Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 262511 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #30 Dátum: 2011 Február 13, 12:52:46 »
Köszönöm!
Ez teljesen új oldalról ad megvilágítást.
Még újra meg újra - legalább 4x meg kell forgassam!

A tejes, húsos edényről tudtam, de most egész más nézőpontból  szemlélhetem.

Köszönöm, köszönöm

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #31 Dátum: 2011 Február 13, 12:58:47 »
Somer ajin
Idézet
Ámos 7,2 : A sarjú, tehát a zsenge a Királyi kaszállás utáni volt,(7,1) tehát nem az első-hanem a harmadik termésről beszélünk, ami már a nép eledele lenne! ezzel éhínséget jelez a prófécia,ez ellen járt közben Ámos Istennél.

Akkor itt a "hiszen kicsiny", nem az életkorra, hanem a számbeli kicsinységre (csekély mennyiség) vonatkozik?

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #32 Dátum: 2011 Február 13, 13:02:38 »
Pontosan! A maradék- a kevés maradék.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #33 Dátum: 2011 Február 13, 13:11:32 »
Látod kedves Ajin  :2angel: mennyire nyomon követhető az egyéniség, az értésben.
Fel sem merült bennem a számbeli kevésre a "kicsiny" végig a növekedés,  de főleg a fejlődés, fejlettség vonalán értettem.

Még nem tudhatja, mert még kicsiny, még kevés próbán ment át, még nem érti, még nem fejlett.
Ezek voltak a gondolataim hátterében.
Ezért láttam a két ige között összefüggést  :060:

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #34 Dátum: 2011 Február 13, 14:14:39 »
Shalom Magda. a válaszom: II Mózes 23,19 első része a "Tized"
megadására vonatkozik, utalással: "földed zsengéjének elejét!
tehát nem a maradékból kell adni, hanem reménységből mindjárt az első termést, mert hitben tudni kell, hogy aki azt adta, bő termést ad ezután! A második rész A bálványimádat ill. A bálvány áldozat ellen szól! Kanaánita bálvány áldozat volt,hogy a kecskefiat, az anyatejében főzték! Érdekesség, hogy ezen felszólítás az oka annak, hogy az ortodox Zsidók nem esznek húst tejjel, ill. a kóserság alap kritériuma: hogy ugyan abban a fazékban sem főznek húst és tejest! külön evőeszközök-és külön főzőedények vannak a kóser konyhában! /számomra roppant érdekes, hogy maga az Úr is evett húst-tejjel, tehát nem ilyen parancsot adott Isten :I Mózes 18,7-8)
Ámos 7,2 : A sarjú, tehát a zsenge a Királyi kaszállás utáni volt,(7,1) tehát nem az első-hanem a harmadik termésről beszélünk, ami már a nép eledele lenne! ezzel éhínséget jelez a prófécia,ez ellen járt közben Ámos Istennél.

Bocsánat, hogy belekotyogok. Csak kiegészítés képen írom, hogy azért főzték tejben a kecskegidát, mert impotencia növelőként alkalmazták.
Bár én is csak hallottam, lehet nem biztos.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #35 Dátum: 2011 Február 13, 14:39:08 »
köszönöm. ezt eddig nem tudtam. bár a molok mint fő bálvány, a termékenység bálványa...teljesen egybevág!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #36 Dátum: 2011 Február 13, 15:11:29 »
 :2smitten: Szia Anti nem írtál valamit el?
Idézet
Bocsánat, hogy belekotyogok. Csak kiegészítés képen írom, hogy azért főzték tejben a kecskegidát, mert impotencia növelőként alkalmazták.
Bár én is csak hallottam, lehet nem biztos.
Csak nem akarták növelni az impotenciát?

 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #37 Dátum: 2011 Február 13, 15:17:15 »
Potencia növelőként! :D

Bocsánat, tényleg elírtam. De Őrszem Testvérünk értette mit akarok! :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #38 Dátum: 2011 Február 13, 15:37:19 »
Potencia növelőként! :D

Bocsánat, tényleg elírtam. De Őrszem Testvérünk értette mit akarok! :hehe:

Azt mindjárt gondoltam, de amilyen sok furcsaságot tudok meg a pogány kultuszokról, még ezt is el lehet fogadni. mondjuk a háremörök részére :hehe:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #39 Dátum: 2011 Február 14, 23:03:52 »
 :2angel:
Kedves Ajin újabb kérdések  :05:
Mi az alapja a gyermek12 éves életkorában levő eseménynek, és az Úr Jézus miért pont 30 évesen kezdte el a szolgálatát?

Itt a bar micvara gondolok - biztos hibásan írom, kérlek javítsd ki.

Ismét köszönöm a kedvességed.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #40 Dátum: 2011 Február 15, 07:46:21 »
    :044: Ebben én is tudok picit segíteni  :01: :

 2:39b-42   ...visszatértek városukba, a galileai Názáretbe. A gyermek pedig növekedett és erősödött, beteljesedve bölcsességgel és Isten kegyelme volt rajta. Szülei évről évre felmentek Jeruzsálembe a pészach ünnepére. Mikor Jézus 12 éves lett, szokás szerint felmentek Jeruzsálembe az ünnepre.
szokás szerint: a korabeli zsidó felfogás értelmében a gyermek 12 éves korában szellemi-erkölcsi értelemben felnőtté válik (bar-michvá, azaz a parancsolat fia lesz). A férfivá avatás úgy történt, hogy abban az évben, amikor a 12. évét betöltötte, pészachkor a fiú, szüleivel együtt felment jeruzsálembe, hogy bemutassa élete első áldozatát, mint olyan ember, aki immár képes Istennel közösségbe lépni, és már felelős tetteiért. A szokás szerint ilyenkor a család pészachi bárányát a fiú vitte fel a papoknak a Templomba, hogy azok levágják. A papok "levizsgáztatták", hogy ismeri-e a Törvényt, tud-e olvasni (5-12 éves korig minden fiúgyermeknek kötelező volt iskolába járnia a farizeusok rendelkezése nyomán), tud-e imádkozni; majd megölve a pészachi bárányt, ő vitte azt vissza a családhoz. Ezzel megtörtént a férfivá avatása. Ezzel magyarázható, hogy Jézus ezt követően már nem tekintette bűnnek azt, hogy szülei tudta és engedélye nélkül több napra "eltűnve" a Szentírást tanulmányozta a jeruzsálemi rabbikkal. Ugyanakkor, mint a későbbiekben  kiderül, a teljes felnőtt korúságáig még továbbra is engedelmeskedett szüleinek. (5Móz 16:1-8; 16;)

 Lk 2:1-21;
  2:1-4  Augustus császár éppen az idő tájt rendeletet adott ki, hogy írják össze az egész birodalom lakosságát. Ez az első összeírás akkor történt, amikor Szíriában Küréniosz volt a helytartó.
Augustus császár (i.e. 27- isz. 14)
- összeírások: i.e. 28;  i.e. 8;  i.sz. 13; (apografé: birodalmi összeírás)Jézus ill. Ker. János születésekor (Nagy) Heródes (i.e. 34- isz. 4) volt hatalmon -> Jézus születésének szóba jöhető évszáma: i.e. 8/7.
Kürénosz = Caius Sulpicius Quirinus Szíria helytartója
- i.sz. 8-ban, Júdea provinciává alakításakor is végzett összeírást.
 Ekkor ki-ki útra kelt a maga városába, hogy ott írják össze. Felment József is Galileából, Názáret városából Júdeába, Dávid városába, amelyet Betlehemnek hívnak - mert Dávid házából és nemzetségéből származott.

 
    :2smitten:    :169:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #41 Dátum: 2011 Február 15, 16:26:55 »
Jofi... Áchá   ze beszeder.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #42 Dátum: 2011 Február 15, 21:58:08 »
:2angel:
Kedves Ajin újabb kérdések  :05:
Mi az alapja a gyermek12 éves életkorában levő eseménynek, és az Úr Jézus miért pont 30 évesen kezdte el a szolgálatát?

Itt a bar micvara gondolok - biztos hibásan írom, kérlek javítsd ki.

Ismét köszönöm a kedvességed.

 :2smitten:

Kedves Ajin kérlek válaszolj, mert én nem azt kérdeztem amit Kamilla testvérem írt, azt tudtam, csak az előzményeit nem tudom.

Miből honnan ered, hol van az igében rá utalás, mert az Úr Jézus is betöltötte 12 éves korában, tehát kell legyen rá magyarázat.

A 30 éves kor, lehet, hogy a megváltási törvény., amit Mózes könyvében olvashatunk.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #43 Dátum: 2011 Február 16, 18:39:26 »
Shalom Magda. először is nem 12, hanem 13 éves korban van a Bar Micvo. Ennek nem az Írásokban keresendő az oka, hanem a Héber betűk számértéke alapján döntöttek úgy hogy ez a megfelelő kor a férfivé váláshoz. Jézus földi pályafutása során, mindenben alávetette magát a törvényeknek. Nem csak az Isten törvényeinek, hanem a szanheddrin által adottaknak is.
Van is egy ige erre:Mt 23,3    
Annakokáért a mit parancsolnak néktek, mindazt megtartsátok és megcselekedjétek; de az ő cselekedeteik szerint ne cselekedjetek. Mert ők mondják, de nem cselekszik.
Hogy miért 30 évesen kezdte meg szolgálatát Jézus?: csak véleményem va erre vonatkozóan. talán mert a IV. Móz 4, szerint harminc esztendős korban kell megkezdeni a papi szolgálatot. (IV.Mózes 4,1.    
És szóla az Úr Mózesnek és Áronnak, mondván:
2.    
Vedd számba a Kéhát fiait Lévi fiai közül nemzetségenként, az ő atyjoknak háznépe szerint.
3.    
Harmincz esztendőstől és azon felül az ötven esztendősökig mindenkit, a ki szolgálatra való, hogy munkálkodjék a gyülekezet sátorában.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #44 Dátum: 2011 Február 16, 18:54:44 »

 hűű,a kkor én nem jól tudtam és ezért nem is jól írtam, bocsánatot kérek mindenkitől   :pirul: