Szerző Téma: Öröm  (Megtekintve 13667 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Öröm
« Válasz #45 Dátum: 2014 Április 24, 23:42:53 »
Mindenkiben erős az ego addig, amíg nem találkozik Istennel. De sajnos sokan még az Istennel való találkozás után is feltámasztják egojukat... Érdemes nem megvárni, amíg ránk esik a kőszikla, inkább mi essünk rá előbb.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Öröm
« Válasz #46 Dátum: 2014 Április 25, 13:43:12 »
Úgy igaz. Lehet, hogy nem megy minden egyszerre, de fokozatosan ráébredünk arra amit teszünk, és engedjük, hogy az Úr vezessen minket. Vagyis engedjünk = engedelmesség az Úrnak, figyelve a Szent Lélek vezetésére.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Öröm
« Válasz #47 Dátum: 2014 Április 25, 13:48:22 »
Ámen. Jézus nélkül semmilyen gyümölcsöt nem tudunk teremni. Az öröm is egy gyümölcs, ha nem értjük meg Jézus áldozatának a súlyát, és mindazt amit miértünk tett, akkor az öröm sem lesz teljes bennünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető korni

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Öröm
« Válasz #48 Dátum: 2014 Október 02, 10:42:00 »
Ha engedjük,hogy a Krisztusi természet növekedjen bennünk nem az énünk ágaskodik akkor meglátják az örömöt az életünkön keresztül.  :291:    "Örüljetek az Úrban mindenkor ismét mondom örüljetek!" Filippi 4:4  Csak akkor tudok örülni ha az Úrban vagyok. Vajon a mosolyom mögül Isten szeretete sugárzik?  Ez a gyógyír az embereknek.
Azért ha valaki Krisztusban van,új teremtés az, a régiek elmúltak,íme újjá lett minden
 2Kor 5:17

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Öröm
« Válasz #49 Dátum: 2014 Október 27, 07:44:04 »
Ámen! Isten evangéliuma örömhír!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Öröm
« Válasz #50 Dátum: 2014 Október 27, 07:48:59 »
ámen   kedves Ditte!!!
Zsoltárok könyve:5:12   És majd örülnek mindnyájan, akik bíznak benned; mindörökké vígadjanak, és te megoltalmazod őket, és örvendeznek te benned, akik szeretik a te nevedet.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2341
Re:Öröm
« Válasz #51 Dátum: 2023 Szeptember 04, 18:36:10 »
"A keresztény öröm az engedelmességben való öröm – öröm afelett, hogy szeretjük Istent, és az Ő parancsolatai szerint élünk."

John Wesley (internetről)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Öröm
« Válasz #52 Dátum: 2023 Szeptember 06, 11:55:56 »
"A keresztény öröm az engedelmességben való öröm – öröm afelett, hogy szeretjük Istent, és az Ő parancsolatai szerint élünk."

John Wesley (internetről)

Ámen!  :311: :317:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.