Szerző Téma: Jehova tanúi  (Megtekintve 84108 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #225 Dátum: 2011 Február 18, 16:24:29 »
Te valamit komolyan gondolsz magadon kívűl?

2Tim 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

Ha ebben kételkedsz, akkor neked régen rossz.

 :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jehova tanúi
« Válasz #226 Dátum: 2011 Február 18, 16:30:59 »
Szia!

A három pont között csak az egyikre válaszoltál, de nem akarlak tényleg a legkevésbé sem megbántani téged, csupán a meglátásodra írom, hogy arra az egy kérdésre sem kaptam érdemben választ. Senki sem mondhatja el, hogy egy az Atyával, csakis Jézus.

Hiszen az Atya is MINDENT odaadott neki, minden hatalmat Mennyen és Földön. Övé minden...
Pál is írja, hogy egyetlen egy angyalnak sem mondta az Atya, hogy Fiam vagy Te (Jézus). Így miképpen lehetne Jézus Mihály arkangyal?!

Jézus az Atyának az EGYSZÜLÖTT Fia. Nincs másik hozzá hasonló. Az egyszülött pedig nem a megszületést jelenti, hanem mint az akkori kultúrában is, az ÖRÖKÖST jelentette.

Nem küldött el senki sem. Kicsit feszült és kényelmetlen hangvételű hozzászólások születtek nem csak a Keresztyénektől, hanem Tőled is.
Javaslom próbáljunk szeretetben és személyeskedések nélkül beszélgetni, és akkor hiszem, hogy juthatunk előbbre.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #227 Dátum: 2011 Február 18, 16:46:22 »
A nagybetű elég hangos volt, és köszönöm a válaszod, a "jelző" szavad sérti az én hitemet,
Amiket felsorolsz az a Teremtőnek egy-egy neve amit az embergyilkos nagyon jól ismer, ezért mert fellázadni, ő volt az őriző kerub, Isten titkainak őrzője.

Te csak egy nevet fogadsz el a Mindenható Istenre a JHV-t amit kiegészítve Jahvének mondasz, te és a sorstársaid,

Gondolom nem vagy teljesen meggyőződve azok igazáról, ezért igyekszel megtámogatni a hitedet itt.
Ez egy jellemzője az embernek, hogy a hitet vízszintes irányban éli meg és nem ismeri a függöleges hitet, ezért aztán igyekszik társakat keresni hozzá, mert ha többen mondják akkor biztos úgy van.

Tehát nekem a Név amiket felsorolsz nem jelző, hanem Ő maga a Teremtő Isten Aki három személyben nyilvánul meg.
Mind a három megnyilvánulásnál minden NÉV birtokában van, csak a cselekedet megjelenése különbözik.

A kimondott szó az IGE,  mai szólt és meglett Ő öltött emberi testet, és ebben győzte le a lázadót.
Mint valóságos ember ül az Atya jobbján, és minden feladatot a TESTRE bízott, aki ebben részesülni akar annak az Ő halálát el kell fogadni magára érvényesnek és hitből VELE kell itt élni a földi létben.

Mivel itt vagy a fórumon, gondolom ismered  :hehe:

Tehát a Jelenések könyvében:Jel 1,8 Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.

Az, hogy Te mit gondolsz az itteni jelenlétemről az a szíved joga. Ezzel kapcsolatban: puszta feltételezés alapján merész és felelőtlen olyan dolgokat írni, amik befolyásolhatják a mások előtti megítélésem. Bár ahogy olvasgatom szerinted ez is belefér a keresztényiségbe, ez megint a Te asztalod.

Más: Mint valóságos ember ül az Atya jobbján,

Ezt azért Te sem gondolod komolyan? Pál szerint: "Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, ...". Persze Te biztosan nem szó szerint érted a "valóságos ember" -t.

Ezek szerint az Isten az név? - vagy inkább egy cím, mint pl: király miniszterelnök, igazgató stb.? Nem találod furcsának, hogy az emberek által kreált bálványisteneknek mindnek van/volt neve? Vajon miért éppen az igazi Istennek nem tudjuk a nevét? Úgy gondolod, hogy szerintem Jah, vagy Jahveh? - ezt mire alapozod? Az, hogy a zsidók nem használták, az nem jelenti azt, hogy nincs is neve. A Biblia szerint: 'aki segítségül hívja Isten nevét, az megmenekül." Akkor milyen nevet, fogsz hívni, ha azt sem tudod, hogy van neki?


Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #228 Dátum: 2011 Február 18, 17:06:37 »
Szia!

A három pont között csak az egyikre válaszoltál, de nem akarlak tényleg a legkevésbé sem megbántani téged, csupán a meglátásodra írom, hogy arra az egy kérdésre sem kaptam érdemben választ. Senki sem mondhatja el, hogy egy az Atyával, csakis Jézus.

Hiszen az Atya is MINDENT odaadott neki, minden hatalmat Mennyen és Földön. Övé minden...
Pál is írja, hogy egyetlen egy angyalnak sem mondta az Atya, hogy Fiam vagy Te (Jézus). Így miképpen lehetne Jézus Mihály arkangyal?!

Jézus az Atyának az EGYSZÜLÖTT Fia. Nincs másik hozzá hasonló. Az egyszülött pedig nem a megszületést jelenti, hanem mint az akkori kultúrában is, az ÖRÖKÖST jelentette.

Nem küldött el senki sem. Kicsit feszült és kényelmetlen hangvételű hozzászólások születtek nem csak a Keresztyénektől, hanem Tőled is.
Javaslom próbáljunk szeretetben és személyeskedések nélkül beszélgetni, és akkor hiszem, hogy juthatunk előbbre.

Szeretettel,
Antee


Bocsáss meg, de füstöl a billentyűzetem. 5-6 hozzászólás van amire válaszolnom kell, és miközben írok egy választ, közben 2-3 újabb jön. Teszem amit tudok.

Igen, való igaz, hogy az Atya mindent odaadott Jézusnak, de ez korántsem azt jelenti, hogy Jézus lenne "AZ ISTEN".
/Filippi 2:6/ "Aki mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő."
 Úgy vélem az "Istennel egyenlő" kifejezés nem azt jelenti, hogy Jézus lenne az Isten. Itt csupán arról lehet szó, hogy Jézus a feltámadása után megkapott minden hatalmat az égen és a földön.

Örökös

Azért mert valaki örökössé válik az nem azt jelenti, hogy átlényegül Istenné. Ez inkább azt jelenti, hogy Isten nyugdíjba megy és Jézus lép a helyébe, de ettől még Isten Isten marad.

Egy az Atyával

Természetesen, ezzel nincs is semmi bajom. Ami engem zavar az az, hogy miért akarják emberek ezt a két nagyszerű személyiséget egybe gyúrni. Ez köbö olyan mintha az apát és a fiát valami erőszakos módszerrel össze akarnák tákolni.

Feszültség

Igen, úgy vélem, hogy egy olyan fórumban ahol különböző nézetek ütközése várható, ott egy kis időnek el kell telnie, amíg a felekben csitul a kezdeti nekifeszülés hulláma. Szerintem majd belejövünk.

 

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Jehova tanúi
« Válasz #229 Dátum: 2011 Február 18, 17:11:54 »
"Immanuel = velünk az Isten

Gödáljá, Smuél ("Isten a nevünk"), Jesájá ("Isten segítségével") - talán ők is mind istenek, mert a nevük jelentésében szerepel az Isten szó? Nem rossz megközelítés."

Nos, igaz ami igaz.
A baj testvérem azzal van, hogy Immanuel nevéhez tartozik egy prófécia, na meg az, hogy erre a próféciára hivatkozik az evangélista. Az általad felsorolt neveket, viszont nem olvasom az evangéliumban.
Tudod, a régi szövetséget meg lehet élni, mint jelen valóságot. Ezt úgy hívják, hogy zsidó vallás. (nagy vonalakban)
Meg úgy is mint idejét múlt, régi dolgot, ami helyett jött valami új, a mi esetünkben Jézus. (kereszténység, na persze ez sem fedi a teljes valóságot)
Nézzük ezt mint két halmazt. Az egyik halmaz a zsidóság a másik a pogányság. A halmazok találkozási pontja Jézus. Vagyis a közös halmaz Jézus. Ezért ha én Istennek a tanúja akarok lenni, akkor Jézust hirdetem, mert ez a közös a választottságban.
Mert a zsidók mint JHVH tisztelték az istenüket, a pogány meg ki mint, de mind a kettő kapott egy új nevet, ez pedig a Nazareti Jézus Krisztus, kinek egyik szinonimája az Immanuel!
Ebben a névben pedig nem csak igazság, de erő és hatalom van! Ez minden magát "kereszténynek" (krisztusinak) valló ember hit vallása.
Ha egy magát zsidónak valló ember azt mondja, "én Jehova tanúja vagyok" el is hiszem neki, hiszen ebben a "névben" hisz.
Én pedig a Jézus Krisztus tanúja vagyok, mert ebben a "névben" hiszek. Ettől vagyok "keresztény".
Ha Mária úgy hívta volna a fiát, hogy Immanuel, akkor tudtam volna hogy bóvli, butaság az egész. Ellenben a Jézus nevet adta neki, ami annyit tesz: menekülés, szabadulás, üdvösség.
Én ennek a szabadulásnak, menekülésnek akarok a tanúja lenni.
Akarjál te is az lenni, és legyél inkább Jézus tanúja.
Persze azzal sincs gond ha Jehova Tanúja leszel. (nekem legalább is)
 :044:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jehova tanúi
« Válasz #230 Dátum: 2011 Február 18, 17:15:59 »
"Úgy vélem az "Istennel egyenlő" kifejezés nem azt jelenti, hogy Jézus lenne az Isten. Itt csupán arról lehet szó, hogy Jézus a feltámadása után megkapott minden hatalmat az égen és a földön."

Jézusnak a Földre jövetele előtt már megvolt ugyanaz a dicsősége. Nem azért jött el, hogy valami magasabb szintet kapjon az Atyánál, mert már mindene meg volt előtte. Jézus az Atyában van, és az Atya Őbenne. Senki sem ISMERI az Atyát, csak a Fiú és akinek a Fiú ki akarja jelenteni!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #231 Dátum: 2011 Február 18, 17:28:57 »
"Immanuel = velünk az Isten

Gödáljá, Smuél ("Isten a nevünk"), Jesájá ("Isten segítségével") - talán ők is mind istenek, mert a nevük jelentésében szerepel az Isten szó? Nem rossz megközelítés."

Nos, igaz ami igaz.
A baj testvérem azzal van, hogy Immanuel nevéhez tartozik egy prófécia, na meg az, hogy erre a próféciára hivatkozik az evangélista. Az általad felsorolt neveket, viszont nem olvasom az evangéliumban.
Tudod, a régi szövetséget meg lehet élni, mint jelen valóságot. Ezt úgy hívják, hogy zsidó vallás. (nagy vonalakban)
Meg úgy is mint idejét múlt, régi dolgot, ami helyett jött valami új, a mi esetünkben Jézus. (kereszténység, na persze ez sem fedi a teljes valóságot)
Nézzük ezt mint két halmazt. Az egyik halmaz a zsidóság a másik a pogányság. A halmazok találkozási pontja Jézus. Vagyis a közös halmaz Jézus. Ezért ha én Istennek a tanúja akarok lenni, akkor Jézust hirdetem, mert ez a közös a választottságban.
Mert a zsidók mint JHVH tisztelték az istenüket, a pogány meg ki mint, de mind a kettő kapott egy új nevet, ez pedig a Nazareti Jézus Krisztus, kinek egyik szinonimája az Immanuel!
Ebben a névben pedig nem csak igazság, de erő és hatalom van! Ez minden magát "kereszténynek" (krisztusinak) valló ember hit vallása.
Ha egy magát zsidónak valló ember azt mondja, "én Jehova tanúja vagyok" el is hiszem neki, hiszen ebben a "névben" hisz.
Én pedig a Jézus Krisztus tanúja vagyok, mert ebben a "névben" hiszek. Ettől vagyok "keresztény".
Ha Mária úgy hívta volna a fiát, hogy Immanuel, akkor tudtam volna hogy bóvli, butaság az egész. Ellenben a Jézus nevet adta neki, ami annyit tesz: menekülés, szabadulás, üdvösség.
Én ennek a szabadulásnak, menekülésnek akarok a tanúja lenni.
Akarjál te is az lenni, és legyél inkább Jézus tanúja.
Persze azzal sincs gond ha Jehova Tanúja leszel. (nekem legalább is)
 :044:



Szervusz Kedves erdei!

Nekem van egy fixaideám. Nevezetesen az, hogy majdan, amikor eljön ama nagy és félelmetes nap, Jézus maga fogja eldönteni, hogy ki az aki méltó az új világban való létre. Úgy vélem ezt elsősorban az alapján fogja megtenni, hogy megfelelünk e azoknak az elvárásoknak, amik ehhez szükségeltetnek. Nyilvánvaló, hogy nem vallások és egyházak fognak megmenekülni, mégcsak nem is a zsidók, hanem emberek, akik méltók erre. Akárhogy is csűrjük csavarjuk a dolgokat Jézus egy mágnes amelyik kiszippantja a mostani romlott világból azokat, akik követték a lábnyomát. Persze nem rossz a Te halmazelméleted sem.
Az már más kérdés, hogy ki miként értelmezi a Jézus követése fejezetet.

A neveket, amiket felsoroltam nem a Bibliából vettem. Egy olyan leírásból származnak (internet), ahol a zsidó nevek és azok magyar jelentései olvashatók.

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #232 Dátum: 2011 Február 18, 17:34:16 »
"Úgy vélem az "Istennel egyenlő" kifejezés nem azt jelenti, hogy Jézus lenne az Isten. Itt csupán arról lehet szó, hogy Jézus a feltámadása után megkapott minden hatalmat az égen és a földön."

Jézusnak a Földre jövetele előtt már megvolt ugyanaz a dicsősége. Nem azért jött el, hogy valami magasabb szintet kapjon az Atyánál, mert már mindene meg volt előtte. Jézus az Atyában van, és az Atya Őbenne. Senki sem ISMERI az Atyát, csak a Fiú és akinek a Fiú ki akarja jelenteni!


Ez még mindig nem bizonyítja, hogy Jézus azonos lenne Istennel. Az, hogy egymásban vannak, valami olyan erős köteléket szemléltet, ami számunkra elképzelhetetlen.

Csak a FIÚ ismeri az Atyát. Ebből elég erőltetetten lehetne levezetni azt, hogy Jézus lenne az Isten.

Még két apróság, ami eszembe jutott.

A Biblia szerint minden érte és általa teremtetett. Szóval, Isten örömet akart szerezni a fiának, de ha ők ketten egy személy, akkor Isten elsősorban magának szerzett örömet. Bér a fia is részesült az örömben, de azt nehéz lenne elvitatni, hogy Isten a domináns.

Amikor Jézust megfeszítették, akkor kihez szólt? Önmagához, vagy az Atyjához? Vagy az csak egy színjáték volt, hogy az emberek ne tudják meg, hogy valójában Isten van az oszlopon? Vagy a Getsemáne kertben kihez imádkozott? Fent a menyben ő is hallgatta a saját imáját? Érdekelne mit gondolsz(tok) erről.

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #233 Dátum: 2011 Február 18, 17:38:29 »
Te valamit komolyan gondolsz magadon kívűl?

2Tim 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

Ha ebben kételkedsz, akkor neked régen rossz.

 :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg: :pityereg:

Látod, látod csak nem vagy Te velem kibékülve. Jók a smillie-id (szmájli), azok azt akarnák erősíteni, hogy béke?

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Jehova tanúi
« Válasz #234 Dátum: 2011 Február 18, 17:39:37 »
Kedves Trallapapi!

Megvallom, hogy csak nagyvonalakban olvastam ezt az eszmecserét , de erre szeretném neked elmondani, hogy én hogyan látom :

......Nekem van egy fixaideám. Nevezetesen az, hogy majdan, amikor eljön ama nagy és félelmetes nap, Jézus maga fogja eldönteni, hogy ki az aki méltó az új világban való létre. Úgy vélem ezt elsősorban az alapján fogja megtenni, hogy megfelelünk e azoknak az elvárásoknak, amik ehhez szükségeltetnek. Nyilvánvaló, hogy nem vallások és egyházak fognak megmenekülni, mégcsak nem is a zsidók, hanem emberek, akik méltók erre. Akárhogy is csűrjük csavarjuk a dolgokat Jézus egy mágnes amelyik kiszippantja a mostani romlott világból azokat, akik követték a lábnyomát. Persze nem rossz a Te halmazelméleted sem.
Az már más kérdés, hogy ki miként értelmezi a Jézus követése fejezetet....

Aki kereszténnyé lett annak nem kell várni arra nagy és félelmetes napra, mert annak üdvössége van abban az órában, amikor a keresztre hittel nézett. Az üdvösségünk nem attól függ, hogy milyen cimke alatt lettünk kereszténnyé hanem attól, hogy elfogadtuk-e Jézus Krisztust Megváltónknak. Aki elfogadta a kegyelmet annak üdvössége van. Nem lesz, nem holnap, vagy a nagy és félelmetes napon, hanem abban az órában, amint Jézus Krisztust befogadta Megváltójának a szívébe. Nézz utánna, meg van irva. Én nem akarlak meggyőzni, győzzön meg téged a Szent Szellem Isten, mert üdvösségre Ő vezet minket.

Áldott szép napot neked!

szeretettel : Irma
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #235 Dátum: 2011 Február 18, 17:41:46 »
 Kedves Trallapapi !  :01:

 Mi a véleményed arról, hogy Jézus a testben megjelent Krisztus?
 Ki lehet Krisztus? Úgy tudom, hogy csak isteni személy lehet, angyal pl. nem, szerinted?   :169:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #236 Dátum: 2011 Február 18, 17:59:55 »
Idézet
1Jn 4,3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már


Idézet
2Jn 1,10 Ha valaki elmegy hozzátok és nem ezt a tudományt viszi, ne fogadjátok azt be házatokba, és azt ne köszöntsétek;

Idézet
Gal 1,9 A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen

Most erről teljes bizonyságot tett a Szent Szellem
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #237 Dátum: 2011 Február 18, 18:06:18 »
Kedves Trallapapi!

Megvallom, hogy csak nagyvonalakban olvastam ezt az eszmecserét , de erre szeretném neked elmondani, hogy én hogyan látom :

......Nekem van egy fixaideám. Nevezetesen az, hogy majdan, amikor eljön ama nagy és félelmetes nap, Jézus maga fogja eldönteni, hogy ki az aki méltó az új világban való létre. Úgy vélem ezt elsősorban az alapján fogja megtenni, hogy megfelelünk e azoknak az elvárásoknak, amik ehhez szükségeltetnek. Nyilvánvaló, hogy nem vallások és egyházak fognak megmenekülni, mégcsak nem is a zsidók, hanem emberek, akik méltók erre. Akárhogy is csűrjük csavarjuk a dolgokat Jézus egy mágnes amelyik kiszippantja a mostani romlott világból azokat, akik követték a lábnyomát. Persze nem rossz a Te halmazelméleted sem.
Az már más kérdés, hogy ki miként értelmezi a Jézus követése fejezetet....

Aki kereszténnyé lett annak nem kell várni arra nagy és félelmetes napra, mert annak üdvössége van abban az órában, amikor a keresztre hittel nézett. Az üdvösségünk nem attól függ, hogy milyen cimke alatt lettünk kereszténnyé hanem attól, hogy elfogadtuk-e Jézus Krisztust Megváltónknak. Aki elfogadta a kegyelmet annak üdvössége van. Nem lesz, nem holnap, vagy a nagy és félelmetes napon, hanem abban az órában, amint Jézus Krisztust befogadta Megváltójának a szívébe. Nézz utánna, meg van irva. Én nem akarlak meggyőzni, győzzön meg téged a Szent Szellem Isten, mert üdvösségre Ő vezet minket.

Áldott szép napot neked!

szeretettel : Irma


Kedves Irma!

Reméltem, hogy a sorok között is olvasol és rá fogsz érezni a kimondatlan gondolatokra is. Természetesen aki elfogadható lesz Jézus előtt annak nincs félnivalója. Azt azért csendben mondom, a Biblia szerint van egy igen lényeges kitétel, nevezetesen a "mindvégig kitart" lényegtelennek nem nevezhető figyelmeztetés. Ezek fényében úgy vélem, hogy senkinek sincs bérelt helye az üdvösségben, és éppen ezért sokat és keményen kell dolgoznunk kellő Istenfélelemmel.

Jézus Krisztus elfogadásának tekintetében közös a nevezőnk.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jehova tanúi
« Válasz #238 Dátum: 2011 Február 18, 18:18:20 »
Szia.

Csak hogy aki hisz Obenne elo hittel amely cselekvo is, annak orok elete van.
Mivel nem a cselekedetek altal van az udvosseg (lehet botranyko a JT kovetoknek), ezert batran fordulhatunk a kiralyi tronuson ulohoz.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #239 Dátum: 2011 Február 18, 18:20:13 »
Idézet
                                                                       1                                                                                     


 Ézs 30,15 Mert így szól az Úr Isten, Izráelnek Szentje: Megtérve és megnyugodva megmaradhattatok volna; csöndességben és reménységben erősségtek lett volna; de ti nem akarátok;

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)