Szerző Téma: A gyógyítás ajándéka  (Megtekintve 6906 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető paloma

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
A gyógyítás ajándéka
« Dátum: 2011 Január 27, 21:12:57 »
Mindenekelőtt egy kedves bevezetés arról, hogy
tudom a kiváltképpen való utat, ami a SZERETET.
Tudom, h Jézus elől majd el lesznek olyanok űzve, kik által nagy csodák történtek, nagy gyógyulások.



Mindezek ellenére, illetve MINDEZEK MELLETT !!!
szeretnék gyakorlati, tapasztalati véleményeket a következőkről:
Ha valaki, bármelyikünk imádkozik 1 betegség ellen és megtörténik a csoda, akkor az már nevezhető-e a "gyógyítás ajándékának?"

Ha az előbbi kérdésre nem a válasz,
akkor akinek megvan eme ajándék,
mivel jár:
-nagyobb lett a hite?
-vagy vezetés alatt áll a gyógyítások alatt, ezért történnek meg a gyógyulások
-vagy semmivel nincs neki több, se hitből, se vezetésből, egyszerűen több gyógyulás történik általa az ajándék miatt
Egyáltalán: kijelenthető-e h bizonyos személyek imájára nagyobb arányban történik gyógyulás, mint másoknál?

Létezik-e olyan szituáció, hogy pl beteg vagyok, imádkozom miatta én, mások, pásztor, presbiterek...
nem történik semmi, de egy gyógyítás ajándékával bíró keresztény imájára igen?

Lépten-nyomon beteggel találkozunk.
Imádkozzunk-e mindenkiért, hisz meg van írva....
Várjunk inkább az ajándékra, s csak utána próbáljuk imádkozni gyógyulásokért.

Ha az ajándék "birtokosa" vagyok, az olyan, mint a nyelveken szólás, tehát bármikor élhetek vele,
vagy olyan, mint a prófétálás ajándéka, Istentől függő, az adott pillanattól: kap-e az ember kijelentést, vagy nem?

Van-e olyan, hogy Isten tervében benne van egy bizonyos betegség, fájdalom,
de mégis, eltűnik az a bizonyos betegség, mert találkozik az illető egy ilyen karizmával rendelkező  kereszténnyel?


Ezek különböző kérdések.
Kérlek, ne általános Igéket írjatok, és ne a "hit nagy emberei" példákat.
SAJÁT átrágott, átgondolt, átimádkozott, megélt, kipróbált, megtapasztalt véleményeket.

Nagyon köszönöm!!!!!!!!

mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #1 Dátum: 2011 Január 27, 22:02:58 »
 :044: :044: :044:
Nagyon tetszik a kérdés felvetés, és izgalmas a gyógyítás ajándéka, és a nyelveken szólás egybevetése.
Azt gondolom, hogy erre is vágyakozni kell és főleg kérni.
Bocsánat, de a te kérdés felvetésedre - eddig nem kértem, mostantól kérem - beszámolok róla, mit végzett el bennem ezzel kapcsolatban az Úr
 :rozsa:


Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #2 Dátum: 2011 Január 28, 09:49:48 »
Erre a kérdésedre :

.....Van-e olyan, hogy Isten tervében benne van egy bizonyos betegség, fájdalom,
de mégis, eltűnik az a bizonyos betegség, mert találkozik az illető egy ilyen karizmával rendelkező  kereszténnyel?....

a válaszom egyértelműen: nem. Ha Isten megenged egy betegséget, vagy megpróbáltatást, akkor nem írhatja felül semmilyen karizmatikus szolgáló, vagy ha mégis történik gyógyulás az nem Istentől van. Mert nem csak a Szent Szellem ajándékaként történhetnek természefeletti dolgok, a sátán mindent tud utánozni, csak a szeretetet, vagy a békességet nem.
Aki benne van egy betegségben, vagy megpróbáltatásban jól teszi ha Isten arcát keresi és megadással várja az Úr szabadítását, nem jó erőltetni a magunk akaratát.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #3 Dátum: 2011 Január 28, 10:24:43 »
Érdekes ez a gyógyítás kérdés. A magam részéről tapasztaltam már olyat, hogy imádkoztam valakiért és meggyógyult, de olyat is, hogy nem. Azt hiszem, ezzel mindannyian így vagyunk, nem mondtam semmi újat.

A számomra az a mérvadó, amit egy igehírdetésben hallottam réges-régen: "Ha imádkozol egy betegért, lehet, hogy nem fog meggyógyulni. De ha nem imádkozol, akkor biztosan nem. Csak olyan keresztyének imádságára gyógyulnak meg a betegek, akik imádkoznak értük."

Szóval én imádkozom, aztán Isten tudja a többit.
Ami meg a gyógyítás ajándékát illeti, én az igéből azt látom, hogy ez nem önálló ajándék, hanem az evangélista vagy a tanítói szolgálat része:

Mk 16,20: Azok pedig elmentek, hirdették az igét mindenütt, az Úr pedig együtt munkálkodott velük, megerősítette az igehirdetést a nyomában járó jelekkel.

ApCsel 14,3: Mégis elég sok időt töltöttek ott, és bátran szóltak az Úrban bízva, aki bizonyságot tett kegyelmének igéje mellett, és megadta, hogy jeleket és csodákat vigyenek véghez.


Ha valahol csak gyógyítanak, anélkül, hogy az Evangéliumot hirdetnék, azt nem tartom igeinek, hiszen aki meggyógyult, az Úrnak kell, hogy adja a dicsőséget, nem annak, aki imádkozott érte.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #4 Dátum: 2011 Január 28, 11:53:52 »
Érdekes ez a gyógyítás kérdés. A magam részéről tapasztaltam már olyat, hogy imádkoztam valakiért és meggyógyult, de olyat is, hogy nem. Azt hiszem, ezzel mindannyian így vagyunk, nem mondtam semmi újat.

A számomra az a mérvadó, amit egy igehírdetésben hallottam réges-régen: "Ha imádkozol egy betegért, lehet, hogy nem fog meggyógyulni. De ha nem imádkozol, akkor biztosan nem. Csak olyan keresztyének imádságára gyógyulnak meg a betegek, akik imádkoznak értük."

Szóval én imádkozom, aztán Isten tudja a többit.
Ami meg a gyógyítás ajándékát illeti, én az igéből azt látom, hogy ez nem önálló ajándék, hanem az evangélista vagy a tanítói szolgálat része:

Mk 16,20: Azok pedig elmentek, hirdették az igét mindenütt, az Úr pedig együtt munkálkodott velük, megerősítette az igehirdetést a nyomában járó jelekkel.

ApCsel 14,3: Mégis elég sok időt töltöttek ott, és bátran szóltak az Úrban bízva, aki bizonyságot tett kegyelmének igéje mellett, és megadta, hogy jeleket és csodákat vigyenek véghez.


Ha valahol csak gyógyítanak, anélkül, hogy az Evangéliumot hirdetnék, azt nem tartom igeinek, hiszen aki meggyógyult, az Úrnak kell, hogy adja a dicsőséget, nem annak, aki imádkozott érte.

Szia Jules  :2angel:
arra gondoltam, hogy az Úr Jézushoz vittek betegeket, és Ő azt mondta, megbocsátattak a te bűneid.
Amikor erre a szókra megrökönyödtek akkor a gyógyulást bizonyítandó megszüntette a problémát, ami inkább látható betegség volt.
Ilyen, hogy magas vérnyomás, cukorbaj,rossz koleszterin; szóval ilyen akkor nem volt az írásban.
Most pedig a gyülekezetek tele vannak függő emberekkel, akik ezektől az orvosságoktól függenek.

Szóval itt valami eltorzulás van.

Ez az ami felindított arra a kérdés feltevéskor, hogy új, felülről született hívő embereknek valami kell, ami nem patikaszer.

Érted, most már, miért írtam az imádkozást?

Mit könnyebb ma elhinni, meggyógyultál a Krisztus sebeiben, vagy megbocsátattak a te bűneid?
 :062:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #5 Dátum: 2011 Január 28, 12:05:37 »
Kedves Magda!

Ha igy irod akkor én is "függők" közzé tartozom, mert érrendszeri megbetegedésem miatt rendszeresen szedek, és nem is kevés gyógyszert. Viszont még nem kaptam felhatalmazást az Úrtól, hogy abbahagyhatom, és igy én nem is teszem. Mert korábbi tapasztalataim bizonyítják, hogy ezeket, csak a Szent Szellem pecsétjével, és nem emberi elhatározásból lehet abbahagyni. Ez már a ló túlsó oldala, szerintem. Én hiszem és vallom, hogy az Úr meggyógyított, és mégis szednem kell különböző patika szereket, és én hálás vagyok az Úrnak azért, hogy ezekkel teljes életet élhetek, és nem érzem magam kevésbé hivőnek, mert szedem őket. Amikor egyszer feltettem a kérdést, az Úrnak, a válasz az volt, hogy akár gyógyszerrel, akár anélkül de én mindenképpen az Ő kezében vagyok. És nem is tartom fontosnak, hogy szembe állítsam a csodákat, a klinikai orvoslással. Mert nem kevésbé csodás az sem, amikor valaki / mint nem régen Németh Sándor is / klinikai orvoslás nyomán felgyógyul.

Egyébként akár a bűnbocsánat, akár a gyógyulás átvételéhez "csak" hit kell, és nem dekázni melyik a nagyobb.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #6 Dátum: 2011 Január 28, 12:14:48 »
  :angel2:

Drága Irmuska :2angel:

Csak a magam gondolatát írtam, amint más a saját magáét, és te is a tiédet.

Azt hiszem ez nem dekázás, - bár ha így érted, akkor az is lehet - csak ezt kérdezte az Úr Jézus, így tette fel:

Idézet
Mt 9,5 Mert mi könnyebb, ezt mondani: Megbocsáttattak néked a te bűneid; vagy ezt mondani: Kelj föl és járj?

Hittel kellett elfogadni a bocsánatot, tőle, és a járást, pedig megtapasztalta mindenki.
 :2funny:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #7 Dátum: 2011 Január 28, 12:22:06 »
Magda, Jézus ezt a kérdést nem a gyógyulni vágyók felé, hanem a bűnbocsánatra adatott hatalmát megkérdőjelező ellenfeleinek tette fel, és be is mutatta, hogy bár látszólag könnyű kimondani, hogy "megbocsájtattak a bűneid", Neki hatalma van arra, hogy valóban bocsánatot is adjon, amit azzal bizonyított, hogy a bűn következményeként jelen levő betegséget meggyógyította.  :044: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #8 Dátum: 2011 Január 28, 12:26:46 »
Julesz :2angel:, így igaz.
A magam részéről leírtam ami - én - gondoltam.
Hibát követtem el?
Ha igen akkor bocsánatot kérek.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #9 Dátum: 2011 Január 28, 12:37:39 »
Nem követtél el hibát, csak én is leírtam, amit gondolok.  :2angel: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #10 Dátum: 2011 Január 28, 12:40:48 »
Köszönöm  :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #11 Dátum: 2011 Január 28, 17:05:17 »
Én valahogy így láttom:

Idézet
-nagyobb lett a hite?
-vagy vezetés alatt áll a gyógyítások alatt, ezért történnek meg a gyógyulások
-vagy semmivel nincs neki több, se hitből, se vezetésből, egyszerűen több gyógyulás történik általa az ajándék miatt
Egyáltalán: kijelenthető-e h bizonyos személyek imájára nagyobb arányban történik gyógyulás, mint másoknál?

Minden kép szükség van hitre. Nem tudom mi a nagyobb hit, és ha vane ... Jézus azt mondta, ha annyi mint egy mustármag – az kicsi – lehetetlennek tűnő dolgokat tudnánk elvégezni. – szerintem itt nem a hit mértéke, hanem minősége és tárgya a fontos. Az Kiben hiszel. Pál aztmondja: - „én tudom kinek hittem.” Krisztus a fontos, hogy mindent általa, benne, és érte tegyünk.

Ebből következik, hogy szükséges a vezetés, hogy tudjam mikor, hol, hogyan és kit akar az Úr meggyógyítani. Vezetés azért, hogy tudjam miért van rajta a betegség, minek a következménye. Mert lehet sokkal inkább bűnbánatra és megtérésre van szüksége mint gyógyulásra. Lehet szelleme sokkal betegebb mint a teste.
Van olyan, akit az Úr nem akar meggyógyítani, ezért sokkal inkább lehet bátorításra, együttérzésre, gyöngédségre van szüksége.

Jézusnak az volt a panasza  a Mt. 25r. – ben egyessek felé, hogy nem látogatták meg mikor beteg volt, és nem az, hogy miért nem gyógyították meg.
Tehát nagy szükség van a Szent Szellem vezetésére. Tudni mi az Úr terve azzal a betegséggel ... az Úr vezetése és akarata nélkül tenni valamit az lázadás az Úr ellen. Ha Jézusnak szüksége volt vezetésre ... nekünk sokkal inkább –
Jézus mondja:
Ján 8:28  Monda azért nékik Jézus: Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem a mint az Atya tanított engem, úgy szólok.  - nem tett és nem szólt semmit az Atya akaratán kívül.

Idézet
Létezik-e olyan szituáció, hogy pl beteg vagyok, imádkozom miatta én, mások, pásztor, presbiterek...
nem történik semmi, de egy gyógyítás ajándékával bíró keresztény imájára igen?

Nemhiszem.
Számomra azért egyszerű, ez a kérdés, mert nem mi tesszük ezeket a gyógyításokat, nem én, nem a vezetők, a presbiterek, vagy a pásztor, és nem az akinek ez az ajándéka van, hanem az Úr. Ezek mind eszközök akik által történik. Ha én, vagy a pásztor, presbiter, stb... imádkoztak azért a betegért azért tették mert hittek abban, hogy az Úr meggyógyíthatja azt a beteget. Ha nem lett volna hitük nem imádkoztak volna. Azért tették mert hittek benne, hittek az úrban. Ugyan azt teszi akinek ajándéka van, hisz abban aki azt megteszi.
Aki magának tulajdonítja, és kitűzi a címkét, hogy „én gyógyító vagyok”, az már rossz úton halad. Péter és János, Pál és Silás tisztában voltak azzal, hogy ki az aki a csodát, a gyógyítást teszi.
Ha nem cselekedett az Úr azoknak az imájára, nem fog cselekedni annak sem akinek ajándéka van.

Még valami, le van írva az Úr szolgájának a jelleme, de mi bele estünk abba a hibába , hogy csak Krisztusra vonatkoztatjuk. De ha még így is volna nekünk Krisztustól kell tanuljunk, az ő jelleme kéne a miénk is legyen.
Ilyen az Úr szolgája:

Ézs 42:1  Ímé az én szolgám, a kit gyámolítok, az én választottam, a kit szívem kedvel, lelkemet adtam ő belé, törvényt beszél a népeknek.
Ézs 42:2  Nem kiált és nem lármáz, és nem hallatja szavát az utczán.
Ézs 42:3  Megrepedt nádat nem tör el, a pislogó gyertya belet nem oltja ki, a törvényt igazán jelenti meg.

Idézet
Ha az ajándék "birtokosa" vagyok, az olyan, mint a nyelveken szólás, tehát bármikor élhetek vele,
vagy olyan, mint a prófétálás ajándéka, Istentől függő, az adott pillanattól: kap-e az ember kijelentést, vagy nem?

Minden ajándék, még a nyelveken szólás is Istentől, a Szent Szellemtől függ. Szerintem nincs olyan, hogy én most nyelveken akarok szólni és akkor szólok. Az Úr adja azt is, akkor amikor ő akarja, az én épülésemre.
Ugyanúgy minden más ajándékot ad az Úr de Ő vezet benne, és adja meg mikor kell használnom. Az Ő vezetése az.
Még az igehírdetés is az Ő vezetése kell legyen.
Én nem tudok igét hirdetni az Ő vezetése nélkül. Ő mondja meg nekem miből kell szolgáljak, milyen igéből prédikáljak.
Éppen most történt velem, hogy csütörtökön hirdetnem kellet az igét, szerda este még nem tudtam miből fogom hirdetni az igét, hiába imádkoztam, nem kaptam kijelentést az ige felől. Csütörtök reggel mielőtt felébredtem volna, tisztán hallottam az Úr hangját, ahogy azt mondta: János 14. Tudtam hogy onnan kell hirdessem az igét.
Így van ez minden ajándékkal, kell az Úr vezetése, minden az Úrtól kell függjön.

Idézet
Van-e olyan, hogy Isten tervében benne van egy bizonyos betegség, fájdalom,
de mégis, eltűnik az a bizonyos betegség, mert találkozik az illető egy ilyen karizmával rendelkező  kereszténnyel?

Ha a betegség Isten tervében van, akkor az Isten akarata. Nem jöhet valaki és azt állítja, hogy ő Isten akaratában van, a Szent Szellem vezetése alatt és azt mondja, hogy Isten meg akar gyógyítani, ha az Úr nem akarja azt tenni. Az Úr soha nem mond ellent önmagának.
Ha valaki az Úr tervével, ellenében akarna gyógyítani, az hamis tanító, hamis gyógyító, hamis ember nem az Úrtól van.
Az Úr szolgája összhangban, egységben van az Úrral, ahogy fentebb említettem még Jézus is azt tett amit az Atya akart, és semmit sem tett az Atya akaratán kívül.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető paloma

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #12 Dátum: 2011 Január 28, 22:29:36 »
Köszi kedves Zoltán
a részletes és konkrét kérdéseimre válaszoló soraidat.
Olyan egyszerű így, ahogy írod
Át kell gondolnom,h minek a hatására nem így gondoltam eddig.

Csak egy kevéske más vélemény.
Ahogy én nyelveken szólok, az nem olyan, h várnom kell Istenre. Bárhol, bármikor, tőlem függ.

Akkor most ez hogy lehet?
Vagy én nem szólok nyelveken, vagy te, vagy így is lehet, meg úgy is?
Érdekes.
Nem tudom, valaki boncolgatta-e már ezt a témát? Milyen is az a nyelvekenszólás....
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #13 Dátum: 2011 Január 28, 22:32:51 »
 Szia Paloma!   :044:

 Én is így vagyok: tőlem függ, mikor szólok nyelveken.  :169:

 Lehet Zoltán arra gondolt - persze, majd ő megmondja így van-e  :01:-, hogy amikor először, amikor megkapjuk, az függ a Szent Szellemtől, hogy mikor adja meg.

 Légy áldott!   :2smitten:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A gyógyítás ajándéka
« Válasz #14 Dátum: 2011 Január 28, 23:30:25 »
Kedves testvéreim.

Nem, nem így gondoltam.
De erről, nem akarok vitatkozni, két dolog miatt.

1. Nekem nincs meg a nyelveken szólás ajándéka, így nem tudok róla nyilatkozni. Megmondom őszintén sosem vágyódtam erre az ajándékra, nincs rá szükségem. Inkább imádkozom úgy, hogy értem mit mondok. Sosem szerettem, és nem is szeretnék (számomra) értelmetlenül beszélni, vagy imádkozni. Szeretem teljes szívből dicsérni, imádni az Urat úgy, hogy értem mit mondok.

2. Én a Pünkösdi nyelveken szólásban hiszek. - Tehát olyan nyelveken szólásban, ami, bár számomra idegen nyelv, de mégis valóságos, létező nyelv. Pünkösdkor ez történt. Ez volt a Szent Szellem kitöltésének megnyilvánulása. Nem érthetetlen, valamilyen különleges nyelv, érthető létező nyelveken szólás volt. Hiszem, hogy az Úr most is adja ezt, ha szükség van rá.

Tudom, hogy nem fogtok egyet érteni ezzel a véleményemmel, de én így hiszek ebben az ajándékban, és számomra ez a nyelveken szólás ajándéka.

Kívánom teljes szívemből, hogy az Úr áldjon meg benneteket, a nyelveken szólás ajándékában, és legyen a ti épülésetekre.

Sok szeretettel.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.