Szerző Téma: Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?  (Megtekintve 16859 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #30 Dátum: 2012 Február 06, 08:14:54 »
I. Mózes 2/17

"U méec  hádáát tov verá lo tohál mimenu  ki bjom áchálöchá mimenu MOT TÁMUT."

Itt a vége fuss el véle...szóval a Mózes első könyve már megcáfolja azt, amit Ösztöke saját elképzelései alapján próbál Igékkel alátámasztani.
Az Ige a következőképpen szól magyarul:
És a tudás, jó és rossz fájáról ne egyél, mert azon  a napon amikor fogsz enni róla HALOTT VAGY és MEG FOGSZ HALNI.
Kettős tagadás áll fenn, az Ige szerint amikor ettek a fáról azonnal halottak voltak. Márpedig éltek. Tehát Isten nem arról a halálról beszélt amit mi gondolunk halálnak, hogy a földi por testünket levetjük, hanem a szellemi értelemben vett halált, az Istentől való teljes elszakadást jelenti. A második pedig azt jelenti, hogy ez a testünk is "meg fog halni" mert ugye máshol irja, hogy test és vér nem örökli az Isten királyságát. Egy másik különleges testben fogjuk meglátni az Istent, nem ebben amiben vagyunk.
Zolinak teljes mértékben igaza van, van örök élet és örök halál ami nem a teljes megsemmisülést jelenti és Isten szemében minden ember aki nem fogadja el Jeshuában a megváltást jelenleg is halott állapotban van.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #31 Dátum: 2012 Február 06, 13:04:10 »

Néhány gondolat az ember szellemével kapcsolatban.

Ján 6:63  A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.

Jak 2:26  Mert a miképen holt a test lélek (szellem/pneumatosz) nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.

1Thess 5:23  Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok (szellemetek/pneumá), mind lelketek (pszükhé), mind testetek (szómá ) feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.


és a ti egész valótok (szellemetek/pneumá)” – ami igazi valónk, azok akik vagyunk, az a szellemünk. Te nem a test vagy, a test a szellem nélkül halott. Az ember valója, az ami él ami életett ad, a tudatunk, az mind a szellem. A lélek az érzelmek központja és az ami összekapcsolja a szellemet a testtel.
A test csak por, hamu, egy sátor, amiben az örökké élő szellem lakozik. A szellem halhatatlan.
Van kezdete, de nincs vége, nincs halála.
Mivel a szellemünket Istentől kaptuk, a szellem élete Istentől, függ. Az Istentől elszakadt szellem, tulajdonképpen hallott (Isten számára).


Jel 4:2  És azonnal elragadtatám lélekben (szellemben/ pneumati): és ímé egy királyiszék vala letéve a mennyben, és üle [valaki] a királyiszékben;

Jel 17:3  És lélekben (szellemben/ pneumati) elvitt engem egy pusztába és láték egy asszonyt ülni egy veres fenevadon, a mely teljes vala káromlásnak neveivel, a melynek hét feje és tíz szarva vala.

Jel 21:10  És elvive engem lélekben (szellemben/ pneumati) egy nagy és magas hegyre és megmutatá nékem azt a nagy várost, a szent Jeruzsálemet, a mely Istentől szállott alá a mennyből.




Az ember teste is megváltozik, a feltámadáskor, mikor megkapjuk az új testünket, ami hasonlatos lesz Krisztus testéhez, egy feltámadott dicsőséges test. De az még  akkor is csak egy test lesz. Mert igazi valónk, a  mi szellemünk. De szükséges, hogy testünk, lelkünk, és szellemünk egy napon ismét egy legyen, mert az ember így teljes.

Had mondjak el egy példát.

Egy nap a kislányommal, sétáltunk, és láttunk az úton egy csúnya, nagy, hernyót, nagyon ronda volt. A kislányom teljesen el volt borzadva. Akkor mondtam neki, - látod milyen csúnya, egy napon viszont csodálatos lepke lesz belőle, talán a legszebb, a legszínesebb lepke amit valaha láttál.
Egy kérdés. Vajon ha meglehetne kérdezni azt a lepkét vagy a hernyót, hogy ki ő vajon mit válaszolna. Ki ő valójában? Hernyó, vagy lepke? Pedig neki nincs is szelleme.

(egy napon mi is ilyen csodálatos átváltozáson fogunk át menni, e romlandó testünk, magára ölti a romolhatatlant, teljesen más lesz, dicsőséges, gyönyörű)

A mi országunk pedig a meny.
Isten királysága itt a földön csak ezer évig fog tartani, ezer év után, mikor újra el lesz oldva a sátán és megtörténik a nagy lázadás, Isten véget vett ennek a teremtésnek és egy teljesen új világot, új teremtést fog létre hozni. Egy olyan világot ami most számunkra felfoghatatlan, amit csak homályosan láttunk. Egy új ég, és egy új fold, egy új kozmosz, egy új teremtés. Amiben az “anyagi” és “szellemi” világ teljes összhangban fog létezni, egyszerre és egymásba olvadva, ha lehet így kifejezni, ami most emberileg felfoghatatlan.
De ennek teljes valóságát csak akkor fogjuk megérteni.

Számunkra Isten a mennyei világott ígéri, mert mi az ő menyasszonya vagyunk, személy szerint pedig az Ő testvérei, örökös társai. Ez pedig óriási ajándék, óriási áldás, óriási kiváltság.

Nekünk ilyen reménységünk van.

Itt és most kell ezt megharcoljuk, mert második esély nem lesz. Most kell megszentelődjünk, most kell ebben a világban az Ő gyermekei legyünk. Most kell a hit szép harcát megharcolni.
Számomra, és én ezt mindenkinek elmondom, a legfontosabb az, hogy Krisztussal legyek, az én megváltómmal, aki az Egy Örök Igaz Isten, és ahol Ő van  ott leszek én is, a többi meg nem számit, az hogy  miként és hol, csak az, hogy vele.

Ján 14:3  És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.

Mert mi nem Angyalok leszünk, mert az angyalok szolgáló lények, Isten szolgálatába állítva.
Mi Isten gyermekei leszünk. Isten családja. Mi is Istent fogjuk szolgálni, de mint gyermekek, az Ő gyermekei, önként, teljes szeretetből, mint fiú az édesapját. Nem mint szolga az ő urát, mert az angyalok így szolgálnak, mi pedig majd máskép.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #32 Dátum: 2012 Február 06, 14:10:28 »
Mert mi nem Angyalok leszünk, mert az angyalok szolgáló lények, Isten szolgálatába állítva.
Mi Isten gyermekei leszünk. Isten családja. Mi is Istent fogjuk szolgálni, de mint gyermekek, az Ő gyermekei, önként, teljes szeretetből, mint fiú az édesapját. Nem mint szolga az ő urát, mert az angyalok így szolgálnak, mi pedig majd máskép.

Szia Zoli!
Nagyon jókat irtál. Az egyik mondatodat én igy változtatnám meg: "Mi Isten gyermekei vagyunk." És annyit fűznék hozzá, hogy az angyalok is kaptak Istentől szabad akaratot, úgy ahogy mi. Ha nem igy lenne, akkor a Sátánnak semmi esélye se lett volna lázadásra. A jó angyalok is szabad akaratból szolgálják az Istent, mint ahogy mi is. De ez nem is lehet másképp, hiszen a szeretetet csak ilyen módon lehet gyakorolni.
A pokollal kapcsolatosan pedig annyit: teljesen jogos Isten itélete, mert Isten igazságos. Aki itt nem óhajtott Vele mint Atyával élni, az miért gondolja, hogy majd odaát rá lesz tukmálva? Aki itt nem akart Isten akaratában élni, szabad akaratánál fogva nem is kell. Innentől kezdve az örök halál állapotába kerül, ahonnan nincs visszaút. Aki itt jól döntött, az Istennel fog járni odaát is, aki itt rosszul döntött, az pedig megy abba a táborba, az 1/3-dal és a Sátánnal együtt, amit Isten a bukott angyaloknak készitett el. Nincs középút, se purgatórium.  A tét nagy, inkább itt hordjuk a keresztet, mint odaát rossz örökkévalóságba kerülni.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #33 Dátum: 2012 Február 06, 14:35:03 »
Mert mi nem Angyalok leszünk, mert az angyalok szolgáló lények, Isten szolgálatába állítva.
Mi Isten gyermekei leszünk. Isten családja. Mi is Istent fogjuk szolgálni, de mint gyermekek, az Ő gyermekei, önként, teljes szeretetből, mint fiú az édesapját. Nem mint szolga az ő urát, mert az angyalok így szolgálnak, mi pedig majd máskép.

Szia Zoli!
Nagyon jókat irtál. Az egyik mondatodat én igy változtatnám meg: "Mi Isten gyermekei vagyunk." És annyit fűznék hozzá, hogy az angyalok is kaptak Istentől szabad akaratot, úgy ahogy mi. Ha nem igy lenne, akkor a Sátánnak semmi esélye se lett volna lázadásra. A jó angyalok is szabad akaratból szolgálják az Istent, mint ahogy mi is. De ez nem is lehet másképp, hiszen a szeretetet csak ilyen módon lehet gyakorolni.
A pokollal kapcsolatosan pedig annyit: teljesen jogos Isten itélete, mert Isten igazságos. Aki itt nem óhajtott Vele mint Atyával élni, az miért gondolja, hogy majd odaát rá lesz tukmálva? Aki itt nem akart Isten akaratában élni, szabad akaratánál fogva nem is kell. Innentől kezdve az örök halál állapotába kerül, ahonnan nincs visszaút. Aki itt jól döntött, az Istennel fog járni odaát is, aki itt rosszul döntött, az pedig megy abba a táborba, az 1/3-dal és a Sátánnal együtt, amit Isten a bukott angyaloknak készitett el. Nincs középút, se purgatórium.  A tét nagy, inkább itt hordjuk a keresztet, mint odaát rossz örökkévalóságba kerülni.


Igen, egyetértek veled.
Az angyaloknak is van egy bizonyos akaratuk, de mégis, valahogy teremtésüktől fogva, már szolgálatra lettek teremtve, mégis van akaratuk, mert voltak akik úgy döntöttek, hogy nem szolgálják többé az Urat.

Mégis az ember teremtésétől fogva, azért lett teremtve, hogy együtt éljen, közöségben az Úrral, mint fiú atyával, mint társ Uralkodó. Isten képére és hasonlatoságára, (az angyalok nem így lettek teremtve), és éppen ezt gyűlölte a sátán és ezt hiúsította meg.

Az Úr ezt állította helyre, sőt most még többet is adott nekünk. Eddig az ő teremtményei voltunk, de most tőle születünk, a Szent Szellem által.

Az igében így olvassuk:

1Kor. 1:9  Hű az Isten, ki elhívott  titeket az õ Fiával, a mi Urunk Jézus Krisztussal való közösségre,

Az Úr újra közösségben akar lenni velünk, együtt élni velünk, és hogy mi együtt éljünk vele, mint atya az ő gyermekeivel. Elkezdve már most ebben az életben, és folytatva az örökké valóságig, mind örökké.

Jel 21:3  És hallék nagy szózatot, a mely ezt mondja vala az égből: Ímé az Isten sátora az emberekkel van, és velök lakozik, és azok az õ népei lesznek, és maga az Isten lesz velök, az õ Istenök.

Jel 21:7  A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nékem.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ösztöke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #34 Dátum: 2012 Február 06, 21:08:26 »
Idézet
"Itt a vége fuss el véle...szóval a Mózes első könyve már megcáfolja azt, amit Ösztöke saját elképzelései alapján próbál Igékkel alátámasztani.
Az Ige a következőképpen szól magyarul:
És a tudás, jó és rossz fájáról ne egyél, mert azon  a napon amikor fogsz enni róla HALOTT VAGY és MEG FOGSZ HALNI.
Kettős tagadás áll fenn, az Ige szerint amikor ettek a fáról azonnal halottak voltak. Márpedig éltek. Tehát Isten nem arról a halálról beszélt amit mi gondolunk halálnak, hogy a földi por testünket levetjük, hanem a szellemi értelemben vett halált, az Istentől való teljes elszakadást jelenti. "

Kedves Bartiszel!

Abban igazat adok neked, hogy a bűn egyféle halál, elszakadás szellemben Istentől, viszont ez nem jelenti azt, hogy a test halála ebben az ígéretben nincs benne (hogy amely napon esztek, meghaltok), különben Ádám még ma is élne. Ezt a kettőt nem lehet így szembeállítani egymással, mivel a test halála is benne van ebben az ítéletben, amit Isten kimondott.  Arra, hogy ez a "nap" mikor van, tudvalevő, Péter apostol is mondja, hogy az Istennél egy nap ezer esztendő (és ezer esztendő egy nap), és Ádám pedig valóban "aznap" halt meg, tehát még az ezer esztendőben, nem töltötte be ugyanis az 1000 életévét, amikor a koporsóba helyezték. Isten ígéretei igazak, tehát az "aznap" is beteljesült, és pedig a testi halálával.

De amint már korábban is mondtam (és úgy látom itt olyan vita nem folyik, hogy az ember amit már leírt arra reagálna valaki, csak új dolgokat hoznak be), a bűn zsoldja a halál, és Krisztus a testi halálával fizetett ki mindannyiunk vétkét, váltságképpen, hogy Isten előtt megbékélést szerezzen. A bűnt Isten kárhoztatta testben. Az Ő halála a testének halála, nem pedig "szellemi elszakadás", "örök szenvedés" és hasonlók..., amiről korábban szó volt, és ezzel váltott ki az örök halálból.

Üdv

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #35 Dátum: 2012 Február 06, 21:19:38 »

Idézet
De amint már korábban is mondtam (és úgy látom itt olyan vita nem folyik, hogy az ember amit már leírt arra reagálna valaki, csak új dolgokat hoznak be)...

Ezt nem értem, mire fel mondod.
Legalábbis én úgy látom válaszoltam, hozzászólásodra.

Azt, hogy te nem érted, vagy máskép érted a megváltást, az a te dolgod.
Mert számunkra, Krisztus mind a szellemünket, mind a testünket megváltotta.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ösztöke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #36 Dátum: 2012 Február 06, 21:27:59 »
Idézet
"Hogy mi az értelme annak, hogy Isten, hagyja szenvedni mind a sátánt, mind a hamis prófétát, és mind azokat akik követték, az az Isten dolga. nekünk nincs jogunk ezen vitatkozni. Amit meg Isten kijelentett az úgy van, fogad el, és ne vitatkozz Istennel (mert én az igét idéztem), az értelmet keresve. "


Ez nem magyaráz meg semmit, és nem Istennel vitázom, hanem veled. Leírtam elég konkrétan, mit tartok a gyehennáról (szemétégető) és mit arról, hogy a korok kora (görögben aion) amit "örökkön örökéknek" fordítanak. Szóval leírtam mire alapozom a véleményem. Lehet, hogy nem tűnik fel, de olykor én is "idézek" csak nem tudsz róla, mert beleszövöm a mondanivalómban, ahogy az apostolok is olykor így beszéltek (lásd a zsidókhoz írt levél tele van olyan idézetekkel, amelyeknél még az sincs odaírva, hogy "írva van"). és itt most elsősorban arra gondolok, hogy Isten kijelenti a végről, hogy nem lesz halál és gyász és jajkiáltás. Ez írva van. Szerinted pedig mégis lesz, mert egyesek jajgatni fognak a kínzások miatt. (sőt, mivel az ábrahám kebelét is ide veszed láthatjuk is majd őket, ahogy kínlódnak) Valamit valamelyikünk rosszul ért. Vagy én, hogy nem lesz ilyen, vagy te, hogy mégis lesz. Isten beszédében szerintem nem lehet ellentmondás, nem lehet felbontani, tehát valamelyikünk téved. De az én magyarázatom még ennél irgalmasabb is, mivel én nem hagynék a végtelenségig kínozni semmilyen teremtményt, ennek nem látom értelmét. Persze ha kínlódnak a megsemmisülés tüzében (és tüzük nem aluszik, amíg van mit a tűzre rakni) az más kérdés, és ez a korszakok korszakában lesz, az is más kérdés. Szerintem nem lehet összeegyeztetni Isten tervével, sem Isten jóságával, de igazságosságával sem a végtelen időben történő kínzást (véges idejű bűn miatt végtelen szenvedés?), szenvedést még a vétkezők esetében is, ugyanis még a földi bíróságok is a bűnnek megfelelő mértékű büntetést szabnak ki, Isten pedig irgalmasabbak és igazságosabbnak tartom a földi bíróságoknál.   

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #37 Dátum: 2012 Február 06, 21:38:14 »
Ne haragudj Ösztöke.

De én úgylátom, hogy te okoskodsz, mert folyton azt hajtogatod, hogy "szerinted", pedig a te véleményed igen kevés Istennel szemben.
Azt, hogy Isten hogyan ítél, az az Ő dolga, és te nem kérdőjelezheted meg és nem hasonlíthatod össze az ember gyarló ítélet hozatalával. Hogy mi összeegyeztethető Isten jóságával, azt megint hagyd az Úrra.

Tévedsz, én nem mondtam, hogy mi végig, fogjuk nézni a szenvedők szenvedését, mert mi azt nem fogjuk látni. Mivel az a külső sötétségben lesz, kívül mindenen ami Istenhez tartozik.

Számomra az örökön örökké tartó szenvedés, ugyan azt jelenti mint az örökön örökké való uralkodás - örökké, végnélkűl.

A Zsidókhoz írt levélen kívül, meg van más része is a Bibliának, azt is jó volna tanulmányozni. Sok igazságot tartalmaz a Biblia többi része is. :089:

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ösztöke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #38 Dátum: 2012 Február 06, 21:42:49 »
Kedves Zoltán!

Nagyon sok olyan gondolatot írtam le, amire aztán senki nem reagált, vagy szerintem senki nem gondolkodott el, hanem megválaszolatlanul lóg a levegőbe.

Csak egyet mondok, pl. arra, hogyha a mi szellemünk, az az élet lehelet, amit belefújt Isten a föld porába elegendő volna az ember létezéséhez, akkor mi szükség van egyáltalán testre, mi szükség a test feltámadására, ha a szellemünk elegendő ahhoz hogy az ember teljes egészként, mint ember funkcionáljon?

De ez csak egy példa...

De ott van még az a kérdés, hogy ha az igazak a mennybe jutnak haláluk után miért kell szellemi testben feltámadni a Krisztus eljövetelekor és Pál miért ír arról, hogy ekképpen leszünk az Úrral, és hogy egyszerre a még élők és az elhunytak állnak az Úr, a Krisztus elé.

Nos, lehet, hogy én voltam figyelmetlen és nem vettem észre, hogy ezekre érkezett volna válasz érdemben.

Üdv

Nem elérhető ösztöke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #39 Dátum: 2012 Február 06, 21:45:47 »
Idézet
"Tévedsz, én nem mondtam, hogy mi végig, fogjuk nézni a szenvedők szenvedését, mert mi azt nem fogjuk látni. Mivel az a külső sötétségben lesz, kívül mindenen ami Istenhez tartozik. "
- Ne haragudj úgy emlékszem arra utaltál, hogy a gazdag és Lázárt szó szerint kell venni, mint a tüzes pokol képét, és nem úgy mint példázatot.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #40 Dátum: 2012 Február 06, 21:50:27 »
Áldott Testvérem: Ösztöke. Zoltán Testvérem megcélozta, hogy Isten nem a mi tanácsuk szerint jár el. Az Ő Utai mások mint ahogy mi gondoljuk! ( Ésa 55,8-9) Arra utalt számodra, hogy nem a mi ötleteink-elképzeléseink határozzák meg az Ő döntését! Hogy te mit tartasz értelmetlennek az Istent picit sem fogja befolyásolni... Hívei lettünk, és nem tanácsosai! Tudod Testvérem, figyelem írásaidat... Meglehetősen fentről lefelé nyilvánulsz meg. ez nem helyes. Ez itt egy felekezet közi fórum, és mint olyan nem különösebben érdeklődünk felekezeti dogmák iránt. Meglehetősen érdekesen értelmezed Isten Igéit. ( ezzel kapcsolatban egy jó tanács, ha megfogadnád: A Tanach nem görögül íródott hanem Héberül... Ha egy Igének konkrét értelmét keresed, javaslom a Héber szótárt a Görög helyett...)
Megkérlek Testvérem, picit szolidabban...

(Írta: ösztöke « Dátum: Tegnap - 19:14:02 » )
A megszólítás, és a lekezelő hangnem az ami bántja a szemem Testvérem. Az, kinek írtad nem kényszerített semmire téged, természetesen munkát sem kell neki megspórolnod. Nyilván azért írtál neki így, mert nem ismered őt... ez nem baj, ám a tisztelet akkor is jár! Mint ahogy mi is tisztelünk téged.... :2smitten:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #41 Dátum: 2012 Február 06, 21:51:17 »
Kedves Zoltán!

Nagyon sok olyan gondolatot írtam le, amire aztán senki nem reagált, vagy szerintem senki nem gondolkodott el, hanem megválaszolatlanul lóg a levegőbe.

Csak egyet mondok, pl. arra, hogyha a mi szellemünk, az az élet lehelet, amit belefújt Isten a föld porába elegendő volna az ember létezéséhez, akkor mi szükség van egyáltalán testre, mi szükség a test feltámadására, ha a szellemünk elegendő ahhoz hogy az ember teljes egészként, mint ember funkcionáljon?

De ez csak egy példa...

De ott van még az a kérdés, hogy ha az igazak a mennybe jutnak haláluk után miért kell szellemi testben feltámadni a Krisztus eljövetelekor és Pál miért ír arról, hogy ekképpen leszünk az Úrral, és hogy egyszerre a még élők és az elhunytak állnak az Úr, a Krisztus elé.

Nos, lehet, hogy én voltam figyelmetlen és nem vettem észre, hogy ezekre érkezett volna válasz érdemben.

Üdv

Hogy lehet akkor az Testvérem, hogy Jelenések könyvében lelkekről olvasunk az oltár alatt, akik megkérdezték, hogy meddig nem ítél még?
Szerinted nekik volt testük?

Ha az Úr, Lélek (márpedig az), akkor vajon neki szüksége van testre? Talán mi nem hozzá hasonlóak leszünk?
Ha meghalunk és csak lélekben élünk az Úrral (Mennyben), várva testünk megváltására, azt sem tudod elfogadni, mivel nem hiszed, hogy a lélek élhet test nélkül.

Tehát nem adsz esélyt magadnak, mert kizártad a lehetőségeket emberi logikák miatt. Talán nem azért, mert meg akarod érteni Istent?
Ézsaiásnál talán nem azt olvassuk, hogy az Úr útjai nem a mi utaink és az Ő gondolatai nem a mi gondolataink?

Ha megértenél mindent, akkor Istennel egyenrangú lennél és egyben hitetlen is.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #42 Dátum: 2012 Február 06, 21:51:27 »
Idézet
Csak egyet mondok, pl. arra, hogyha a mi szellemünk, az az élet lehelet, amit belefújt Isten a föld porába elegendő volna az ember létezéséhez, akkor mi szükség van egyáltalán testre, mi szükség a test feltámadására, ha a szellemünk elegendő ahhoz hogy az ember teljes egészként, mint ember funkcionáljon?

Pl. erre a gondolatodra, válaszoltam, és ha jól emlékszem legalább négy helyről idéztem, ahol az ember szelleméről van szó, meg az ember egész valójáról.
De te sem reagáltál ezekre. Talán azért mert nem is akarod figyelembe venni?
Én igéket hoztam, te meg csak a gondolataidat, vélekedéseidet.
Mert az ember e háromból áll, test, lélek és szellem, és ezt nem én gondolom, hanem Isten igéje mondja.

Tehát miért kérdőjelezném meg.
Mi értelme azon gondolkodni, hogyan. El kell fogadni a kijelentett igét.

És még valamit, senki sem tagadta, hogy lesz feltámadás, igen, lesz a testünknek is feltámadása egy magadott időben.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ösztöke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #43 Dátum: 2012 Február 06, 21:55:07 »
Kedves Zoltán!

Szerintem, rosszul látod. A "szerintem"-et azért írom, mivel általában véleményt mondok, a sajátomat és nem áll szándékomban fellépni a mindent tudó, mindent megmondó isteni szó birtokosa szerepben, hanem csak mint egy ember, akinek véleménye, gondolata van. Ha Istentől is van valami, azt nem az én dolgom eldönteni. Krisztust követem, és ilyen értelemben aki rám ismert, hogy Isten fia vagyok, az hallgat rám, aki nem meg nem. Ezt Krisztus ígérte a tanítványainak, és hogy őbennük is megbotránkoznak egyesek mások meg hallgatnak rájuk. Ezért nem is kell nekem különösebben stapálnom magam és úgy fellépni mintha jobban tudnám. Persze véleményem van, és azt olykor le is írom.

Üdv

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Honnan tudom, hogy a Mennybe kerülök?
« Válasz #44 Dátum: 2012 Február 06, 21:55:34 »
Idézet
"Tévedsz, én nem mondtam, hogy mi végig, fogjuk nézni a szenvedők szenvedését, mert mi azt nem fogjuk látni. Mivel az a külső sötétségben lesz, kívül mindenen ami Istenhez tartozik. "
- Ne haragudj úgy emlékszem arra utaltál, hogy a gazdag és Lázárt szó szerint kell venni, mint a tüzes pokol képét, és nem úgy mint példázatot.

Igen, erről meg vagyok győződve.
De a gazdag, nem Lázárral beszélget, és sehol sem írja, hogy Lázár látta volna a gazdagot.
De az bizony megvan írva, hogy a gazdag látta lázárt, ahogy ott van a jutalom helyén. Erről pedig máshol is beszél Jézus.

Luk 13:28  Ott lesz sírás és fogak csikorgatása, mikor látjátok Ábrahámot, Izsákot és Jákóbot, és a prófétákat mind az Isten országában, magatokat pedig kirekesztve.

Ismét igét hoztam.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.