Szerző Téma: Jehova tanúi  (Megtekintve 83802 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #270 Dátum: 2011 Február 18, 21:45:06 »
Szia!

A három pont között csak az egyikre válaszoltál, de nem akarlak tényleg a legkevésbé sem megbántani téged, csupán a meglátásodra írom, hogy arra az egy kérdésre sem kaptam érdemben választ. Senki sem mondhatja el, hogy egy az Atyával, csakis Jézus.

Hiszen az Atya is MINDENT odaadott neki, minden hatalmat Mennyen és Földön. Övé minden...
Pál is írja, hogy egyetlen egy angyalnak sem mondta az Atya, hogy Fiam vagy Te (Jézus). Így miképpen lehetne Jézus Mihály arkangyal?!

Jézus az Atyának az EGYSZÜLÖTT Fia. Nincs másik hozzá hasonló. Az egyszülött pedig nem a megszületést jelenti, hanem mint az akkori kultúrában is, az ÖRÖKÖST jelentette.

Nem küldött el senki sem. Kicsit feszült és kényelmetlen hangvételű hozzászólások születtek nem csak a Keresztyénektől, hanem Tőled is.
Javaslom próbáljunk szeretetben és személyeskedések nélkül beszélgetni, és akkor hiszem, hogy juthatunk előbbre.

Szeretettel,
Antee


Bocsáss meg, de füstöl a billentyűzetem. 5-6 hozzászólás van amire válaszolnom kell, és miközben írok egy választ, közben 2-3 újabb jön. Teszem amit tudok.

Igen, való igaz, hogy az Atya mindent odaadott Jézusnak, de ez korántsem azt jelenti, hogy Jézus lenne "AZ ISTEN".
/Filippi 2:6/ "Aki mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő."
 Úgy vélem az "Istennel egyenlő" kifejezés nem azt jelenti, hogy Jézus lenne az Isten. Itt csupán arról lehet szó, hogy Jézus a feltámadása után megkapott minden hatalmat az égen és a földön.

Örökös

Azért mert valaki örökössé válik az nem azt jelenti, hogy átlényegül Istenné. Ez inkább azt jelenti, hogy Isten nyugdíjba megy és Jézus lép a helyébe, de ettől még Isten Isten marad.

Egy az Atyával

Természetesen, ezzel nincs is semmi bajom. Ami engem zavar az az, hogy miért akarják emberek ezt a két nagyszerű személyiséget egybe gyúrni. Ez köbö olyan mintha az apát és a fiát valami erőszakos módszerrel össze akarnák tákolni.

Feszültség

Igen, úgy vélem, hogy egy olyan fórumban ahol különböző nézetek ütközése várható, ott egy kis időnek el kell telnie, amíg a felekben csitul a kezdeti nekifeszülés hulláma. Szerintem majd belejövünk.


Nagyon szépen fejezed ki magad, egyébként, vegig olvastam a hozzászólásaidat.
Miert akarjak egybemosni ISTENT es Jezust?
Ki akarja egybemosni?  :2smitten: Nehogy megbantodj.....

ISTEN - JEZUS es a SZENT SZELLEM az harom, de egy. Es a Szent Szellem a fonok.
Nincs olyan amit az ember meguszhat, mert a SZENT SZELLEM nem enged addig tovabb lepni, mig egy hiba ki nincs javitva, azaz rendbeteve a szívekben, ugyan ISTEN ebben sem hagy magunkra, mert ISTEN mindenben segít, de nem lehet elsumakolni semmit....es, a lenyeg, miert segit ISTEN?

:037:  MERT AKIK ISTENT SZERETIK, MINDEN JAVUKAT SZOLGÁLJA, AZOKNAK, AKIK AZ O VEGZESE SZERINT HIVATALOSAK.  :037:

Ez a gerince az egész BIBLIÁNAK, ebben az IGÉBEN tértem meg! Ami ISTEN terve szerint van, azt nem hagyja elveszni!

És Jézus maga mondta: ÉN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK.  János   10 , 30
Tehat, ISTEN és JÉZUS mosta magat egybe  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #271 Dátum: 2011 Február 18, 21:51:16 »
 :037:

  :037:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #272 Dátum: 2011 Február 19, 12:26:22 »
Kedves Tralapapi!

Miután most egyértelműen kiderült számomra, hogy szándékosan ferdíted el azt, amit olvasol, igy részemről itt befejezem, és csak azt kivánom, hogy az itt olvasottak váljanak lelked üdvösségére.

További szép estét!


Kedves Irma!

Sajnálom, ha valamivel felkavartam...Ezt a megjegyzesedet kimoderaltam. ***Antee*** Az, hogy valaki a Bibliát olvassa és kereszténynek vallja magát, ez nem azt jelenti, hogy sutba a logikus gondolkodással. Úgy vélem, hogy amikor Istenről beszélünk, akkor teljesen egyértelmű az, hogy le kell tenni a szemellenzőinket és fel kell tételeznünk azt, hogy Ő is az isteni logika szerint teremtett. Vagyis, akár az Univerzumot, akár a csillagokat, akár a Földet, embert, állatokat stb. vizsgáljuk, akkor látnunk, éreznünk kell azt az egyetemes isteni rendet, logikát ami működteti e rendszereket és áthatja az egész teremtést. A teremtésben is, de a Bibliában is csodálatos logikai összhang van, amit nem hagyhatunk figyelmen kívül, ha az Isten dolgait vizsgáljuk. Ha visszautasítjuk ezt a logikát (rendet), akkor az Evolúcionisták és egyéb Istent tagadók malmára hajtjuk a vizet. Mint Te is tudod, tökéletlen, gyarló emberek vagyunk (még akkor is, ha a Szellem megszáll(?)), és ebből fakadóan tévedhetünk. Még én is, - he-he. Így hát arra kérlek ne ítélkezz, hanem vedd a fáradtságot és mutasd meg, hogy mikor és hol vétettem ellened.
Azért nincs harag!?  :06: 

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #273 Dátum: 2011 Február 19, 12:31:13 »
Szia!

A három pont között csak az egyikre válaszoltál, de nem akarlak tényleg a legkevésbé sem megbántani téged, csupán a meglátásodra írom, hogy arra az egy kérdésre sem kaptam érdemben választ. Senki sem mondhatja el, hogy egy az Atyával, csakis Jézus.

Hiszen az Atya is MINDENT odaadott neki, minden hatalmat Mennyen és Földön. Övé minden...
Pál is írja, hogy egyetlen egy angyalnak sem mondta az Atya, hogy Fiam vagy Te (Jézus). Így miképpen lehetne Jézus Mihály arkangyal?!

Jézus az Atyának az EGYSZÜLÖTT Fia. Nincs másik hozzá hasonló. Az egyszülött pedig nem a megszületést jelenti, hanem mint az akkori kultúrában is, az ÖRÖKÖST jelentette.

Nem küldött el senki sem. Kicsit feszült és kényelmetlen hangvételű hozzászólások születtek nem csak a Keresztyénektől, hanem Tőled is.
Javaslom próbáljunk szeretetben és személyeskedések nélkül beszélgetni, és akkor hiszem, hogy juthatunk előbbre.

Szeretettel,
Antee


Bocsáss meg, de füstöl a billentyűzetem. 5-6 hozzászólás van amire válaszolnom kell, és miközben írok egy választ, közben 2-3 újabb jön. Teszem amit tudok.

Igen, való igaz, hogy az Atya mindent odaadott Jézusnak, de ez korántsem azt jelenti, hogy Jézus lenne "AZ ISTEN".
/Filippi 2:6/ "Aki mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő."
 Úgy vélem az "Istennel egyenlő" kifejezés nem azt jelenti, hogy Jézus lenne az Isten. Itt csupán arról lehet szó, hogy Jézus a feltámadása után megkapott minden hatalmat az égen és a földön.

Örökös

Azért mert valaki örökössé válik az nem azt jelenti, hogy átlényegül Istenné. Ez inkább azt jelenti, hogy Isten nyugdíjba megy és Jézus lép a helyébe, de ettől még Isten Isten marad.

Egy az Atyával

Természetesen, ezzel nincs is semmi bajom. Ami engem zavar az az, hogy miért akarják emberek ezt a két nagyszerű személyiséget egybe gyúrni. Ez köbö olyan mintha az apát és a fiát valami erőszakos módszerrel össze akarnák tákolni.

Feszültség

Igen, úgy vélem, hogy egy olyan fórumban ahol különböző nézetek ütközése várható, ott egy kis időnek el kell telnie, amíg a felekben csitul a kezdeti nekifeszülés hulláma. Szerintem majd belejövünk.


Nagyon szépen fejezed ki magad, egyébként, vegig olvastam a hozzászólásaidat.
Miert akarjak egybemosni ISTENT es Jezust?
Ki akarja egybemosni?  :2smitten: Nehogy megbantodj.....

ISTEN - JEZUS es a SZENT SZELLEM az harom, de egy. Es a Szent Szellem a fonok.
Nincs olyan amit az ember meguszhat, mert a SZENT SZELLEM nem enged addig tovabb lepni, mig egy hiba ki nincs javitva, azaz rendbeteve a szívekben, ugyan ISTEN ebben sem hagy magunkra, mert ISTEN mindenben segít, de nem lehet elsumakolni semmit....es, a lenyeg, miert segit ISTEN?

:037:  MERT AKIK ISTENT SZERETIK, MINDEN JAVUKAT SZOLGÁLJA, AZOKNAK, AKIK AZ O VEGZESE SZERINT HIVATALOSAK.  :037:

Ez a gerince az egész BIBLIÁNAK, ebben az IGÉBEN tértem meg! Ami ISTEN terve szerint van, azt nem hagyja elveszni!

És Jézus maga mondta: ÉN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK.  János   10 , 30
Tehat, ISTEN és JÉZUS mosta magat egybe  :2smitten: :2smitten: :2smitten:


 :017: :rozsa2: :love:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #274 Dátum: 2011 Február 19, 12:33:50 »
Idézet
ISTEN - JEZUS es a SZENT SZELLEM az harom, de egy. Es a Szent Szellem a fonok.
Nincs olyan amit az ember meguszhat, mert a SZENT SZELLEM nem enged addig tovabb lepni, mig egy hiba ki nincs javitva, azaz rendbeteve a szívekben, ugyan ISTEN ebben sem hagy magunkra, mert ISTEN mindenben segít, de nem lehet elsumakolni semmit....es, a lenyeg, miert segit ISTEN?

  MERT AKIK ISTENT SZERETIK, MINDEN JAVUKAT SZOLGÁLJA, AZOKNAK, AKIK AZ O VEGZESE SZERINT HIVATALOSAK. 

Ez a gerince az egész BIBLIÁNAK, ebben az IGÉBEN tértem meg! Ami ISTEN terve szerint van, azt nem hagyja elveszni!

És Jézus maga mondta: ÉN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK.  János   10 , 30
Tehat, ISTEN és JÉZUS mosta magat egybe   


 :029: :037: :165: :165: :165:



 :pasztor05: :Jezus04:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #275 Dátum: 2011 Február 19, 12:55:45 »
Szia!

A három pont között csak az egyikre válaszoltál, de nem akarlak tényleg a legkevésbé sem megbántani téged, csupán a meglátásodra írom, hogy arra az egy kérdésre sem kaptam érdemben választ. Senki sem mondhatja el, hogy egy az Atyával, csakis Jézus.

Hiszen az Atya is MINDENT odaadott neki, minden hatalmat Mennyen és Földön. Övé minden...
Pál is írja, hogy egyetlen egy angyalnak sem mondta az Atya, hogy Fiam vagy Te (Jézus). Így miképpen lehetne Jézus Mihály arkangyal?!

Jézus az Atyának az EGYSZÜLÖTT Fia. Nincs másik hozzá hasonló. Az egyszülött pedig nem a megszületést jelenti, hanem mint az akkori kultúrában is, az ÖRÖKÖST jelentette.

Nem küldött el senki sem. Kicsit feszült és kényelmetlen hangvételű hozzászólások születtek nem csak a Keresztyénektől, hanem Tőled is.
Javaslom próbáljunk szeretetben és személyeskedések nélkül beszélgetni, és akkor hiszem, hogy juthatunk előbbre.

Szeretettel,
Antee


Bocsáss meg, de füstöl a billentyűzetem. 5-6 hozzászólás van amire válaszolnom kell, és miközben írok egy választ, közben 2-3 újabb jön. Teszem amit tudok.

Igen, való igaz, hogy az Atya mindent odaadott Jézusnak, de ez korántsem azt jelenti, hogy Jézus lenne "AZ ISTEN".
/Filippi 2:6/ "Aki mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő."
 Úgy vélem az "Istennel egyenlő" kifejezés nem azt jelenti, hogy Jézus lenne az Isten. Itt csupán arról lehet szó, hogy Jézus a feltámadása után megkapott minden hatalmat az égen és a földön.

Örökös

Azért mert valaki örökössé válik az nem azt jelenti, hogy átlényegül Istenné. Ez inkább azt jelenti, hogy Isten nyugdíjba megy és Jézus lép a helyébe, de ettől még Isten Isten marad.

Egy az Atyával

Természetesen, ezzel nincs is semmi bajom. Ami engem zavar az az, hogy miért akarják emberek ezt a két nagyszerű személyiséget egybe gyúrni. Ez köbö olyan mintha az apát és a fiát valami erőszakos módszerrel össze akarnák tákolni.

Feszültség

Igen, úgy vélem, hogy egy olyan fórumban ahol különböző nézetek ütközése várható, ott egy kis időnek el kell telnie, amíg a felekben csitul a kezdeti nekifeszülés hulláma. Szerintem majd belejövünk.


Nagyon szépen fejezed ki magad, egyébként, vegig olvastam a hozzászólásaidat.
Miert akarjak egybemosni ISTENT es Jezust?
Ki akarja egybemosni?  :2smitten: Nehogy megbantodj.....

ISTEN - JEZUS es a SZENT SZELLEM az harom, de egy. Es a Szent Szellem a fonok.
Nincs olyan amit az ember meguszhat, mert a SZENT SZELLEM nem enged addig tovabb lepni, mig egy hiba ki nincs javitva, azaz rendbeteve a szívekben, ugyan ISTEN ebben sem hagy magunkra, mert ISTEN mindenben segít, de nem lehet elsumakolni semmit....es, a lenyeg, miert segit ISTEN?

:037:  MERT AKIK ISTENT SZERETIK, MINDEN JAVUKAT SZOLGÁLJA, AZOKNAK, AKIK AZ O VEGZESE SZERINT HIVATALOSAK.  :037:

Ez a gerince az egész BIBLIÁNAK, ebben az IGÉBEN tértem meg! Ami ISTEN terve szerint van, azt nem hagyja elveszni!

És Jézus maga mondta: ÉN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK.  János   10 , 30
Tehat, ISTEN és JÉZUS mosta magat egybe  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Szervusz Ani Kinor!

A Biblia tekintetében egyet értek veled, én 1989 óta olvasom folyamatosan, akkor még azt sem tudtam, hogy léteznek JT. JT-val 1996-ban kerültem először kapcsolatba és akkor nekem is kinyílt az ajtó. Bár, bizonyos értelemben szabadelvű voltam (egy kicsit még most is), de a Ti szavaitokkal élve Isten megmutatta, hogy miként kell a Bibliához közeledni (alázat, megüresedés, meg ilyenek).

Egyetlen dolog, amit érdekesnek találtam a hozzászólásodban, az a "Szent Szellem a főnök" című, megrázóan szélesvásznú gondolat.
Remélhetem, hogy nem gondoltad komolyan? - ha még is, akkor gondolkodjunk együtt egy kicsit. A Biblia azzal kezdődik, hogy: "Kezdetben termté Isten ....". Ha elfogadjuk a Te általad felvázolt teóriát, akkor így kellene módosítani a szöveget: Kezdetben teremté a Szent Lélek az Istent ... Úgy vélem ebben az esetben át kellene értelmeznünk az egész eddig tanultakat, és új alapokra helyezni a hitünket.

De itt van még Jézus Krisztus is, aki azt állította, hogy: ".. az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében." (Máté 28:19) kell a keresztelést végezni. Persze lehet, hogy Ő is úgy gondolta, hogy a Szellem a főnök, de ilyen apróságokkal nem foglalkozott. Feltételezem, hogy a magát kereszténynek valló ember fejében meg sem fordul olyasmi, hogy Isten vicces hangulatában volt, amikor a Biblia írása folyt.

"Én és az Atya egyek vagyunk"
Az ezzel kapcsolatos szösszenetemet valamelyik korábbi hozzászólásomban olvashatod. Sajnos nem tudom melyikben, mert az én fejem sem káptalan.

Úgy egyébként minden a helyén van, köszönöm értékes gondolataidat. 

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Jehova tanúi
« Válasz #276 Dátum: 2011 Február 19, 13:12:03 »
 :angel2:

Szia Móni, nagyon jónak tartom amit írtál szívet melengető, és a Szent Szellem is bizonyságot tesz mellette.

Különösen jó amit ide beidézek:

Idézet
ISTEN - JEZUS es a SZENT SZELLEM az harom, de egy. Es a Szent Szellem a fonok.
Nincs olyan amit az ember meguszhat, mert a SZENT SZELLEM nem enged addig tovabb lepni, mig egy hiba ki nincs javitva, azaz rendbeteve a szívekben, ugyan ISTEN ebben sem hagy magunkra, mert ISTEN mindenben segít, de nem lehet elsumakolni semmit....es, a lenyeg, miert segit ISTEN?

Miért segít?

Idézet
MERT AKIK ISTENT SZERETIK, MINDEN JAVUKAT SZOLGÁLJA, AZOKNAK, AKIK AZ O VEGZESE SZERINT HIVATALOSAK. 

Ez a gerince az egész BIBLIÁNAK, ebben az IGÉBEN tértem meg! Ami ISTEN terve szerint van, azt nem hagyja elveszni!

És Jézus maga mondta: ÉN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK.  János   10 , 30
Tehat, ISTEN és JÉZUS mosta magat egybe

Teljesen így van a Szent Szellemmel elpecsételt hívőben, magam is sűrűn tapasztaltam meg, mostanában ritkább, mert ráhangolás stádiumába kerültem  :hehe:

Gondolom ezt az igét vetted alapul:

Idézet
1Kor 2,10 Nekünk azonban az Isten kijelentette az ő Lelke=Szelleme  által: mert a Lélek =Szellem mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is.

Köszönöm, nagyon építő a beírásod

 :2smitten: :017:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #277 Dátum: 2011 Február 19, 13:31:50 »
Kamilla írta:

"Jézus = Szabadító, Megmentő, Üdvözítő

 Krisztus = Felkent, Messiás, Megváltó

 keresztény = krisztusi, krisztust követő ember

 Tehát: Jézus, Aki a Szabadító, megmentő, üdvözítő, Ő a testben megjelent Krisztus, a Felkent, a Messiás, a Megváltó, Aki Isten = Jahve, VAGYOK,  Örökkévaló, ElSadaj, Jahve Rófe, Jahve Cidkénu, Jahve Shalom, Jahve Nisszi, egyszülött Fia.
 És mivel mindent átadott a Fiúnak, hatalmat és olyan nevet, melyre minden térd meghajol, mennyen, Földön és föld alatt is, ezért ha a Fiút hívjuk azokon a neveken, amelyeken az Atyát is, éppolyan Istennek tetsző.
 De az Atya név, az megmaradt, és abban benne van minden, mert Jézus is telejesen alárendeli magát az Atyának, és meg is van írva, hogy az idők végén mindent vissza is ad....
 Az Atya, a Fiú és a Szellem között csodálatos harmónia van, egy lényegűek és egyfajta "munkamegosztás", pontosan azért van ez így, hogy minden Ige, minden pont az Isten Tervében beteljesüljön.

 Jézus Krisztus  = Jeshua HaMasiah = Jézus a Messiás

   Drága Barátom"

Kedves Kamilla!

Nincs idézet, nincs cicoma, csak a gondolatok. Megoldottam, van cicoma, van idézet, na és még mi?
   
Látom otthon vagy a héber nevek világában. A baj csak az, hogy olyan dolgokra pazaroljuk a drága időnket, amik nem lényegesek. Miért is?

Lássuk a medvét.

Mint Biblia olvasó emberek tudjuk, hogy a FIÚ neve magyarul Jézus. Aztán ha külföldre megyünk ott az adott ország nyelvén Jesus (angol), de országtól függően más egyéb formában is találkozhatunk vele. A kiejtésről nem is beszélve. Ennek ellenére nem zavar bennünket az idegen kiejtés és írás formája.

A YHWH már egy kicsit problémásabb, főleg ha mi emberek, rosszindulatból fakadóan, eleve fenntartással viseltetünk a név iránt. Az, hogy Jah, Jehova (az angol nyelvterületen is így használják), Jahve vagy Jahveh a végkimenetel tekintetében teljesen irreleváns(lényegtelen), mivel ez a név valamiért gyűlöletes az emberek előtt. Pedig ez Isten neve (YHWH), azé az Istené, akit állítólag a föld 2/3 részén imádnak. Nem is értem, hogy hogyan lehet egy Istent(no name) imádni és ugyanazt az Istent(YHWH) gyűlölni? Szerintem ez egy tudathasadásos állapot lehet, de úgy vélem még nincs teljes tisztaság a fejekben. Ökomenizmus? - színjáték. Majd ha 'mindenki Istentől tanított' lesz, és 'Isten lesz minden mindenben', akkor!

Ezt írtad: "Az Atya, a Fiú és a Szellem között csodálatos harmónia van, egy lényegűek és egyfajta "munkamegosztás", pontosan azért van ez így, hogy minden Ige, minden pont az Isten Tervében beteljesüljön."
Remélem a fenti idézetet mindenki érti. Ez lehetne a megoldás a Háromsággal kapcsolatban folytatott parttalan viták berekesztésére. Bár kétlem, hogy mindenki egyetért ezzel, de amint az alezredes elvtárs mondá: a remény hal meg utoljára.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #278 Dátum: 2011 Február 19, 13:43:20 »

 Szia Trallapapi!   :044:

  Ezt honnana veszed?

 " A YHWH már egy kicsit problémásabb, főleg ha mi emberek, rosszindulatból fakadóan, eleve fenntartással viseltetünk a név iránt. Az, hogy Jah, Jehova (az angol nyelvterületen is így használják), Jahve vagy Jahveh a végkimenetel tekintetében teljesen irreleváns(lényegtelen), mivel ez a név valamiért gyűlöletes az emberek előtt. Pedig ez Isten neve (YHWH), azé az Istené, akit állítólag a föld 2/3 részén imádnak. Nem is értem, hogy hogyan lehet egy Istent(no name) imádni és ugyanazt az Istent(YHWH) gyűlölni?"

 Nem kötekedés, hanem nem értem, mire alapozod ezt... :061:

 Áldott délutánt neked!   :169:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Jehova tanúi
« Válasz #279 Dátum: 2011 Február 19, 15:06:01 »
Szia Trallapapi!

Csak azért irok, mert külön felszólítottál erre. Azért mert "apró" lelkelm van, még felismerem mikor oktalan valakivel parttalan vitát folytatni. Én, a magam apróságát felismertem és Jézus Krisztus hatalmas Erejébe vetettem a hitemet, és tudod mióta ezt tudom azóta lelkemben béke van, és öröm.
Te pedig ott véted el a velünk történő beszélgetést, hogy eleve egyfajta elfogultságból indulsz ki, és amikor nem győzöd a választ, akkor a jól bevált móddal, a válaszokat támadod meg és minősítgeted. Nem baj. Teheted, szabad. Én téged semmiben sem itéltelek meg, mert nem az én tisztem az ilyesmi. Én bizonyságot tettem a hitemről. Miután csak ennyi volt a feladatom, be is fejezem. Mert a hangnem amit megütsz, nem tetszik. És én sem szeretnék hasonlóba esni, mert az nem épít és téged csak az újabb megjegyzésekre sarkal. Én azt gondoltam, téged tényleg érdekelnek ezek a dolgok, de már látom csak a vita érdekel.
Amit Kamilla leírt olyan szépen összefoglalta a lényeget. Te abba is belekötöttél. Én ezt nem akarom folytatni. Ha még van számomra mondanivalód tedd meg priviben, ott állok rendelkezésedre, de ezt a nem építő szópárbajt én a magam részéről, szeretet megmaradása mellett, szeretném befejezni.

További szép napot mindenkinek!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Jehova tanúi
« Válasz #280 Dátum: 2011 Február 19, 16:04:10 »
Trallapapi!

Kérlek,a tisztánlátás végett,írd le Igékkel alátámasztva, hogy te miben hiszel?Így lehetne továbbjutni a beszélgetésben,mert ami most zajlik,csak a testvérek hitvallásának folytonos cáfolása.Szeretném tudni,neked mi a hitvallásod.Igékkel alátámasztva.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Jehova tanúi
« Válasz #281 Dátum: 2011 Február 19, 17:06:59 »
Kedves Tralipapi.

Nem volt alkalmam mostanáig írni.
De szeretnék néhány igét megosztani veled amin jó volna elgondolkozni ha tényleg keresed az igazságot és nem csak bennünket akarsz meggyőzni valamiről.

1. Jel.7r10. És kiáltanak nagy szóval, mondván: Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!
Nagyon érdekes a következő vers.

Jel.7r17. Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet
A királyi szék közepében Istenben, mert a Fiú (a Bárány) egy az Istennel.

Kicsoda Izráel Királya.

Jézus Krisztus vagy Jehova.

  Ézs.44.6. Így szól az Úr (YHWH - JEHOVA) , Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.
Nagyon érdekes ez az ige, sokat elárul.

Jehova - nem más mint Izráel Királya, mégis Krisztus az aki Jeruzsálemben uralkodni fog mint király a Királyság alatt.

Zak.14. 4. És azon a napon az Olajfák hegyére veti lábait, a mely szemben van Jeruzsálemmel napkelet felől, és az Olajfák hegye közepén ketté válik, kelet felé és nyugot felé, igen nagy völgygyé, és a hegynek fele észak felé, fele pedig dél felé szakad.

Ki veti lábait az Olajfák hegyére ha nem Krisztus mikor vissza jön dicsőségben, hogy megalapítsa a Királyságot.
Mégis a Zakariás 14-ben úgy olvassuk hogy az nem más mint YHWH- Jehova

5. És az én hegyem völgyébe futtok, mert a hegyközi völgy Azálig nyúlik, és úgy futtok, a mint futottatok a földindulás elől Uzziásnak, Júda királyának napjaiban. Bizony eljő az Úr (YHWH - Jehova), az én Istenem, és minden szent vele.
Jehova - a megváltó - tudjuk, hogy Krisztus a megváltó.
Jehova - az első és az utolsó - ás rajta kívül nincs Isten.

A Jelenések könyvében, Jézus Krisztus ezt a címet magának tulajdonította.

 Jel. 1r.17. Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,  
 18. És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.
Jel. 2r 8. A Smirnabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Első és Utolsó, a ki halott vala és él:


A zsidókhoz írt levél azzal kezdődik, hogy a levél szerzőjeazt bizonyítja, hogy Jézus Krisztus Nagyobb az angyaloknál, és mindig nagyobb is volt, nem csak nagyobb lett, ahogy a JT. tanítják.
Vajon Ki teremtette a világot YHWH - Jehova - (habár az Elohim szót használja az ige a 1Móz. 1-ben. ) vagy Jézus Krisztus Vagy a Szent Szellem.

A Zsid-írt levélben 1r.8v.

 8. Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.
  9. Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.
  10. És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;

Érdekes igék, ugye.

1Móz.1.1. Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.
             2. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

Mind a Hárman részt vettek a teremtésben, vagyis az egy Istemben az Atya, a Fiú, és a Szent Szellem. Ők egyek. És csak egy Isten van YHWH - Jehova, aki az Atya, a Fiú. ás a Szent Szellem.

Még egy kérdés. ki ontotta a vérét a kereszten?

Ap.Csel.2ö.28. Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.
Érdekes, ebben a versben csak a Szent Lélek és Isten van említve, ki adta a vérét a gyülekezetért?

Ezeken el kéne gondolkodni.

Róm9.5. A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.

Nincs Isten más csak egy. Jehova - YHWH.  Ő az ő dicsőSségét másnak nem adja, még a legnagyobb angyalának sem.

Ézs.48.11. Enmagamért, enmagamért cselekszem; mert hogyan szentségteleníttetnék meg nevem?! És dicsőségemet másnak nem adom.

DIcsőség neki YHWH - nak mindörökké, mert ő a mi Megváltónk és Királyunk örökkön örökké.

Ez csak néhány ige volt amin jó elgondolkodni, és ha tiszta szívből keresed az igazságot, akkor el fogsz gondolkodni ezeken az igéken.

Sok szeretettel Zoltán.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #282 Dátum: 2011 Február 19, 17:12:15 »
Szia!

A három pont között csak az egyikre válaszoltál, de nem akarlak tényleg a legkevésbé sem megbántani téged, csupán a meglátásodra írom, hogy arra az egy kérdésre sem kaptam érdemben választ. Senki sem mondhatja el, hogy egy az Atyával, csakis Jézus.

Hiszen az Atya is MINDENT odaadott neki, minden hatalmat Mennyen és Földön. Övé minden...
Pál is írja, hogy egyetlen egy angyalnak sem mondta az Atya, hogy Fiam vagy Te (Jézus). Így miképpen lehetne Jézus Mihály arkangyal?!

Jézus az Atyának az EGYSZÜLÖTT Fia. Nincs másik hozzá hasonló. Az egyszülött pedig nem a megszületést jelenti, hanem mint az akkori kultúrában is, az ÖRÖKÖST jelentette.

Nem küldött el senki sem. Kicsit feszült és kényelmetlen hangvételű hozzászólások születtek nem csak a Keresztyénektől, hanem Tőled is.
Javaslom próbáljunk szeretetben és személyeskedések nélkül beszélgetni, és akkor hiszem, hogy juthatunk előbbre.

Szeretettel,
Antee


Bocsáss meg, de füstöl a billentyűzetem. 5-6 hozzászólás van amire válaszolnom kell, és miközben írok egy választ, közben 2-3 újabb jön. Teszem amit tudok.

Igen, való igaz, hogy az Atya mindent odaadott Jézusnak, de ez korántsem azt jelenti, hogy Jézus lenne "AZ ISTEN".
/Filippi 2:6/ "Aki mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő."
 Úgy vélem az "Istennel egyenlő" kifejezés nem azt jelenti, hogy Jézus lenne az Isten. Itt csupán arról lehet szó, hogy Jézus a feltámadása után megkapott minden hatalmat az égen és a földön.

Örökös

Azért mert valaki örökössé válik az nem azt jelenti, hogy átlényegül Istenné. Ez inkább azt jelenti, hogy Isten nyugdíjba megy és Jézus lép a helyébe, de ettől még Isten Isten marad.

Egy az Atyával

Természetesen, ezzel nincs is semmi bajom. Ami engem zavar az az, hogy miért akarják emberek ezt a két nagyszerű személyiséget egybe gyúrni. Ez köbö olyan mintha az apát és a fiát valami erőszakos módszerrel össze akarnák tákolni.

Feszültség

Igen, úgy vélem, hogy egy olyan fórumban ahol különböző nézetek ütközése várható, ott egy kis időnek el kell telnie, amíg a felekben csitul a kezdeti nekifeszülés hulláma. Szerintem majd belejövünk.


Nagyon szépen fejezed ki magad, egyébként, vegig olvastam a hozzászólásaidat.
Miert akarjak egybemosni ISTENT es Jezust?
Ki akarja egybemosni?  :2smitten: Nehogy megbantodj.....

ISTEN - JEZUS es a SZENT SZELLEM az harom, de egy. Es a Szent Szellem a fonok.
Nincs olyan amit az ember meguszhat, mert a SZENT SZELLEM nem enged addig tovabb lepni, mig egy hiba ki nincs javitva, azaz rendbeteve a szívekben, ugyan ISTEN ebben sem hagy magunkra, mert ISTEN mindenben segít, de nem lehet elsumakolni semmit....es, a lenyeg, miert segit ISTEN?

:037:  MERT AKIK ISTENT SZERETIK, MINDEN JAVUKAT SZOLGÁLJA, AZOKNAK, AKIK AZ O VEGZESE SZERINT HIVATALOSAK.  :037:

Ez a gerince az egész BIBLIÁNAK, ebben az IGÉBEN tértem meg! Ami ISTEN terve szerint van, azt nem hagyja elveszni!

És Jézus maga mondta: ÉN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK.  János   10 , 30
Tehat, ISTEN és JÉZUS mosta magat egybe  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Szervusz Ani Kinor!

A Biblia tekintetében egyet értek veled, én 1989 óta olvasom folyamatosan, akkor még azt sem tudtam, hogy léteznek JT. JT-val 1996-ban kerültem először kapcsolatba és akkor nekem is kinyílt az ajtó. Bár, bizonyos értelemben szabadelvű voltam (egy kicsit még most is), de a Ti szavaitokkal élve Isten megmutatta, hogy miként kell a Bibliához közeledni (alázat, megüresedés, meg ilyenek).

Egyetlen dolog, amit érdekesnek találtam a hozzászólásodban, az a "Szent Szellem a főnök" című, megrázóan szélesvásznú gondolat.
Remélhetem, hogy nem gondoltad komolyan? - ha még is, akkor gondolkodjunk együtt egy kicsit. A Biblia azzal kezdődik, hogy: "Kezdetben termté Isten ....". Ha elfogadjuk a Te általad felvázolt teóriát, akkor így kellene módosítani a szöveget: Kezdetben teremté a Szent Lélek az Istent ... Úgy vélem ebben az esetben át kellene értelmeznünk az egész eddig tanultakat, és új alapokra helyezni a hitünket.

De itt van még Jézus Krisztus is, aki azt állította, hogy: ".. az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében." (Máté 28:19) kell a keresztelést végezni. Persze lehet, hogy Ő is úgy gondolta, hogy a Szellem a főnök, de ilyen apróságokkal nem foglalkozott. Feltételezem, hogy a magát kereszténynek valló ember fejében meg sem fordul olyasmi, hogy Isten vicces hangulatában volt, amikor a Biblia írása folyt.

"Én és az Atya egyek vagyunk"
Az ezzel kapcsolatos szösszenetemet valamelyik korábbi hozzászólásomban olvashatod. Sajnos nem tudom melyikben, mert az én fejem sem káptalan.

Úgy egyébként minden a helyén van, köszönöm értékes gondolataidat.



Én is koszonom  :2smitten:


Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele.
A SZENT SZELLEM, ISTEN felett áll, felugyeli, a NAGY LELKET.
" ISTEN LELKE OTT LEBEGETT A VIZEK FELETT."
MÓZES I.   1 , 2
Az az ember aki ISTENT tiszta szívébol szereti, azt mindig tamogatja ISTEN, ha az hozzáfordul, de, a SZENT SZELLEM, nem engedi hogy megusszak bármit is, tehat, felelosséget kell vállalni, vállalnom.
ISTEN mindenben partner, ami jo, ami joszivusegbol ered. De amig nem javitok ki egy tevedest, addig nem ad uj lehetoseget. Vagy marad a helyzetem megnehezitve, de, ISTEN ad hozza erot, es szeret kozben, es ha en teljes szivvel odaszanom magam a feladatra, akkor, minden reszletet kidolgoz ISTEN, hogy jo legyen minden.   Amint mondtam   RÓMA 8,28  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
ISTEN a legokosabb, de a SZENT SZELLEM tud mindent. Van olyan ember, akit a SZENT SZELLEM vezet, van olyan ember aki ISTENT imadja, es jol tudja a SZENT SZELLEM maga az abszurd tisztsseg, de meg sem figyel mindig ra, mint en, mert en ilyen vagyok.....es az ilyen ember gyakran orrabukik, az hogy meg sem bukom orra, az ISTEN szeretetének koszonheto, ISTEN szereti a bolondokat, mert hogy engem nagyon szeret az is biztos. Es ez oda-vissza igaz, hogy en teljes szivembol imadom ot. A SZENT SZELLEMNEK koszonhetek mindent amit tudok. Nagyon sokat tanitott nekem es beszelt hozzam. Ez akkor szunt meg, mikor regebben elkezdtem asztrologiaval foglakozni. Nem szolt hozzam....ezt onnan tudom, hogy nem fentrol az informacio....hanem ossze-vissza, hagy ne reszletezzem!
Meg amit a SZENT SZELLEM tanitott az az volt, hogy hogyan eljek, es mi az élet...azok amik a BIBLIABAN le vannak írva. Angolul is a SZENT SZELLEM segitsegevel tanultam meg. Volt tanarom termeszetesen, élo személy, ember. ISTEN dicsosegere legyen, ma mar o is megtért keresztény!!! Tehat igy ultem es tanultam, mikor egyedul voltam otthon. Es, sokszor 5-6 órat tanultam ugy hogy en szinte semmit nem tettem, csak neztem a konyv lapokat, irogattam, es a SZENT SZELLEM felulrol, atadta az anyagot nekem. Persze en nem okoskodtam, hanem figyeltem, es tanultam. Hatarozottan tudtam, hogy ez o. Es legkozelebb a megtérésemkor éreztem ot ujra akkor nem ISTENHEZ fordultam, hanem már napok ota keszultem a megteresemre, es egyszer megszólított a SZENT SZELLEM: keszen állsz?
Tudtam, hogy o az! O nem olyan, mint ISTEN.  A SZENT SZELLEM maga az ész, ISTEN a legjobb baratom====>

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #283 Dátum: 2011 Február 19, 17:19:01 »


282. hozzászólásom folytatása ====>  :2smitten:

Tehat ISTEN a legjobb barátom, a SZENT SZELLEM pedig más, vele nem lehet baratkozni, az ember vagy teszi amit mondd, tehat ami
az IGE szerint helyes, vagy nincs kapcsolat. Mig ISTEN barmilyen helyzetben ott van es szól. Barmit teszek.
A SZENT SZELLEM az egy nagyon komoly SZELLEM. Vele teremt ISTEN. A SZENT SZELLEM nelkul nem tehet ISTEN semmit.

Es azzal bizonyitom még emberi szinten, hogy a SZENT SZELLEM a fonok, o felugyel mindent, hogy az ISTENI kapcsolat, szerelem-házasság, igaz baratsag.....annak mind a kovetkezo a sorrendje:
1. kozos Szellemi sík
2. kozos lelki sík
================
3. es házasság eseten - kozos testi sik

Ha ezek 1tol 3ig haladva sorrendben rendbe vannak, akkor az egy boldog kapcsolat. Azért a házasság a legtobbet éro, mert
abban mind a harom meg van. Az tud a legteljesebb lenni.

Ani Kinor

  • Vendég
Jehova tanúi
« Válasz #284 Dátum: 2011 Február 19, 17:22:03 »
:angel2:

Szia Móni, nagyon jónak tartom amit írtál szívet melengető, és a Szent Szellem is bizonyságot tesz mellette.

Különösen jó amit ide beidézek:

Idézet
ISTEN - JEZUS es a SZENT SZELLEM az harom, de egy. Es a Szent Szellem a fonok.
Nincs olyan amit az ember meguszhat, mert a SZENT SZELLEM nem enged addig tovabb lepni, mig egy hiba ki nincs javitva, azaz rendbeteve a szívekben, ugyan ISTEN ebben sem hagy magunkra, mert ISTEN mindenben segít, de nem lehet elsumakolni semmit....es, a lenyeg, miert segit ISTEN?

Miért segít?

Idézet
MERT AKIK ISTENT SZERETIK, MINDEN JAVUKAT SZOLGÁLJA, AZOKNAK, AKIK AZ O VEGZESE SZERINT HIVATALOSAK. 

Ez a gerince az egész BIBLIÁNAK, ebben az IGÉBEN tértem meg! Ami ISTEN terve szerint van, azt nem hagyja elveszni!

És Jézus maga mondta: ÉN ÉS AZ ATYA EGY VAGYUNK.  János   10 , 30
Tehat, ISTEN és JÉZUS mosta magat egybe

Teljesen így van a Szent Szellemmel elpecsételt hívőben, magam is sűrűn tapasztaltam meg, mostanában ritkább, mert ráhangolás stádiumába kerültem  :hehe:

Gondolom ezt az igét vetted alapul:

Idézet
1Kor 2,10 Nekünk azonban az Isten kijelentette az ő Lelke=Szelleme  által: mert a Lélek =Szellem mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is.

Köszönöm, nagyon építő a beírásod

 :2smitten: :017:


Magduska, drága testvérem!

Teljes szívemmel fejethajtok az  I Kor 2 , 10 IGE elott!


Nagyon koszonom en is!
:037: