Szerző Téma: Hallottátok... beteljesedett...  (Megtekintve 71339 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Hallottátok... beteljesedett...
« Dátum: 2011 Szeptember 26, 09:01:49 »
Ezek pedig azért történtek, hogy beteljesedjék az Írás
Jn 19,36

Az ÚR Jézus sokszor hivatkozik az Írásokra, prófétákra, ami nem más, mint az általunk ismert Ószövetség. Hallottátok… Megmondatott… Mivel semmit sem cselekedett Isten, és Jézus Krisztus anélkül, hogy ne mondta volna meg, így fontosnak tartja az Íge azt, hogy felimerjük e Szavak, Ígék összefüggését.

 Mk 15,28 - És így teljesedett be az Írás, amely ezt mondja: "És bűnösök közé számlálták."

Lk 4,21 - ő pedig szólni kezdett hozzájuk: "Ma teljesedett be ez az írás fületek hallatára."

Ide olyan Igéket tegyünk be, amelyeken át mégjobban megérthessük, a Szetnírás egységét:



2Milyen jó hálát adni az ÚRnak, és zengeni neved dicséretét, ó Felséges,  3hirdetni reggel szeretetedet, hűségedet minden éjjel 4tízhúrú hangszeren és lanton, zengő hárfán! 5Mert megörvendeztettél tetteiddel, URam, kezed alkotásainak ujjongok. 6Mily nagyok alkotásaid, URam! Igen mélyek gondolataid!
Zsolt 92,2-6


A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.
Róm 8,27

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #1 Dátum: 2011 Szeptember 26, 09:13:01 »
A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.
Róm 8,27
__________________________________________________________
Ámen!

 :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #2 Dátum: 2011 Szeptember 27, 19:46:44 »
Gondolj rám, URam, amikor megkegyelmezel népednek, gondoskodj rólam, amikor megszabadítod!
Zsolt 106,4

Kegyelem néktek és békesség az Atya Istentől, és a mi Urunk Jézus Krisztustól,
A ki adta önmagát a mi bűneinkért hogy kiszabadítson minket e jelenvaló gonosz világból, az Istennek és a mi Atyánknak akarata szerint.

Gal 1,3-4
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #3 Dátum: 2011 Szeptember 27, 19:48:42 »
Dicsőség Istennek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #4 Dátum: 2011 Szeptember 27, 19:58:20 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #5 Dátum: 2011 Szeptember 29, 09:31:43 »
12Ha segítségül hívtok, és állhatatosan imádkoztok hozzám, akkor meghallgatlak benneteket. 13Megtaláltok engem, ha kerestek és teljes szívvel folyamodtok hozzám.
Jer 29,12-13

Jézus azt mondta nekik: "Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha. 36De megmondtam nektek: láttatok ugyan engem, és mégsem hisztek. 37Akit nekem ad az Atya, az mind énhozzám jön, és aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el; 38mert nem azért szálltam le a mennyből, hogy a magam akaratát tegyem, hanem hogy annak az akaratát, aki elküldött engem. 39Annak pedig, aki elküldött engem, az az akarata, hogy abból, amit nekem adott, semmit se veszítsek el, hanem feltámasszam az utolsó napon. 40Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy annak, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon."
Jn 6,35-40
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #6 Dátum: 2011 Szeptember 29, 09:46:14 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #7 Dátum: 2011 Október 01, 10:47:15 »
Ezt mondja az ÚR, a te megváltód, Izráel Szentje: Én, az ÚR, vagyok a te Istened, arra tanítalak, ami javadra válik, azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell.
Ézs 48,17

Így szólt hozzájuk: "Jöjjetek utánam, és én emberhalászokká teszlek titeket."
Mt 4,19
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #8 Dátum: 2011 Október 01, 10:51:28 »
Amen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #9 Dátum: 2011 Október 01, 10:53:01 »
Ezt mondja az ÚR, a te megváltód, Izráel Szentje: Én, az ÚR, vagyok a te Istened, arra tanítalak, ami javadra válik, azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell.
Ézs 48,17

Így szólt hozzájuk: "Jöjjetek utánam, és én emberhalászokká teszlek titeket."
Mt 4,19

Ámen

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #10 Dátum: 2011 Október 01, 11:03:37 »
A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.
Róm 8,27
__________________________________________________________
Ámen!

 :2smitten:


AMEN!!!
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #11 Dátum: 2011 Október 02, 08:15:21 »
Mert diadalra jut még a jog, és azt követi minden tiszta szívű ember.
Zsolt 94,15

Tanuljátok meg tehát, szeretett testvéreim: legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra, mert az ember haragja nem szolgálja az Isten igazságát.
Jak 1,19-20
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #12 Dátum: 2011 Október 03, 10:35:20 »
Csókoljátok a fiút, hogy meg ne haragudjék, és el ne pusztuljatok az úton. Mert hamar föllángol haragja, de mind boldog, aki hozzá menekül!
Zsolt.2,12

Legyetek tehát éberek és szüntelen könyörögjetek, hogy kimenekülhessetek mindazokból, amik történni fognak, és hogy megállhassatok az Emberfia előtt."
Lk 21,36
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #13 Dátum: 2011 Október 03, 10:39:13 »
Ámen és ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Hallottátok... beteljesedett...
« Válasz #14 Dátum: 2011 Október 03, 10:40:11 »
 Ámen !

Kezét csókolom  :2smitten:

Attila