Szerző Téma: Meg vagyok térve?  (Megtekintve 13082 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Meg vagyok térve?
« Dátum: 2011 Június 26, 22:51:39 »
A topic ezzel a kérdéssel foglalkozik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Június 30, 05:57:51 »
Mit jelent az, hogy megtérés?
Az imát elmondtam, az eszem és a szívem nyitva az igazságra, de a régi még nagyon keveredik bennem az újjal.  Tiszta szívvel és igazán mondom, őszintén örülök, hogy nem vagyok már annak a csilivili, ragyogó és fényes, ugyanakkor tapasztalatom szerint álságos világnak a rabja, mégis - ott nem voltam élő kapcsolatban Jézussal, itt úgy érzem, igen, ott nem volt döntően fontos a Biblia ismerete - különösen az Ószövetség volt mellőzve, és csak az utolsó pár évben kezdik tanítani a gyerekeknek hittanórákon - itt naponta olvasom, és kezd nem csak irodalmi élmény lenni...
Úgy érzem, megteszek mindent, ami tőlem telik...ez a megtérés?
Nem vagyok áruló, nem annak fordítok hátat, ami az apáim, a családom, az eddigi életem része volt?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Június 30, 08:38:54 »
Kedves Klari!

A megtereskor Isten Szentlelke lakozast vesz az emberben es kijelenti, hogy mi az igazsag, a bun es az Elet.
Megterni olyan, mint hirtelen ellenkezo iranyba menni. Megfordulva elhagyni holt eletunket es teljesen Krisztus iranyaba fordulva fele menni.

De ugy is irhatnam, hogy a Lelek bizonysagot hagy bennunk, hogy Isten gyermekei lettunk.
De sokat lehetne irni arrol, hogy mik valtoznak meg a megteresunkor.

Arulo pedig nem vagy, hiszen inkabb engedelmeskedni kell Istennek, mint embernek.
Jezus megmondta, hogy kardot hoz ezzel is a Vilagra. Ugyanis szembe forditja a rokonokat a hitkulonbsegek altal.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Június 30, 15:45:04 »
Kedves Klári.

Itt is előbb egy igét szeretnék idézni a bibliából:

1Thess 1:9  Mert azok magok hirdetik felőlünk, milyen volt a mi hozzátok való menetelünk, és miként tértetek meg az Istenhez a bálványoktól, hogy az élő és igaz Istennek szolgáljatok,
1Thess 1:10  És várjátok az Ő Fiát az égből, a kit feltámasztott a halálból, a Jézust, a ki megszabadít minket amaz eljövendő haragtól.


Itt el mondja nekünk mit jelent a megtérés.
Maga a megtérés szóban benne van a jelentése: "Vissza térni" - Istenhez. A világ egy Istennel ellentétes és ellenséges életett él. Még azok is akik azt "hiszik", hogy hisznek Istenben, mert az Isten iránti engedetlenség, a bűn és a világ szeretette (tehát a világi dolgok, szeretette) az ellenségeskedés az Istennel.

Jak 4:4  Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz.

De Jézus azért halt meg, hogy a mi bűneink eltörlésével kibékítsen bennünket Istennel.
Tehát a megtérés azzal kezdődik, hogy a Szeent Szellem meggyőz bennünket arról, hogy bűnösök vagyunk és Isten ellenségei,  így szükségünk van az életünk változtatásán. Így a Szent Szellem Krisztushoz vezet. A megtérés álta  Isten felé fordulunk, tehát elfordulunk a világtól, és kibékülünk Istennel. Befogadjuk az Úr Jézus Krisztust az életünkbe mint Úr és Király, mint az életünk kormányzóját. Tehát a megtérés elfordulni a világtól és az Istenhez fordulni, és őt szolgálni, tehát engedelmeskedni neki. Elindulni egy olyan úton ami az Úrral megegyező, út, egy olyan út ami minél közelebb visz az Úrhoz, és megtanít az engedelmességre.
A megtérést, ahogy testvérem is említette, gyümölcsök követik, tehát az életünk megváltozása, az amikor már nem e világban találom örömömet, hanem az Úrban, így megszületik a szívembe az a vágy, hogy minél inkább akarok vele találkozni, így várom az ő eljövetelét és a velevaló találkozást. Így a gonosz még a halállal sem tud ilyeszgetni.

1Kor 15:54  Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.
1Kor 15:55  Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Június 30, 17:38:12 »
Egyetértek Antee és Zoltán testvéremmel.
Drága Klári,ne aggódj.Megtértél,és úgy döntöttél,hogy az Úr Jézus Krisztus követője leszel.Ő pedig soha többé nem hagy el Téged drága Testvérem.Ezért ne félj.Nem vagy áruló.Hiszen nem a hagyományt kell követni,hanem az élő Istennel kell megbékülni.Te pedig ezt tetted,amikor átadtad az életedet Krisztusnak.
Az Úr áldjon meg.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Július 01, 06:37:42 »
Köszönöm a válaszokat, sokat jelentenek nekem!Bátorításokat kapok belőlük, amire nagy szükségem van. :08:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Július 01, 08:28:08 »
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Július 14, 23:08:07 »
Meg vagyok térve?

Az ige nem hagy kétségek között.  Segítségével el lehet dönteni:

1Ján 5:11 Ez a bizonyságtétel pedig az, hogy Isten örök életet adott nekünk, és ez az élet az ő Fiában van.
1Ján 5:12 Akié a Fiú, azé az élet; akiben nincs meg Isten Fia, az élet sincs meg abban.

Behívtad az életedbe? Szívedben lakik? Kérted bűneid bocsánatát? Ha igen, örök életed van, s ez azt jelenti, hogy meg vagy térve.
Pontosabban hoztál egy döntést Jézus Krisztus mellett.

Cselekedeteid nem feltétlenül lesznek hibátlanok, azzal együtt, hogy aki az Úré, az nem ajarja majd az ördög cselekedeteit tenni.

Alényeg, hogy a cselekedeteidtől függetlenül Isten igaznak tekint.:

Róm 5:1 Mivel tehát megigazultunk hit által, békességünk van Istennel a mi Urunk Jézus Krisztus által.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Szeptember 28, 10:29:45 »
Idézet
(Kol 1:13-14 [HNT])
Ő szabadított meg minket a sötétség hatalmából, és ő vitt át minket szeretett Fiának országába, akiben van megváltásunk és bűneink bocsánata.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Szeptember 28, 10:49:23 »
ÁMEN!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető István_2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #10 Dátum: 2015 Január 03, 09:45:21 »
Zsid. 5,13
„Mert mindaz, a ki tejjel él, járatlan az igazságnak beszédiben, mivelhogy kiskorú:” A következő sorok bizonyára kemény lesz azok számára akik tejen élnek, és kerülik a kemény eledelt.
Térjetek meg, hívő Testvéreim!
E világ fiai és leányai (Luk. 16:8) közűl sokan gondolják, hogy ők istenfélők, de nem ismerik sem Istent, sem saját valóságos állapotukat (Róma 7:14). Amikor Úrunk bevonult Jeruzsálembe, nagy tömeg dícsérte Istent, Ő pedig sírt a városon és lakosain. Tudta, hogy most azt kiáltják, „Áldott a Király, aki jő”, néhány nap múlva azt fogják kiáltani, „Feszítsd meg őt!” Nagy tömeggel együtt nem lehet megtérni, még önállóan gondolkodni sem, csak velük együtt sodródni, egy démonian szuggesztív vallási (politikai, stb.) tévelygésben!
Pedig akiknek nincs Istentől kapott hitük, csak hamis „vallásos hiedelmeik” lehetnek, amit hozzájuk hasonló megtéretlen klerikusok képviselnek, a laikusnak mondottak között, szines ceremóniákkal és hazug beszédekkel. Nem Istennek, csak a kegyesség látszatának szolgái, a magaslatokra épített házakban (II.Kir. 17:32, 41).
Sajnos, általában hamis „istenes hiedelmek” jellemzik Isten fiai és leányai (II.Kor. 6: 14-18), az újjászületett hívők nagy részének gondolkodását is. Megalkudtak testies indulataikkal és kívánságaikkal (Gal. 5:24). Abbahagyták öröklött (Róma 5:12, (I.Péter 1:18) romlott ÉN-jük öldöklését (Róma 8:12-13). Megtérésükkor bűnbocsánatot és új életet kaptak, beléptek a szoros kapun, elindultak a keskeny úton..., aztán leálltak, sőt visszafordultak! Istennek fejlődésben visszamaradt gyermekei, akik esetleg egész életükön át „kisdedként” (Zsid. 5:12-13) hívősködnek (I.Kor. 3:1-3), és soha nem válnak az Úr tanítványaivá (Luk. 9: 23-25, 14:27.

A megtérés nem egyszeri dolog, azt folyamatosan vállalni kell. A keskeny úton min-den lépés előfeltétele egy-egy új megtérés! Egyre távolabb e romlott világtól, s egyre közelebb a mennyei Jeruzsálemhez. Egyre jobban gyűlölve és levetkőzve az ÉN-t, szeretve és felöltözve helyette Krisztust (Róma 13:13-14). A tanítvány nem arra gondol, hogy eljutott már valameddig a keskeny úton, hanem minden nap újra nekidől, hogy vállalja Istennek „soron következő” akaratát. a biblikus hívő életet (Fil. 3:12-14), míg haza nem ér! Igyekszik kiméletlenül megtagadni „legfinomabb” testies indulatait és kívánságait. Aki nem szánja erre oda magát (Róma 12:1), annak megszűnik személyes kapcsolata az Úrral is, de az Urat követő atyafiakkal is, szellemi halottá válik. Hiába veszik körbe alkalmi jóbarátok (?), vagy nyájas beszédű képmutatók (!), tulajdonképpen egyre magányosabbá válik.

A jelenések könyvében az Úr hét gyülekezetnek üzen szolgája által, és ebből ötöt arra int: térj meg! Ez érvényes napjainkra is, a valamikor megtért 7 hívő közül, 5 számára csak szép régi emlék a megtérése. „De még most is így szól az Úr: Térjetek meg hozzám teljes szívetek szerint: bőjtöléssel is, sírással is, kesergéssel is. Szíveteket szaggassátok meg, ne ruháitokat, úgy térjetek meg az Úrhoz, a ti Istenetekhez (Jóel 2:12-13).” Sokan szenvednek és keseregnek bűneik miatt (Csel.2:37-38), de nem képesek sírva megvallani azokat az Úr, és az atyafiak előtt is. Az első tanítványok mind elhagyták Urukat, Péter meg is tagadta Őt, de keservesen sírt utána, és bizonyára a többiek is. Isten látta ezt, és angyala valamint gyönge asszonyokat által üzent nekik: ők hitetlenkedtek, de Ő hű maradt hozzájuk! Galileában megláthatták Urukat, amint megmondta nekik (Márk 16:5-7). Napjainkban ez a sírás, ez a töredelmes és bűnbánó szívű (Zsolt. 51:19) bűnvallás, valamint az Úr követése hiányzik sok hívő életéből!
Amig a hívő testies kisded marad (I.Kor. 3:3), nem láthatják az emberek Krisztust az életében (Ján. 3:30). Erősödnek bűnös indulatai és kívánságai, ezeket viszont mindenki látja és érzékel a környezetében. Szájával még szépeket mond, vagy síránkozik az Úrnak, de a szíve egyre távolodik tőle. Aztán lassan belefárad, abbahagyja képmutató beszédeit, melyekről Isten is, az emberek is, de önmaga is tudja, hogy minden szava hazugság (Márk 7:6). A megtéretlenekétől gonoszabb és keservesebb állapotba jut, miközben újra e világ szennyes-bűnös élvezeteit szűrcsöli titkon vagy nyíltan, hogy a lelkének egyre gyötrőbb szomjúságát (Jer. 2:17-22), legalább ideig-óráig csillapítsa (Zsid. 11:25). Mert azt a forrást amit az Úr nyitott bensejében (Ján. 7:38), a bűneivel eltorlaszolta.
Csak többíti bűneit, az ördög tőrébe jut, ha valamelyik eszelősen lármázó tömegben, a rajongás ördögi kábítószereivel próbálja egy időre feledni magányosságát, és csillapítani lelki gyötrelmeit (II.Tim. 2:26). A Sátán szolgái (II.Kor.11:4,13-15) által erőszakolt kézrátétel során tisztátalan szellemeket jutnak lelkébe, s a „dicsőítés” során ezekkel paráználkodik.

Ebből az ördögi tőrből akkor szabadulhat, ha az Úrral szellemi közösségben levő atyafiak jelenlétében, megtagadja a kézrátételt, hívő testvérei pedig elűzik tőle a hitető szellemeket.
Amikor visszatér az Úrhoz, előbb Vele rendezi dolgait, megvallja hűtlenségét, bűneit. Aztán azok előtt is megalázza magát akiknek sok szomorúságot, és sok fájdalmat okozott. A férje iránt tiszteletlen és engedetlen feleség, a házanépéről gondot nem viselő férj (I.Tim. 5:8), az atyafiak között elsőségre vágyó felfuvalkodottak, az Istentől rendelt szellemi előljárók intelmeit nem tűrő, de mások gyarlóságai fölött is ítélkezők (Róma 2:1), stb. Az ilyenek élete egyre elgyötörtebb, hiába minden önszeretet, „önmegvalósító” igyekezet, ott kötnek ki a moslékos vályu mellett (Luk. 15:16). Milyen nagy kegyelme Urunkak, hogy emberileg reménytelen, az ördögtől erősen kötözött, testileg-lelkileg meggyötört állapotból is vissza-térhet hozzá az Ő megváltott gyermeke! Azt kell tennie, mint első megtérésekor. Bűnbánó- bűnvalló alázattal kiáltson bűnbocsátó és szabadító kegyelemért. Példa erre a tékozló fiú magábaszállása és visszatérése.

A tékozló fiú példázata.
Hívő családban született, s amíg szófogadó volt, az e földön lehetséges legboldogabb gyermekkorban volt része. Vonatkozik ez minden megtért „hitben gyermekkorára” is, amíg szót fogad szellemi előljáróinak, kik Isten szolgáiként vagy szolgálólányaiként (I.Kor. 4:15) segítették megtérését és újjászületését. Amint azonban felnövekedett, megnőtt önbizalma. Arra gondolt, tudja ő már egyedül is kormányozni életét, ne korlátozzák ebben most már a szülei sem, a hívő testvérei sem. Az ő mennyei (és földi) Atyja tudomásul vette döntését, és rábízta a kegyelemből (és szeretetből) kapott örökséget, melyről előre tudta, hogy még oly tapasztalatlan, de annál önérzetesebb gyermeke hamarosan eltékozolja.
Így történt! Miután otthagyta családját (hívő testvéreit), messze vidékre költözött, hogy ne legyen azoknak szeme előtt akik szeretik és féltik. Ám a szívük vele ment (II.Kir.5: 26), s szomorkodtak dobzódó életmódja miatt. Miután az örökség elfogyott, minthogy a bűnösen önszerető és hívalkodó magamutogatás igen sokba kerül, magára hagyta mindenki. Aki hívőként Atyjának juhait őrizhette volna, most a megtéretlenek disznóit pásztorolta. A bére arra sem volt elég, hogy moslékkal töltse meg éhes gyomrát. Itt, a moslékos vályu mellett kezdődött megtérése, visszatérése.
Akkor amikor magába szállt! Amíg a cimborákkal dobzódott, szennyezve és tékozolva az Istentől és atyjától kapott örökséget, eszébe jutott néha az atyai ház tisztasága, szentsé-ge, de a bűnben mindig jó (!) cimborák hízelkedése, mindig újra gerjesztették a tékozló ma-gamutogatást. Amikor magábaszállált, felerősödött benne a tiszta testi és lelki eledel utáni éhség. Most már felmérte, hogy az atyai házhoz hűségesek bővölködnek eledellel, ő pedig éhen hal, ha vissza nem tér Atyjához. Tudta mit kell majd mondania.... és vállalta.
Felkelt, elindult, és Atyja máris látta közeledő fiát! Bár még távol volt, megesett rajta a szíve, elébe futott és elhalmozta szerető csókjaival, hogy megkönnyítse ezzel a bűnvallást: „Vétkeztem az ég ellen, és te ellened” (Luk. 15:21). Az újszövetségi hívő tudja, hogy mikor Isten ellen vétkezett, az Úrban atyafiak ellen is, szülei és családja ellen is, a környezetében élő minden ember ellen is vétkezett!
Mikor ezt nem síránkozva hanem belső sírással, tehát alázatos szívvel tudja elmondani Istennek, és azoknak is, akiknek ártalmára és fájdalmára volt bűnös élete, mindent megtett amit tennie kellett. Akik igazán szeretik, vele együtt hallják mennyei Atyjának kegyelmes szavait: „ez az én fiam (szellemileg) meghalt, és feltámadott. Elveszett (a közösségből) és megtaláltatott.” Ha eddig szomorkodtak miatta, most együtt örülnek a mennyei angyalok, és Isten megváltott gyermekei a földön. Az ördög pedig dühöng, a megtéretlen cimborák is sajnálkoznak, nem értik, hogy térhetett vissza az atyai házhoz.

Vállald a folyamatos megtérést Testvérem, hogy Urunk bővölködővé tehesse szolgáló életedet e földön, melynek nagy jutalma lesz a mennyben! Ám ha visszatérésre van szük-séged, ne várd meg amíg mennyei Atyánk azt mondja: miért ostorozzalak tovább, ha csak a bűnt növeled? Válaszd a jobb részt, még ma!
Zsolt. 119,105
Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága.

Nem elérhető czimerl

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #11 Dátum: 2017 Március 06, 14:28:57 »
nem csodálom, hogy ez a topik ilyen kevés hozzászólást élt meg

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #12 Dátum: 2017 Március 12, 11:13:34 »
                      ISTEN GYERMEKE VAGYOK!

                                  (Vallomás)

 

Ez a tény minden mást felülír! Monumentális erő, mint ahogy a vízesés a mélybe zuhan. Vagy amikor egy hatalmas hegy lábánál az ember átérzi parányi voltát a fölé magasodó sziklacsúcs alatt… De hasoníthatom ezt a felhők felett szabadon szárnyaló sasok szárnyalásához is, vagy a végtelenbe tűnő mezők képéhez…

Ám ezek csak érzések. Gyenge próbálkozások annak kifejezésére, amit megtapasztaltam. Talán nincs is rá szó, amivel megfogalmazhatnám, mit jelent a sötétségből kilépni a fényre, a halálból kijönni az életre, megbilincselt fogolyból szabaddá válni, ellenségből baráttá és családtaggá, átkozottból áldottá!

Isten gyermeke lettem! Az Ő kimondhatatlan irgalmából magához vont, egészen közel: Jézus az út és az ajtó az Atyához. Megtisztított, és megérthettem a kereszt jelentőségét.

Újjá teremtett Igéje által, ezért örökre meggyűlöltem a Tőle elválasztó bűnt. Elhagytam minden régit az Egyetlenért: Jézusért. Megváltoztattam a gondolkodásomat, és most már az egész életvitelemet ahhoz szabom, aki szent, tiszta, emésztő tűz, örökké áldandó Isten!

Szeretem Őt és az Ő Igéjét, ezért minden igyekezetemmel arra törekszem, hogy még jobban megismerjem kijelentéseit, akaratát, és iránta való szeretetemet – esendőségem ellenére – teljes odaadásban, engedelmességben és imádásban fejezzem ki.

Isten gyermeke lettem! Az Igazságot befogadva, tiszta és szabad. Felszabadítva az Isten mélységes kinyilatkoztatásainak megértésére. Szabad a kínzó félelmektől, a hazug hitetésektől és a bűn igájától, szabad az önmagam megtagadására és a kereszt naponkénti felvételére, szabad a mások iránt szolgáló szeretetre és önigazságom elengedésére, szabad az Úrnak elkülönített, az Ige által pásztorolt és az Ő dicsőítésére elhívott életre a Szentlélek és a hívők drága közösségében.

Mindez Jézus Krisztus által, aki az Isten Báránya lett értem is. Vére tökéletes engesztelő áldozat a bűneimért.

Isten gyermeke vagyok, ami lélegzetelállító kegyelmi ajándék, de küldetés és felelősség is egyben, mert a keskeny úton járva, felfegyverezve a levegőbeli hatalmasságok elleni győzelemre, elengedhetetlen a szüntelen éberség.

 

Bizonyságtételem dalban:



 

2015. július 27.                                              Guti Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #13 Dátum: 2017 Március 12, 11:21:59 »
Akik megtértek, befogadták a világ Világosságát, újjászületve az Ige által, azok Isten fiai:

http://www.gutitunde.eoldal.hu/cikkek/blog/igeretek-es-orokseg.html
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető czimerl

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Meg vagyok térve?
« Válasz #14 Dátum: 2017 Március 18, 20:22:03 »
Kíváncsi voltam (vagyok is) mit jelent a megtérés. Amiket olvastam itt számomra sokat nem mondott. István_2 adott valami választ rá. Egy közösséghez való tartozás vállalása, a közösség szabályainak ismerete, betartása. Ez számomra kevés.