Szerző Téma: Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?  (Megtekintve 11904 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #30 Dátum: 2010 November 22, 14:59:11 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #31 Dátum: 2010 November 22, 15:10:32 »
A M E N   :2smitten: :2smitten: :2smitten:



" Dicsoseg es meltosag az o cselekedete, es igazsaga megmarad mindvegig. "
                                                                             Zsoltarok    111 , 3


" Kezeinek cselekedete huseg es igazsag; minden o vegzese tokeletes. "
                                                                                    Zsoltarok   111 , 7

" Gazdagsag es boseg lesz annak hazaban, s igazsaga mind vegig megmarad. "
                                                                                              Zsoltarok    112 , 3


" Mert nagy az o kegyelmessege mi hozzank, es az Urnak igazsaga megmarad orokke. Dicserjetek az Urat ! "
                                                                                                                                           Zsoltarok     117 , 2

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #32 Dátum: 2010 November 22, 15:31:59 »
Ámen.Halleluja!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Émi

  • Vendég
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #33 Dátum: 2010 December 16, 12:37:54 »
Zsoltár 103:17

De az Úr kegyelme öröktől fogva való és örökkévaló az őt félőkön,és az ő igazsága a fiaknak fiain.

Ha valaki Istenfélő, az bízik az Úrban mindenkor,Igéjének engedelmeskedik.
Az Istenfélő ember szeretetben jár,és alázatos. :05:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #34 Dátum: 2010 December 16, 17:51:23 »
Így van.Ámen.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #35 Dátum: 2010 December 23, 18:15:25 »

  Mit jelent Istent szeretni?

A nagy parancsolat:

5Móz 6:5;
Szeresd az Urat, a te Istenedet, teljes szívedből, teljes lelkedből és minden erődből!”
„ Szeresd tehát az Örökkévalót, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész erőddel
.” (IMIT)

1. Közvetlenül Tőle vezettetve lenni, nem emberi „közvetítő” által.

2. Előtte állni szüntelenül = világosságban járás = szolgálatkészség szüntelenül!

3. Feltétlen bizalom, akkor is, ha a körülmények, érzelmek, akármi mást mutatnak! Még ah minden ellen látszik is mondani, akkor is megállunk hitben, bizalomban és akkor: kipróbáltak leszünk és örömöt szerzünk Istenünknek!

4. Az Ő tervei vonzóak számunkra, ha nem egyezik a miénkkel, készséggel elfogadjuk az Övét. Mindig keressük, kutatjuk, mit akar Ő, mit gondol és engedelmeskedünk!!

5. Dicsérjük, imádjuk, Szellemben és igazságban:
  - Szent Szellem által = a Szent Szellem mindarra érzékeny – indulat, gondolat: félelem, harag, meg-nembocsátás, stb - , mindenre, ami Istennel, tulajdonságaival ellentétes!

 - igazságban = tiszta lelkiismerettel, hiszen Előtte állunk! Tisztán, bűntelenül, mert „Bűnt és ünneplést el nem szenvedhetek!

 -  Nem manipulálva, programszerűen  akarjuk „használni” a Szent Szellemet, nem emberek céljaira, pl. a prédikáció előtt „bemelegítés”, „ráhangolódás” céljára! NE!!

6. Szegények, árvák megsegítésével, hiszen Ő ezek Atyja, olyan, mintha Vele tennénk! Irgalmas és szereti az irgalmasságot!

7. Szeresd az Urat / az Örökkévalót, a te Istenedet” = Jahve = Három Személy!
  Mikor imádkozol, el kell döntened, mikor, kivel beszélsz, kit szólítasz meg.
És amikor hallod, hogy szól, egy idő után el tudod dönteni, ki szólt hozzád.
Mindhárom Személyt megilleti külön-külön az imádat, hálaadás, hódolat!!
Közöttük tökéletes harmónia, egység, egymás segítése = Szeretet van!
lsd. Jézus Főpapi imája!

   :2smitten:    :2smitten:   :2smitten:   :169:

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #36 Dátum: 2010 December 23, 19:07:24 »

 És mit jelent az, hogy Isten szeret?

  5Móz 7:

12. Ha pedig engedelmeskedtek e végzéseknek, és megtartjátok, és teljesítitek azokat: az Úr, a te Istened is megtartja néked a szövetséget és irgalmasságot, a mely felől megesküdött a te atyáidnak.
13.  És szeretni fog téged, és megáld téged, és megsokasít téged; és megáldja a te méhednek gyümölcsét, a te földednek gyümölcsét: gabonádat, mustodat és olajodat; teheneid fajzását és juhaidnak ellését azon a földön, a mely felől megesküdt a te atyáidnak, hogy néked adja azt.
14.  Áldottabb lészesz minden népnél; nem lészen közötted magtalan férfi és asszony, sem barmaid között meddő.
15.  És távol tart az Úr te tőled minden betegséget, és Égyiptomnak minden gonosz nyavalyáját, a melyeket ismersz; nem veti azokat te reád, hanem mind azokra, a kik gyűlölnek téged.
16.  És megemészted mind a népeket, a melyeket néked ád az Úr, a te Istened;
ne kedvezzen a te szemed nékik, és ne tiszteld az ő isteneit; mert tőr gyanánt volna az néked.
17.  Ha azt mondod a te szívedben: Többen vannak e népek, mint én, miképen űzhetem én ki őket?
18.  Ne félj tőlök; emlékezzél meg csak azokról, a miket cselekedett az Úr, a te Istened a Faraóval és mind az égyiptombeliekkel:
19.  A nagy kisértésekről, a melyeket láttak a te szemeid, és a jelekről és csudákról; az erős kézről, és a kinyujtott karról, a melylyel kihozott téged az Úr, a te Istened! Így cselekeszik az Úr, a te Istened minden néppel, a melytől te félsz.
20.  Sőt még a darázsokat is rájok bocsátja az Úr, a te Istened mind addig, míglen elvesznek azok is, a kik megmaradtak, és a kik elrejtőztek te előled.
21.  Ne rettenj meg azok előtt, mert közötted van az Úr, a te Istened, nagy és rettenetes Isten!
22.  És lassan-lassan kiűzi az Úr, a te Istened e népeket te előled. Nem lehet őket hirtelen kipusztítanod, hogy a mezei vadak meg ne sokasodjanak ellened!
23.  De az Úr, a te Istened elődbe veti őket, és nagy romlással rontja meg őket, míglen elvesznek.
24.  Az ő királyaikat is kezedbe adja, hogy eltöröljed az ő nevöket az ég alól; senki ellened nem állhat, míglen elveszted őket.
25.  Az ő isteneiknek faragott képeit tűzzel égesd meg; az azokon lévő ezüstöt és aranyat meg ne kívánd, és magadnak el ne vedd, hogy tőrbe ne essél miatta; mert útálatosság az az Úr előtt, a te Istened előtt.
26.  Útálatosságot pedig ne vígy be a te házadba, hogy átokká ne légy, mint az, hanem megvetvén vesd meg azt, és útálván útáld meg azt, mert átkozott.
[/color]

  ámen, ámen, ámen   :2smitten:  :2smitten:  :2smitten:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #37 Dátum: 2010 December 23, 19:50:31 »
Mit jelent az, hogy Isten szeret?

Róm.5.8.    
Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt.

Ján.316.    
Mert úgy szerette Isten e világot, SS, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

1Ján.3.16.    
Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért.

1Ján4.10.    
Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #38 Dátum: 2010 December 23, 19:54:42 »

 Ámen Zoltán!   :igen:

 Dicsőség az Atyának az Ő Fiáért, akit elküldött engesztelő áldozatul miértünk, és Akiben az összes ígéret, igenné és ámenné lett!!   :hehe:


 hallelujah!!   :2smitten:    :169:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #39 Dátum: 2010 December 29, 09:59:31 »
Ezt a könyvet még év elején olvastam, de újra elővettem, mert egyik azok közül, amelyek legnagyobb formáló hatással voltak keresztyén életemre. Rádöbbentem, hogy mennyi dologban kell még változnom.
Remélem, nektek is áldást jelent:

Idézetek John Mulinde ISTENNEK SZENTELVE c. könyvéből

„Szeretteim, nagyon nehéz napok előtt állunk. Egyre nagyobb lesz az ellenállás az istenfélelemmel szemben. Kudarcra vagyunk ítélve, ha megmaradunk a mai állapotunkban, legalábbis én tudom, hogy meg kell változnom. Ha nem jutunk fel az odaszántságnak arra a szintjére, ahova Isten hív minket, elsüllyedünk…
A most következő veszélyes időben csak akkor tart meg a kegyelem, ha elválasztott leszel…
Pál eljutott odáig, hogy már nem összpontosított semmi másra – sem a nagy szolgálatra, sem a bővölködésre, sem a hírnévre -, csakis ISTENre…
Isten szavában teremtő erő rejlik. Olyan, mint egy mag. Beleesett Mária méhébe, és létrehozott egy kisbabát. Amikor elérkezett hozzám, megszabadult egy bűnös. Amikor belemerülsz, a Szent Szellem melléd lép, sok dologra megtanít és kinyitja a szemedet, hogy meglásd a sok igazságot Isten Beszédében. Megtanít hangja meghallására és arra, hogy megtanuld, hogyan szól Ő. Amint aláveted magad Neki és engeded, hogy vezessen…
Az Úr megígérte, hogy megnyilvánul azok előtt, akik engedelmeskednek Neki… Az, hogy a jelenléte milyen erőteljes az életünkben, attól függ, ahogyan a Szavát kezeljük.”
(73. 103. 124. oldalról)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #40 Dátum: 2013 Március 19, 13:57:33 »
Előbányásztam ez a topikot az istenfélelemről.

Kezdő keresztényként nehezen értettem meg, hogy miért kell félnünk attól aki szeret minket. Majd lassan  ráébredtem.
Kezdem megismerni Istent és ez az ismeret arra vezet, hogy átértékeljem a Róla alkotott elképzeléseimet.

Gyerekként azt hittem Istenről, hogy egy hatalmas trónon ül és onnan figyel minket. Mindent lát, és ha valami olyat teszünk ami nem tetszik neki akkor jön a büntetés. Féltem tőle és a büntetésétől.

Majd később úgy tettem, mintha nem is létezne és éltem abban a tudatban, hogy mindegy mit is csinálok, mert ha jön a vég úgy is vége lesz mindennek. Ez az ateista időszakomra volt jellemző.

Amikor pedig megszólított és vezetett, megszabadított betegségeimtől, bűneimtől csak az Ő szeretetét láttam és éreztem, azt gondoltam, mindegy mit teszek, Ő mindig megbocsát nekem. Nem féltem tőle, Rajongva szerettem.

Miért hittem ezt?
Mert mindenben a csodáit láttam, segítségét éreztem. A nehézségek elkerültek és mindenből többnyire győztesen kerültem ki. Úgy éreztem lehet, hogy Ő a zsidók Istene is, a keresztények Istene is, gyülekezeti testvérem Istene is, de engem mindenkinél jobban szeret.

És ekkor jött ez az érzés, hogy nem akarom elveszíteni. Szükségem van rá! Nem tehetem meg, hogy nem hallgatok rá, nem teljesítem kéréseit, nem élek úgy ahogyan elvárja tőlem.  Nem okozhatok neki csalódást.
Szükségem van rá. De ha elfordulok tőle mindent elveszíthetek.
A szeretet hozzá köt és ezt a köteléket nem akarom elvágni. Sem én, sem Ő.


    Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
    Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.
Róma 5. 9,38-39

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #41 Dátum: 2013 Március 19, 14:13:36 »
Köszönöm áldott Testvérem öszinte bizonyságtételedet!  :afro:

Nagy külömbség van az emberektöl való félelem és az Istenfélelem között. Az Istenfélelem felszabadít minket az emberektöl való félelemtöl. Mert ahogy beidézted, tudjuk, hogy semmi és senki nem szakíthat el Isten szeretetétöl, senki sem ragadhat ki az Ö kezéböl, és: "Az én Atyám nagyobb mindeneknél!"

Ez a mi reménységünk.

És láttam, hogy egy másik angyal repül az ég közepén: az örök evangélium volt nála, és hirdette azoknak, akik a földön laknak, minden népnek és törzsnek, minden nyelvnek és nemzetnek; 7. és hatalmas hangon így szólt: "Féljétek az Istent, és adjatok neki dicsőséget, mert eljött ítéletének órája; imádjátok azt, aki teremtette a mennyet és a földet, a tengert és a vizek forrásait!"
Jel 14,6-7

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #42 Dátum: 2013 Március 19, 17:50:46 »
Idézet
És ekkor jött ez az érzés, hogy nem akarom elveszíteni. Szükségem van rá! Nem tehetem meg, hogy nem hallgatok rá, nem teljesítem kéréseit, nem élek úgy ahogyan elvárja tőlem.  Nem okozhatok neki csalódást.
Szükségem van rá. De ha elfordulok tőle mindent elveszíthetek.
A szeretet hozzá köt és ezt a köteléket nem akarom elvágni. Sem én, sem Ő.

NA, ez a Biblikus hit! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #43 Dátum: 2013 Március 25, 13:56:34 »
Istenfélelem...elolvasva a topic cimét egy ige jutott eszembe:

Filippi levél 2,12    
 Annakokáért, szerelmeseim, amiképpen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket.

Efézusi levél 6,5    
 Ti szolgák, engedelmesek legyetek a ti test szerint való uraitoknak félelemmel és rettegéssel, szíveteknek egyenességében, mint a Krisztusnak;


1Péter levele 3,15    
 Az Úr Istent pedig szenteljétek meg a ti szívetekben. Mindig készek legyetek megfelelni mindenkinek, aki számot kér tőletek a bennetek levő reménységről, szelídséggel és félelemmel:


Nekem az Istenfélelem azt jelenti,hogy tisztelem Istent szavaimmal,tetteimmel és ámulok az Ő csodadolgain.Félek attól,hogy megbántom Őt,vagy vétkezem ellene.Ez a félelem,nem olyan,mint mikor pl. félek egy vadállattól,hogy az rámtámad,hanem ez a félelem a  megszentelődésemet viszi előbbre.Ez egy szent félelem. :05:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit jelent számodra Istenfélőnek lenni?
« Válasz #44 Dátum: 2013 Április 02, 15:18:28 »
Ki olyan az istenek között, mint te vagy, URam? Ki olyan felséges, mint te vagy szentségedben? Dicső tetteiben félelmetes, csodákat cselekvő. 12. Kinyújtottad jobbodat, föld nyelte el őket. 13. Hűségesen terelgeted e megváltott népet, erőddel vezeted szent legelődre. 14. Népek hallják, s megremegnek, fájdalomban vonaglanak Filisztea lakói. 15. Megzavarodnak majd Edóm fejedelmei, Móáb hatalmasait rettegés fogja el, kétségbe esik Kánaán minden lakosa. 16. Rettentő félelem szakad rájuk, hatalmas karodtól néma kővé válnak, míg átvonul a néped, URam, míg átvonul ez a nép, amelyet szerzettél. 17. Beviszed, és elülteted őket tulajdon hegyeden, melyet lakhelyül készítettél, URam, a szent helyen, URam, mit kezed tett szilárddá. 18. Az ÚR uralkodik örökkön örökké!
2Móz 15,11-18

Isten nem valami jótékony télapó, hanem a mindenség teremtöje és Ura! Igazsága megrendithetetlen. Mégis Igazságában megkegyelmezett.

Az Istenfélelem drága ajándékát megkaptuk Újjászületésünkkor. Mint gyermekei monhatjuk ki:

„Abbá, Édesapám!”

 :ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10