük fel, hogy elhiszem a Bibliát (részben). De mi van akkor ha nem értek vele mindenben egyet? Számomra nem egyértelmű Jézus Istensége. A Bibliai tudásom nem sok és valószínű, hogy eddig még nem is olvastam e felől. Érdekelne, hogy te honnan tudod biztosan állítani a Biblia hitelességét.
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #3 Dátum: 2010 Június 26, 23:37:59 »
Vagy hiszel neki, vagy nem. Nincs értelme egyes részeket elfogadni és mások felől kételkedni.
Hitelességét alátámasztják a kutatások, régészeti feltárások de leginkább Isten Lelke, amely betekintést ad a sorok mögé is.

Több ezer próféciát tartalmaz a Szent írás és ezekből már nagyon sok beteljesedett. Közöttük Krisztus idejének pontos eljövetele,
Izrael szétszóratása és összegyűjtése, amely kb: 60 éve be is teljesedett. Gyakorlatilag a világ már nem is tudja tagadni Jézus földi életét, mert olyan sok bizonyíték van rá, csupán az Istenségét vonhatják kétségbe. Josephus az első századi történetíró sok feljegyzést hagyott az utókor számára! Vagy ott van az özönvíz is, amelynek a megtörténtét a hitetlen tudósok is alátámasztják.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #4 Dátum: 2010 Június 29, 00:39:19 »
Értem.


Ezzel csak egyetérteni tudok. Szeretném, ha mutatnál nekem a Bibliából, Jézus Istenségére vonatkozó, konkrét igéket. 
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #5 Dátum: 2010 Június 29, 23:47:17 »
Ezzel az igével kezdeném:

Jn 3,16
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Ebben az igében benne van, hogy Jézus Istennek a Fia!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #6 Dátum: 2010 Július 08, 00:25:23 »
Aha.

Hogy érted azt hogy, "egyszülött"? Hiszen akkor megszületett, ha valaki megszületett akkor az hogy lehet mégis Isten? Hiszen a földre született, ember volt.

Később pedig meg is halt, hiszen keresztre feszítették. A Biblia szerint 3 napig feküdt a sírba. Miért kellett neki 3 nap ahhoz, hogy feltámadhasson? Miért nem volt elég egy nap? Ha Isten volt miért hagyta magát? Miért halt meg, hogy megválthassa az embereket? Miért nem volt erre valami egyszerűbb nem kézenfekvőbb ötlete? Mondjuk nem a saját fia megöletése hanem valami újabb állat vére? Vagy esetleg másfajta áldozat?
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #7 Dátum: 2010 Július 18, 19:04:44 »
Szia!

Miért egyszülött?
Fontos megértenünk az akkori zsidó kultúrát. Az elsőszülött nem azt jelenti, hogy egy gyermek, amely a testvérei között a legidősebb (azaz aki a legelőször született).

Az elsőszülött jelentése --> örökös.
Az ószövetségben is láthatunk olyan esetet, mikor a kisebbik örökölt és nem a nagyobbik.

Az egyszülött konkrétan az egyetlen egy fiúra vonatkozik, amely Isten egyedüli gyermeke aki valójában tényleg megszületett Mária által a Földre.

Jézus teljesen ember volt és teljesen Isten. Nagy titok ez. Matematikailag helytelen lenne azt mondani, hogy 50% ember és 50% Isten és így 100%. 100%-ig ember volt és 100%-ig Isten. És mégis 100%.

Jézus a földi halála alatt hirdette az evangéliumot a holtaknak. Az idősíkokkal kapcsolatban nem fogok belemerülni, hiszen a földi három nap, lehet nem annyi volt Jézusnak.

Jézus földi élete során az összes kísértért kiállta és így diadalmaskodott a Sátán felett. Nem testi harc, hanem szellemi harc folyt mindvégig. Ahogyan az ige is írja, lehetetlen, hogy állatok vére bűnüket mosson el. Hidd el, ha lett volna Istennek egy kézenfekvőbb ötlete, akkor nem hagyta volna, hogy a saját Fia szenvedjen a sátántól és az emberek kezétől.
De Jézus volt egyedül alkalmas.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #8 Dátum: 2010 Július 19, 22:25:49 »
Honnan tudod, hogy az a földi 3 nap, valóban nem annyi volt Jézusnak?
Miért teremtette volna Isten az időt ha egyáltalán ő teremtette, ha ő maga nem is "használja"?

"Jézus földi élete során az összes kísértért kiállta és így diadalmaskodott a Sátán felett. Nem testi harc, hanem szellemi harc folyt mindvégig."

Ha már Jézus meghalt, miért kellett még bizonyos harc? Én azt gondolom, hogyha már meghalt az emberiségért, nem volt szükség egyéb harcra az ördöggel, hiszen úgyis feltámadt volna...
Hiszen ennek így kellett lennie, különben mi értelme lenne a halál áldozatának... Isten tudta/tudhatta, hogy így fognak történni a dolgok, hiszen akkor nem küldte volna el az ő fiát.

Ha elfogadom azt hogy, Jézus volt egyedül alkalmas az áldozat szerepére akkor azt gondolom, Isten maga nem véletlenül választotta ki őt. Ebben egyetértek veled.
De még mindig ott marad a kérdés hogy mi szükség volt 3 napra? Ha egyáltalán tényleg annyi volt.
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #9 Dátum: 2010 Szeptember 17, 15:32:48 »
Szia.

A kovetkezokben sorra veszem a kerdeseidet:

"Honnan tudod, hogy az a földi 3 nap, valóban nem annyi volt Jézusnak?"

Nem irtam azt, hogy tudom. Azt irtam, hogy "lehet". Az ige azt irja, hogy 1 nap Istennel 1000 esztendo es 1000 esztendo 1 nap. Vagyis nincs egyenesen aranyos szamitas.

"Miért teremtette volna Isten az időt ha egyáltalán ő teremtette, ha ő maga nem is "használja"?

Materialis a Fold. Egyszer minden tonkremegy. Oregszunk es ha nem lenne ido, akkor ezek megszunnenek. Meg igy is lecsokkentette Isten az ember eletevet. Regebben majdnem 1000 evig is eltek az emberek. Ez a napjainkban igen lecsokkent mar.

"Ha már Jézus meghalt, miért kellett még bizonyos harc? Én azt gondolom, hogyha már meghalt az emberiségért, nem volt szükség egyéb harcra az ördöggel, hiszen úgyis feltámadt volna...
Hiszen ennek így kellett lennie, különben mi értelme lenne a halál áldozatának... Isten tudta/tudhatta, hogy így fognak történni a dolgok, hiszen akkor nem küldte volna el az ő fiát."

Jezus halala elotti idorol beszeltem... 
Jezus az eletevel gyozte le a satant, ugyanis kiallt minden kisertest es a torvenyt betartotta (senki mas nem tudta). A halalaval a buneinket torolte el. Feltamadasakor pedig a halalt gyozte le.

Folyt. kov.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #10 Dátum: 2010 Szeptember 17, 19:25:50 »

"Ha elfogadom azt hogy, Jézus volt egyedül alkalmas az áldozat szerepére akkor azt gondolom, Isten maga nem véletlenül választotta ki őt. Ebben egyetértek veled.
De még mindig ott marad a kérdés hogy mi szükség volt 3 napra? Ha egyáltalán tényleg annyi volt."

Nem hiszem, hogy mindent meg kellene valaszolnom. Ugyanis erre a valaszt nem  tudom. De ettol fuggetlenul leirok egy esetet, amelyben a szellemi vilagban torteno esemenyek a Foldunkre mas hatasa volt az idot illetoen:

Ott van Daniel, aki bojtolt es imadkozott Istenhez, es egy mennyei kovet (angyal) erkezett hozza, de csak 21 nappal kesobb. Az angyal elmondta Danielnek, hogy azonnal elindult, de 3 het alatt tudott ideerni. Az okat is elmondja, hogy Perzsia fejedelme utjat allta, vagyis Perzsianak a szellemi hatalma (demonja).


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #11 Dátum: 2010 Szeptember 22, 16:05:34 »
Szia!

Az idővel kapcsolatosan! Azt gondolom hogy biztos volt terve Istennek az idővel kapcsolatban. Bár én úgy érzem hogy beszorított minket mindannyiunkat egy bizonyos idő intervallumba, amibe élhetünk létezhetünk.
Kiragadva egy mondatodat: Öregszünk és ha nem lenne idő, akkor ezek megszűnnének.
Éppen hogy nem, mert ha nem lenne idő ezek vagy akár mi sem szűnnénk meg soha ezen a földön. Ugyanakkor azt gondolom, hogy ki tudja mi lenne ma az emberiséggel vagy a földünkkel, ha az összes több ezer év alatt megszületett ember még mindig élne a földön. Belegondoltál már ebbe?

Hiszen a mai állasok szerint is szinte feléljük a földünket mint a sáskák és nem teszünk érte semmit... lehet már rég kihaltunk volna... ebből a szemszögből jó dolognak tartom az időfogalmát.

Én ugyan nem vagyok materialista és próbálok hinni a nem látható világokban, egy másik életben amiben talán sose lesz végünk. Hiszen én is úgy gondolom, hogy nem lehet ennyi az életünk.
Élünk pár évet és aztán csak meghalunk és mintha soha nem léteztünk volna "nem létezünk tovább"?!...

Éppen hogy, szükség van minden embernek arra a tudatra hogy nem "veszünk kárba" hogy lesz, vagy lehet még egy másfajta élet célunk.

A tudósok szerint léteznek más dimenziók...  Szerinted!? Lehet, hogy ott élnénk tovább, lehet hogy a mennyben ahogy a ti hitetek szerint is.

Mások hite szerint pedig más emberek vagy állatok testében. (Bár én az utóbbit tartom a legelképzelhetetlenebbnek. Hiszen ha már éltem emberként, akkor nem akarok meghalni és visszatérni valami csúf vagy nem csúf állat testében. Vagy esetleg egy másik emberében aki "nem én vagyok"... neked erről mi a véleményed?
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus Isten volt vagy csak egy áldott ember?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 29, 09:04:12 »
Erről az a véleményem, hogy a lélekvándorlás egy az egyben hamis vallás. Isten az, aki életet adott nekünk, tőle indult ki és hozzá tér vissza. A tudósok pedig jól tudják, tényleg létezik több dimenzió. Viszont mi ebbe lettünk berekesztve Isten akaratából és jobb, ha nem látunk át mondjuk a szellem világba. Van akinek megadatik ideig-óráig, de általában nem szokták jó élménynek elkönyvelni.

Mindenesetre a topic címére visszatérve;
Jézus Isten és nem csak egy áldott ember volt.

Neki saját magában élete van, Ő mindig is létezett és sohasem változik meg.
Aki pedig meg akarja ismerni Őt, az közeledjék felé és Ő is közeledni fog. Legyen mindenkinek személyes kapcsolata Jézussal.
A személyes bizonyságokat pedig senki sem tudja megingatni.

Nagy a nekünk adatott kegyelem. Kimondhatatlanul nagy.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)