Szerző Téma: Épitő tanitások  (Megtekintve 16374 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Épitő tanitások
« Válasz #45 Dátum: 2011 Június 07, 20:42:51 »
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Épitő tanitások
« Válasz #47 Dátum: 2011 Július 10, 12:10:41 »
Úgy érzed, hogy tűzpróbán mész keresztül?
„Célt téveszt minden fegyver, amit ellened kovácsoltak…” (Ézsaiás 54:17)


Ha megkérdezhetnénk a három héber ifjútól, hogy mit éltek át a tüzes kemencében az Úrral, valószínűleg így írnák azt le: Körülvett minket a tűz. A ruhánk lángolt, de a bőrünk csodálatos módon érintetlen maradt. Fogalmunk sem volt arról, mi történik. Aztán valami megmozdult a hamu között; nem voltunk egyedül. Hirtelen felbukkant a sűrű füstből egy ragyogó, tündöklő alak! Nem tudtuk, hogy mi a neve, nem mondta. Nem mondott semmit. De már maga a tudat, hogy ott van, biztonságérzetet adott. Jelenléte megvédett minket a válságos helyzetben. Nos, nem azt akarjuk mondani, hogy a tűz kialudt, vagy a hőség csökkent. Nem, a tűz még mindig égett, de a lángok fénye elhalványult az Ő jelenlétének ragyogásától. Soha többé nem láttuk; csak akkor jelent meg, amikor szükségünk volt rá. Mindenesetre visszatekintve egy dolog biztos: boldogok vagyunk, hogy kirángattak minket a gonosz király jelenlétéből az Igazságos Király jelenlétébe! Az Ő társaságában megtanultuk: „Célt téveszt minden fegyver, amit ellened kovácsoltak, meghazudtolsz minden nyelvet, mely törvénykezni mer veled. Ez az öröksége az Úr szolgáinak.” Tűzpróbán mész ma keresztül? Ha igen, nem vagy egyedül – Isten veled van! Bátorság! Amikor majd kihoz a tűzből, jobban fogod Őt ismerni, jobban fogsz bízni Benne, és lesz miről beszélned másoknak: olyan mondanivalód lesz, amire odafigyelnek majd.
(forrás megjelölése nélkül kaptam én is...)
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Épitő tanitások
« Válasz #48 Dátum: 2011 Július 17, 18:16:43 »

Érezd magad otthon, Uram!”



„…maradjatok meg az én szeretetemben!” (János 15:9)

Ha olyan nagy szükségünk van arra, hogy Istennel mély és állandó kapcsolatunk legyen akkor miért nem keressük? Az egyik ok az, hogy meg vagyunk győződve arról, hogy Isten emlékszik minden rosszra, amit valaha is tettünk, és kész elítélni minket azért, amit éppen most teszünk. Pedig ez nem így van. Gondolj csak bele, hogy milyen tulajdonságai vannak egy jó barátnak: elfogad olyannak, amilyen vagy, van ideje a számodra, minden találkozás után jobban érzed magad. Isten pontosan azt kínálja neked ma, amit egy barátban is értékelsz: szeretne veled lenni, sokkal inkább, mint amennyire te Ővele. „Ahogyan engem szeretett az Atya, úgy szeretlek én is titeket: maradjatok meg az én szeretetemben.” Ha valóban megmaradunk az Ő szeretetében, akkor örömmel telten fogunk távozni, olyannyira, hogy minden nap visszarohanunk majd Hozzá. A megmaradni szó azt jelenti, „otthon lenni” Isten szeretetében, biztosan tudni, hogy családtagként elfogadnak Isten „jó nevű” családjában. Tudod, hogy itt békességet találsz, az Ő jelenléte táplál és gondoz. Ez egy olyan hely, ahol érzed, hogy oltalmaznak, és tudod, hogy az egész világon ez számodra a legbiztonságosabb hely. Ez a megmaradás a legfontosabb kapcsolat életedben. A megmaradásban keresed Istent, vágysz rá, szomjazol rá, vársz őrá, látod őt, megismered, szereted, meghallod őt, és válaszolsz neki. A megmaradás azt jelenti, hogy egyre több helyet kap Isten a tetteidben, a gondolataidban és a vágyaidban. Túl gyakran fordul elő az, hogy annyira igyekszünk tenni valamit Istenért, hogy egyszerűen elfelejtjük élvezni társaságát. Pedig úgy teremtett meg téged, hogy e nélkül nem vagy teljes egész. Ezért írta Dávid: „Ahogyan a szarvas kívánkozik a folyóvízhez, úgy kívánkozik a lelkem hozzád, Istenem!” (Zsoltárok 42:2)
közzétette: Varga Zoltán
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Épitő tanitások
« Válasz #49 Dátum: 2011 Július 17, 19:06:40 »
Roppant érdekes téma ez testvérem. Isten valóban ÉLŐ kapcsolatot szeretne velünk kialakítani, aminek akadálya nem a Sátán, hanem sok esetben nem más,mint emberi bölcselkedés! Pál többször említést tesz egy dologról, ami végül kulcs az Istennel való VALÓS és ÉLŐ kapcsolathoz:Rm 7,6    
Most pedig megszabadultunk a törvénytől, minekutána meghaltunk arra nézve, a mely által lekötve tartattunk; hogy szolgáljunk a léleknek újságában és nem a betű óságában. ;    2Kor 3,6    
A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.!
De mit is jelentenek ezen Igék? Nos Jézus az Ő Szelleme által megeleveníti számunkra az Isten Igéjét. Ezáltal Mély-és egyre mélyebb értelmet nyer számunkra az Ige. A megelevenített Igék által tanít, vezet, tanácsol minket, és ezáltal lesz valós kapcsolatunk Istennel. Olyan ez, mintha valaki, aki nagyon szereti édesapját, férjét-feleségét... De bizonyos okok miatt, csak levelezéssel tudják a kapcsolatukat ápolni. Ám amikor hosszú-hosszú idő után végre személyes kapcsolatba kerülhetnének- Az a személy aki annyira várta a szeretett hozzátartózóját, és íme ott lehet végre vele, mégis a régebben megírt leveleit olvasgatja! (?) Valami hasonlő "malőrt" követtek el a farizeusok is, de nekik van erre mentségük, mert akkor még nem öntetett ki a Szentszellem.
Sokan sajnos nem is értik mekkora Ajándék nekünk ez, Mekkora lehetőség,mekkora kincsebánya, micsoda adomány számunkra Istennek Szent szelleme.
Sokan, magukat "karizmatikusnak nevező hívők, nem is sejtik, hogy azt mondják tetteikkel-testi bölcselkedéseikkel: Gyere Szentszellem! Ülj ide szépen, élj bennem csendben, csak ne zavarj!!!!!!!!!   Mert amikor az ember a magáét használja!; ha a maga ismeretére támaszkodik!; Ha a saját értelmét kamatoztatja, ELUTASÍTJA A SZENTSZELLEM MEGÚJÍTÓ MUNKÁJÁT, ÚJ ÉRTELEMRE VEZETŐ TANÍTÁSÁT!!!
TI MIND TUDJÁTOK: MI AZ ÉN HOZZÁÁLLÁSOM ISTEN IGÉJÉHEZ! Ti mind tudjátok: Nekem Isten Igéje a mennyei táplálék! Én vallom Hogy aki Isten Igéjével táplálkozik, abban van élet! (V Mózes 8,3   
És megsanyargata téged, és megéheztete, azután pedig enned adá a mannát, a melyet nem ismertél, sem a te atyáid nem ismertek, hogy tudtodra adja néked, hogy az ember nem csak kenyérrel él, hanem mind azzal él az ember, a mi az Úrnak szájából származik.; Jn 6,35    
Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.
   Jn 6,48    
Én vagyok az életnek kenyere.
Nekem Isten igéje valóban maga az élet! SENKI NE MERJE AZT GONDOLNI HOGY ISTEN IGÉJÉNEK OLVASÁSA ELLEN BESZÉLEK! Én arra utalok, hogy a Szentszellem nélkül az Igét olvashatjuk csupán, de a Szentszellem segítségével: TÁPLÁLKOZHATUNK ISTEN IGÉJÉVEL, A MENNYEI KENYÉRREL! Innen datálódik majd az: Hogy az általunk mondott Ige,személyes kijelentéseket hordoz azok számára (is!) azért írom hogy is: mert először hozzánk szól az Ige!előbb minket változtat, előbb minket vezet értelemre, előbb minket világosít meg, hogy az után !!! másokra is kiáradjon! 2Tim 2,6    
A ki munkálkodik, a földmívelőnek kell a gyümölcsökben először részesülnie.
Aki felé szolgálunk, ezt érezni fogja! nincs szükség emberi rendtartásokra-elkülönülésre,magas szószékre,biztonsági emberekre... annak okáért hogy ne merjenek velünk ellenkezni! Mert Isten bizonyságot tesz bennük-irányunkban!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Épitő tanitások
« Válasz #50 Dátum: 2011 Július 17, 20:54:32 »

Kedves Somer Ajin, minden soroddal egyetértek ezer százalékig! Dicsőség az Úrnak!!! Jól megfogalmaztad amit és ahogy én is hiszem, teszem.
Az Úr áldjon meg!!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Épitő tanitások
« Válasz #51 Dátum: 2011 Július 17, 23:07:37 »
Köszönöm neked Testvérem. Áldjon meg az Úr téged.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Épitő tanitások
« Válasz #52 Dátum: 2011 Július 18, 10:06:12 »
Ne üss vissza!

„…annak, aki arcul üt jobb felől, tartsd oda másik arcodat is.” (Máté 5:39)
Úgy érzed, nagyon is készpénznek vesznek? Azt gondoltad, hogy törődnek veled, de csak kihasználtak. Ez történik, amikor az életünket emberek kezébe tesszük. Nem emberek, férfiak vagy nők teremtettek minket, ezért nem tudnak kihozni belőlünk semmit, csak kihasználni tudnak. Lekevertél egyet a gyerekednek. Kiabáltál a munkatársaddal. Ordítoztál azzal a sofőrrel, aki bevágott eléd. Megint veszekedtél a házastársaddal, most pedig kiöntöd a csalódottságodat bárkire, aki kész végighallgatni. Gondoltál már valaha arra, hogy a haragod csupán a megbántottságod mellékterméke, melynek megengedted, hogy teljesen megszállja a lelkedet? Nehéz ezt beismerni, de amíg ezt meg nem teszed, nem fogsz tudni felülkerekedni a helyzeten. Nem az a megoldás, hogy másokon vezeted le a feszültséget, hanem hogy mindezt az Úrhoz viszed imádságban, és engeded, hogy Ő segítsen.

A folyamatnak benned kell elkezdődnie, mielőtt kívülről is meglátszana.
Ez azt jelenti, hogy időt kell töltened Istennel.
Meg kell engedned Neki, hogy megbocsássa sértődöttségedet, elmulassza fájdalmadat, begyógyítsa az emlékeket, és képessé tegyen arra, hogy úgy tudj szeretni, ahogyan Ő szeret. Ez Isten dolga. Ne próbálj hozzáfogni nélküle! Mondd el például ezt az imádságot: „Atyám, szeretnék szeretetben cselekedni és nem haragból reagálni. Ahelyett, hogy hirtelen haragú lennék, és visszaütnék, segíts, hogy türelmes legyek, és odatartsam a másik arcomat is. Engedd, hogy ma a Te szereteted irányítsa az életemet, Krisztus nevéért, ámen.”
Ez olyan imádság, amelyre Isten válaszolni fog, mert az Ő Igéje ezt mondja: „Mindenekelőtt az egymás iránti szeretet legyen kitartó bennetek, mert a szeretet sok bűnt elfedez” (1Péter 4:8).
Bob Gass: Mai ige
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Épitő tanitások
« Válasz #53 Dátum: 2011 Július 18, 11:13:39 »
Amen!
Koszonom Zsuzsa! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Épitő tanitások
« Válasz #54 Dátum: 2011 Július 25, 11:51:15 »
Mennyire fontos mondat:
"Érezd magad otthon Uram!!!"

de jó!

Jel. 3.20
    Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Ez volt a megtérő igém.
Adj erőt Uram, hogy az ajtóm mindig nyitva legyen!!! Akkor tudom, hogy mindig otthon fogod érezni magad Uram!

Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Épitő tanitások
« Válasz #55 Dátum: 2011 Július 25, 12:16:33 »

Érezd magad otthon, Uram!”



„…maradjatok meg az én szeretetemben!” (János 15:9)

Ha olyan nagy szükségünk van arra, hogy Istennel mély és állandó kapcsolatunk legyen akkor miért nem keressük? Az egyik ok az, hogy meg vagyunk győződve arról, hogy Isten emlékszik minden rosszra, amit valaha is tettünk, és kész elítélni minket azért, amit éppen most teszünk. Pedig ez nem így van. Gondolj csak bele, hogy milyen tulajdonságai vannak egy jó barátnak: elfogad olyannak, amilyen vagy, van ideje a számodra, minden találkozás után jobban érzed magad. Isten pontosan azt kínálja neked ma, amit egy barátban is értékelsz: szeretne veled lenni, sokkal inkább, mint amennyire te Ővele. „Ahogyan engem szeretett az Atya, úgy szeretlek én is titeket: maradjatok meg az én szeretetemben.” Ha valóban megmaradunk az Ő szeretetében, akkor örömmel telten fogunk távozni, olyannyira, hogy minden nap visszarohanunk majd Hozzá. A megmaradni szó azt jelenti, „otthon lenni” Isten szeretetében, biztosan tudni, hogy családtagként elfogadnak Isten „jó nevű” családjában. Tudod, hogy itt békességet találsz, az Ő jelenléte táplál és gondoz. Ez egy olyan hely, ahol érzed, hogy oltalmaznak, és tudod, hogy az egész világon ez számodra a legbiztonságosabb hely. Ez a megmaradás a legfontosabb kapcsolat életedben. A megmaradásban keresed Istent, vágysz rá, szomjazol rá, vársz őrá, látod őt, megismered, szereted, meghallod őt, és válaszolsz neki. A megmaradás azt jelenti, hogy egyre több helyet kap Isten a tetteidben, a gondolataidban és a vágyaidban. Túl gyakran fordul elő az, hogy annyira igyekszünk tenni valamit Istenért, hogy egyszerűen elfelejtjük élvezni társaságát. Pedig úgy teremtett meg téged, hogy e nélkül nem vagy teljes egész. Ezért írta Dávid: „Ahogyan a szarvas kívánkozik a folyóvízhez, úgy kívánkozik a lelkem hozzád, Istenem!” (Zsoltárok 42:2)
közzétette: Varga Zoltán


Nemrég olvastam a " MAI IGÉBEN"

Az én gyengeségem hogy önmarcangoló típus vagyok, nekem nem azt kell bizonyítani hogy bűnös vagyok hanem azt hogy Isten valóban megbocsájtott.
Amikor ezeket a gondolatokat olvastam újra megnyugodott a lelkem.
Mivel sokszor érzem úgy hogy " nem tudok megfelelni Istennek" 
Azt a hibát már nem követem el hogy nem megyek hozzá de arra tudatosan figyelnem kell hogy az ima ne önsanyargatásból álljon.

Mindenkinek megvan a maga gyengesége. Így a hozzám hasonló túlérzékeny embereknél gyakran az önvád áll Isten és közém nem pedig a bölcselkedés..
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Épitő tanitások
« Válasz #56 Dátum: 2011 Július 27, 11:32:40 »
Mt 27:12. És mikor vádolák őt a főpapok és a vének, semmit sem felele.

Ez egy példa számunkra, hogy vannak időszakok, amikor  tévesen vádolnak, de ahogy Jézus itt, meg kell, hogy tegyük mi is ugyanezt.
Nem kell, hogy megvédjük magunkat és nem kell, hogy mindig bizonyitsuk, hogy nekünk van igazunk!
Lesz, amikor a csend lesz a tanúnk.
Mi tönkretehetjük ezt a tanusitást sokszor a szánk megnyitásával, és mondunk dolgokat amiket nem kellene, amiket utólag szégyellni fogunk! Erre az se mentség, hogy azért mondtam, mert nekem volt igazam, és magamat jogosan akartam tisztázni.
Tanuljunk Jézus példájából: a hallgatás önmagában is a legjobb válasz néha...
Másrészt, néhány ember fogja használni a "hallgatást" visszaélésszerű módon. Például ha valaki dühös, manipulatív módon megpróbál a maga módján hallgatni, mindaddig, mig meg nem kapja amit akar. Ez rossz. Lehet, hogy az a személy nem teljesen tudja, hogy mi mit csinálunk, amikor elhallgatunk...De Isten tudja mindenki mi motívumait. És a végén - ha nem mi akarjuk mindenáron kiharcolni, akkor az ÚR MAGA AZ, AKI FELHOZZA IGAZSÁGUNKAT!!
/Vijay Raj/
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.