Szerző Téma: Az Élet  (Megtekintve 12146 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Az Élet
« Dátum: 2011 Június 22, 10:24:20 »
Békesség!
Hogyan telnek napjaid,vajon minden napodat magad tervezed,,vagy hagyod hogy Isten vezessen! :06:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Élet
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 22, 11:32:53 »
Ahogy olvastam, ez az ige jutott eszembe:

Zsoltárok 90,12

Taníts minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 22, 13:21:44 »
 :05:
jó kis ige,de mindennap bölcs?minden napunkat jól könyveljük -e el?mert ha rosszat teszünk,megbánjuk,de elég -e az hogy megbánjuk,vagy újra és újra vissza zökkenünk,talán addig amíg meg nem tanuljuk azt hogy hogyan viselkedjünk,hogyan gondolkodjunk.
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az Élet
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 22, 16:03:46 »
Drága Andika!
Nagyon jó témát választottál.Engem is foglalkoztat ez mostanában.Fontos,hogy minden nap felismerjük:Jézus a mi életünk Ura.Kérjük Isten bölcsességét és kövessük Urunkat.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 22, 16:22:09 »
Kedves Ditte!
Vannak dolgok tudom jól,amiket mi emberek nem érthetünk meg,de aminek tudatában vagyunk azokról nekünk kell egyszer beszámolnunk,úgy gondolom ahogyan az életben felnövünk és Felnőtt emberként akarunk élni,ugyan úgy a hitben is fel kell nőnünk és komolyodnunk hisz sose tudhatjuk mikor jön el az Úr!
 :2smitten:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Élet
« Válasz #5 Dátum: 2011 Június 22, 16:30:31 »
Amen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az Élet
« Válasz #6 Dátum: 2011 Június 22, 17:40:08 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #7 Dátum: 2011 Június 22, 20:36:34 »
Ámen!
 :2smitten:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Andika

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Az Élet
« Válasz #8 Dátum: 2011 Június 25, 10:48:38 »
Mi a véleményetek azokról akik megszólnak azért ha  hirdeted az Isten igéjét,mit gondoltok azokról az emberekről,vajon mi indítja őket arra hogy azonnal el ítéljenek,meg sem nézik,meg sem hallgatják mit szeretnél közölni velük!  :(
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Az Élet
« Válasz #9 Dátum: 2011 Június 25, 12:24:20 »
Szia

Én azt tapasztaltam, hogy gyakran nem Isten létét, hanem az Atya hatalmas szeretetét vonják kétségbe az emberek az életükben, a világban lévő olyan nyomorúságok miatt, mint betegségek, szegénység, éhezés, szeretteik halála.

Ezt világi emberként még én is tettem, még azután is hogy már régebben jártam Jézussal, majd újra kifutottam a világba.

Hálás vagyok az Atyának és Jézusnak, hogy "hithű katolikus" nagynénémre rajtam keresztül ragyoghat Jézus szeretete, pedig az elmúlt 4-5 hétben ő sem akart a hitemről hallani főleg a fent említett okok miatt, az élete keserűsége miatt, meg az én  saját "nyomoruságos" helyzetem, amibe kerültem. De hiszem az Atya kihoz ebből. S hiszem gyógyítja nagynéném lelkét is, s magához ragadja. Mert én hiába beszéltem a hitről, Jézus megváltásáról, az Atya szeretetéről, de a változásokat nénje észrevette bennem. Én nem tudok senkit az Atyához ragadni, csak rajtam keresztül történhet, az Atya szeretete, Jézus és a Szent szellem segítségével. Most is feszült a helyzet itt, a légkör néha ( egy kb35nm lakásban lakom nagynénémmel most), s én hiába harcolok, pl. egy egy veszekedés ellen, a keserűség ellen, ami a nagynénémben van, s néha átjön rám...de magamban elmondott ima, melyben SOS kértem Jézust segítsen, már sokszor hatalmasakat segített

Összefoglalva Andika, hagyd hogy egyszerűen a viselkedésed, élethez való hozzáállásod legyen, ami felkelti világi ismerőseid érdeklődését, s imádkozz értük

Kicsit hosszuu lettem
Tünde
Vesd az Úrra a terhedet és gondot visel rád.
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Az Élet
« Válasz #10 Dátum: 2011 Június 25, 14:13:57 »
Mi a véleményetek azokról akik megszólnak azért ha  hirdeted az Isten igéjét,mit gondoltok azokról az emberekről,vajon mi indítja őket arra hogy azonnal el ítéljenek,meg sem nézik,meg sem hallgatják mit szeretnél közölni velük!  :(

Kedves Andika.

Az igét hírdetni kell, de mindig lesznek olyanok akik nem fogják kedvesen és örömmel fogadni az igét. Erre maga az Úr Jézus Krisztus is figyelmeztette a tanítványait.
Meg az ige azt is mondja, hogy nem mindenkié a hit.

Ján 15:18  Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.
Ján 15:19  Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.
Ján 15:20  Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.
Ján 15:21  De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

Luk 10:16  A ki titeket hallgat, engem hallgat, és a ki titeket megvet, engem vet meg; és a ki engem vet meg, azt veti meg, a ki engem elküldött.

Aztán meg, ez azért van mert nem mindenki szereti az Urat, így nem bennünket vetnek meg, sem az evangéliumot, hanem magát Krisztust, a mindenható Istent.

Csak azok bírják hallgatni az úr igéjét, az evangéliumot, akiknek már a Szent Szellem felkészítette a szívét.
A Szent Szellem munkája nélkül mi se lennénk különbek, mi is elutasítanánk az Igét. Mi is ellenségei lennénk az igének és azok is voltunk, amíg Isten meg nem könyörült rajtunk.
Az, hogy mi hallgathatjuk, halljuk, és értjük ez mind mind az Úr áldott kegyelme, és az is, hogy hirdethetjük.

sok szeretettel.

 :2smitten:


Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Élet
« Válasz #11 Dátum: 2011 Június 25, 14:57:16 »
Teljesen egyetertek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Az Élet
« Válasz #12 Dátum: 2011 Június 25, 15:02:46 »
Antee

Betettem egy aláírást, de nem :nem: :nem: jelenik meg.... :(

Tünde
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az Élet
« Válasz #13 Dátum: 2011 Június 25, 15:27:03 »
Erre gondolsz?:

"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Ha igen, akkor ott van minden hozzaszolasod alatt. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Az Élet
« Válasz #14 Dátum: 2011 Június 25, 15:32:38 »
Erre gondolsz?:

"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Ha igen, akkor ott van minden hozzaszolasod alatt. :2smitten:
Antee,

Köszi, a vonal alá nem néztem...
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)