Evangélium > Gondolatok Isten Igéjéről

A megszentelődés útján

(1/4) > >>

Antee:
Mit jelent megszentelődni?
Hogyan szentelődhetünk meg?
Mi az ami gátol minket ebben?
Mennyire gyors ez a folyamat?

Magda:

--- Idézetet írta: Antee - 2011 Május 07, 10:14:49 ---Mit jelent megszentelődni?
Hogyan szentelődhetünk meg?
Mi az ami gátol minket ebben?
Mennyire gyors ez a folyamat?

--- Idézet vége ---

Azért idézem, a kérdés sort, hogy szem előtt tarthassam.  :2funny:

Az utolsó kérdésről osztom meg a tapasztalatom és ehhez kapcsolódó gondolatomat, hogy ne üres beszédet közvetítsek felétek.  :2angel:

Abban a pillanatban ahogy elfogadom, hogy MEGVÁLTOTT vagyok, ebben a pillanatban megtörtént a megszentelődésem, mert attól a pillanattól el vagyok választva a világtól, mert meghaltam a világnak, és el vagyok rejtve KRISZTUSBAN.
Többet nem rendelkezem magam felől, mert a halott ilyet nem tehet, vele az történik, amit vele tenni akarnak.

Ha nem ezt hirdették, - mert sajnos ezt nem sokan hirdetik - akkor, sokáig tart amíg erre keresés, kutatás után ráébredhetek, de ebben is csak Ő segít a Mindeható Isten!

Tehát amikor valóban tudomásul veszem, hogy ez a MEGVÁLTÁS, akkor elkezdem keresni, mit vár el tőlem az AKI magának megváltott.

Ekkor kezdődik a lelkemmel való munka, hogy a lelkem is megszentelődjön, ez a kemény eledel, de ezt sem én kezdem csinálni, csak elszenvedem szeretetben, és örömmel, mert ebből tudom, hogy munkába vett engem az Aki magának megváltott.

Meg kell szentelődjön a gondolkodásom,
meg kell szentelődjön az érzelmem,
és ezt
a megszentelődött akarásom kíséri.

A próbákból nem menekülök, hanem teljes örömnek fogadom - sírva, jajgatva, kiáltva segítségért, hogy mielőbb megtanuljam azt amit Ő meg akar tanítani minden megváltottnak.

Ez az én utam.
 :2smitten:

Antee:
Köszönöm Magda! :05:

Nem lehet megállni a megszentelődésnek egyik szintjén. Ugyanis aki megáll, az egyből lefele kezd el csúszni.

Magda:

--- Idézetet írta: Antee - 2011 Május 07, 10:54:25 ---Köszönöm Magda! :05:

Nem lehet megállni a megszentelődésnek egyik szintjén. Ugyanis aki megáll, az egyből lefele kezd el csúszni.

--- Idézet vége ---

Lehet, hogy nem ugyan arról beszélünk?
 :060:

Antee:
A megszentelodes a megtereskor kezdodik el, amikor is Krisztus vonasai egyre jobban kirajzolodik rajtunk.
Bar a "megszentelodes" szo nem eppen a legjobban fejezi ki mindezt.
Ugyanis a szent szo az elkulonitest jelenti. Jelent meg mast is, de ha jol tudom, ez az ami a legjobban jellemzi.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése