Szerző Téma: Hivő élet és a kutyatenyésztés.  (Megtekintve 9093 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Dátum: 2011 Március 02, 13:53:03 »
Kedves testvérek ebbe a topicba szeretném megosztani veletek mindazt amit eddig Isten tanított nekem ezen a területen. Hogyan fér össze a kettő. Valamint mindazt hogy áldott meg és azt is hogyan figyelmeztetett amikor valamiben elsiklottam.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #1 Dátum: 2011 Március 02, 14:01:14 »
Egy kicsit a kezdetekről.
Én tudom hogy nincsenek véletlenek. Egy küzdelmes időszakomban voltam első évfolyamosként. Vonattal jártam be a suliba Budára. az egyik állomáson az ablakból jól rá lehetett látni egy házra ahol 4 németjuhász és egy skótjuhász őrizte a portát. A "skótot" Lord-nak hívták ezt később tudtam csak meg. Lényeg hogy lenyűgözött Lord eleganciája és büszkesége. Amíg a németjuhászok rohantak a kerítéshez őrjöngve ha valaki elment a ház előtt lord akár egy uralkodó felállt a domb tetejére onnan szemlélte a többi kutyát és egy két vakkantással meg is elégedett. Nagy oroszlánsörénye volt peckesen állt a dombtetőn.
Elkezdtem kutyaújságot venni keresni ezt a fajtát. leírásokat , fajtaismertetőt, tenyésztőket akikkel el lehet beszélgetni...stb
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #2 Dátum: 2011 Március 02, 15:28:34 »
Kedves Clio!
Nagyon érdekes téma.
Sokszor eszembe jut Isten milyen nagy örömmel teremtette minden teremtményét."Látta Isten,hogy ez jó."
Csodálatos a mi Urunk!
Szerintem tanít minket az Úr azzal,hogy ránk bízta a teremtett világot.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #3 Dátum: 2011 Március 02, 17:45:02 »
 :igen: :2smitten: Sokszor eszembe jut Isten milyen nagy örömmel teremtette minden teremtményét."Látta Isten,hogy ez jó."
milyen igazad van kedves Ditte!



Hívő életem elején erősen törvényeskedő voltam. Bár nagyon megtetszett ez a kutyás téma. Kertes házunkban is mindig voltak háziállatok. Mégis főleg a mózesi törvényekre értve úgy gondoltam nem lehet kedves Isten előtt egy ilyen hobbi egyrészt mert a kutya a tisztátalan állatok közé tartozik. A kutyatenyésztés meg úgy gondoltam nem éppen evangélium hirdetés. Sőt egy hívő gyülekezeti testvér egyenesen bűnnek tartotta , hiúságra alapozva.

Ennyiben is maradt volna a dolog ha! Ezt a kérdést nem viszem az Úr elé. Furcsa mód bár én elutasító válaszra számítottam, ilyen mégsem történt. Ehelyett Isten másról beszélt velem. Furcsa volt a hallgatás. Félszegen de gondolva a hallgatás beleegyezés mégis belekezdtem.

Mindig volt bennem egy olyan érzés hogy Isten sokkal több annál mint amit a szokások vagy jellegi ismeretem behatárol.

Már a kezdeteknél tanított valamire. Mi a tenyésztési célod? Mit akarsz elérni?

a fantasy regényemmel ami megkötött vártam hogy elismerést szerzek. De az lánc volt. Isten nem áldotta meg. Ehelyett kaptam ezt a hobbit.
Sokszor tettem fel a kérdést. Tényleg Uram? Ez nem csak az én akaratom? Vagy most azt mondod végleg tegyem le és ajándékozzam el a kutyákat?
Elmesélek egy pár  történetet.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #4 Dátum: 2011 Március 02, 18:05:33 »
Kérlek folytasd. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #5 Dátum: 2011 Március 02, 21:14:29 »
Engem is érdekel, hogyan folytatódott.  :2smitten:

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #6 Dátum: 2011 Március 03, 12:43:22 »
Egyébként valóban érdekes ahogy Isten egyre több területen ránk cáfol. Mármint a mi kis elképzeléseinkre.
Az állatokhoz való hozzáállás mint minden más is két torz irányba tud elcsúszni.

Az egyik :amikor mint szükséges tereptárgyakra gondolunk rájuk.  Ha hasznos táplálkozás vagy egyéb például öltözködés szempontjából akkor hasznosnak tekintjük.  Egyébként meg távol tartjuk magunkat tőlük. Vagy úgy gondioljuk azt tehetünk velük amit akarunk. ( Bár akkor elgondolkodhatunk vajon Isten miért teremtett ekkora változatosságot és vajon mi volt a bűneset előtti funkciójuk?)

A másik torzulás főleg a nyugati társadalmakban bontakozik ki. Ahol lassan még szavazójogot is kapnak a házikedvencek. Vagy ahol ilyen kijelentések hangzanak . Jobban szeretem a kutyákat mint az embereket.
Hát persze egy kutya engedelmes és alárendeli magát az embernek míg egy másik ember erre nem igazán hajlandó. Vagy ahol inkább tartanak kutyát mint nevelnek gyermeket. Vagy ahol nagyobb figyelmet kap a lakosság részéről egy állatvédelmi csapat mint egy szociális segítő egyesület.

Mindkét irány a büszke énünkből fakad. A büszke énünk hódolatot figyelmet akar. Ami pedig a megöldökölését jelenti az az amit Jézus is tanított. ALÁZAT!
Aki első akar lenni köztetek legyen az utolsó. Ha belépsz egy vendégségbe űlj le az utolsó helyre.
Isten országában pont fordítva mennek a dolgok mint amit mi a hatalomról elképzelünk.
Jézus megmosta a tanítványok lábát , itt nem csupán a bűnök bocsánatának jelképe volt hanem az hogy aki ÚR A MENYBEN az SZOLGÁL!


Kis kitérő után folyatom.

Családunkban mindkét irányzat megtalálható volt. Mamámék részéről a túlzott babusgatás. (mindezek ellenére mégsem volt felelősségteljes az állattartásuk, például volt olyan gyerekoromban hogy úgy elszaporodtak a macskák hogy vagy 15 -20 rohangált az udvarunkban. Macskanátha elvitte egy részüket.)
Anyám részéről meg a materialista távolságtartás. A kutya láncon a kert végében jó. Arra hogy ugasson meg rendszeresen kapjon enni. Mint egy biológiai gép aminek csak üzemanyagra van szüksége hogy működjön.

Na és én? Kérdezhetitek.
Amikor járni tanultam volt egy hatalmas snaucerünk. Egy építkezésről mentette meg apám. Oda volt kikötve étlen szomjan , míg végül apám elhozta.
Elza ezt nagyon meg akarta hálálni. Őrizte a házat. A póstás volt a közellenség számára. Kutya szemszögből egy betolakodó aki rendszeren megpróbál betörni ,aki a nagy ugatásra végül megijed és nem jön be az udvarba.

De nem is ez a lényeg. Kicsi voltam és sokat bóklásztam a kertben egyedül , nagyon jól elfoglaltam magam. Elzába kapaszkodtam amikor elestem hogy újra fel tudjak állni. Mesélték hogy nem egyszer előfordult hogy amikor jött a "közellenség" ( póstás) de én éppen Elzán támaszkodtam. A kutya meg sem mozdult. Még csak nem is ugatott.

Szóval így indult a kutyákkal való ismerkedésem.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #7 Dátum: 2011 Március 03, 17:04:59 »
Ez nagyon szép a gyermekkori kutya élmény - vigyazott Rád, fontosabb voltál, mint a hazorzese, a postastol  :2smitten:

 :D

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #8 Dátum: 2011 Március 03, 17:33:31 »
Ez nagyon szép a gyermekkori kutya élmény - vigyazott Rád, fontosabb voltál, mint a hazorzese, a postastol  :2smitten:

 :D

Úgy ám  :06: :D

Ezt a viselkedést hívják érzelmi intelligenciának.  Amikor lemondunk valamiről egy másik javára. De az alkalmazkodó képességet is magába foglalja.
A logikai intelligencia kutyák esetében a kihívások  vagy problémák gyors megoldást foglalja magába. Mondjuk egy falat jutalom megszerzését. Vagy új trükk megtanulását jelenti.

De az érzelmi intelligencia ennél sokkal több és mélyebb dolog.

Vidéken nőttem fel különböző háziállatok vettek körbe. Nagyon hálás vagyok a sok sok élményért.
Azokért is amik komoly figyelmeztetések voltak!


"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #9 Dátum: 2011 Március 03, 18:13:29 »
Ez nagyon szép a gyermekkori kutya élmény - vigyazott Rád, fontosabb voltál, mint a hazorzese, a postastol  :2smitten:

 :D

Úgy ám  :06: :D

Ezt a viselkedést hívják érzelmi intelligenciának.  Amikor lemondunk valamiről egy másik javára. De az alkalmazkodó képességet is magába foglalja.
A logikai intelligencia kutyák esetében a kihívások  vagy problémák gyors megoldást foglalja magába. Mondjuk egy falat jutalom megszerzését. Vagy új trükk megtanulását jelenti.

De az érzelmi intelligencia ennél sokkal több és mélyebb dolog.

Vidéken nőttem fel különböző háziállatok vettek körbe. Nagyon hálás vagyok a sok sok élményért.
Azokért is amik komoly figyelmeztetések voltak!


Nem videken nottem fel, hanem Budapest egyik kertvaros reszeben.
De mindig sok kutyank volt, es rengeteg nyulunk  :D
Es macskák.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #10 Dátum: 2011 Március 03, 20:00:57 »
Ez nagyon szép a gyermekkori kutya élmény - vigyazott Rád, fontosabb voltál, mint a hazorzese, a postastol  :2smitten:

 :D

Úgy ám  :06: :D

Ezt a viselkedést hívják érzelmi intelligenciának.  Amikor lemondunk valamiről egy másik javára. De az alkalmazkodó képességet is magába foglalja.
A logikai intelligencia kutyák esetében a kihívások  vagy problémák gyors megoldást foglalja magába. Mondjuk egy falat jutalom megszerzését. Vagy új trükk megtanulását jelenti.

De az érzelmi intelligencia ennél sokkal több és mélyebb dolog.

Vidéken nőttem fel különböző háziállatok vettek körbe. Nagyon hálás vagyok a sok sok élményért.
Azokért is amik komoly figyelmeztetések voltak!

Nekünk is mindig volt, van kutyánk, jelenleg  2, sok sztorim van, mindet nagyon szerettük, de egyet különösen, sajnos már nem él.
Olyan intelligens kutyám  nem volt, eztán se igen lesz. A férjem Mici Baronessznek hivta néha, mert olyan szép tartása, és  kifinomult viselkedése volt. Nevetni is tudott, az inyét egészen felhúzta, forgatta a fejét, és nagyon élvezte, hogy mekkorát szórakozunk rajta. :hehe: Ez a kutyám séta közben  talált egy parányi cicát. Egy puha sálba tettem és otthagytam, hátha keresi az anyja. Hideg éjszaka volt. A kutya egész éjszaka nyugtalan volt.  Reggel már rohant a kiscicához. Én is megnéztem, de szegényke ki volt merevedve. Később  megint visszament,  hát a cica megmozdult. A  szájában bevitte,  tisztogatta, ápolgatta, mi meg etettük mokkáskanálból. Elválaszthatatlanok lettek onnantól, pedig előtte minden macskát megugatott, elzavart. A kiscica anyjának tekintette, szopott, ő meg tűrte, teje persze nem volt. De azt vettük észre, hogy egy idő múlva már tényleg jön a teje! Ebből a pincurból egy gyönyörű cirmos kandur lett, nagyon megszerettük. Annyira jópofa volt, mikor "anyja" a kutya- harcifogásokat tanitotta neki, ő meg szorgalmasan gyakorolta a kutyán azokat. A cica sajnos később a szomszédok áldozata lett. Ezután a kutyám még egy pici macskát felnevelt ugyanigy, de sajnos az is úgy végezte Nagyon szeretem az állatokat, "Isten jókedvében teremtette őket" ahogy Ditte mondta nemrég  :063:

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #11 Dátum: 2011 Március 03, 20:46:13 »
Egyébként valóban érdekes ahogy Isten egyre több területen ránk cáfol. Mármint a mi kis elképzeléseinkre.
Az állatokhoz való hozzáállás mint minden más is két torz irányba tud elcsúszni.

Az egyik :amikor mint szükséges tereptárgyakra gondolunk rájuk.  Ha hasznos táplálkozás vagy egyéb például öltözködés szempontjából akkor hasznosnak tekintjük.  Egyébként meg távol tartjuk magunkat tőlük. Vagy úgy gondioljuk azt tehetünk velük amit akarunk. ( Bár akkor elgondolkodhatunk vajon Isten miért teremtett ekkora változatosságot és vajon mi volt a bűneset előtti funkciójuk?)

A másik torzulás főleg a nyugati társadalmakban bontakozik ki. Ahol lassan még szavazójogot is kapnak a házikedvencek. Vagy ahol ilyen kijelentések hangzanak . Jobban szeretem a kutyákat mint az embereket.
Hát persze egy kutya engedelmes és alárendeli magát az embernek míg egy másik ember erre nem igazán hajlandó. Vagy ahol inkább tartanak kutyát mint nevelnek gyermeket. Vagy ahol nagyobb figyelmet kap a lakosság részéről egy állatvédelmi csapat mint egy szociális segítő egyesület.

Mindkét irány a büszke énünkből fakad. A büszke énünk hódolatot figyelmet akar. Ami pedig a megöldökölését jelenti az az amit Jézus is tanított. ALÁZAT!
Aki első akar lenni köztetek legyen az utolsó. Ha belépsz egy vendégségbe űlj le az utolsó helyre.
Isten országában pont fordítva mennek a dolgok mint amit mi a hatalomról elképzelünk.
Jézus megmosta a tanítványok lábát , itt nem csupán a bűnök bocsánatának jelképe volt hanem az hogy aki ÚR A MENYBEN az SZOLGÁL!


Kis kitérő után folyatom.

Családunkban mindkét irányzat megtalálható volt. Mamámék részéről a túlzott babusgatás. (mindezek ellenére mégsem volt felelősségteljes az állattartásuk, például volt olyan gyerekoromban hogy úgy elszaporodtak a macskák hogy vagy 15 -20 rohangált az udvarunkban. Macskanátha elvitte egy részüket.)
Anyám részéről meg a materialista távolságtartás. A kutya láncon a kert végében jó. Arra hogy ugasson meg rendszeresen kapjon enni. Mint egy biológiai gép aminek csak üzemanyagra van szüksége hogy működjön.

Na és én? Kérdezhetitek.
Amikor járni tanultam volt egy hatalmas snaucerünk. Egy építkezésről mentette meg apám. Oda volt kikötve étlen szomjan , míg végül apám elhozta.
Elza ezt nagyon meg akarta hálálni. Őrizte a házat. A póstás volt a közellenség számára. Kutya szemszögből egy betolakodó aki rendszeren megpróbál betörni ,aki a nagy ugatásra végül megijed és nem jön be az udvarba.

De nem is ez a lényeg. Kicsi voltam és sokat bóklásztam a kertben egyedül , nagyon jól elfoglaltam magam. Elzába kapaszkodtam amikor elestem hogy újra fel tudjak állni. Mesélték hogy nem egyszer előfordult hogy amikor jött a "közellenség" ( póstás) de én éppen Elzán támaszkodtam. A kutya meg sem mozdult. Még csak nem is ugatott.

Szóval így indult a kutyákkal való ismerkedésem.
Nagyon köszönöm ezt a történetet. :05:Milyen okos is volt a kutyátok.
Gyerekkoromban nekünk is volt kutyánk,egy pumi (olyan,mint a puli,csak rövidszőrű).Morgó.Lány kutya volt,ezért voltak kiskutyái.Nagy élmény volt.Irtó aranyosak voltak.
Nagyon megsirattuk,amikor elpusztult.
Miután férjhez mentem lett kutyánk.Először egy keverék kutyus:Szuszi.Kiskutyaként került hozzánk.Szinte együtt nőtt a legidősebb kisfiammal.Szép kort megélt.15 éves koráig élt.
Aztán lett mellé egy kis palotapincsi is.Ő is aranyos volt.Sajnos elpusztult.
Ezután,még megvolt Szuszi,egy kis dobermann kutyusunk is lett,Joe.Tartottam tőle,mert azt gondoltam,hogy az ilyen kutyák vadak,de nagyon kedves barátságos volt.
Szuszi élt legtovább.
Most csak cicáim vannak.Ők mások,mint a  kutyák,de nagyon okosak és ők is igazi egyéniségek.Persze a kutyák is.

Eszembe jutott ez az ige,bár a kutyák és cicák nem "barmok",mint a szarvasmarha vagy a ló,de háziállatok.

"Az igaz az ő barmának érzését is ismeri,az istentelenek szíve pedig kegyetlen."(Példabeszédek12,9.)

 :2smitten:

Kérlek folytasd a történetedet.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #12 Dátum: 2011 Március 03, 20:47:39 »
Ez nagyon szép a gyermekkori kutya élmény - vigyazott Rád, fontosabb voltál, mint a hazorzese, a postastol  :2smitten:

 :D

Úgy ám  :06: :D

Ezt a viselkedést hívják érzelmi intelligenciának.  Amikor lemondunk valamiről egy másik javára. De az alkalmazkodó képességet is magába foglalja.
A logikai intelligencia kutyák esetében a kihívások  vagy problémák gyors megoldást foglalja magába. Mondjuk egy falat jutalom megszerzését. Vagy új trükk megtanulását jelenti.

De az érzelmi intelligencia ennél sokkal több és mélyebb dolog.

Vidéken nőttem fel különböző háziállatok vettek körbe. Nagyon hálás vagyok a sok sok élményért.
Azokért is amik komoly figyelmeztetések voltak!
Jaj de kedves.Milyen aranyos,okos kutya volt.Köszönöm,hogy elmesélted. :2smitten:
Nekünk is mindig volt, van kutyánk, jelenleg  2, sok sztorim van, mindet nagyon szerettük, de egyet különösen, sajnos már nem él.
Olyan intelligens kutyám  nem volt, eztán se igen lesz. A férjem Mici Baronessznek hivta néha, mert olyan szép tartása, és  kifinomult viselkedése volt. Nevetni is tudott, az inyét egészen felhúzta, forgatta a fejét, és nagyon élvezte, hogy mekkorát szórakozunk rajta. :hehe: Ez a kutyám séta közben  talált egy parányi cicát. Egy puha sálba tettem és otthagytam, hátha keresi az anyja. Hideg éjszaka volt. A kutya egész éjszaka nyugtalan volt.  Reggel már rohant a kiscicához. Én is megnéztem, de szegényke ki volt merevedve. Később  megint visszament,  hát a cica megmozdult. A  szájában bevitte,  tisztogatta, ápolgatta, mi meg etettük mokkáskanálból. Elválaszthatatlanok lettek onnantól, pedig előtte minden macskát megugatott, elzavart. A kiscica anyjának tekintette, szopott, ő meg tűrte, teje persze nem volt. De azt vettük észre, hogy egy idő múlva már tényleg jön a teje! Ebből a pincurból egy gyönyörű cirmos kandur lett, nagyon megszerettük. Annyira jópofa volt, mikor "anyja" a kutya- harcifogásokat tanitotta neki, ő meg szorgalmasan gyakorolta a kutyán azokat. A cica sajnos később a szomszédok áldozata lett. Ezután a kutyám még egy pici macskát felnevelt ugyanigy, de sajnos az is úgy végezte Nagyon szeretem az állatokat, "Isten jókedvében teremtette őket" ahogy Ditte mondta nemrég  :063:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #13 Dátum: 2011 Március 03, 21:04:22 »
Kedves testvérek köszönöm a történeteket.  :2smitten: :2smitten:

Ezt az igét pedig kifejezetten. "Az igaz az ő barmának érzését is ismeri,az istentelenek szíve pedig kegyetlen."(Példabeszédek12,9.)

Mennyire  igaz! Hitetlen pszichológusok is megállapították hogy az ember ellen elkövetett erőszakot előtte legtöbbször egy állaton elkövetett erőszak előzi meg.

Számomra még most is meglepő hogy minden egyes kutyámnak más egyénisége van. Nincs két egyforma.

Valamint szintén nagyon érdekes hogy a kutyának szüksége van szabályokra vagy ha úgy mondjuk törvényekre. azok nélkül bizonytalan vagy agresszív lesz.  Ha a gazdi mindent megenged, a kutya a belső törvénye szerint ami azt diktálja hogy kell egy falkavázér, elkezdi átvenni az irányítási  szerepet. Mert hiányzik számára a rend.

Egy kísérlet amit kis majmokkal vezettek le.  mindkét csoportot azonos mértékben táplálták. De az egyik csoport az ételen kívűl kapott símogatást cirógatást és volt egy puha blüss játék amihez odabújhatott.
A másik csoport csak ételt kapott  de semmilyen érintést nem.
Az első csoport szépen fejlődött. A második stagnált sőt elkezdtek elpusztulni a kicsik egymás után amikor abbahagyták a kísérletet.

A szeretet is táplálék még az állatoknak is.
Nekik is szükségük van törvényekre mert azok nélkül bizonytalanok..
érdekes nem?
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hivő élet és a kutyatenyésztés.
« Válasz #14 Dátum: 2011 Március 03, 21:09:43 »
Igen.Így van.Az állatok is vágynak a szeretetre.
És valóban,a kutyák is egyéniségek.

 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63