Szerző Téma: Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben  (Megtekintve 8017 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #15 Dátum: 2011 Július 15, 10:27:16 »

A mai istentiszteleti gyakorlathoz én ilyen kérdéseket teszek fel:
  • Amikor a vezető készít egy programtervet az istentiszteletre, azt felül tudja-e írni a Szent Szellem, Akiről szólna az egész összejövetel?
  • Érvényesül-e annyira az egyakarat, hogy ott egy betévedő ember valóban bűnbánatra jusson, s kimondjon olyan dolgokat, mint az Úr Jézus jelenlétében anno Zákeus?
  • Képesek vagyunk-e az Isten jelenlétében próféták engedni a prófétalelkeknek, vagy ragaszkodunk a sajátunk igazához? (Ez a kérdés jogos itt a fórumon is...)
  • Mennyire válnak szokássá az istentiszteleti elemek (s talán bálvánnyá)? Gondolkodnak-e legalább a vezetők az egyes istentiszteleti mozzanatok szellemi tartalmán, értelmén?

Tovább is van, de most ennyi elég egyszerre...

Kedves Petya!
Valóban ezek a legaktuálisabb kérdések. Úgy gondolom, mindegyik megállja a helyét, és ezért - jó esetben - mindenki igent mond rá.
Pedig bizony jó lenne, ha a Szent Szellem közbe avatkozna néha az összejövetelekbe... De ő nem erőszakos, sőt... meg is tud bántódni..., inkább félre húzódik ilyenkor.

Hiszem, hogy Isten is azt szeretné, ha az Ő terve szerint működnének a dolgok, mivel a Gyülekezet Krisztus Teste.
Jól mondod, még a rézkígyóból is bálványt csináltak annak idején...

A legjobb karizmatikus felismerésekből is lehet dogmákat gyártani.
Ezekkel nem sokra megyünk, ha nincs személyes vezetés, szentség, engedelmesség és szeretet.

A topic címére reagálva: az a biblikus istentisztelet, ahol az Úr jut szóhoz elsősorban.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #16 Dátum: 2011 Július 15, 10:28:51 »
De mit is jelent ez a szó: istentisztelet?
Ennek értelmében kell mérlegre tenni a liturgiákat!
Mi az, amivel tiszteljük Istent, és mi az, amivel nem?
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #17 Dátum: 2011 Július 15, 10:31:11 »
Szia


Nem itt vetettem fel ezt e kérdést, a női tanításról szoloo topikot olvasva merült fel bennem...oda is írtam eredetileg
Ezt a topikot nem olvastam vissza, nem ismerem a benne lévö összefoglalaást

Nagyon jól tudom a Istentisztelethez, Isten tiszteletéhez semmi köze nincs annak milyen ruhában vagyunk.

A másik topikban kapott válaszban, viszont az engedetlenségnek lett nevezve, hogy nem tartjuk be igei alapon a megfelelő öltözetet....stb, de ezt írtam is

T
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #18 Dátum: 2011 Július 15, 12:34:36 »
Kedves Tünde!

Örólök ha megnyugtattalak, annak meg különösen, hogy a házicsoportban úgy látod, hogy megértenek, és támogatnak téged gondjaid hordozásában. Teljes szívemből hálás vagyok ezért Istennek!
Ha beszélgettek akkor kérj meg valakit, hogy a jézabeli szellemiségről beszéljen neked egy kicsit többet, mert úgy látom nem nagyon tudod mit is jelent, itt pedig nagyon nem jó lenne ha belemennénk.


Mi a biblikus Istentisztelet? Számomra az, amikor őszintén nyitott szivvel állunk Isten előtt, és hagyjuk hogy Ő beszéljen hozzánk, és ne mi akarjunk feltétlen "szolgálni" Neki akár dicsérettel, akár mással. Olyan csodálatos dolog amikor leszáll a Szent Szellem és nem is akar véget érni a dicséret, mert akkor tényleg hála és imádat van jelen, vagy akár mikor a tanítás alatt lehet érezni, hogy Isten beszélget a gyülekezettel, mert ott van, és lehet látni a kbugyannó könnyet, vagy felfénylő szemeket. Mert köztünk van és sorba jár, és gyógyít, felemel, hálára indít, maga az Isten. Nem a liturgia adja, nem az előre jól megszerkesztett beszéd, hanem amikor hagyjuk hogy Isten cselekedjen. Nekem ez a biblikus Istentisztelet.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #19 Dátum: 2011 Július 15, 13:39:20 »
Kedves Irma

KKöszönöm a válaszod, megnyugtattál

Az alábbi a másik topikban kapott válasz miatt ragadtam le itt
"Idézet

" Hát igen, ige alapján pl nadrágban sem járhatnánk, illetve rövid frizurát sem viselhetnénk mi nők, sőt a hajunkat be kéne takarni a gyüliben"

Hát igen Tünde, ez is oda tartozik a női engedetlenséghez. Ezen már csavart a gonosz, és odatette " hát ez nem számit, csak külső, csak szokás, csak kultúra" - és szépen átlépjük Isten igéjét.
És mind ez fakad abból, hogy a nők olyanok akarnak lenni mint a férfiak, sőt feljebb akarnak kerülni, sőt uralkodni akarnak a férfin. Pedig az Úr megmondta Évának, ott lesz ez a vágy a nő szívében, de a férfi alá lesz rendelve - persze ameddig engedelmes akar maradni ... ami ezen felül van engedetlenség."

S bár én is ugy gondolom az Atya nem azt nézi milyne ruhában vagyunk, s legkevésbé sem érzem engedetlenségnek, pláne nem "jezabeli szellemiségnek", egy Jézus megváltásást elfogadott, az Atya szeretetében élő nőre ez nem érvényes, pláne ne a férfin való uralkodni akarás - hanem a szívünket.
S pl van kinek esetleg nincs is lehetősége még tiszta ruha felvételére sem, nemhogy jó, szép, új ruha felvételére

Soha nem akarnék olyan lenni mint a férfiak, se világi életemben, se most hogy Jézussal járok.

 A másik témával meg ugy gondolom nem "terhelek" itt inkább senkit...majd megsegít az Atya, meg ma házicsoporton lesz kivel megbeszélni

Szeretettel
Tünde

ez a jezabeli szellemiség: És mind ez fakad abból, hogy a nők olyanok akarnak lenni mint a férfiak, sőt feljebb akarnak kerülni, sőt uralkodni akarnak a férfin. -a férfi leuralásának vágya, magasabbra kerülés - valószínű gyakorlatilag maga a feminizmus is az, meg a bűnbeesésből adodott átokban is benne van, ami említve lett (ott lesz ez a vágy a nő szívében, de a férfi alá lesz rendelve), de ezek alol Jézus drága vére bennünket átmosott, s megvéd
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #20 Dátum: 2011 Július 15, 13:44:08 »
Mi az a Biblikus Istentisztelet?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

feszter

  • Vendég
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #21 Dátum: 2011 Július 15, 15:30:37 »
Békesség Néktek!

Szeretnék pár gondolatot megosztani veletek a biblikus Istentisztelettel kapcsolatban.

Mt 18,20  Mert ahol ketten vagy hárman öszszegyűlnek az én nevemben: ott vagyok közöttük

Az Istentisztelet középpontájban mindig Jézus kell, hogy álljon. Azért gyűlünk össze, hogy az Ő nevében  az Urral és egymással közösségben legyünk együtt. És miénk az ígéret, és beteljesedik rajtunk az Ő ígérete: közöttünk lesz az Ő SZ.SZ. álltal.

Jn 4,24 Ján. 4,24 Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

 Valójában nem számít hol és milyen körülmények között tartjuk Istentiszteleteinket, hanem, hogy  Istent Szellemben és igazságban imádjuk. Szellemben és igazságban – ha a szívedben Isten Szelleme és igazsága van, akkor lessz  biblikus és Istennek tetsző az Istentisztelet. Legyen a mi Istentiszteletünk a SZ.SZ. által vezetett, szent alkalom!

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #22 Dátum: 2011 Július 15, 15:41:42 »
Drága Tünde!

Ez is abba tartozik, de a jezabeli szellemiség ennél összetettebb és több, ezért mondtam, hogy aki tud ebbn téged elígazítani, azzal beszéld ezt meg, jó? Ugy érthetőbb lesz.

Áldott alkalmat nektek a házicsoporton!

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #23 Dátum: 2011 Július 15, 15:59:18 »
delete
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Epafras

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #24 Dátum: 2011 Július 15, 16:17:29 »
Kedves Irma!
Igazán nyithatnátok egy topicot a Jézabel szelleméről.
Kár más embereknek olyan dolgot emlegetni amelyről fogalmuk sincs.
Epafras
Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet,mert abból indul ki minden élet. /Péld. 4:23

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #25 Dátum: 2011 Július 15, 16:23:46 »
Bocsánat, én nem akartam belemenni, / még más topicban sem szívesen / de kellett a Tünde figyelmébe ajánlani, mert láthatólag őt foglalkoztatja, és nem akartam csakúgy elmenni a dolog mellett.

Mégegyszer bocsánat.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #26 Dátum: 2011 Július 15, 16:42:01 »
Én is bocsánatot kérek, egy felmerült kérdésem lett ide áttéve egy másik topikból....
Alap esetben nem foglalkoztat jezabel szelleme, csak jelzőként használtam arra hogy a nők uralkodni akarnak a férfiak felett, így jött elő.

S már egyszer helyre lettem igazítva emiatt, hogy mit keres a téma - nők helyes öltözködése itt a Biblikus Istentisztelet  topikban.

Védekeztem is: tudom ez nem ide való stb, sajnos a védekezés nálam egy berögzött szokás, de nem akartam senkienk kellemetlenséget okozni

(lásd előző beírásaim)
T
csendben leszek uujra...
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #27 Dátum: 2011 Július 15, 16:49:40 »
Nem, Tünde nem kell csendesnek lenned, csak nyugodtan tedd fel a kérdéseidet, majd keresünk egy olyan topicot ahol senkit nem zavarnak az ilyen kérdések. Nem kell senkinek "csendességbe" vonulni, inkább növekedhetünk az egymás iránti szeretetben. :016:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12