Szerző Téma: Ha ott lehettél volna...  (Megtekintve 8405 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #15 Dátum: 2011 Január 07, 21:47:08 »
Én hiszem, hogy a jóindulat és a szeretet szól a szavaidban, amelyben azt írtad, hogy átvállalnád a kereszthalált.
Csak hogy Jézus nem engedte volna ezt meg. Ha te feszítettél volna meg értünk, akkor nagy bajban lennénk.

Ugyanis a megfeszített Krisztus bűntelen volt, ezért is volt egyszer s mindenkorra elegendő áldozat a bűneinkért az Úrnál. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #16 Dátum: 2011 Január 07, 22:02:20 »
Ámen.
   
Bűntelen-tiszta-tökéletes.
Ezért mondja az írás:Zsolt 14,2    
Az Úr letekintett a mennyből az emberek fiaira, hogy meglássa, ha van-é értelmes, Istent kereső?
3.    
Mindnyájan elhajlottak; egyetemben elromlottak, nincs, a ki jót cselekedjék, nincsen csak egy sem.
Ezért jött Jézus!!!!!!! Hála neki.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #17 Dátum: 2011 Január 07, 22:19:18 »
" Csak hogy Jézus nem engedte volna ezt meg. Ha te feszítettél volna meg értünk, akkor nagy bajban lennénk.
Ugyanis a megfeszített Krisztus bűntelen volt, ezért is volt egyszer s mindenkorra elegendő áldozat a bűneinkért az Úrnál. "
                                                                                                                                               - ANTEE



Persze, tudom én ezt, de ezt tudnám vállalni, ha igazán a lelkembol válaszolok  :088:


Ani Kinor

  • Vendég
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #18 Dátum: 2011 Január 07, 22:20:53 »
Ámen.
   
Bűntelen-tiszta-tökéletes.
Ezért mondja az írás:Zsolt 14,2    
Az Úr letekintett a mennyből az emberek fiaira, hogy meglássa, ha van-é értelmes, Istent kereső?
3.    
Mindnyájan elhajlottak; egyetemben elromlottak, nincs, a ki jót cselekedjék, nincsen csak egy sem.
Ezért jött Jézus!!!!!!! Hála neki.

Nagyon kedves vagy, most szépet írtál!
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #19 Dátum: 2011 Január 08, 12:21:34 »
Talán a megdicsőülés hegyén.

Ott ... nem is tudom, az valahogy ott a menyország kapuja lehetett. Látni Jézust, Illést és Mózest, hallani miről beszélnek.
Aztán hallani az Atya hangját, ahogy bizonyságot tesz a Fiúról.
Pótolhatatlan élmény.

Ó Uram Dicsőség neked.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #20 Dátum: 2011 Január 08, 12:28:14 »
Írhatok még egyet - vagy kettőt -  :D

A hegyibeszédnél - hallani tanítását, nagyon szeretek ígehírdetéseket hallgatni és belőlük tanulni.

A másik

A kenyér szaporításnál - látni azt ahogy annyi ember áldást nyer, az Úr által.

De ahogy gondolkodom egyre csak jönnek azok a helyzetek, amiről azt mondanám de jó lett volna ott lenni.
De ha egy lehetőség lenne, akkor az a Megdicsőüléshegye.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #21 Dátum: 2011 Január 08, 14:23:54 »
én is irok még egyet: nekem a vizkeresztségem életreszóló élmény volt. Nagyon szeretnék ott lenni a Jordánnál, mikor elhangzik az a bizonyos beszélgetés Keresztelő Jánossal  a Mt. 3-ban,  amire Jézus kijelenti, hogy "igy illik nékünk minden igazságot betölteni." Mikor alámerül a Jordán vizében Jézus, aki tiszta, bűntelen, a Szent Szellem galamb formájában rászáll, az Atya pedig hallható hangon szól: Ez az én szerelmes fiam, akiben gyönyörködöm. Ennél a résznél sokszor megállok, és belegondolok, hogy milyen  rendkivüli rész a Bibliában! -  jelen van az Atya (beszél), a Fiú (testben) és a Szent Szellem mint galamb. Ez annyira egyedülállóan csodálatos jelenet, nagyon szeretnék ott lenni.
Abba is belegondoltam, milyen jó lenne Jézus körül szolgálni, vele menni, szeretettel gondoskodni fárasztó útjai közben Róla, mint a Lk.8.irja, hogy Jézussal voltak a tanitvánok, és "némely asszonyok", akik között pé.  egy Zsuzsanna nevű is van  :08: :05: , akik szolgáltak körülötte, egyesek a vagyonukból is. Bárcsak ott lehettem volna köztük. Na de hitem szerint az egész örökkévalóság előttem áll - VELE.
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #22 Dátum: 2011 Január 08, 14:29:32 »
En Lazar feltamasztasanal lettem volna ott. Nem a csodat, hanem Jezus konnyeit, megindulasat latni.
Az egy ritka pillanat volt, mert melyen Jezus lelkebe lehetett latni!

De tenyleg annyi minden van, amit nagyszeru lehetett volna latni!
A tanitvanyokkal valo 3.5 eves egyuttjarast es a feltamadasa utani masfel honapot!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #23 Dátum: 2011 Január 08, 14:35:58 »
Igazad van Antee.

Lázár feltámasztásánál, látni Jézus meghatódását, szeretettét.

Maga az az alkalom, kimeríthetetlen áldásokat jelentett volna.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #24 Dátum: 2011 Január 08, 14:40:30 »
Írhatok még egyet - vagy kettőt -  :D

A hegyibeszédnél - hallani tanítását, nagyon szeretek ígehírdetéseket hallgatni és belőlük tanulni.

A másik

A kenyér szaporításnál - látni azt ahogy annyi ember áldást nyer, az Úr által.

De ahogy gondolkodom egyre csak jönnek azok a helyzetek, amiről azt mondanám de jó lett volna ott lenni.
De ha egy lehetőség lenne, akkor az a Megdicsőüléshegye.

 :2smitten:







Ebbe estem az elején :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #25 Dátum: 2011 Április 27, 13:48:54 »
Ott lennék pünkösdkor, a Szent Lélek kitöltetésénél.
Az valami csoda lehetett.

És ott lennék amikor Márta foglalatos volt szüntelen a
szolgálatban és Mária a jobbik részt választotta, hátha
jobban megérteném.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #26 Dátum: 2011 Április 27, 14:05:35 »
Kedves Agi!

Ha megengeded kifejtenem roviden, hogy szamomra mit is mond Marta es Maria "esete".
Jezus gyermekeive fogadott minket, ezert fontosabb szamara a Vele eltoltott ido, mint a szorgoskodas.

Fontos a szolgalat is, ezert meg kell talalni ebben is az arany kozeputat.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #27 Dátum: 2011 Április 27, 14:20:50 »
Én nagyon szerettem volna az az asszony lenni, aki azon a vacsorán a poklos Simon házánál összetörte az alabástromszelecét és ráöntötte Jézus fejére, és hajával törölgette Jézus lábát. Számomra ez olyan csodálatos önátadás, amire nagyon vágyom, és valójában meg is tehetem. Milyen csodálatos módon emelte magához Jézus ezt az asszonyt, és fogadta el áldozatát!. Igen, csak így érdemes, ilyen túláradóan!

                                           
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #28 Dátum: 2011 Április 27, 14:33:53 »
Érdekes téma...
Igen, szerintem is csodálatos, felemelő lett volna abban az időben, ott élni, járni, ahol Jézus!  :168:
Nagyon szeretem megnézni a Jézus életéről szóló legkülönbözőbb filmeket. Jó lett volna beszélni Vele, érinteni, hallgatni.  :05:
Igen! De ha arra gondolok, hogy pont Ő mondta: Jobb nektek, hogy én elmenjek, mert elküldöm magam helyett a Vigasztalót!
Nem mondok ellent egyikőtöknek sem.  :168:
Próbálom a jelenben átélni az Úr csodálatos jelenlétét, és egyre jobban vágyom az Ő országába!  :2smitten:
Ott szüntelen láthatjuk és hallhatjuk majd.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #29 Dátum: 2011 Április 27, 14:48:36 »
Hát nagyon szeretnék Mária lenni,
de az adatott számomra mostanában,
hogy Márta legyek.
De nagy vigasztalást kaptam az Úrtól,
ahogy ma olvastam az igét, mert oly
kedvesen szólítja meg Jézus Mártát,
most már tudom, hogy Jézus Mártát is
nagyon szereti. :01:
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4