Szerző Téma: A beszéd  (Megtekintve 17488 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Re:A beszéd
« Válasz #60 Dátum: 2011 Május 05, 00:40:09 »

Ezt hol, és ki veszi komolyan, kiit érdekel az IGAZSÁG és főleg hol hallani a JOGOSSÁGRÓL, 1988-óta erről még nem hallottam.

Pedig Dávid a  JOGOSSÁG bemutatója is.
Ő ebben is gyakorlati példát adott.
Még Sémei cselekedetét is erről az oldalról tekintette.


HA Jézus Krisztus az ÚT az IGAZSÁG és az ÉLET. Akkor engem igen is érdekel az igazság.

Az igazságban az a jó, hogy független attól, hogy egyetértenek e vagy sem, vagy érdekel e vagy sem. Akkor is igazság marad.



Idézet
1Kor 4,20  Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben.
Ez teljesen igaz Magda néni, ÉS AZ ÚR AZ ÉN ERŐSSÉGEM!

Idézet
és ez is Péld. 31, 26 (a derék asszony dicsérete) Az ő száját bölcsen nyitja meg, és kedves tanítás van nyelvén.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A beszéd
« Válasz #61 Dátum: 2011 Május 05, 06:11:17 »
Köszönöm a választ, és őrülök, hogy érdekel az IGAZSÁG, ha írsz róla, akkor kiderül, hogy mit értesz igazságon.

A JOGOSSÁG, az ami nem tudom érdekel e valakit, azt tudom, hogy engem nagyon és kezdetektől - az én kezdeteimtől - keresem, mit ért a Mindenható Isten a JOGOSSÁG alatt.

Erről még nem hallottam tanítást  :(  ember szájából

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A beszéd
« Válasz #62 Dátum: 2011 Május 05, 06:13:24 »
A sok beszédről nekem is eszembe jutott egy gondolat. Azt hiszem ezt még nem írta senki eddig, (csak, hogy valami újat írjak).

Két füled van és egy szád. Hallj többet, beszélj kevesebbet.  :hehe:


Jak 1,19   Azért, szeretett atyámfiai, legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra.
:hehe: 2 füle, de 20 ujja   :hehe:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Re:A beszéd
« Válasz #63 Dátum: 2011 Május 05, 13:04:20 »
:hehe: 2 füle, de 20 ujja   :hehe:


  :D :D :D
Így már értem, hogy miért írta, hogy nem csak beszédben áll Isten országa....

Mindjárt megmagyarázom előző beírásomat én is.

2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:A beszéd
« Válasz #64 Dátum: 2011 Május 05, 13:37:46 »
A sok beszédről nekem is eszembe jutott egy gondolat. Azt hiszem ezt még nem írta senki eddig, (csak, hogy valami újat írjak).

Két füled van és egy szád. Hallj többet, beszélj kevesebbet.  :hehe:


Jak 1,19   Azért, szeretett atyámfiai, legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra.
Ez jó.  :063:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A beszéd
« Válasz #65 Dátum: 2011 Május 05, 13:49:32 »
Idézet
Jer 15,19   
Azért ezt mondja az Úr: Ha megtérsz, én is visszatérítelek téged, előttem állasz;
és ha elválasztod a jót a hitványtól,
olyanná leszel, mint az én szájam.
Ők térjenek meg te hozzád, de te ne térj ő hozzájok!
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Re:A beszéd
« Válasz #66 Dátum: 2011 Május 05, 13:56:26 »
Szemléltem múltkor a témát és sok építő hozzászólást olvastam. Nem a testvéreimet akartam ismételgetni, így gondoltam hozzá teszek az előttem szólókhoz én is. "Jézus beszéde amikor tanított", ez lett volna a gondolatmenetem valójában. Nem az igazság.

Ezek a hozzászólások ihlettek meg:

Idézet
Idézet
Mt 26,73   
Kevés idő múlva pedig az ott álldogálók menének hozzá, és mondának Péternek: Bizony te is közülök való vagy; hiszen a te beszéded is elárul téged.
Mennyire csodálatos dolog ez: Ha a beszédem is arról tesz bizonyságot, hogy Jézus követője vagyok, Akkor már minden jó!

Idézet
Egyszer a drága Gyökössy Bandi bácsi / református lelkész professzor volt, azoknak akik nem ismerik véletlenül / mondta el hogy hogyan járt azt elmondott prédikációjával. Az történt, hogy az egyik fia baleset következtében meghalt, és ő mint minden édesapa összetört, nagyon kemény volt számára ez a helyzet és úgy érezte, hogy nem tudja folytatni a szolgálatát. Mig nem kapott egy levelet Egyiptomból egy testvérnőtől. Aki elküldött neki egy legépelt prédikációt a következőkkel: Tisztelt Lelkész Úr! Mélyen együttérzek Önnel abban a mély fajdalomban, amin most átmegy. Nemrégen én is átestem egy hasonlón, amikor két kis unokámat ért baleset a Nilus partján, és akkor Isten engem ezzel a prédikácóval vigasztalt meg, amit most vigasztalásul elküldök Önnek. És akkor döbbent rá Bandi bácsi, hogy azt a prédikációt ő mondta el valahol, és mélyen elszégyelte magát Isten előtt, mert ugye felmerült a kérdés: hiszek-e abban, amiről prédikáltam. És könnyek között mondta el Bandi bácsi, hogy akkor megfogadta az Úrnak, hogy sokkal alázatosabb lesz, amikor másoknak prédikál, mert a szavaknak sokkal nagyobb az ereje, mintsem azt fel tudjuk mérni.

Én is úgy gondolom, hogy a beszédünkre nagyon-nagyon kell vigyáznunk, mert lehet vele építeni, de ölni is.


Gondoltam ha tanítás, akkor Jézus szemlélése a legjobb példa. Egyszer hallottam 14 pontról Jézus tanításáról. Itt ha érdekel valakit:http://istenletezik.hu/keta_tanitas_alapjai.html.

Nem sorolnám fel mindet, csak egy párat, a kilóméteres hozzászólás elkerülése érdekében  :020:.
-Jézus élete megegyezett a tanításával. (integritás)
Itt hallottam azt a gondolatot, hogy arról beszéljünk amiről meg vagyunk győződve. (Gyökössy Bandi bácsi esetében hiszek e a prédikációba, amit mondok.) És, hogy önbizalmat ad, ha nem a magamét tanítom, hanem Jézusét, mert az tévedhetetlen. Illetve, hogy valamit tudj integritással, nem kell mindentudónak lenned.

-Jézust a szeretet motiválta
-Jézus fejlődésre késztette az embereket (pl.: mert döntés felé terelgetett)
-Üzenete aktuális volt
-Tekintély elve (Jézus nem beszélt össze-vissza, mindig tudta, hogy mit akar mondani.) (Amit tanítunk legyen a Biblia, vagy abból származtatott igazság. Tekintélye a valóságnak van, így a tanárnak is ha arról beszél)
.
.
stb


Ezek a példák alapján keresztül próbáltam rávilágítani a Gyökössy Bandi bácsi hibájára. Valószínűleg az integritásban volt a hiba. És erre akkor döbbenhetett rá, amikor szembesült tanításával :pirul:.
Az én hibám meg az volt, hogy romboltam a tekintélyem :hehe: (azt a kicsit is), mert Jézus nem beszélt össze vissza, hanem tudta, hogy mit akar mondani.

De hát, úgy tanul az ember felállni, ha el is esik  :05:.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A beszéd
« Válasz #67 Dátum: 2011 Május 05, 14:26:36 »
"fife" írta:
Idézet
De hát, úgy tanul az ember felállni, ha el is esik  .

Ezt kitől tanultad?
 :059:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Re:A beszéd
« Válasz #68 Dátum: 2011 Május 05, 14:45:25 »
Már nem emlékszem. Volt egy igés könyvjelzőm ez állt rajta: Péld 24,16   
Mert ha hétszer elesik is az igaz, ugyan felkél azért; az istentelenek pedig csak egy nyavalyával is elvesznek



Vagy itt egy másik ige: Mikeás 7,8 Ne örülj, én ellenségem! Elestem ugyan, de felkelek, mert ha még a setétségben ülnék is, az Úr az én világosságom!

Illetve a Jakab levél 1 és a Róm 5,3-5 alapján a hit próbája állhatatossá tesz.


Így Bibliából származtatott.


Ám értem a kérdést. Úgy önmagában önerővel mit sem ér Isten nélkül. Nélküle csak testi próbálkozás lenne.  :2smitten:
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Re:A beszéd
« Válasz #69 Dátum: 2011 Május 05, 16:39:36 »
Boncolgatva a szót, hogy Jogosság, a következő gondolat jutott eszembe. :167:

Mit jelenthet ez a világban? Pl.: Jogod van hallgatni. Van egy személyes szabadságod rá. De mennyivel más fogalom a szabadság a világban, mint Istennél.
A jog ott, olyan, mintha a szabad akarat vagy a személyes szabadság törvénybe lenne foglalva. A természeti ember számára mennyivel egyszerűbb töltetű a kimondott szó, mint egy hívő embernek.

Itt lép életbe az is, amit Magdi néni is beollózott:1Kor 4,20 Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben.

Mennyire érezhető ez amikor Jézus Pilátus előtt állt, mondván: Annyit tehetsz meg velem, amennyit az én Atyám megenged neked.


Hívőként van egy felelősségünk affelől, hogy mit mondunk ki. Többek között, mert a szívnek teljességéből szólunk, bomlasztó beszéd mentesen kell tennünk, a hit hallásból van, számot adunk róla...stb.


De egy biztos, a Biblia egy olyan könyv, amiből beszélve kiállhatunk az egész világgal szemben. És még ha nem is érdekli őket pillanatnyilag a hallottak, vagy nem érdekli a világot a vallás szabadsághoz való jogunk, akkor is nekünk lesz igazunk, ha Istenről beszélünk.
Ezért bátorítok mindenkit Őróla beszélni. Legyünk a föld sói, ízesítsük meg azt a fazekat  :06:.

A mi részünk az, hogy legyen egy alap ismeretünk is, amit használ majd az Isten. És ha ez meg van, akkor jön az erő, hagyni a szent szellemet szolgálni helyettünk. Luk. 12,12 Mert a Szent Lélek azon órában megtanít titeket, mit kell mondanotok.

Mi oda szánjuk magunkat, és Isten szelleme dolgozik helyettünk.
 :05:
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Imrepapa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:A beszéd
« Válasz #70 Dátum: 2014 Szeptember 04, 21:36:32 »


Régen olvastam valahol:

"Kimondok valamit és a szó fölött nincs többé hatalmam.  A szó megkezdi önálló életét. Épít, vagy összetör. Segíts Uram, hogy soha ne kelljen visszavonni szavam!"



Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:A beszéd
« Válasz #71 Dátum: 2014 Szeptember 09, 10:01:20 »
Kezdődik a nap, és ma is
szavak kellenek:
köszönteni és megköszönni;
szavak kellenek
igent vagy nemet mondani,
a döntéshez is szavak kellenek.
Adj nekem helyes szavakat!

Szavakban és szavakkal
élünk és gondolkdunk,
döntünk és imádkozunk,
büntetünk és szeretünk.
A szavak olykor erősebbek,
mélyebbek és félelmetesebbek,
mint a tettek.
Add nekem a Szeretet szavait!

A szavak összefűzhetnek,
gyógyíthatnak és vigasztalhatnak,
eltaszíthatnak,
megsebezhetnek és gyilkolhatnak.
Taníthatnak és irányt szabhatnak.
Hazudhatnak és tévútra csalhatnak.
Add nekem az Igazság szavait!

Kimondok valamit —
és a szó fölött
nincs többé hatalmam.
A szó megkezdi saját életét:
segít vagy tönkretesz;
nem foghatom meg többé,
nem fékezhetem, vissza nem vonhatom.
Add nekem az Élet szavait,
hogy egyetlen szót se kelljen megbánnom,
ha majd lemegy a nap!

(Paul Roth: Szavunkra szorul minden nap)

http://graphoman.blogspot.hu/2007/03/kromoszma-specifikus-kommunikcirl.html
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A beszéd
« Válasz #72 Dátum: 2014 Szeptember 09, 17:46:43 »
Hú, ez nagyon, de nagyon jó vers!!!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.