Szerző Téma: Biblikus hit  (Megtekintve 13736 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Biblikus hit
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 07, 02:15:31 »
Idézet
Vagy a házasságtörö asszony, halálra ítélve a törvény szerint jogosan.

10.    Mikor pedig Jézus felegyenesedék és senkit sem láta az asszonyon kívül, monda néki: Asszony, hol vannak azok a te vádlóid? Senki sem kárhoztatott-é téged?
11.    Az pedig monda: Senki, Uram! Jézus pedig monda néki: Én sem kárhoztatlak: eredj el és többé ne vétkezzél!

Jn 8,10-11

Még egy elgondolkoztat a történteknél. Nem írja az Íge, hogy hitt volna, vagy bünbánatot tartott volna elöbb az asszony. Azt sem, hogy megtért volna.... Csak egyszerüen ott látom a megrepedt nádszálat... És Jézus, a Messiás? Nem, ö nem töri el a megrepedt nádszálat, elöször szeretetével kegyelmébe veszi ezt az asszonyt megmentve a biztos haláltól és utánna jön a felszólítás: "eredj el és többé ne vétkezzél!"

Csodálatos a Krisztusi szeretet!

 :Jezus01:

Igazad van Elisabeth!
Mert Jézus Ő Maga a Szeretet!

Nekünk is mondja az Úr:,,,menj ,és többé ne vétkezz,,,
Az a nő,szót fogadott a Mesternek.Míg mi?Sajnos sokat elfeledkezünk erről a felhívásról...
DE még csodálatos,hogy tart a ma,és ebben van még kegyelem.Bár ez nem jogosít fel senkit a bűn elkövetésére...de ha vétkezünk is,van szó szólónk az Atyánál,az IGAZ JÉZUS KRISZTUS. :ima02:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #16 Dátum: 2011 November 07, 13:30:10 »
Teljesen egyetértek Julikám!

Ezért is bátorít Pál apostol minket:

14. Lévén annakokáért nagy főpapunk, a ki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk "vallásunkhoz" (ahhoz, amit Igazságnak megismertünk (Stern féle fordítás).
15. Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.
16. Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.
Zsid 4,14-16

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Biblikus hit
« Válasz #17 Dátum: 2011 November 07, 13:41:54 »
Dicsőség az mi Urunknak! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Biblikus hit
« Válasz #18 Dátum: 2011 November 08, 03:52:27 »
16. Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.
___________________________________________________________________________________

Ámen!

________________________
Zsidó 4,10-12

10.    
Mert a ki bement az ő nyugodalmába, az maga is megnyugodott cselekedeteitől, a miképen Isten is a magáéitól,
11.    
Igyekezzünk tehát bemenni abba a nyugodalomba, hogy valaki a hitetlenségnek ugyanazon példájába ne essék.
12.    
Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait.

Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Biblikus hit
« Válasz #19 Dátum: 2011 November 08, 11:14:26 »
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #20 Dátum: 2011 November 23, 16:16:31 »
1János levél 1. és 2. fejezet:

http://www.youtube.com/watch?v=eJ5xr2IZDv4#
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #21 Dátum: 2011 November 25, 15:03:51 »
A hit szót a D.Stern fordítású Biblia bizalom szóval fejezi ki. Szeretem ezt a kifejezést, mert mélyebb és személyesebb kapcsolatot fejez ki. Nemcsak hiszem, hanem teljesen megbízok abban, amit még nem látok.

Nekünk engedelmeskednünk kell bizalommal az Úr Jézus ígérteinek! Ha az ÚR valamit megígért, megtartja szavát, ebben biztosak lehetünk.

"Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem. 2. Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? 3. És ha majd elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ott legyetek ti is.
Jn 14,1-3

Van elég bizalmunk ezekhez az ígéretekhez, vagy hagyjuk valahol a kételyeket a szivünkben gyökeret verni? Meg vagyunk-e 100%-ig győződve arról, hogy Isten ígéretei, ajándékai visszavonhatatlanok?

Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. 28. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. 29. Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. 30. Én és az Atya egy vagyunk."
Jn 10,17-30

Ne engedjünk semmiféle, "de, vagy, talán"-t meg gondolkozásunkban. Fogadjuk el, és legyen tökéletes bizalmunk Isten Szavában!

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Biblikus hit
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 25, 15:55:16 »
Amen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Biblikus hit
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 25, 20:45:19 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #24 Dátum: 2011 December 08, 16:23:32 »
27. A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.
28. Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.

Róm 8,27-28

Minden javukra van....  El tudjuk ezt tényleg hinni az életünk legnehezebb szituációjában is?

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Biblikus hit
« Válasz #25 Dátum: 2011 December 08, 19:29:21 »
27. A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.
28. Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.

Róm 8,27-28

Minden javukra van....  El tudjuk ezt tényleg hinni az életünk legnehezebb szituációjában is?

 :2smitten:

Kedves Elisabeth!

Jó úton járok ennek a kérdésnek megélésére...

Jelen helyzetemben el mondhatom,hogy :IGEN!mert tudom közelebb kerülök lélekben az én Megváltómhoz!

ÁLdott az ÚR,aki ismeri szívem minden gondolatát is!
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #26 Dátum: 2011 December 08, 20:39:13 »
Drága Julika!

Nagy reménységünk az, hogy bármi történjen életünkben, csak a javunkat szolgálja. A legmélyebb pontban is betakar Szeretetével az ÚR!


Szeretettel
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #27 Dátum: 2011 December 15, 08:34:55 »
Két nemzetségbeli asszony példája csodálatosan mutatja be, mit jelent az Isten szerinti hit.

   
Ruth pedig monda: Ne unszolj, hogy elhagyjalak, hogy visszaforduljak tőled. Mert a hova te mégy, oda megyek, és a hol te megszállsz, ott szállok meg; néped az én népem, és Istened az én Istenem.
Ruth 1,16    

22. És ímé egy kananeus asszony jövén ki abból a tartományból, kiált vala néki: Uram, Dávidnak fia, könyörülj rajtam! az én leányom az ördögtől gonoszul gyötörtetik. 23. Ő pedig egy szót sem felele néki. És az ő tanítványai hozzá menvén, kérik vala őt, mondván: Bocsásd el őt, mert utánunk kiált. 24. Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz. 25. Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem! 26. Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni. 27. Az pedig monda: Úgy van, Uram; de hiszen az ebek is esznek a morzsalékokból, a mik az ő uroknak asztaláról aláhullanak. 28. Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.
Mt 15,22-28

Ruth és a kananeusi asszony nem tartozott Izrael népéhez. Mégis mélységes hitük által beoltattak az ÚR szövetségébe. Hitük egy nagyon öszinte alázatosságra épült fel.

Mit mond az ÚR?

8. Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.
9. Igazságban járatja az alázatosokat, és az ő útjára tanítja meg az alázatosokat.
10. Az Úrnak minden útja kegyelem és hűség azoknak, a kik szövetségét és bizonyságait megtartják.
11. A te nevedért, Uram, bocsásd meg bűnömet, mert sok az.
12. Kicsoda az, a ki féli az Urat? Megmutatja annak az útat, a melyet válaszszon.

Zsolt 25,8-12

Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.
Mik 6,8

6. De majd nagyobb kegyelmet ád; ezért mondja: Az Isten a kevélyeknek ellenök áll, az alázatosoknak pedig kegyelmet ád.
10. Alázzátok meg magatokat az Úr előtt, és felmagasztal titeket.

Jak 4,6.10

A Biblikus hit nem kételkedik, hanem alázatosságban meg van gyözödve Isten csodálatos kegyelméröl.


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Biblikus hit
« Válasz #28 Dátum: 2012 Január 02, 14:26:19 »
Sokszor hallottam, hogy ha valaki nem gyógyul meg, akkor nincs elég hite.

Megáll-e ez az állítás az Íge világosságában?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Biblikus hit
« Válasz #29 Dátum: 2012 Január 02, 15:26:54 »
Szia Testvérem!

Úgy gondolom, hogy ez igaz! Viszont nem minden esetben.
A hit az is, amikor megbízunk Isten ígéreteiben. Isten a legjobbat akarja nekünk, viszont a legjobb nem mindig az, amit mi elképzelünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)