Evangélium > Apológia

A mormon vallásról

<< < (6/6)

körtevirág:
Nemrég Pesten jártam az Europarknál és mormon vallásúakba botlottam. Két külföldi srác volt, de jól beszéltek magyarul. Mondták, ők is olvassák a Bibliát.Sajnos sietnek kellett,nem tudtam velük beszélni.Kaptam tőlük egy füzetkét, meg a könyvüket. Amikor a metrón elővettem a könyvet,hogy belenézzek milyen tévtanítósok vannak benne, szabályosan rosszul lettem, és a kezem,ahol a könyv hozzáért, meleg lett és bizsergetéshez hasonlót éreztem.
Megadták a srácok a telószámukat is, hátha beszélnék velük.Szívesen megkérdezném a következőket.
- Ha Isten valaha földi ember volt, hogyan teremthette a többi embert?
-Ha Lucifer és Jézus testvérek, és Lucifer egy bukott angyal, akkor Jézus is angyal? És egyáltalán az angyalok mik? Még a földre nem született lélekgyermekek? És a Bibliában Egyszülött fiúról is szó van, nem csak elsőszülöttről, akkor hogyan lehet milliónyi gyermeke Istennek? És ha van Isten Anya is, akkor miért csak Istent imádjuk?
- Mit szólnak ők vajon a Szentháromsághoz?Semmit gondolom, mert legfeljebb "Szentötség" lehetne.
-Miért imádják Istent, ha ő is csak egy ugyanolyan ember,mint mi és a feltámadás után mi is istenek leszünk?Felesleges ilyen értelemben. És az Isten előtt született emberek miért nem lettek istenek?Miért pont Isten az Isten?
-Szerintük mi a Szentlélek?Honnan van?
-Hogyan lehet az,hogy Jézus elment a feltámadása után az indiánokhoz, de ők nem is tudnak róla. Vagy Virakochát gondolják Jézusnak?És az észak-amerikai népek miért nem tesznek róla említést?

-

Irma:
A mormonn valláshoz nem értek de erre az egy mondatra tudok válaszolni :

Körtevirág kérdezte :

.....És a Bibliában Egyszülött fiúról is szó van, nem csak elsőszülöttről, akkor hogyan lehet milliónyi gyermeke Istennek?...

Úgy vagyunk gyermeki Istennek, hogy Jézus Krisztusban megbékélt velünk az Atya és így gyermekei lettünk Jézus Krisztus által. És ez hatalmas öröm!

Bocs, de ezt nem hagyhattam szónélkül! :2smitten:

körtevirág:
Drága Irma, ezt én is tudom. :D Én a mormonok szemszögére lennék kiváncsi ebben a témában.Ők azt mondják,hogy Istennek egy csomó lélekgyermeke van,akiket Isten Anyával "csinált" és ők szüetnek le a földre.De Jézus is a fia és szerintük a Sátán is a fia. És most eszembe jutott még egy kérdés: szerintük miért pont Jézus a Megváltó,mitől különb ő, a milliónyi lélekgyermektől?
Mégegyszer hangsúlyozom,ezt a mormonoktól kérdezném meg.Én tudom,hogy az ő vallásuk egy nagy tévtanítás és abszolút nem hiszek benne.

Zsotza:
Blogger-társam,Infaustus írt  egy  jó postot a Mormon bibliáról:  http://infaustus.wordpress.com/2010/11/08/joseph-smith-forditasa/#comment-2336  Szerintem érdemes  elolvasni!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése