Szerző Téma: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)  (Megtekintve 79062 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Dátum: 2008 Május 04, 21:07:13 »
Margó kérésére megnyitottam ezt a topicot. :088:

A topic címe önmagáért beszél, tehát ezzel kapcsolatos hozzászólásokat várjuk.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #1 Dátum: 2008 Május 05, 09:05:27 »
 :049:

Ha már van egy ilyen topikunk, (aminek mellesleg nagyon örülök én is)

akkor légyszi írjátok meg, mi a véleményetek a csontkovácsokról, honnan van a gyógyításuk.

Szeretettel várom a válaszaitokat: GLD46

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #2 Dátum: 2008 Május 05, 09:15:55 »
Erre en is kivancsi vagyok :igen:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #3 Dátum: 2008 Május 05, 10:12:54 »
Én ezeket a témákat nem mosnám össze, bár a Sátán szereti összemosni a dolgokat és "kevert hitet" létrehozni.
A természetgyógyászat gyógynövényekkel foglalkozó része, amíg nem társítják semmi "megérzéses-kiválasztós" dologgal, addig hasznos és megengedett, mert a gyógynövények használata sokszor kivált erős és felesleges gyógyszereket, antibiotikumokat. De ez csak egy határig alkalmazható, és tapasztalat, tudás nélkül senkinek sem javaslom. A komolyabb betegségek esetén csak az orvosi kezelés és felügyelet mellett használhatók. Az orvosok nagy része maga is támogatlja a természetes anyagok használatát, mivel nincs mellékatásuk és nem lehet olyan könnyen túladagolni.
Az emberek sajnos nem így látják. A múlt héten is valaki aki egy gyógynövényt használt, rögtön összekötötte a dolgot a "vizsgáltasd meg a lakást a vízereket illleően" és hasonlóan tiltott dolgokkal.

A csontkovács amíg egy masszőr szerepét tölti be, és az izmokat, ízületeket a normális állapotába állítja be addig nincs semmi baj, bár ha egyúttal nem orvos is, nem igazán javasolnám hiszen egy amatőr okozhat egy életre maradandó sérülést is. De ha ez a kezelés kibővül az okkult tudományok bármelyik ágával akkor egyértelműen tilos.

Az emberekkel történő sok beszélgetés alapján úgy látom, hogy sajnos a tiszta hit szinte nem is létezik, ami igei alapon áll. Még a legjobb akaratú és szándékúak is óriási keveredésben vannak. Fontos feladatunk szerintem, hogy kedvesen elmondjuk nekik, hogy a horoszkópok napi olvasása nem egy jó játék, és okkult tudományokba való keveredés pedig hihetetlenül veszélyes dolog.
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #4 Dátum: 2008 Május 05, 10:51:21 »
Sziasztok!

Az egyik rokonom elment egyszer egy csontkovácshoz a térd fájásai miatt.
Egy öreg bácsi volt a csontkovács, aki szinte élőhalott volt (alig állt a lábán).

A térde mellett gyújtott gyergyákat, majd mormolászott valamit. Alig bírta visszafolytani a rokonom a nevetését...
De csodák csodájára nem is fájt utána a térde. Igaz nem tudja, hogy vajon attól múlt el, azonban előtte már 2 hétig fájt a térde és hiába szedett gyógyszereket.


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #5 Dátum: 2008 Május 05, 11:21:31 »
Nos nem az ilyen csontkovácsra gondoltam mint engedélyezett az biztos.  :01:

Az pedig nem is kérdés, hogy valóban képes-e időleges gyógyulást hozni a sötét oldal is, mert a válasz egyértelmű igen. (persze most nem a rokonodra gondolom, aki valószínűleg a gyógyszerektől lett jobban). Hiszen az Antikrisztus is meg fog halni és fel fog támadni, a követői is tudnak majd csodákat tenni. Bár ennek a jelei már most is láthatóak, mert aki nem Krisztus erejével teszi, az csak a a Sátánéval teheti, csak ez a két forrás létezik, és néha nem egyszerű eligazodni ebben a zűrzavarban valóban, de a Szentlélek elvezet minket az igazságra. és  a lelkek megítélésének képességét kell kérnünk az Útól mindehhez.
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #6 Dátum: 2008 Május 05, 11:45:29 »
Szerintem a hazugság atyja nem csak időlegesen képes gyógyítani (szerintem), de ettől függetlenül még baj, ha ezzekkel gyógyítatjuk magunkat. Ezzekkel az a rossz, hogyha átadjuk magunkat lehet, hogy kapunk gyógyulást, de jogot formálhatnak az életünkre. Ráadásul, amikor ezek megnyilvánulnak, akkor a hazugság jut érvényre még akkor is ha valós tényeket állítanak (mint Pál apostol és a jövendőmondó lány esetében.)
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető HMarci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • .
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #7 Dátum: 2008 Május 05, 14:37:33 »
Sziasztok! :044:
Szerintem valóban nagy szükség van a Szent Szellem vezetésére és arra a bizonyos belső hangra.Én ha váratlanul találom magam szembe olyan dologgal ami nem nem egyértelmű,hogy honnan is ered,akkor távol tartom magam tőle.Pl egy ismerősünk meglátogatott minket és büszkén mondta,hogy a párja tud akkupunktúrával "gyógyítani" és a fül megvizsgálásával meg tudja mondani,hogy milyen akár rejtett betegség van a szervezetünkben és fel is ajánlotta,hogy megvizsgál minket de inkább nem kértem belőle még abból sem,hogy egyáltalán hozzám érjen.
Bár nem tudom pontosan idézni az igeverset,de valahogy úgy szól,hogy még attól is óvakodjunk ami rossznak látszik.
Viszont van egy olyan mondás,hogy."Ami úgy totyog mint egy kacsa,úgy úszik mint egy kacsa és úgy hápog mint egy kacsa,AZ KACSA!"


"Mindenre van erőm a Krisztusban aki engem megerősít!"

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #8 Dátum: 2008 Május 05, 15:53:10 »
Kedves Antee!

Köszönöm, hogy megnyitottad a topicot! :igen: Bízom benne, hogy épülünk egymás hite és tapasztalata által!

Én úgy látom, hogy a mai kor emberének sok esetben fontosabb a testi egészsége, mint a lelki tisztasága!
Az egészség valóban kincs, de nem a legnagyobb érték!

Az ok, ami miatt sokat foglalkoztat az utóbbi időben ez a kérdés, hogy még tiszta tanítást valló gyülekezet életébe is belopódzik a Sátán, hihetetlen praktikával, a gyógyítás révén!
Vasárnapi istentiszteleten vettem részt egy testvérgyülekezetben, ahol igehírdetés alatt a mellettem lévő valaki fogta a szomszédja mutató ujját. Számomra ez döbbenetes volt! Amikor véget ért az istentisztelet megkérdeztem tőle, hogy mit csinált. Elmondta, hogy egy ujjon keresztül ő bárkinek eljut minden szervéhez és elindítja az energia áramlását! Döbbenet!!!!
Később beszéltem a lelkész feleségével elmondtam neki, hogy mit tapasztaltam, de legnagyobb megdöbbenésemre érvelt az akupunktúra és homeopátia mellett is!
Az Ézsaiás 2:6 szerint a keleti "bölcsességek" nem istentől származnak.
Az éberség és a józanság nagyon fontos hívő életünkben! Vajon valóban jó-e minden, amit jónak kínálnak? Vagy az ellenség altató szolgálatával van dolgunk?

Szeretettel!!    Margó
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető árpi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #9 Dátum: 2008 Május 05, 17:26:20 »
 :049:

tothg-vel értek egyet  :igen:

Szerintem sem érdemes még csak kipróbálni sem a hasonló gyógymódokat, ezek olyanok mint a marihuána, indító drogok a mély okkultizmus felé.
Sajnos, nagy a sátán eszköz tára, az ember pedig könnyen elcsábul, pláne ha a saját, vagy közeli hozzátartozója egészségéről van szó. És ha megfigyelitek, sokan a Biblia mögé bújnak, Istentől eredeztetik "csodálatos" képességüket. Én nem hiszek az ilyen dolgokban. És mint "egészségügyi nővér" (ez van az érettségi lapomon  :D) nem is ajánlom az ilyen hókusz-pókuszokat.

Lehet hogy a test megörül, de a lélek sír. Pedig a test múlandó, a lélek viszont ÖRÖK.
Jézus él!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #10 Dátum: 2008 Május 05, 17:30:13 »
Így van Árpi! :igen:

Szóval a nővér titulust kaptad?  :D Az ápoló név nem találóbb? Na de én nem értek hozzá.


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #11 Dátum: 2008 Május 05, 17:31:06 »
A homeopatias gyogyszer az azt jelenti tudtommal,hogy nem kemiai eredetu alapanyagokbol keszul,hanem gyogynovenyekbol.Vagy nem igy van?
Nekem orvos irt mar fel homeopatias gyogyszert amit a patikabol vettem ki.
Ebben mi a rossz?

Elolvastam ket forditasban is az Esaias 2:6-ot.En valahogy nem a gyogymodokra ertettem,hogy mondja.
Soha nem voltam akkupunkturas kezelesen es nem is szandekszom menni.De az teny,hogy a testben energiak jarnak fel-ala.Egy energia mezoben is elunk.Meg nem tudom kimondani,hogy esetleg nincs-e valami igazsag a dologban.Sok minden van amit meg mi nem ismerunk.A keletiek nem buta emberek egyaltalan,sot nagyon is okosnak tartom oket.
Biztos en se vagyok semmibe ilyen teren,ezert nemigazan mennek bele,hogy kiprobaljam.Pedig de jo volna tudni mi az igazsag ezen a teren!
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető árpi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #12 Dátum: 2008 Május 05, 17:52:50 »
Szia Edit!
Igen a homeopátiás gyógyszerek lényege, hogy természetes összetevőkből áll.

a homeopátiás gyógyszerekkel nincs gondom. Szakemberek állítják elé, és hozzáértő orvosok írják ki. De viszont, ilyen reklámszagú, ügynökök által reklámozott, vagy interneten megvehető homeoizékkel biztos nem kezdenék (de ez csak az én véleményem).


Ja, tényleg ez áll az érettségi bizonyítványomon - egészségügyi nővér. Nálunk az ápolói és a nővéri munkakör nagy mértékben különbözik, ezért maradt ez a "szerencsétlen" titulus.
De az nagyon vicces volt anno, amikor még kórházban gyakorlatoztam, hogy amikor a beteg "Nővérkét" kiáltott, és én jelentem meg a betegszobán.  :2funny:
Jézus él!

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #13 Dátum: 2008 Május 05, 18:05:21 »
 :hehe: :hehe: :hehe:

Tenyleg mulatsagos helyzet lehetett!
Amugy koszi a felvilagositast.Az altalad irt -ugymond-homeos gyogyszerekbol en se vennek egyaltalan.Nem tudom megmagyarazni miert,de allandoan fenntartasaim vannak azokkal szemben.Lehet,hogy van keves gyogyito hatasuk,de nagyobb resze szerintem csak penzszerzesi lehetoseg a gyartoknak es forgalmazoknak,kihasznalva a hiszekeny embereket,akik barmilyen draga is valami,megveszik,csakhogy hatha meggyogyulnak tolle.Valo igaz az,hogy a legtobb ember tobbet foglalkozik a testi egeszsegevel,mint a lelkevel.Sajnos!
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #14 Dátum: 2008 Május 05, 18:27:40 »
Kedves Edit és Árpi!

A homeopátiát valóban szokták a gyógynövényes gyógymódok közé sorolni, de valójában azokhoz semmi köze.
A gyógymód megalapítója Sámuel Hahnemann, német orvos. Ő nyiltan állította, hogy módszerét spiritiszta kijelentésekből vette.
Alapvető tételei a mikro-makrokozmosztan azonosság elvéből indulnak ki.
Fetételezései szerint a betegség tisztán szellemi eredetű - kozmikus energia - lehangolódásán alapszik. Ezt az energia-zavart helyre lehet hozni olyan gyógyszerekkel, melyek bizonyos okkult módszerekkel készülnek. E gyógyszerek hatóanyaga minél kisebb, annál erősebb hatást váltanak ki, mert ezek a szerek nem a hatóanyaguk, hanem a bennük lévő anyagtalan erők által hatnak.
Az elkészítési módszernek két összetevője van: a fokozatos hígítás és a dinamizálás.
Az anyagot lépésről, lépésre hígítják: tízes, százas, ezres hígításokat végeznek. D30 fölötti hígításnál az eredeti anyagból már egyetlen moekula sem található a szerben, csak ún. szellemi erők maradnak.
Hígítás közben az anyagot rázzák - ez a dinamizálás. Minél többet rázzák, annál jobban feltöltődik ezzel a bizonyos természetfeletti energiával. Oly annyira "erős" lesz, hogy Hahnemann szerint az így potencírozott szereket elegendő szagolni!
Ebből újabb módszer fejlődött ki, az orvosság megszagolása által alkalmazott mágikus gyógymód.

Irodalom: Dr. Erdélyi Judit  Természetgyógyászat az Ige mérlegén  /Evangéliumi kiadó/
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5