Szerző Téma: Kihez kell imádkozni?  (Megtekintve 15009 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Július 09, 09:09:50 »
Nagyon szívesen.
Én is örülök, hogy segíthettem.

Az Úr kegyelme ez, és tudom és megvagyok győződve, hogy téged is elvezet minden igazságra mert ez az Ő ígérete.

Ján 16:13  De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Azért mondtam a legelején, hogy a legfontosabb, a Biblia megismerése, mert az nyilatkoztatja ki nekünk az Úr igazságát.

Kívánom az Úr áldását és vezetését életedben.
Sok szeretettel.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Július 09, 09:45:54 »
Shalom Testvéreim. Igazán örülök a beszélgetéseteknek, és mentsen engem Isten attól hogy összezavarjak bár kit is. Nem is ez a célom, csak éppen mutatni szeretnék nektek valamit. Megértettem azt a tiszteletet amit éreztek Isten iránt, és ez Tökéletes-fontos és dicséretes. És most ha megengeditek...Amikor Pál (is) Azt mondja:Gal 4,6    
Minthogy pedig fiak vagytok, kibocsátotta az Isten az ő Fiának Lelkét a ti szíveitekbe, ki ezt kiáltja: Abba, Atya!        Nos, az "Abba" jelentése nem Atya!!! Héberül az "Av" jelenti az Atyát, míg az "Abba" egy, a szülővel való bensőséges kapcsolatot jelent! ( körül belül: "Apu"-"Édes apa")
A Szereteten alapuló kapcsolat igazából nem sejtet "tiszteletlenséget" Isten pedig:SZERETET!!! (1Jn 4,16)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

feszter

  • Vendég
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Július 09, 10:23:17 »
ÁMEN!   :044:


Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Július 19, 06:20:04 »
A topic címe: kihez kell imádkozni. Ezt én most kicsit megváltoztatom, /ugye nem baj Anti/ mert tegnap mondott nekem valaki /megtért az illető/ valamit, amit nem teljesen értek.,
Nálam mindig aktuális kérdés a betegség, annak elfogadása vagy nem-elfogadása, és a gyógyulás lehetősége Isten segítségével. Erről beszélgettünk, és én elmondtam azt is, hogy tőlem még távol van ez a téma, én jól érzem magam így is a bőrömben, mert el tudtam fogadni /Hála érte az Úrnak/, és valahogy bele is süppedtem már ebbe a helyzetbe, szinte félnék a gyógyulástól, hiszen ennyi idő után teljesen újra kellene építeni az életemet, de én ahhoz már fáradt vagyok stb.stb...
És most jön a beszélgetés azon része, ami miatt ide írtam a kérdésem. A beszélgetőpartnerem azt mondta nagyon határozottan, hogy KÖTELES VAGYOK magamért és a gyógyulásomért imádkozni.

Igaz ez? Mármint, hogy kötelesség ez?  Nem nagyon szoktam MAGAMÉRT imádkozni, de ha igen, az az elfogadásról szól meg arról, hogy ha magam alatt vagyok, tudjam Isten segítségét kérni hűségért, kitartásért, de konkrétan azért, hogy meggyógyuljak, még sohasem fordult elő az imáimban.

Baj ez? Tényleg bűn?

Mi a véleményetek, és mit mond erről a Biblia?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

feszter

  • Vendég
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Július 19, 08:10:07 »

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Július 19, 08:29:00 »
Kedves Klari!

En buzditalak arra, hogy imadkozz a gyogyulasodert. Isten mint szereto apuka egeszsegben akarja latni gyermekeit.
El kell hinni, hogy gyogyultan akar latni es nem azt kell csupan hinni, hogy van hatalma meggyogyitani.

Ha pedig megsem gyogyit, annak nem csekely oka lehet, de tudjuk, hogy Isten egy szeveren Ur.

Aldott szep napot Neked.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Július 19, 08:29:53 »
Drága Testvérem!

Amint azt szemlélhetjük a te életedben Isten Szellemének a különös gondoskodása alatt állsz. Ne is hagyd magad ebből kimozdítani, senki és semmi által. Bízd magad arra az Istenre aki megkeresett és megtalált téged ott abban az otthonban. Az a hely megszentelt hely, mert ott találkoztál Istennel. Most hogy mi a következő lépés? Ne hagyd, hogy bármelyikünk befolyásoljon! Ti együtt jártok ezen az úton az Úr Jézus meg te. Amikor eljön a gyógyulásod ideje, azt tudni fogod, mert Isten Szelleme kijelenti neked. De ha e földi "sátorház" már nem is épül meg újra, akkor is épületed van fenn a mennyben, amelyet maga Jézus készített neked. A te különleges utad a te különleges Urad kezében van. Tartsd ezt mindíg szem előtt, és ne hagyd hogy bárki, vagy bármi meglopja azt a békességet, ami benned van. Az Úr Jézustól kaptad, nagyon becses ajándék! Ha az Úr Jézus tartogat számodra meglepetést ebben a dologban, az nagy öröm lesz! Az Isten szerelme kitöltetett a szívedben, és itt már majdnem mindegy mi lesz ezzel a halandó testtel! / De az biztos, hogy Jézus ma is gyógyít és nagyon szereti az övéit! /

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Július 19, 08:41:23 »
A topic címe: kihez kell imádkozni. Ezt én most kicsit megváltoztatom, /ugye nem baj Anti/ mert tegnap mondott nekem valaki /megtért az illető/ valamit, amit nem teljesen értek.,
Nálam mindig aktuális kérdés a betegség, annak elfogadása vagy nem-elfogadása, és a gyógyulás lehetősége Isten segítségével. Erről beszélgettünk, és én elmondtam azt is, hogy tőlem még távol van ez a téma, én jól érzem magam így is a bőrömben, mert el tudtam fogadni /Hála érte az Úrnak/, és valahogy bele is süppedtem már ebbe a helyzetbe, szinte félnék a gyógyulástól, hiszen ennyi idő után teljesen újra kellene építeni az életemet, de én ahhoz már fáradt vagyok stb.stb...
És most jön a beszélgetés azon része, ami miatt ide írtam a kérdésem. A beszélgetőpartnerem azt mondta nagyon határozottan, hogy KÖTELES VAGYOK magamért és a gyógyulásomért imádkozni.

Igaz ez? Mármint, hogy kötelesség ez?  Nem nagyon szoktam MAGAMÉRT imádkozni, de ha igen, az az elfogadásról szól meg arról, hogy ha magam alatt vagyok, tudjam Isten segítségét kérni hűségért, kitartásért, de konkrétan azért, hogy meggyógyuljak, még sohasem fordult elő az imáimban.

Baj ez? Tényleg bűn?

Mi a véleményetek, és mit mond erről a Biblia?

Szia Klári,

Saját gyógyulásommal én is hasonlóan vagyok, bár tény nekem apróbb testi betegségeim (testi betegségeim vannak)...
Van más miért imádkozhatok, van más mihez Jézus vérének tisztítását kérhetem akár az én életemben, akár a környezetem, családom, rokonaim életében....Én nem gondolom, hogy bűn lenne, mert annyi mindenért kell harcolni, immádkozni,

s bár lehet nem helyes, de fontossági sorrendet állítok: Családom (azon belül sokak gyógyulása, megtérése) majd magam ( de ott is elsődleges a munkahely, a lakhatás, új-ember formálás, lelkem tisztítása), Minden emberért, hogy az Atya lelküket megérintse, és felszabadítsa őket a gonosz hatalma alül, hogy megtalálják az egyetlen igaz utat az üdvösségre AMEN

Tünde
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Július 19, 09:31:24 »
És most jön a beszélgetés azon része, ami miatt ide írtam a kérdésem. A beszélgetőpartnerem azt mondta nagyon határozottan, hogy KÖTELES VAGYOK magamért és a gyógyulásomért imádkozni.

Igaz ez? Mármint, hogy kötelesség ez?  Nem nagyon szoktam MAGAMÉRT imádkozni, de ha igen, az az elfogadásról szól meg arról, hogy ha magam alatt vagyok, tudjam Isten segítségét kérni hűségért, kitartásért, de konkrétan azért, hogy meggyógyuljak, még sohasem fordult elő az imáimban.

Baj ez? Tényleg bűn?

Mi a véleményetek, és mit mond erről a Biblia?

Más helyen már írtam: nem vagyok hivatott valakinek a cselekedeteit, gondolatait, szavait (vagy éppen mulasztásait) ítélgetni... A jelen esetben sem szeretném ezt tenni.

A topic címe: Kihez...

Az Ige az ember és Isten kapcsolatáról beszél úgy, mint apuci és kisgyermek kapcsolatáról. Klárika, kérdésed megválaszolásához ez segítség lesz:

Ha a kisgyermek kér valamit, akkor azt sok esetben saját magának kéri. Apuci meg elhalmozza minden jóval (az ésszerűség határain belül).

Az Úr Jézus felhatalmaz, pontosabban felszólít benünket arra, hogy kérjünk:

Idézet
Mt 7:7 "Kérjetek, és adatik nektek, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek.
Mt 7:8 Mert aki kér, mind kap, aki keres, talál, és a zörgetőnek megnyittatik.
Mt 7:9 Ugyan ki az közöttetek, aki ha kenyeret kér a fia, követ ad neki,
Mt 7:10 vagy ha halat kér, kígyót ad neki?
Mt 7:11 Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékokat adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább ad jókat a ti mennyei Atyátok azoknak, akik kérik tőle?"

Az Úr Jézus a kérésnek a motivumairól is tanít. Figyeld csak!

Idézet
Jn 16:24 Eddig nem kértetek semmit az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen.

Hogy van ez? Azt szeretné az Isten, hogy örömöm legyen? Azért kérjek, hogy az Atya gyönyörködjön az örömömben? Akkor fogok kérni!

S erre bátorítalak téged is Klárika!
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Július 19, 09:36:21 »
A topic címe: kihez kell imádkozni. Ezt én most kicsit megváltoztatom, /ugye nem baj Anti/ mert tegnap mondott nekem valaki /megtért az illető/ valamit, amit nem teljesen értek.,
Nálam mindig aktuális kérdés a betegség, annak elfogadása vagy nem-elfogadása, és a gyógyulás lehetősége Isten segítségével. Erről beszélgettünk, és én elmondtam azt is, hogy tőlem még távol van ez a téma, én jól érzem magam így is a bőrömben, mert el tudtam fogadni /Hála érte az Úrnak/, és valahogy bele is süppedtem már ebbe a helyzetbe, szinte félnék a gyógyulástól, hiszen ennyi idő után teljesen újra kellene építeni az életemet, de én ahhoz már fáradt vagyok stb.stb...
És most jön a beszélgetés azon része, ami miatt ide írtam a kérdésem. A beszélgetőpartnerem azt mondta nagyon határozottan, hogy KÖTELES VAGYOK magamért és a gyógyulásomért imádkozni.

Igaz ez? Mármint, hogy kötelesség ez?  Nem nagyon szoktam MAGAMÉRT imádkozni, de ha igen, az az elfogadásról szól meg arról, hogy ha magam alatt vagyok, tudjam Isten segítségét kérni hűségért, kitartásért, de konkrétan azért, hogy meggyógyuljak, még sohasem fordult elő az imáimban.

Baj ez? Tényleg bűn?

Mi a véleményetek, és mit mond erről a Biblia?

Szia Klári,

Saját gyógyulásommal én is hasonlóan vagyok, bár tény nekem apróbb testi betegségeim (testi betegségeim vannak)...
Van más miért imádkozhatok, van más mihez Jézus vérének tisztítását kérhetem akár az én életemben, akár a környezetem, családom, rokonaim életében....Én nem gondolom, hogy bűn lenne, mert annyi mindenért kell harcolni, immádkozni,

s bár lehet nem helyes, de fontossági sorrendet állítok: Családom (azon belül sokak gyógyulása, megtérése) majd magam ( de ott is elsődleges a munkahely, a lakhatás, új-ember formálás, lelkem tisztítása), Minden emberért, hogy az Atya lelküket megérintse, és felszabadítsa őket a gonosz hatalma alül, hogy megtalálják az egyetlen igaz utat az üdvösségre AMEN

Tünde

Petya

töröltnek tekintem, nem ide való, bocsánat, hogy megint zavarta
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Július 19, 17:00:29 »
Kedves Klári.

Egyet értek Petyával.
Az Úrra úgy kel tekintenünk és ez kiváltság mint szerető édes Apára (ATYÁRA), akinek bármit el lehet mondani. Sőt Ő ezt nagyon szeretné, ha mi megosztanánk vele örömünket, bánatunkat, vágyainkat, kéréseinket. Az Úr ilyen közösségi kapcsolatra vágyik velünk, és azt szeretné ha bátran minden kérésünkkel jöjjünk hozzá. Ne csak a bűneinkekkel, hanem az életünk minden mozzanatával.
Az Úr azt akarja, hogy szívünket adjuk oda, a szívünket tárjuk ki neki.

Fil 4:6  Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.

 :2smitten:


Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

orsi50

  • Vendég
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #26 Dátum: 2012 Június 28, 11:36:47 »
az  Atyához a jézus nevében!  :08: :afro:

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Kihez kell imádkozni?
« Válasz #27 Dátum: 2012 November 24, 14:19:31 »
Istenhez a Mindenható hoz ! :ima05:
 =János Evangéliuma:16:24   Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen. :ima05: :Jezus04:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.