Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261475 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #15 Dátum: 2011 Február 11, 22:01:06 »
Nagyon köszönöm. erre az áldásra nagy szükségem is van, mert Jézus nélkül, egy értelmes mondatot se tudnék összehozni. :D

Akkor te is ezen a kősziklán állsz:

Fil 4,13 Mindenre van erőm a Krisztusban, a ki engem megerősít.

Benne, és akkor amire Ő erősít meg, arra van erőm, különben pedig  :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #16 Dátum: 2011 Február 11, 22:20:19 »
Mit jelent az El Shaddaj? Ha nem jól írtam,bocsi.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #17 Dátum: 2011 Február 12, 10:29:31 »
Kedves Ajin :2angel:  bocs, hogy most az újszövetségből terhellek, nem tudom abban is olyan otthonossan mozogsz e, mint a héberül írt írásokban, de szeretném tudni, hogy a galatáknál írt gyümölcs ami a SzentSzellem gyümölcse
- az én fogalmai szerint többízű gyümölcs - sokszor pedig gyülmölcsöket tanítanak, mivel a felsorolásban 9 van.
Szóval a kérdésem az:
eredetileg egyben a 9, ill. a 9 ből az egy értendő, vagy 9 különálló egymástól független gyümölcsről beszélhetünk?

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #18 Dátum: 2011 Február 12, 11:09:43 »
Testvérem. A Gal. 5,22 vers:"   
De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség."
Mint a lélek gyümölcsei! Jelentése: Aki beteljesedik Szentszellemmel, az életében ilyen gyümölcsök jelennek meg.
A Szellem teljessége a kulcs! Így a mindíg az a gyümölcs "érik be" (válik láthatóvá ) amelyikre éppen szükség van.
Ez egy emberre értendő,Akiben ezek a gyümölcsök teremnek. És minthogy Dicsőség Istennek sok követője van Jézusnak, ezért beszél többes számban Pál.(Gal 5,23.    
Az ilyenek ellen nincs törvény.)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #19 Dátum: 2011 Február 12, 11:25:27 »
Én úgy találom a hívő életemben, hogy nem érik be egy csapásra, hanem különböző helyzetekben, növekvő próbáknak kitéve érlelődik, sok elesés, sok nehézség, amíg egy egy területén a felsoroltaknak megállhatok az Úr kegyelméből.
Ahogy Jakabnál mondja  a Szent Szellem tökéletes cselekedet legyen és ha valakinek nincs bölcsessége kérje.

Ehhez is el kellett jutnom, mert a felülről való bölcsesség kritériumai nagyon tetszetősek, de az is együtt jelenti a valódi felülről valót.

Azért kérdeztem a nyelv ismeretet.

Mert pl. a bűn kategóriájában is sok kifejezést használ mind az új-, mind az ószövetség, és az Úr Jézus is mást mond bűnnek.

Én az Ő meghatározását fogadom el, mert a többinek - gondolom - már nincs jelentősége, mint bűnnek.
Persze vétekként igen.

Szóval a nyelv ismeretét kérdeztem, mert van nekem fenn a Bible-Discovey és ott megjelennek a jelentés tartalmak, de összevetni és egészben látni kell igazán Isten Igazságát.

Persze erre mindég a Szent Szellem vezet el  :2angel:

Köszönöm a kedvességed.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #20 Dátum: 2011 Február 12, 11:30:33 »
Körte virág kérdésére: "El Shaddaj jelentése: Isten aki Mindenre elég.... Több mint elegendő
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #21 Dátum: 2011 Február 12, 20:02:57 »
Kedves Ajin  :2angel:
kérdésem az 'imaszíj" jelentőségére vonatkozik, és arra, hogy tényleg Hóseásnál található igét mondanak a feltevésekor?
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #22 Dátum: 2011 Február 12, 21:05:01 »
Körte virág kérdésére: "El Shaddaj jelentése: Isten aki Mindenre elég.... Több mint elegendő

Köszönöm.  :2smitten:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #23 Dátum: 2011 Február 12, 21:25:45 »
Körte virág kérdésére: "El Shaddaj jelentése: Isten aki Mindenre elég.... Több mint elegendő
Köszönöm. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #24 Dátum: 2011 Február 12, 23:06:00 »
Kedves Ajin  :2angel:
kérdésem az 'imaszíj" jelentőségére vonatkozik, és arra, hogy tényleg Hóseásnál található igét mondanak a feltevésekor?
 :2smitten:

Shalom Magda. a válaszom: két Imaszíj és két ima( hálaadás) Az egyik : töfilin ros, ( ez a fejre való); A másik Töfilin jad ( ez a kézre való) mindkettő, 5Móz 6,8    
És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között. Parancsolat következménye.
A felvételkor elmondott ima:Áldott vagy Örökké való Istenünk aki megszenteltél parancsolataiddal, és meghagytad a tö filin ...viseletét.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #25 Dátum: 2011 Február 12, 23:50:06 »
Én úgy találom a hívő életemben, hogy nem érik be egy csapásra, hanem különböző helyzetekben, növekvő próbáknak kitéve érlelődik, sok elesés, sok nehézség, amíg egy egy területén a felsoroltaknak megállhatok az Úr kegyelméből.
Ahogy Jakabnál mondja  a Szent Szellem tökéletes cselekedet legyen és ha valakinek nincs bölcsessége kérje.

Ehhez is el kellett jutnom, mert a felülről való bölcsesség kritériumai nagyon tetszetősek, de az is együtt jelenti a valódi felülről valót.

Azért kérdeztem a nyelv ismeretet.

Mert pl. a bűn kategóriájában is sok kifejezést használ mind az új-, mind az ószövetség, és az Úr Jézus is mást mond bűnnek.

Én az Ő meghatározását fogadom el, mert a többinek - gondolom - már nincs jelentősége, mint bűnnek.
Persze vétekként igen.

Szóval a nyelv ismeretét kérdeztem, mert van nekem fenn a Bible-Discovey és ott megjelennek a jelentés tartalmak, de összevetni és egészben látni kell igazán Isten Igazságát.

Persze erre mindég a Szent Szellem vezet el  :2angel:

Köszönöm a kedvességed.

 :2smitten:
Kedves Magda. Az ó szövetségben felsorolt bűnök, összefoglaló jellegűek, az akkori emberek testisége miatt, letompítottak-leélezettek. Ezen bűnök teljes megjelölését Jézus tanításaiból érthetjük meg! ( Mt.5) És az Úr ezeken túl az Igazság BETÖLTÉSÉRE"  tanít. a legbensőbb hozzáállás! szívünk legmélyéből fakadó engedelmességre! a Lelki meggyőződésre.
Így érthetjük meg a bűn jelentését és gyökereit, ezek által kerülhetjük el a csapdákat. Mint újjá születettek, szellemben járás által a teljes igazságra való törekedés a legfontosabb! nem elég testileg kerülni a bűnt, hanem a Szellemünk tisztaságára való törekedés céljából annak árnyékát is, és azok szellemi vonatkozásait is! Pl:Mt.5,27.    
Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!
28.    
Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.
29.    
Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.
Tehát ne csak testileg ne kövesd el, hanem ne is nézz rá, inkább vakulj meg, minthogy ránézz és ezáltal megkívánd! ( ha ez bekövetkezne: már nem csak a hetes parancsolat ellen vétkezne az illető hanem a tizes ellen is!) A bűn-bűnt szül!
és nem pihen! A Teremtő mondja:1Móz 4,7    
Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; VÁGYÓDIK A BŰN!!! ezért annyira nehéz neki ellen állni! De Isten rá mutat mit kell tenni ez ellen, és erre hatalmat is ad:"de te uralkodjál rajta.!!!"
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #26 Dátum: 2011 Február 13, 04:22:10 »
 :angel: :017:

Köszönöm

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #27 Dátum: 2011 Február 13, 12:08:54 »
Kedves Ajin  :2angel: újabb kérdés  :2smitten:

Két - inkább hármat -  igét teszek ide van köztük szerves kapcsolat?
 
Idézet
  2Móz 23,19 A te földed zsengéjének elsejét vidd el a te Uradnak Istenednek házába. Ne főzd meg a gödölyét az ő anyjának tejében. [/b]


Idézet
Ám 7,2 És lőn, hogy a mint felemésztette a földnek füvét, azt mondám: Uram, Isten! légy kegyelmes, kérlek! Hogyan állhasson meg Jákób, hiszen kicsiny ?!

 Ám 7,5 De mondám: Uram, Isten! hagyd abba, kérlek! Hogyan állhatna meg Jákób; hiszen kicsiny ?!

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #28 Dátum: 2011 Február 13, 12:27:09 »
Körte virág kérdésére: "El Shaddaj jelentése: Isten aki Mindenre elég.... Több mint elegendő

 :2smitten: Ámen! :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #29 Dátum: 2011 Február 13, 12:47:55 »
Shalom Magda. a válaszom: II Mózes 23,19 első része a "Tized"
megadására vonatkozik, utalással: "földed zsengéjének elejét!
tehát nem a maradékból kell adni, hanem reménységből mindjárt az első termést, mert hitben tudni kell, hogy aki azt adta, bő termést ad ezután! A második rész A bálványimádat ill. A bálvány áldozat ellen szól! Kanaánita bálvány áldozat volt,hogy a kecskefiat, az anyatejében főzték! Érdekesség, hogy ezen felszólítás az oka annak, hogy az ortodox Zsidók nem esznek húst tejjel, ill. a kóserság alap kritériuma: hogy ugyan abban a fazékban sem főznek húst és tejest! külön evőeszközök-és külön főzőedények vannak a kóser konyhában! /számomra roppant érdekes, hogy maga az Úr is evett húst-tejjel, tehát nem ilyen parancsot adott Isten :I Mózes 18,7-8)
Ámos 7,2 : A sarjú, tehát a zsenge a Királyi kaszállás utáni volt,(7,1) tehát nem az első-hanem a harmadik termésről beszélünk, ami már a nép eledele lenne! ezzel éhínséget jelez a prófécia,ez ellen járt közben Ámos Istennél.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,