Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 33030 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #30 Dátum: 2008 Október 14, 16:22:39 »
Ircsikém! Az nem egy angyal volt anyukám képében. Amikor közel jött hozzám, akkor felismertem. Istennek semmi szüksége, hogy elváltoztassa, álcázza az angyalt. Neki hatalmában áll, hogy anyukámat lássam bármikor. Ő soha nem csap be. Ha akarná, meg is jeleníthetné előttem valóságosan. Ez a hatalmában áll. Az sem biztos, hogy azonnal teszi. Ha angyallal teszi, akkor nem más képében jön el az angyal, hanem Isten üzenetét hozza vígasztalásul, bátorításul. angyal = hírnök


Ezzel nem tudok egyetérteni veled.  De nem baj ugye?  :017:

ircsi

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #31 Dátum: 2008 Október 14, 16:38:06 »
Drága Mária!

Teljesen igazad van, azért is raktam idézőjelben, mert nincs teljesen világosságom ezen a téren. :(
Nekem úgy tanították, hogy aki eltávozott, az nem jöhet vissza, csak nagyon különleges esetekben, ha az Úr küldi.
 Szeretettel  Ircsi

Magda

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #32 Dátum: 2008 Október 14, 16:40:53 »
Tesókák felfigyeltek már arra, hogy József álmában 12 kéve volt, semmivel sem volt jobb az a kéve, ami előtt meghajoltak a többi kévék.  :D

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #33 Dátum: 2008 Október 14, 19:35:34 »
Drága Mária!

Teljesen igazad van azért is raktam idézőjelben,mert nincs teljesen világosságom ezen a téren. :(
Nekem ugy tanították,hogy aki eltávozott az nem jöhet vissza,csak nagyon különleges esetekben,ha az Úr küldi.
 Szeretettel  Ircsi

Ircsikém! Ebben igazad van! Én viszont álomról írtam. Én se tudok mindent és nincs nálam a teljes igazság még ebben sem. Én a megtapasztalásomat írtam. Ne legyél szomorú, hanem vidám. Én is sokat tanulok ám itt is.  :01:

Puszika  :092:

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re: Az álom
« Válasz #34 Dátum: 2008 Október 15, 10:47:03 »
Kedves Ircsi!

Egyáltalán nem haragszom. Ez persze a te véleményed. Én sem azt mondtam, hogy azért halt meg a sógorom, mert ezt álmodtam, hanem azért álmodtam, mert abban az időben kijelentette az álom, hogy valaki meg fog halni.
Sajnos nagyon nehéz volt elfogadni azt a tényt, hogy eltávozott. Szó szerint veszekedtem az Istennel és azt kérdeztem, hogy hogyan engedheti meg ezt magának, hogy csak úgy elveszi tőlünk azt, akit nagyon szerettünk.
Tele voltunk tervekkel. Mi a házépítés tervével, a sógorom pedig a közlegő eljegyzésének a tervével.
De aztán nagyon elszégyeltem magam, hiszen semmit sem hoztunk a világra, világos, hogy ki sem vihetünk semmit. Így a hozzánk tartozók sem, de még a saját testünk sem a miénk igazán, csak kaptuk.
És hiszem azt, hogy az Isten akarata mind jó. Éppen tegnap olvastam a kunyhó pps.-t. Mintha nekem írták volna.
Hiszek az Isten jóságában és kegyelmében. És valóban érzem, hogy mindenkire annyit mér, amennyit elbír. Nekem megnyugvás volt a sógorommal álmodni, nem hiszem, hogy a gonosz keze lenne benne.

 :2smitten:
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

ircsi

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #35 Dátum: 2008 Október 15, 11:04:59 »
Kedves Gyermek!

Örülök,hogy szeretetben megtudtuk beszélni.
Eltudom fogadni,hogy így kaptál gyógyulást,és teljes békességed van benne.
A visszatérő álmokra értettem amit írtam.Talán még nem tudtad elengedni....
Adjon az Úr világosságot ebben mindannyiunk számára.

Szeretettel  Ircsi

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #36 Dátum: 2008 Október 15, 13:20:04 »
Gyermek írta: És valóban érzem, hogy mindenkire annyit mér, amennyit elbír.

Ezalatt mit értesz?  :05: Soha nem tudom elfogadni, hogy Isten halált, -hozzátartozóra- betegséget mérjen bárkire is. Kérlek ne bántódj meg, ha valamivel nem tudunk egyezni. Valamelyikünk nem tudja jól effelől az igazságot. Vagy te vagy én. Hadd derüljön ez ki a számomra.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Az álom
« Válasz #37 Dátum: 2008 Október 15, 13:36:09 »
Az jutott az eszembe, hogy mi is az álom? Igazándiból, nem lehet meghatározni. Talán egy kicsit többet foglalkoztam a témával, mert a családomban több narkolepsziás is volt és van. (álomkoros)
Viszont, van egy ugynevezet Qantum elmélet. Ez nagyon érdekes. Ezen belül van a qantumhologram. Ez még érdekesebb. Megfigyelték a közös űr utazásokon, hogy az asztronauták, ugyan azt kezdik álmodni. Először persze a pszichologusok figyeltek fel a jelenségre, aztán a fizikusok. Vajon miért? Az egyik orosz a másik ami. Más közeg, más élmények stb. az álom ugyan az.
Tyereskova (szovjetorosz asztronauta) megtért amikor visszatért a földre. Szovejet űrhajósok csak akkor szálltak be az űrhajóba, ha pap megáldotta. Ez persze nem volt publikus, de igaz. Tíz asztronautából, kilenc hívő. Olyanok akik elötte nem hittek. Vajon miket álmodnak, vagy látnak?
Álom édes álom.....
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #38 Dátum: 2008 Október 15, 13:45:39 »
erdei írta. Vajon miket álmodnak, vagy látnak?

Lehet, hogy egy űr kutyát látnak, akit kint felejtettek, vagy a félelem tör rájuk. Rosszat álmodnak és félnek, hogy valóra válik, inkább gyorsan megtérnek.  :2funny: Viccet félretéve. Oxigénhiányos agy bármire képes. Dehogy egyformán reagáljanak az álomban, az valóban rejtély. Legalább is nekem az.  :07:

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #39 Dátum: 2008 Október 16, 14:20:54 »
Mindenkitől elnézést kérek, de valamit rosszul csináltam az áthelyezésnél és most az összes eltünt amit írtunk ide ma.  :08: Anti ha feljön, talán tud csinálni valamit és visszaállítja.

Köszönöm a megértéseteket, türelmeteket.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az álom
« Válasz #40 Dátum: 2008 Október 16, 15:15:05 »
Megjöttem!  :2police:

Sajnos a mai hozzászólások elvesztek ebben a témában (6db) és nem tudom visszaállítani őket.
Ugyanis a mai nap nem mentettem adatbázist, amiből vissza tudnám állítani.

De írhatnátok helyette kétszer annyit.  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #41 Dátum: 2008 Október 16, 15:56:08 »
Hát ha én egyszer valamit kiírtok, akkor annak annyi.  :08:  :hehe:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Az álom
« Válasz #42 Dátum: 2008 Október 16, 15:58:21 »
Bezzeg a bogarat nem találtad meg... :2funny:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az álom
« Válasz #43 Dátum: 2008 Október 16, 15:59:43 »
 :fereng2:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #44 Dátum: 2008 Október 16, 16:05:43 »
Bezzeg a bogarat nem találtad meg... :2funny:

Éppen most akartam írni, de nem ide, hanem a Mi Újságba, hogy MEG LETT a bogár!  :058: Tudjok hol? Ablakot akartam pucolni ma és ott napozott a függönyön.  :2knuppel: Váááá! Elkaptam, most nem menekült.  :2tickedoff: