Szerző Téma: Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik  (Megtekintve 35081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #150 Dátum: 2011 Április 14, 10:20:11 »


Szivesen Magdus :2smitten:végülis egy idővel kapcsolatos kérdésed adta nekem is az öteletet  :088: :044:

Tudod Zsuzsa az a jó, hogy egy kérdés előjön amikor Isten igazságát keresi az emberlánya, és aztán olyan információkat indít el, amire még álmában sem gondolt  :hehe:

Isten olyan fantasztikusan túl lépi a mi kérésünket, minden kérésünket teljesíti, és mindent úgy, ahogy azt csak Ő tudja.

Nekem egy nagy felfedezés a VELE való szoros közösség.

ezért aztán csak ugrálni tudok örömömben  :2funny:

Halleluja!
   Mal 4,2    
És feltámad néktek, a kik félitek az én nevemet, az igazságnak napja, és gyógyulás lesz az ő szárnyai alatt, és kimentek és ugrándoztok, mint a hízlalt tulkok.
na azért ez a hizlalt tulok......., :hehe:  fő, hogy örvendezünk, ugrándozunk, mert gyógyulás és örvendezés lesz nekünk szárnyai alatt, akik féljük az Ő nevét !  :igen:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #151 Dátum: 2011 Április 14, 10:28:13 »
folyt.

Ha azonban életünket egy másik nyelvtan szerint írjuk, akkor Isten szemszögéből rosszul van megírva.
Ha a diák nem tartja be a nyelvtani szabályokat, a végén egy „elégtelen” lesz alatta.  Így van ez Istennél is. Megtörténhet velünk, hogy a végén nem megfelelő osztályzatot kapunk az életünkre. „Megméretett, és könnyűnek találtatott!” (Dán 5,27).
A Biblia ezt mondja: „Elveszel!”
Hogy ez ne történjen meg, szükségünk van a megfelelő „helyesírási szabályokra” az életünk számára. Az Úr Jézus megnevezte ezeket számunkra a  H E G Y I    B E S Z É D -ben.

A keresztények  között is vannak olyanok, akik hamis nyelvtan szerint élnek. Németországban a népesség nagy százaléka kereszténynek vallaná magát.
De valóban azok a bibliai mérce szerint? A   H e g y i     b e s z é d - ben  Jézus leírja az emberek egy olyan csoportját, akik odatartozónak számítják magukat, mégsem jutnak be a mennyországba: „Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát” (Mt 7,21). Micsoda tragédia annak, aki ezt Jézus szájából hallja majd!
Nem egy bizonyos egyházhoz való tartozás visz minket a mennybe, még ha az a legnagyobbnak, a legrégibbnek és legelterjedtebbnek nevezi is magát, hanem az Atya akarata szerinti cselekvés.
Az Atya akaratát a Bibliából ismerhetjük meg. János 6,28-29-ben a tanítványok éppen ezt a kérdést teszik fel Jézusnak: „Mit tegyünk, hogy Istennek tetsző dolgokat cselekedjünk? Jézus azt felelte nekik: Az az Istennek tetsző dolog, hogy higgyetek abban (Jézusban), akit ő (Isten) küldött.”

Ez a vers olyan életre utal, melyben Jézus Krisztus a személyes Urunk.
Az ilyen élet a Hozzá való megtéréssel kezdődik.
Sokan gondolják, hogy keresztyének, de egyáltalán nem vagy alig törődnek Istennel, Jézus Krisztussal és a Bibliával.
Talán még nem is hallottak a megtérésről, vagyis az Isten Fiához való tudatos és személyes odafordulásról.
 Amikor nemrég egy fiatal házaspárral beszélgetésbe elegyedtem, a férj ezt mondta nekem: „Keresztyének vagyunk!” – Kérésemre, hogy „járnak-e KERESZTÉNY KÖZÖSSÉGBE?”, ezt válaszolta: „Nem, az semmit sem mond nekem; akkor inkább hangversenyre megyek, az többet nyújt nekem.” Sajnos még igaza is van, hiszen sok templomban már alig hirdetik a  biblikus evangéliumot. De vannak biblikus gyülekezetek; ezeket kell keresnünk, hozzájuk csatlakozhatunk és hallgathatjuk az egyetlen jó üzenetet.

Hamis nyelvtannal, hamis időszintaxissal örökre elveszünk !!!
Nem érjük el az Isten által kitűzött örök célt. Az idő szintaxisához hozzátartozik a dolgok következetes lefolyása életünkben.
Egy földműves nem arat télen, és egy házat nem lehet felépíteni, míg el nem készül a tervrajza.
A dolgoknak megvan a maguk sorrendje, ezért mondja a Prédikátor 3,1: „Mindennek megszabott ideje van, megvan az ideje mindennek az ég alatt.” Isten nekünk szóló hívásának is megvan a maga ideje. Ha nem hallanánk meg, annak végzetes következményei lennének. Aki nem határozza el magát, az örökkévalóságot mulasztja el. A filippi börtönőr egyetlen éjszaka alatt felfogta, amikor meghallotta, miről van szó, és abban a pillanatban megmenekült! 

Egy ritka születésnap: Egy faluban valaki 100 éves lett. A falubeliek gondolkodtak, hogyan ünnepelhetnék meg a legméltóbban a születésnapját. A polgármester, a dalárda vezetője és más csoportok elnökei összejöttek, hogy előzetesen eltervezzék ennek a ritka ünnepnek a lebonyolítását. Megkérdezték az ünnepeltet, hogy mit szeretne hallani az ünnepi beszédben és milyen dalokat énekeljenek. Az öreg a következő utasítást adta: „Azt mondotok és azt énekeltek, amit akartok; nincs kikötésem egyet kivéve, amit viszont feltétlenül be kell tartanotok: A halálról egy szót sem szeretnék hallani.” Itt valaki 100 éves lett, de semmivel sem lett bölcsebb...!  Az örökkévalóság küszöbén áll, és semmit sem tervezett el...
A 2Királyok 20,1-ben ez áll: „Rendelkezz házadról, mert meghalsz, nem maradsz életben”.
A Zsoltár 90,12-ben megkapjuk az útbaigazítást: „Taníts úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk.” Ez Ige szerint akkor leszünk bölcsek, ha tudomásul vesszük, hogy életünk véges, és ha ezzel a szemlélettel megtanuljuk megítélni, mi az életben a fontos és mi a mellékes.

Harmadik bibliai szabály az idő szintaxisával kapcsolatban:
Egyszer valaki kiszámította, hogy Párizsban évente 100 millió óra megy veszendőbe a forgalmi dugókban töltött idő miatt. A mi életünkben is előfordulhatnak bénító „dugók”. A családban, a munkahelyen, a szomszédságban felmerülő nehézségek miatt keletkeznek. Előfordulhat stressz, gond, csüggedés és csalódás. Ezáltal értékes idő megy veszendőbe, amely visszahozhatatlan.

A Biblia itt is segít a hatékony időkezelésben: „Tegyünk le minden ránk nehezedő terhet” (Zsid 12,1). Megbocsátás által megszabadulunk a ballaszttól, mely gondolatilag, és így időben is gúzsba köt. Egy másik fontos tanácsot ad nekünk a Zsoltár 1,1: „Boldog ember az, aki nem jár a bűnösök tanácsa szerint, nem áll a vétkesek útjára, és nem ül a csúfolódók székére.” Ennek az igének a betartása megóv minket egy rosszul választott házastárstól vagy az olyan emberektől, akikkel nem szabad szoros kapcsolatba kerülnünk. Útmutatásaival Isten meg akar óvni minket a szükségtelen szívfájdalomtól és az elkerülhető problémáktól, és ezzel hozzásegíteni egy jó időszintaxishoz.
folyt.köv.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #152 Dátum: 2011 Április 14, 18:55:20 »
Nagyon szép gondolatok, koszonom szépen Zsuzsa!

Áldjon az ÚR  :044:  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #153 Dátum: 2011 Április 16, 18:44:27 »
http://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U#

Mikor látom egeidet, a te újjaidnak munkáját; a holdat és a csillagokat, a melyeket teremtettél:
Micsoda az ember - mondom - hogy megemlékezel róla? és az embernek fia, hogy gondod van reá? 8.zsolt.4-5.



Az Amerikai Természettudományi Múzeum készítette el az alábbi videót, mely a jelenlegi legpontosabb ismeretek szerint ábrázolja az Univerzumot. A kép folyamatosan tágul a Himalájától indulva a kozmikus horizontunkig, majd pedig vissza. Minden a tudomány mai állásához képest a legpontosabb adatokon alapul, a Hayden Planetárium által fenntartott Digital Universe Atlas adatbázis alapján. Egy kivétellel: a Föld megvilágítását feláldozták a jobb láthatóság kedvéért.


A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #154 Dátum: 2011 Április 16, 20:03:14 »
 :angel2:
 :angel2:
 :angel2:
Idézet
Zsid 10,5   
Azért a világba bejövetelekor így szól: Áldozatot és ajándékot nem akartál, de testet alkottál nékem,


7.    
Akkor mondám: Ímé itt vagyok, (a könyv fejezetében írva vagyon rólam), hogy cselekedjem óh Isten a te akaratodat.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #155 Dátum: 2011 Április 17, 07:10:06 »
ÁMEN ! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #156 Dátum: 2011 Május 04, 08:03:38 »
folytatás: Idő és örökkávalóság

Az idő szemantikája   azaz, az idő gondolati tartalma:

Életünkben az időnek különböző minőségi tulajdonságai vannak.

Az átélt időhöz az élmények sűrűségétől és a jóságától függően más-más értéket rendelünk:
- Értékes, jelentéktelen, haszontalan vagy gonosz gondolatok foglalkoztatnak?
Tehát van pozitív és negatív szemantika (SĘ>Ę0, SĘ<Ę0); S = 0 eszerint azt jelenti, hogy az időnek egyáltalán nincs gondolati töltése.

Azonos időtartamok nem azonosak:

- az időbeli élményeknek nemcsak objektív, de szubjektív értékelése is van.Egy fél órát egy szép ünnepélyen másként élünk át, mint egy fél órát a buszmegállóban. Azonos időmenynyiségek (statisztikai aspektus) tartalmilag (szemantikai aspektus) nagyon különbözően tölthetők be.

Életminőség: Nem egyéni időtengelyünk (élettartam) hossza, hanem az átélt élmények (életünk aktív alakítása és a passzív élmények) határozzák meg életünk minőségét.

Jézus Krisztus azért jött el ebbe a világba, hogy valódi szemantikai minőséget kölcsönözzön életünknek: „Én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek” (Jn 10,10).

Pozitív szemantika:
- Annak van a legjobb szemantikája, aki teljességgel Istenben van elrejtve.

A zsoltárszerző beismeri magáról a Zsoltár 31,16-ban: „Időm a Te kezedben van.”
Istennel az időm más, új minőséget nyer, mely túlmutat a földi dolgokon.
Aki ennyire Isten kezében tudja magát, ezzel azt fejezi ki, hogy az örök dolgokkal is tisztában van.

Ha valaki úgy élte az életét, hogy gondolatai és tettei Isten kezében voltak, a halálban ugyan mély völgyön megy keresztül, de közben nincs egyedül. Valaki vele megy; az, aki ezt mondta:
„Én vagyok a jó pásztor” (Jn 10,11). A Zsoltár 23,4-ben ez olvasható: „Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert Te velem vagy.”

A Biblia el akar segíteni minket egy jó szemantikához azzal, hogy számos hasznos útmutatást ad: „Amit mond az ember, annak a gyümölcséből lakik jól, és amit tesz az ember, azt fizetik neki vissza” (Péld 12,14). Imáinkban kérhetjük Istentől a számunkra legalkalmasabb és az Isten által kívánt életfelfogást: „Taníts engem utaidra (ebben az időben!), Uram, hogy igazságod szerint járjak, és tiszta szívvel féljem nevedet” (Zsolt 86,11).

Hogy a lehető legtöbbet segítsen nekünk, a Biblia megnevez olyan embereket is:
-akiknek nincs szemantikájuk vagy negatív szemantikájuk van.
A Zsoltár 90,9b-ben ez áll: „Úgy elmúlnak esztendeink, mint egy sóhajtás (fecsegés).” Milyen emberekről van itt szó? Felületesen azt gondolhatná az ember, hogy olyanokról, akik céltalanul élik életüket. Ilyenekről is, de sokkal inkább azokról, akik csak saját becsvágyó terveiket akarják az életben megvalósítani. Az önmegvalósítás fogalma jól jellemzi ezt a gondolkodás- és életmódot.

 Zákeus fölöttébb aktív ember volt, aki jól becsapta az embereket a vámnál. Gondolatai kizárólag földi dolgokra irányultak. Pénzét biztosan drága villákba fektette Jerikóban és környékén. Éveit végül is haszontalanul töltötte, mint valami fecsegést. Nem ismerte az örökkévalóságra való felkészülést. Csak a Jézussal való találkozás hozott alapvető változást. Most teret nyert az életében az örökkévalóság összetevője. Jézus a következő szavakkal ismerte el ezt a változást: „Ma lett üdvössége ennek a háznak” (Lk 19,9).

Mennyi drága időt fecsérelnek el az emberek irigységgel! Erről a Prédikátor 4,4-ben olvashatunk: „Láttam, hogy minden fáradozást és sikeres munkát az emberek kölcsönös irigysége kísér. Ez is hiábavalóság és hasztalan erőlködés.” Sok ember foglalkozik jelentéktelen dolgokkal: „Hiábavalóságokra jutottak gondolkodásukban, és értetlen szívük elsötétedett” (Róm 1,21).

 Mi emberek gyakran kritikátlanok és hiszékenyek vagyunk a ma felkínált sok eszmével szemben (pl. fejlődéselmélet, ezoterikus tanok, különféle filozófiai és vallási rendszerek).

Ezért a Biblia joggal figyelmeztet minket: „Vigyázzatok, hogy rabul ne ejtsen valaki titeket olyan bölcselkedéssel és üres megtévesztéssel, amely az emberek hagyományához alkalmazkodik” Kol 2,8). Arról van szó, hogy ne csak a hamis dolgokat kerüljük, hanem igyekezzünk jó szemantikához jutni: „Ne esztelenül, hanem bölcsen éljetek” (Ef 5,15).  /W.Gitt/

folyt.köv.

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #157 Dátum: 2011 Május 04, 19:29:22 »
Bár láttam már, nagyon tetszett újra az a korábbi videó a galaxisokról!  :169:

Ez pedig nagyon jó gondolat, a hosszabb elmélkedésből kiragadva:
"Annak van a legjobb szemantikája, aki teljességgel Istenben van elrejtve."
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #158 Dátum: 2011 Május 04, 19:39:41 »
Bár láttam már, nagyon tetszett újra az a korábbi videó a galaxisokról!  :169:

Ez pedig nagyon jó gondolat, a hosszabb elmélkedésből kiragadva:
"Annak van a legjobb szemantikája, aki teljességgel Istenben van elrejtve."

Eddig nem tudtam mi is az a szemantika,de mostmár én is szeretném ha nekem is a  "legjobb szemantikám lenne" , ugye te is Tünde?
 :igen: :088: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #159 Dátum: 2011 Május 04, 21:26:15 »
 :hehe:

Jól feladtátok nagyanyónak a leckét, ejnye, ejnye gyerekek
 :2funny:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #160 Dátum: 2011 Május 05, 15:10:41 »
Bár láttam már, nagyon tetszett újra az a korábbi videó a galaxisokról!  :169:

Ez pedig nagyon jó gondolat, a hosszabb elmélkedésből kiragadva:
"Annak van a legjobb szemantikája, aki teljességgel Istenben van elrejtve."

Eddig nem tudtam mi is az a szemantika,de mostmár én is szeretném ha nekem is a  "legjobb szemantikám lenne" , ugye te is Tünde?
 :igen: :088: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Szemantika ide vagy oda, teljességgel Istenben elrejtve lenni, ez nekem is célom!  :044:
 :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #161 Dátum: 2011 Június 29, 15:02:15 »
Zsolt.104.24-28:
Mily számtalanok a te műveid, Uram! Mindazokat bölcsen alkottad meg, és betelt a föld a te gazdagságoddal.
Ez a nagy és széles tenger! Itt vannak benne a megszámlálhatatlan csúszók; apró állatok nagyokkal együtt.
Amott gályák járnak s czethal, a melyet azért formáltál, hogy játszadozzék benne.
Mindazok te reád néznek, hogy megadjad eledelüket alkalmas időben.
Adsz nékik és ők takarnak; megnyitod kezedet, és megtelnek a te jóvoltoddal.


http://www.youtube.com/watch?v=rHI0LPjldgQ#
http://www.youtube.com/watch?v=rHI0LPjldgQ#
www.youtube.com
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #162 Dátum: 2011 Június 29, 15:29:50 »
Róm 1,20
Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. Ennélfogva nincs mentségük, 

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #163 Dátum: 2011 Június 29, 17:45:25 »
 :igen:
 :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #164 Dátum: 2011 Június 29, 17:52:33 »
http://www.ohdae-soo.com/film1/index.html


Zsolt.139.13.   Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.