Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827775 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3555 Dátum: 2012 Május 20, 13:23:34 »
Segíts a gyermekednek megismerni Istent
"Azoknak az embereknek, akiket a világból nekem adtál, megmutattam, hogy milyen vagy. Ők a tieid voltak, de nekem adtad őket, és engedelmeskedtek a tanításodnak."(Jn. 17, 6. Egyszerű fordítás)

A világ tele van olyan gyermekekkel akiknek nagyon nagy szükségük van a lelki vezetésre. Lehetséges, hogy a te gyermekeid is ezek között vannak? Te is lehetsz a gyermekeid lelki vezetője, ha úgy tanítod őket, mint ahogy Jézus is tette három éven keresztül a tanítványaival.

Először is, Jézus segített a tanítványainak megismerni az Urat.
Kell, hogy te is segíts a gyermekeidnek, hogy ők is megismerjék Őt, mivel az örökkévalóság mérlege csak két irányba billenhet: élet vagy halál, Menny vagy Pokol. A te feladatod pedig az, hogy segíts a gyermekeidnek abban, hogy mindenképp találkozzanak az Istennel.

Nézd meg, mit mond Jézus: "A tieid voltak". Elismeri, hogy a tanítványok az Úrhoz tartoztak,  épp úgy, ahogy a te gyermekeid is az Úrhoz tartoznak. Ő kölcsön adta nekünk őket egy időre, mert azt akarja, hogy ez alatt az idő alatt mi neveljük őket. A szülői nevelés, mint minden más vezetői forma a sáfárkodásról szól. Megtanulod azt mondani: "Uram, én a gyermekeim sáfárja vagyok, akiket Te rám bíztál, és én azt fogom tenni, amit szeretnél, hogy tegyek annak érdekében, hogy elérjék az általad nekik szánt célt."

Majd figyeld meg, hogy Jézus azt mondja: "Azoknak az embereknek, akiket a világból nekem adtál, megmutattam, hogy milyen vagy." Jézus nem azt mondja, hogy "én prédikáltam. Én hirdettem az igét. Én tanítottam, hogy a tanítványok megismerjenek téged, Uram." Hanem azt mondja: "Én megmutattam." Ő elől járt a jó példával.

Ez az egyik legkijózanítóbb igazság a szülői létről. Akár helyes vagy helytelen, jó vagy rossz irányba, de a gyermekeid Istenről alkotott képét nagyban befolyásolni fogja az, hogy te milyen szülő vagy, akár tetszik neked, akár nem. Lehet, hogy ez neked nem tetszik. Nekem sem igazán, de ez az igazság.


Hogyha te türelmetlen és követelődző vagy, ők azt fogják hinni, hogy Isten is türelmetlen és követelődző. Hogyha te rideg és távolságtartó vagy, és soha nincs időd a gyermekeidre, akkor ők azt fogják gondolni, hogy Isten is rideg és távolságtartó velük. Ha te következetlen és megbízhatatlan vagy, gyakran megszeged a nekik tett ígéreteidet, akkor ők azt fogják hinni, hogy az ő mennyei atyjuk is következetlen, megbízhatatlan és nem tartja be az ígéreteit.

 Milyen Isten valójában?

 Isten gondoskodó.
 Isten közel van és ismeri a részleteket is.
 Isten következetes.
 Isten a mérvadó.
Beszéljetek róla

Ha az én gyermekeim úgy fognak felnőni, hogy tudják, hogy az Úr gondoskodó, hogy közel van, hogy következetes és mérvadó, akkor nekem is gondoskodónak, következetesnek, mérvadónak és közel kell lennem hozzájuk. Mit gondolsz, ezek közül neked melyiken kell még dolgoznod?
Egy olyan barátoddal, aki szintén szülő, beszéljetek arról, hogy jelenleg hogyan tudjátok úgy nevelni a gyermekeiteket, hogy ezzel megmutassátok nekik, hogy milyen Isten. Bátorítsátok egymást és osszátok meg az ötleteiteket egymással!

(Daily Hope by Rick Warren, 2012. május 13.)
FORRÁS: http://napiremeny.blog.hu/2012/05/20/segits_a_gyermekednek_megismerni_istent#comment-form
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3556 Dátum: 2012 Május 21, 00:17:21 »
Május 21. Emlékezve Isten ígéreteire
   
8 Kegyelmes és irgalmas az ÚR, türelme hosszú, szeretete nagy.
9 Jó az ÚR mindenkihez, irgalmas minden teremtményéhez.
10 Magasztal, URam, minden teremtményed, és híveid áldanak téged.
11 Elmondják, hogy országod milyen dicsőséges, és beszélnek hatalmadról,
12 megismertetve az emberekkel az ÚR hatalmas tetteit, országa ragyogó dicsőségét.
13 Országod örökkévaló ország, uralkodásod nemzedékről nemzedékre tart.
14 Támogat az ÚR minden elesettet, és fölegyenesít minden görnyedezőt.
15 Mindenki várakozva néz rád, és te idejében adsz nekik eledelt.
16 Kinyitod kezedet, és kielégítesz minden élőlényt kegyelmesen.
17 Az ÚRnak minden útja igaz, és minden tette jóságos.
18 Közel van az ÚR mindenkihez, aki hívja, mindenkihez, aki igazán hívja.
19 Teljesíti az istenfélők kívánságát, meghallja kívánságukat, és megsegíti őket.
Zsolt 145,8-19.


EMLÉKEZVE ISTEN ÍGÉRETEIRE

Veled van Istened, az Úr, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked. (Zof 3,17)

Bibliaóra vezetőnk háromoldalnyi bibliai szöveget nyújtott át nekem azzal, hogy minden hónapban tanuljak meg egy verset kívülről. Az egyik, a Zof 3,17 különösen megvigasztalt. Néhány nappal korábban agyhártya-daganatot állapítottak meg nálam. Az orvos műtétet javasolt. A fönt idézett vers emlékeztetett Isten hatalmára és szeretetére az aggodalmak közepette.
Ezt az igeverset ismételtem magamban, mialatt egy gép képeket készített az agyamról. Emlékeztem szavaira a kórházban, és később, amikor éjjel nem jött álom a szememre. Isten minden egyes alkalommal megújított szeretetével. Hosszas lábadozásom alatt emlékeztem: Veled van Istened, az Úr.
Isten szavai Zofóniás próféta tollából egy nehéz időszakban bátorítottak. Képes voltam Istenre, szeretetére és jóságára gondolni, ahelyett, hogy olyan körülmények miatt aggódjam, amelyeket nem tudtam megváltoztatni.
A Szentírás megtanulása lehetővé teszi, hogy bárhová magunkkal vigyük. Így bármilyen körülmények között nyerhetünk erőt és bátorítást Istentől, aki örül nekünk.

Imádság: Atyánk, köszönjük az Írásban nekünk adott szent üzeneteidet. Segíts, hogy emlékezzünk ígéreteidre. Ámen.

"A Krisztus beszéde lakjék bennetek gazdagon." (Kol 3,16)
Yvonne E. Albright (Michigan, USA)

forrás: http://www.csendespercek.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3557 Dátum: 2012 Május 21, 09:19:42 »
ISMERD FEL A FORRAST!

"Mert a mi harcunk nem test es ver ellen folyik..."(Efezus6:12)


A satan felhasznalja az embereket es a korulmenyeket,de nem ezek az igazi ellensegeink,hanem o maga. Az embereken es a korulmenyeiken keresztul dolgozik,azutan gyonyorkodik abban,ahogy reagalunk,eszre sem veve,hogy o all a hatterben. Amikor a satan arra hasznalta Petert,hogy megakadalyozza,hogy Jezus vallalja a keresztet es bevegezze a feladatot amiert Isten elkuldte,"Jezus elfordult Petertol,es igy szolt:Tavozz tollem satan,utban vagy![tamadas,akadaly es csapda vagy szamomra]...(Mate16:23  [AMP forditas]). A satan felhasznalta Petert,de Jezus tudta,hogy valojaban nem Peterrel van gondja. Ezert elfordult Petertol es mondandojat a problema forrasahoz intezte,a satanhoz. Tehat eloszor azonositsd be a problema forrasat! A kereszten Jezus igy imadkozott:" Atyam,bocsass meg nekik mert nem tudjak mit cselekszenek"(Lukacs23:34). Amikor rajossz,hogy a satan strategiaja az,hogy mas embereket hasznaljon fel a lerombolasodra,konnyebben megbocsatasz nekik. Nem kell cipelned a nehezteles sulyat,nem kell rajuk rontanod vagy megvaltoztatnod oket,csak bizd oket Istenre! Ezzel nem leszel felmentve az ordog tamadasai alol,de lesz pajzsod ellene,nem fogja elvenni a batorsagodat es nem fog legyozni. Vigyazz,ha az ordog nem tud legyozni nyiltan,megelegszik azzal,hogy nem enged mozdulni. Igy soha nem tudsz tovabblepni gyoztesen. Masodszor,hasznald a hatalmat amit Istentol kaptal! Jezus azt mondta:"Lattam a satant villamkent leesni az egbol. Ime,hatalmat adtam nektek...az ellenseg minden erejen..."(Lukacs10:18-19). Tehat ismerd fel a forrast es hasznald az Istentol kapott hatalmat!


Forras:
MAI IGE
Szerzo: - Bob Gass
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3558 Dátum: 2012 Május 22, 00:08:48 »
Május 22. A kivezető út

13 Tanítványai közül ketten aznap egy faluba mentek, amely Jeruzsálemtől hatvan futamnyira volt, és amelynek Emmaus a neve, 14 és beszélgettek egymással mindarról, ami történt. 15 Miközben beszélgettek, és vitatkoztak egymással, maga Jézus is melléjük szegődött, és együtt ment velük. 16 Látásukat azonban valami akadályozta és nem ismerték fel őt. 17 Ő pedig így szólt hozzájuk: "Miről beszélgettek egymással útközben?" Erre szomorúan megálltak. 18 Majd megszólalt az egyik, név szerint Kleopás, és ezt mondta neki: "Te vagy az egyetlen idegen Jeruzsálemben, aki nem tudod mi történt ott ezekben a napokban?" 19 "Mi történt?" - kérdezte tőlük. Ők így válaszoltak neki: "Az, ami a názáreti Jézussal esett, aki próféta volt, szóban és tettben hatalmas Isten és az egész nép előtt; 20 hogyan adták át a főpapok és a főemberek halálos ítéletre, és hogyan feszítették meg. 21 Pedig mi abban reménykedtünk, hogy ő fogja megváltani Izráelt. De ma már harmadik napja, hogy ezek történtek. 22 Ezenfelül néhány közülünk való asszony is megdöbbentett minket, akik kora hajnalban ott voltak a sírboltnál, 23 de nem találták ott a testét; eljöttek és azt beszélték, hogy angyalok jelenését is látták, akik azt hirdették, hogy ő él. 24 El is mentek néhányan a velünk levők közül a sírhoz, és mindent úgy találtak, ahogyan az asszonyok beszélték; őt azonban nem látták." 25 Akkor ő így szólt hozzájuk: "Ó, ti balgák! Milyen rest a szívetek arra, hogy mindazt elhiggyétek, amit megmondtak a próféták! 26 Hát nem ezt kellett-e elszenvednie a Krisztusnak, és így megdicsőülnie?" 27 És Mózestől meg valamennyi prófétától kezdve elmagyarázta nekik mindazt, ami az Írásokban róla szólt. 28 Így értek el ahhoz a faluhoz, amelybe igyekeztek. Ő azonban úgy tett, mintha tovább akarna menni. 29 De azok unszolták és kérték: "Maradj velünk, mert esteledik, a nap is lehanyatlott már!" Bement hát, hogy velük maradjon. 30 És amikor asztalhoz telepedett velük, vette a kenyeret, megáldotta, megtörte és nekik adta. 31 Erre megnyílt a szemük, és felismerték, ő azonban eltűnt előlük. 32 Ekkor így szóltak egymásnak: "Nem hevült-e a szívünk, amikor beszélt hozzánk az úton, amikor feltárta előttünk az Írásokat?"
Lk 24,13-32.

A KIVEZETŐ ÚT

Miközben beszélgettek, és vitatkoztak egymással, maga Jézus is melléjük szegődött, és együtt ment velük. Látásukat azonban valami akadályozta és nem ismerték fel őt. (Lk 24,15-16)

Egy élményparkba kirándult a családunk. Hirtelen arra eszméltünk a feleségemmel, hogy a kisfiunk nincs meg. Óriási rémületben elkezdtük keresni. Valaki azt mondta, hogy nézzük meg a sövénysorok alkotta útvesztőben. Fölmásztunk egy emelvényre, amiről beláthattuk az egész terepet. Nagy megkönnyebbülésünkre és örömünkre megláttuk a fiunkat - elveszve és ijedten a labirintusban. A jó kilátást nyújtó pontról láttuk őt, de ő arra összpontosított, hogy megtalálja a kivezető utat. Annyira meg volt rémülve, hogy észre sem vett bennünket. De hamarosan újra együtt voltunk, és meg tudtuk vigasztalni.
Ez a tapasztalat eszembe juttatta, hogy feltámadása után hogyan csatlakozott Jézus két tanítványhoz, akik azonban nem ismerték fel. Hallották a hangját és látták az arcát, mégis köd ereszkedett a látásukra, és nem vették észre, ki ő valójában.
Néha hasonló helyzetben találjuk magunkat. Kihívásokkal szembenézve kiábrándulttá és bizonytalanná válunk. Ekkor megjelenik Krisztus, vezetést és reményt kínálva nekünk. Még nyomorúságunk mélyén is ott jön mellettünk, fogja a kezünket, és irányt mutat, amíg megtaláljuk a kifelé vezető utat.

Imádság: Urunk, közeledj felénk, ha nem találjuk a helyes irányt. Mutasd meg az ösvényt, amelyen haladjunk. Ámen.

forrás:  http://www.csendespercek.hu

Ha elveszettnek érezzük magunkat, Isten akkor is velünk van.
Luis Alberto Jones (Chubut, Argentína)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3559 Dátum: 2012 Május 22, 08:14:57 »
ISTEN SZERET!


1 János: 4:11-19:
Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért.
11
Szeretteim, ha így szeretett minket az Isten, nekünk is szeretnünk kell egymást.
12
Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:
13
Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk; mert a maga Lelkéből adott minékünk.
14
És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.
15
Aki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.
16
És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.
17
Azzal lesz teljessé a szeretet közöttünk, hogy bizodalmunk van az ítélet napjához, mert amint ő van, úgy vagyunk mi is e világban.
18
A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.
19
Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket! :2smitten:

 1 Ján: 5:1-5:
Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született; és mindaz, aki szereti a szülőt, azt is szereti, aki attól született.
2
Abból ismerjük meg, hogy szeretjük az Isten gyermekeit, hogyha az Istent szeretjük, és az ő parancsolatait megtartjuk.
3
Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.
4
Mert mindaz, ami az Istentől született, legyőzi a világot; és az a győzedelem, amely legyőzte a világot, a mi hitünk.
5
Ki az, aki legyőzi a világot, ha nem az, aki hiszi, hogy Jézus az Isten Fia?! :2smitten: :019:

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3560 Dátum: 2012 Május 22, 08:18:32 »
Drága Ildikó!

Köszönöm a lelki Mannát, és csak ÁMEN-t tudok rá mondani!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3561 Dátum: 2012 Május 22, 09:51:37 »
MINDENBEN ISTEN LEGYEN AZ ELSO!

"...oda hozatom veletek felajanlasaitokat,az elso termes aldozatat..."(Ezekiel20:40)


Isten az elso akar lenni az eletunkben! Ha nem az,akkor a dolgok nem fognak szamunkra jol alakulni. Ahelyett,hogy aldast kernel a terveidre,kerj Istentol olyan terveket,amelyeket megtud aldani! Jezus tudott igent mondani bizonyos dolgokra,es nemet masokra,mert O napjait Isten napirendje szerint elte. Tudsz mutatni akarcsak egy pillanatot eleteben,amikor tulfeszitett vagy osszezavarodott volt? Nem,mert amikor konfliktus tamadt,O ezt mondta:"mindig azt teszem,ami neki [Istennek] kedves"(Janos8:29). Azert tudta ezt mondani,mert idot forditott arra,hogy Atyjaval tanacskozzon. Meddig hagyod meg,szazegy fele rangassanak? Semmi sem fog megvaltozni,amig elnem hatarozod,hogy megadod Istennek amit kivan - az "elso termes aldozatat". A napodnak ne azt a reszet add Neki amikor mar nyuzott vagy,nem tudsz vilagosan gondolkodni,sot alig tudod nyitvatartani a szemed;add Neki a napod legjobb reszet! Igy fog kiderulni mi az,ami igazan fontos szamodra. Az oltozkodestol a napirended osszeallitasaig mindenben kerd Ot,hogy segitsen olyan dontest hozni,ami Ot dicsoiti. Ahogy egyre jobban es jobban tudataban leszel jelenletenek,nem fogod tudni beskatulyazni Ot. A hetkoznapi esemenyek megszentelodnek,mert O is ott van bennuk. Kerd hat arra,hogy iranyitson donteseidben es adjon erot azokhoz a feladatokhoz,melyeket el kell vegezned. Tedd Ot minden cselekedetedben elso helyre es O megmutatja neked az osvenyt,ami bekesseghez vezet. Kovesd a Szentlelek vezeteset pillanatrol-pillanatra,igy orommel telik meg minden napod.


Forras:
MAI IGE
Szerzo: - Bob Gass
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3562 Dátum: 2012 Május 22, 10:51:24 »
Köszönjük a lelki táplálékot! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3563 Dátum: 2012 Május 23, 07:49:34 »
Május 23. Megbánás

7 Ellenben azt, ami nekem nyereség volt, kárnak ítéltem a Krisztusért. 8 Sőt most is kárnak ítélek mindent Krisztus Jézus, az én Uram ismeretének páratlan nagyságáért. Őérte kárba veszni hagytam, és szemétnek ítélek mindent, hogy Krisztust megnyerjem. 9 Hogy kitűnjék rólam őáltala: nincsen saját igazságom a törvény alapján, hanem a Krisztusba vetett hit által van igazságom Istentől a hit alapján, 10 hogy megismerjem őt és feltámadása erejét, valamint a szenvedéseiben való részesedést, hasonlóvá lévén az ő halálához, 11 hogy valamiképpen eljussak a halottak közül való feltámadásra.
12 Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már célnál volnék, de igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott a Krisztus Jézus. 13 Testvéreim, én nem gondolom magamról, hogy már elértem, 14 de egyet teszek: ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé, Isten mennyei elhívásának a Krisztus Jézusban adott jutalmáért.
15 Akik tehát tökéletesek vagyunk, így gondolkozzunk, és ha valamit másképpen gondoltok, azt is kijelenti majd Isten nektek;
Fil 3,7-15.


MEGBÁNÁS

Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól. (1Jn 1,9)

Egy nagyszerű ember, egy egyházi vezető, akit csodáltam, gyakran mondta, hogy soha életében nem bánt meg semmit. Azonban, ha saját választásaimra gondolok, azt látom, hogy egész sor megbánni való zavarja a lelkem nyugalmát. Sok-sok órát töltök korábban mondott szavaimon, döntéseimen, tetteimen rágódva. Szeretném meg nem történtté tenni ezeket.
János fönti szavai elgondolkoztattak. Rájöttem, hogy nem feltétlenül bűn minden cselekedet, amit bánok. Néha inkább oktalan választásról volt szó vagy arról, hogy tévesen mértem föl a helyzetet. Egyszer például, elfogadtam egy állást az otthonomtól és családomtól távol. Ezután nem tudtam részt venni születésnapokon, és a család életének sok egyéb részében. Isten üzenete a bűnökre és a hibákra vonatkozóan ugyanaz: nem jó visszanézve töprengeni: "mi lett volna ha..."
Megtanultam, hogy a jó, istenközéppontú élethez nem fontos, hogy megbánás nélkül éljünk. Amikor a múltra gondolok, de a jövőre tekintek, látok valami értéket még a megbánt dolgokban is. Tapasztalataink, különösen a hibák szolgálhatják a megerősödésünket, bölcsebbé válásunkat.

Imádság: Drága Istenünk, segíts szerető karjaidban megpihenni, és tudni, hogy irántunk való szereteted nagyobb, mint valamennyi sajnálkozásunk. Jézus nevében. Ámen.

Minden múltbeli cselekedetet és megbánást Isten szerető kezeiben hagyhatunk.
Jack Cameron (Észak-Karolina, USA)

forrás: http://www.csendespercek.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3564 Dátum: 2012 Május 23, 09:22:19 »
KESZITSD ELO A SOSZOROT!

"Ti vagytok a fold soja..."(Mate5:13)


Folyton a boldogsagot keressuk,de rossz modon. Ugy probaljuk megtalalni,hogy kapni akarunk ahelyett,hogy adnank. A szeretetnek adnia kell,hiszen a szeretet termeszete az adas;"eljetek szeretetben,ahogyan a Krisztus is szeretett minket,es onmagat adta ertunk "aldozati ajandekul,az Istennek kedves illatkent"" (Efezus5:2). Figyeld meg a kovetkezo szavakat: "onmagat adta" es "aldozati ajandekul". A szeretet lenyege onmagad odaadasa es felaldozasa masok szuksegeinek betoltesere - legyenek azok akar fizikai,akar lelki szuksegletek. Vannak,akik annyira vallasosak,hogy nem latnak erteket a mindennapi emberi szuksegek kielegiteseben. Az Isten iranti szeretet a gyoker; a masok iranti szeretet a gyumolcs,mely megmutatkozik a batoritasban,turelemben,kedvessegben,udvariassagban,alazatban,onzetlensegben,vidam lelkuletben,szelidsegben es oszintesegben (lasd. Galata5:22). Szorgalmasan keresnunk kell a modjat,hogy szeretetunket kimutassuk,kulonosen a kis dolgokban. Jezus azt mondta: "Ti vagytok a fold soja. Ha pedig a so megizetlenul [elveszti erejet,minoseget],mivel lehetne izet visszaadni? Semmire sem valo mar,csak arra,hoyg kidobjak es eltapossak az emberek(Mate5:13). A so olyan mint a szeretet; gyogyit,tisztit,tartosit es izt ad az eletnek,de semmi haszna,ha csak a sotartoban van es nem szorjak szet. Az igazsag az,hogy az elet szeretet nelkul izetlen. Nagylelku tetteket is lehet kotelessegbol tenni de,ha szeretet nelkul tesszuk,uresek maradunk. A szeretet az elet energiaja,ez kell,hogy okot adjon minden reggel arra,hogy felkeljunk. Minden nap izgalmas es jelentosegteljes lehet,ha Isten ugynokeinek tartjuk magunkat,akik arra varnak,hogy sot szorjanak az izetlen eletekbe,akikkel talalkoznak. Tehat tartsd keszenletben a soszorot!


Forras;
MAI IGE
Szerzo: - Bob Gass
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3565 Dátum: 2012 Május 23, 15:12:35 »
Akadályok Isten akaratának megismerésében
 "Éppen azért: ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata." Efézus 5:17



Minden nap beszélek olyan emberekkel, akik ezt mondják: "Ha van Isten, Ő megengedte nekem, hogy megszülessek és még mindig életben vagyok, akkor mi az Ő terve számomra? Miért vagyok itt és mi a feladatom? Hogyan fedezzem fel Isten akaratát, hogy ne vesztegessem el az életemet?"

A Biblia ezt mondja: "Jól vigyázzatok tehát, hogyan éltek; ne esztelenül, hanem bölcsen, kihasználva az alkalmas időt, mert az idők gonoszak. Éppen ezért: ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata." Efézus 5:15-17

Bölcs dolog kikutatni, hogy miért vagyok itt a Földön. Bolondság úgy élni le egy életet, hogy halvány fogalmad sincs erről. Szerencsére Isten nem játszadozik velünk. Azt akarja, hogy megértsük az életünkre vonatkozó akaratát. Amikor a helytelen dolgokra nézünk, akkor akadályokat állítunk fel Isten akaratának felfedezésében.  Például:

Isten akarata nem érzésekről szól. Istennek az életedre vonatkozó tervét nem lehet néhány érzelmi benyomás által felfedezni. Az Ő terve gyakorlatias és nem misztikus.
Isten akarata nem egy képletről szól. Isten akarata nem néhány lépésről-lépésre folyamat, amelyet szigorúan követsz az életed során. Az élet nem ilyen egyszerű! Többre van szükséged egy képletnél.
Íme a kulcs: Istennek az életedre vonatkozó akarata egy barátsággal kezdődik. Istent sokkal jobban érdekli az, hogy kapcsolatod legyen Ővele, minthogy egy sor szabályt kövess. Először is Isten azt akarja, hogy Őt megismerd, úgy, ahogy Ő már téged ismer. Amint ez a kapcsolat meg van alapozva, minden más - karrier, család, célok, pihenés, ambíciók, pénzügyek, egészség és barátságok - elkezd a megfelelő helyére rendeződni.

Beszéljünk róla!

Miért gondolod, hogy Isten akarata nem az érzelmekről szól?
Miért gondolod, hogy Isten akarata nem egy képletről szól?
 

Daily Hope, 2012. május 14., by Rick Warren
forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/05/21/akadalyok_isten_akaratanak_megismereseben#comment-form
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3566 Dátum: 2012 Május 24, 09:19:21 »
Kedves Dondikeee!

Sokat mondtak nekem a kovetkezo sorok:
"Többre van szükséged egy képletnél.Íme a kulcs: Istennek az életedre vonatkozó akarata egy barátsággal kezdődik. Istent sokkal jobban érdekli az, hogy kapcsolatod legyen Ővele, minthogy egy sor szabályt kövess. Először is Isten azt akarja, hogy Őt megismerd, úgy, ahogy Ő már téged ismer."

Istent mar ismerem,igaz,mindig lehet valami ujjat es valami tobbet megtudni Rolla. Talan elkene kezdenem magamat is ugy nezni,mint ahogy O lat engem.Na,itt mar gondok vannak! :08:

Mindenesetre koszonom az irast. :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3567 Dátum: 2012 Május 24, 09:37:36 »
ISTEN NEM FELEJTI EL,MIT IGERT NEKED

"...megemlekezem az en szovetsegemrol..."(1Moz.9:15)


Amikor Noe az esorol predikalt,az az itelet szimboluma volt. De az ozonviz utan Isten azt mondta: "...nem lesz tobbe..."(1Moz.9:15). Isten azt mondta Noenak:" szivarvanyivemet helyezem a felhokre,az lesz jele a szovetsegnek,melyet en a vilaggal kotok. Amikor felhot boritok a foldre,es feltunik az iv a felhon,akkor visszaemlekezem a szovetsegre,amelyet kotottem veletek es minden elolennyel,amely testben el,es nem lesz tobbe a viz ozonvizze minden test pusztulasara."(1Moz.9:13-15). Attol a pillanattol kezdve az egesz Szentirasban az eso az aldas jelkepeve lett. "...megnyitom az eg csatornait,es boseges aldast arasztok ratok" (Malakias3:10). Attol felsz,hogy a mult szivfajdalma ujra visszater? Ne felj! Csak jarj tovabbra is Istennel,aki azt igerte:"soha tobbe"! Amikor Isten olyan dolgot hasznal a fejlesztesedre,aminek egyebkent el kellett volna pusztitania,visszatekintve igy tudsz szolni:" Jo nekem,hogy nyomorusag ert,hogy megtanuljam rendelkezeseidet" (Zsolt.119:71) Nehez idok nelkul nem fedeztel volna fel bizonyos dolgokat;peldaul,hogy feszultseg hatasara szenvedelyesen keresed Istent egyre jobban es jobban,mig mas dolgok hatterbe szorulnak; az imaid erejet; hogy mit tud Isten veghezvinni a nehezsegek ellenere is; hogy amikor meghallotta siro kialtasodat,konnyeid olyan dragak voltak szamara,hogy osszegyujtotte oket tomlojebe (lasd Zsolt.56:9); hogy az Ur angyala vedett meg,amikor az ellenseg elakart pusztitani (Zsolt.34:8); hogy Istennek nincs szuksege a barataid tamogatasara ahhoz,hogy megtudjon aldani; es,hogy atvitt mindenen,mert latta a szivarvanyt,es visszaemlekezett igeretere.


Forras:
MAI IGE
Szerzo: - Bob Gass
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3568 Dátum: 2012 Május 24, 10:43:24 »
Május 24.  Zöldség és gyümölcs

   
6 Azután ezt a példázatot mondta: "Egy embernek volt egy fügefája a szőlőjében, és kiment, hogy gyümölcsöt keressen rajta, de nem talált. 7 Azt mondta erre a vincellérnek: Íme, három éve, hogy idejárok gyümölcsöt keresni ezen a fügefán, de nem találok. Vágd ki, miért foglalja a földet hiába? 8 De az így válaszolt neki: Uram, hagyd meg még ebben az évben, míg körülásom és megtrágyázom, 9 hátha terem jövőre, ha pedig nem, akkor vágd ki."
Lk 13,6-9.


ZÖLDSÉG ÉS GYÜMÖLCS

De az így válaszolt neki: Uram, hagyd meg még ebben az évben, míg körülásom és megtrágyázom. (Lk 13,8)

Egyszer valakitől különösen jó, házilag termesztett zöldségeket kaptam. Miután megköszöntem, megkérdeztem, mitől lettek olyanok. Azt a választ kaptam, hogy a hőmérséklet épp megfelelő volt, és épp jókor jött a csapadék. Ami ilyen kivételes terméshez vezetett, az jelentős részben nem rajtuk múlt.
Ezzel ellentétben a lelki életünket befolyásoló tényezőknek nagyobbik része rajtunk múlik. Mi határozzuk meg a hozzáállásunkat, a fegyelmezettségünket, és a növekedésre való hajlandóságunkat. Ezért aztán időről időre ellenőrzöm magam. Megvizsgálom a hozzáállásomat: bízom Istenben? Igyekszem a szeretetében megmaradni? Megnézem a lelki gyakorlataimat: imádkozás, bibliaolvasás, istentisztelet látogatása, úrvacsorán való részvétel, megteszek-e minden jót, elkerülök-e minden bűnt, amit tudok? Folyamodom-e lelki tanácsadásért? Szemügyre veszem a növekedésre való hajlandóságomat: vágyom-e Istenre mindenek fölött?
Különlegesen jó gyümölcsöt akarok teremni Isten országában, de tudom, hogy ez azt jelenti, nem függhetek pusztán a körülményeimtől. Van feladatom, rajtam is múlik, milyen lesz a termés.

Imádság: Atyánk, jó gyümölcsöt szeretnénk teremni. Segíts táplálni lelkünket a tőled származó kegyelemmel. Ámen.

Isten segítségével tudunk jó gyümölcsöt teremni.
Bradford Reeves (Texas, USA)

forrás: http://www.csendespercek.hu/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3569 Dátum: 2012 Május 24, 12:50:51 »
Kedves Dondikeee!

Sokat mondtak nekem a kovetkezo sorok:
"Többre van szükséged egy képletnél.Íme a kulcs: Istennek az életedre vonatkozó akarata egy barátsággal kezdődik. Istent sokkal jobban érdekli az, hogy kapcsolatod legyen Ővele, minthogy egy sor szabályt kövess. Először is Isten azt akarja, hogy Őt megismerd, úgy, ahogy Ő már téged ismer."

Istent mar ismerem,igaz,mindig lehet valami ujjat es valami tobbet megtudni Rolla. Talan elkene kezdenem magamat is ugy nezni,mint ahogy O lat engem.Na,itt mar gondok vannak! :08:

Mindenesetre koszonom az irast. :2smitten:

Kedves Edit!
Egyetértek veled! Biztos vagyok benne hogy ez az egyik legnehezebb dolog mindannyiunk életében.... Úgy látni magunkat mint ahogy az Úr lát minket... Úgy látni magam, ahogy az ÚR lát engem... Elgondolkodtató!  :106:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)