Szerző Téma: Apostolok!?  (Megtekintve 12118 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #15 Dátum: 2013 Április 29, 11:40:54 »
Ma reggel azon tünödtem, hogy mi lett volna, ha az apostoloknak annak idején ilyen internetes (akár fórum) lehetöségük lett volna....

Mi a véleményetek?

 :?:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Apostolok!?
« Válasz #16 Dátum: 2013 Április 29, 11:48:11 »
Én pont tegnap gondoltam erre. :hehe: Nem véletlen! :afro:

Valószínűleg több levelet írtak volna a gyülekezetnek, nem kellett volna várni az útra és a visszaérkező válaszra.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #17 Dátum: 2013 Április 29, 11:57:30 »
Akkor megnyugodtam, mert tényleg nincsennek véletlenek.  :hehe: :afro:

Ennyire szerények és félénkek lettek volna az apostolok is, hogy meg sem mernek szólalni?  :020:

 :104: :114:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Apostolok!?
« Válasz #18 Dátum: 2013 Április 29, 12:15:14 »
Hát, lehet tiltották volna őket az igazságért más fórumokon. Gondold csak el, ha Pál szót emelt volna az Istentiszteleten levő fetrengésekért, röhögcsélésekért, állati hangokért vagy futkározásokért, néhány fórumról gyorsan kitiltották volna. :pirul:

Vagy ott a keresztény generációs átok butasága vagy hogy kell-e tizedet fizetni.

Mondjuk lehet először megpróbálták volna meggyőzni valamely modern "próféta" vagy "mennybejáró" bizonyságaival. :hehe:
De mi szívesen fogadnánk őket. :igen:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #19 Dátum: 2013 Április 29, 17:03:16 »
Szerintem találnának akkor is lehetöséget arra, hogy a tiszta Evangéliumot hirdessék, és alapul nem a különbözö híres neves tanítókat vennék, hanem az Írásokat (Ószövetség) és a prófétákat (ahogy ezt Jézus is tette), valamit Jézus Krisztus Szavait.

 :afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Apostolok!?
« Válasz #20 Dátum: 2013 Április 30, 00:19:39 »
Ők mindig kaptak a lehetőségen és tisztán hirdették az evangéliumot. Ők az életüket adták erre és végül az életükkel is fizettek.
A mai korban pedig sok olyan "tanító" van, akik meggazdagodtak abból, hogy egy gyülekezet élére kerültek. Sajnos vannak akik jól fizető szakmának tekintik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #21 Dátum: 2013 Április 30, 18:47:10 »
 :afro:

Pál apostol ezt így fejezte ki:

   
Mert ha az evangyéliomot hirdetem, nem dicsekedhetem, mert szükség kényszerít engem. Jaj ugyanis nékem, ha az evangyéliomot nem hirdetem.
1Kor 9,16

Szükség, pedig ma is van alaposan...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető istvan21

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Apostolok!?
« Válasz #22 Dátum: 2013 Április 30, 19:17:26 »
Én azon tűnődtem el sokszor hogy azt mondta Jézus Keresztelő jánosról hogy ő volt az utolsó próféta,tehát attól a korszaktól kezdve már több mint 2000 éve nekünk senkik "nincs" úgymond aki figyelmeztethetne ha rossz felé visz az utunk,vagy tanitana.
Félreértés elkerülése végett nem keverem őket az apostolokkal,tudom ez a poszt róluk szól.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #23 Dátum: 2013 Április 30, 20:51:15 »
Kedves István!

Talán pontosítanád, hogy melyik Igére gondolsz?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Apostolok!?
« Válasz #24 Dátum: 2013 Április 30, 22:46:20 »
Én azon tűnődtem el sokszor hogy azt mondta Jézus Keresztelő jánosról hogy ő volt az utolsó próféta,tehát attól a korszaktól kezdve már több mint 2000 éve nekünk senkik "nincs" úgymond aki figyelmeztethetne ha rossz felé visz az utunk,vagy tanitana.
Félreértés elkerülése végett nem keverem őket az apostolokkal,tudom ez a poszt róluk szól.

Áldott Testvérem, István. Hogy is kezdjem... Nos ezt nagyon el nézted Testvérem!
Mt.11, 10. Mert ő az, a kiről meg van írva: Ímé én elküldöm az én követemet a te orczád előtt, a ki megkészíti előtted a te útadat.
  11. Bizony mondom néktek: az asszonyoktól szülöttek között nem támadott nagyobb Keresztelő Jánosnál; de a ki legkisebb a mennyeknek országában, nagyobb nálánál.
  12. A Keresztelő János idejétől fogva pedig mind mostanig erőszakoskodnak a mennyek országáért, és az erőszakoskodók ragadják el azt.
  13. Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala.
  14. És, ha be akarjátok venni, Illés ő, a ki eljövendő vala.
  15. A kinek van füle a hallásra, hallja.


Ez NEM AZT JELENTI, HOGY UTÁNA NINCS PRÓFÉTA, HANEM AZT, HOGY A RÁ VONATKOZÓ PRÓFÉCIA BETELJESEDETT!!!

Erről van szó: Mal.4, 5. Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.
  6. És az atyák szívét a fiakhoz fordítja, a fiak szívét pedig az atyákhoz, hogy el ne jőjjek és meg ne verjem e földet átokkal.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető istvan21

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Apostolok!?
« Válasz #25 Dátum: 2013 Május 01, 11:35:00 »
Hát igen ezekről az igékről beszéltem csak nem volt időm megkeresni őket,sajnos.Ha azt akarod ezzel mondani hogy Illés még csak ezután jön el szerintem tévedsz,már nem fog jönni,mivel épp az előző igeversbe mondta Jézus Keresztelő Jánosról hogy ő volt Illés.Tehát mi már nem várhatunk senkit.. Ez az én véleményen erről a dologról,persze mindenki úgy értelmezi ahogy akarja  :088:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Apostolok!?
« Válasz #26 Dátum: 2013 Május 01, 11:44:34 »
Illés itt van! 
De: Te azt állítod testvérem, hogy a bemerítő óta nincsenek Próféták... Testvérem, te olvastad már az Apcselt? Mivel magyarázod Agabus és lányai meglétét???
Vagy Pál leveleiben említett Prófétákat, és a rájuk vonatkozó rendtartásokat? Minek írna Pál róluk, ha ők már nincsennek?
Testvérem: Egy dolog, hogy te nem tudsz róluk. De egy másik, és ráadásul veszélyes dolog a tagadásuk!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Apostolok!?
« Válasz #27 Dátum: 2013 Május 01, 11:47:54 »
Ráadásul. Nem Éli személyére, hanem a küldetésére koncentrálva- azt felismerve megérthetjük, hogy egy többször bekövetkező esemény tanui lehetünk...
A Helyreállás-helyreállítás eseménye ez, ami megtérésre hív bennünket!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Apostolok!?
« Válasz #28 Dátum: 2013 Május 01, 11:50:14 »
  :afro:

Mert némelyik a Lélek által a bölcsesség igéjét kapta, a másik az ismeret igéjét, ugyanazon Lélek által. 9. Egyik ugyanattól a Lélektől a hitet, a másik ugyanazon Lélek által a gyógyítások kegyelmi ajándékait. 10. Van, aki az isteni erők munkáit vagy a prófétálást kapta; van, aki lelkek megkülönböztetését, a nyelveken való szólást, vagy pedig a nyelveken való szólás magyarázását kapta.
1Kor 12.8-10

Mindenkor örüljetek, 17. szüntelenül imádkozzatok, 18. mindenért hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Jézus Krisztus által a ti javatokra. 19. A Lelket ne oltsátok ki, 20. a prófétálást ne vessétek meg, 21. de mindent vizsgáljatok meg: a jót tartsátok meg, 22. a gonosz minden fajtájától tartózkodjatok.
1Thessz 5,16-22

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Apostolok!?
« Válasz #29 Dátum: 2013 Május 01, 11:53:58 »
Ámen. Ez ugye kettő a sok közül... Ám: az I Thessz. 5,20 azt állítja:  "a prófétálást ne vessétek meg"
Nem csupán a Próféciákról szól, hanem a folyamatos Prófétai megnyilvánulásokról is!!!
Ám a mondat végére a pont: Jel 19,10   
És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,