Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827756 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3975 Dátum: 2012 Szeptember 30, 08:24:12 »
Ne add fel: Arra koncentrálj, hogy Isten mire képes


    Tanítványai megkérdezték tőle: "Mester, ki vétkezett: ez vagy a szülei, hogy vakon született?" Jézus így válaszolt: "Nem ő vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy nyilvánvalóvá legyenek rajta Isten cselekedetei.” (János 9:2-3)



Amikor Jézus és tanítványai átsétáltak a városon, összetalálkoztak egy olyan emberrel, aki születésétől fogva vak volt. Ekkor az apostolok vádaskodásba kezdtek: “Lehet, hogy azért vak, mert bűnt követett el? Lehet, hogy a szülei vétkei miatt lett vak?”

Eugene Peterson azt sugallja, hogy Jézus válaszát akár át is lehetne költeni a következőképpen, “Rossz kérdést teszel fel. Keresel valakit, akit hibáztathatsz. Nincs ilyen fajta ok-okozat jelen. Inkább arra figyelj, hogy Isten hogyan munkálkodik.” (János 9:3-4 – szabad fordítás).

Ahelyett, hogy keresnél valakit, akit hibáztathatsz a nehéz helyzetedért, inkább figyelj Istenre, hogy Ő mit tud ezáltal elvégezni benned, érted!

Lásd meg, hogy mit tud Isten az Ő hatalmával, erejével, magasztosságával tenni. Tereld el a tekinteted a lentebbi dolgokról és oda koncentrálj, hogy hogyan tud Isten tevékenykedni ebben a pillanatban rajtad keresztül, mert az “éjszaka közeledik”, amikor már nem tudsz majd munkálkodni többet (János 9:4 – szabad fordítás).
 
Nincs időnk arra, hogy agyaljunk. Ahelyett, hogy azt kérdezzük, “Miért én?” azt kell kérdeznünk, hogy “Mit szeretnél Uram, hogy tegyek ebben a helyzetben?”

Pál Apostol azt mondja, “Jézus halálát mindenkor testünkben hordozzuk, hogy Jézus élete is láthatóvá legyen testünkben.” (2 Kor 4:10). Jézus halálát a testünkben hordozzuk és Isten a bennünk lakozó Jézus életét támasztja fel.

Isten az életünk tragédiáit úgy használja, mint egy akaratlan műtétet, amitől félünk és még fájdalmas is, de ennek másik oldala az, hogy erősebbek vagyunk, úton vagyunk a hitetlenségünkből való felépülés felé.

Még akkor is, ha nehezen vesszük észre, hogy Isten hogyan teszi ezt vagy egyáltalán hogyan munkálkodik, valahogy mégis jobban fogunk bízni abban, hogy ő terelget egy békés jövő felé (Róma 8:28, Jeremiás 29:11).

Beszéljünk róla

    Hogyan fordította Isten életed egyik nehéz helyzetét javadra?
    Hogyan lehetünk biztosak Isten munkálkodó erejében még akkor is, ha egy nehéz életszakaszon megyünk keresztül?

 

forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/09/30/ne_add_fel_arra_koncentralj_hogy_isten_mire_kepes (Daily Hope by John Walker)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3976 Dátum: 2012 Szeptember 30, 08:49:55 »
Idézet
JÓL BEFEJEZNI

“ Ama nemes harcot megharcoltam,futásomat elvégeztem…” (2Tim.4:7).

A jól sikerült befejezéshez három dolgot kell megértened:
- Először,hogy az emberek ott fognak hagyni. Talán azért,mert túlnőtted őket,talán azért,hogy saját céljaikat töltsék be,vagy azért mert ők nem akarnak oda menni,ahová Isten téged visz. Az emberek elhagyták Jézust: “…tanítványai közül sokan visszavonultak,és nem jártak vele többé” (János 6:66).

Így igaz testvérem.  Bár nagyon sokszor előfordul, hogy futásunkat még nem fejeztük be és mégis ott hagyjuk tanítónkat, mert  saját céljaink nem hagynak minket nyugton. Ilyenkor jönnek a problémák, mert azt hisszük, hogy eléggé képzettek vagyunk ahhoz, hogy saját lábunkon is meg tudjunk állni.
Veszélyes helyzetbe kerülhetünk, amit a sátán ki is használ ellenünk, hiszen egyedül maradtunk, támogatás nélkül. És ekkor a futás is botladozássá válik. Felismeri, hogy amit eddig kincsnek hitt az szétfoszlott, mint az álom. Éhezik, szomjazik és biztonságra vágyik.

Idézet
Ő pedig szívesen jóllakott volna akár azzal az eleséggel is, amit a disznók ettek, de senki sem adott neki."
"Ekkor magába szállt és ezt mondta: Az én apámnak hány bérese bővelkedik kenyérben, én pedig itt éhen halok!
Útra kelek, elmegyek apámhoz, és azt mondom neki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és teellened.
Nem vagyok többé méltó arra, hogy fiadnak nevezzenek, tégy engem olyanná, mint béreseid közül egy.
És útra kelve el is ment az apjához.
Lukács 15,16-20

A futás  megváltozik, vánszorgás lesz belőle. Vissza az úton.  És aki visszaérkezik az egy elcsigázott, megtört embert. De még ilyen állapotban is jobban érzi magát, mert nem kell a disznók eledelét fogyasztania.

Idézet
Még távol volt, amikor apja meglátta őt, megszánta, elébe futott, nyakába borult, és megcsókolta őt.
A fiú ekkor így szólt hozzá: Atyám, vétkeztem az ég ellen és teellened, és nem vagyok méltó arra, hogy fiadnak nevezzenek.
Az apa viszont ezt mondta szolgáinak: Hozzátok ki hamar a legszebb ruhát, és adjátok reá, húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábára!
Azután hozzátok a hízott borjút, és vágjátok le! Együnk, és vigadjunk, mert ez az én fiam meghalt és feltámadott, elveszett és megtaláltatott
Lukács 15, 20-24

Ha visszatérünk tanítónkhoz, az Úr kegyes lesz,  futásunk az Ő védőszárnyai alatt eléri végcélját, és az Úr kegyelme, szeretete megadja azt amit nélküle elveszíthettünk volna.


"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3977 Dátum: 2012 Szeptember 30, 10:34:05 »
A TE UTAD VAGY ISTEN ÚTJA?

“ Az alázatosokat igazságosan vezeti,és az ő útjára tanítja az alázatosakat.” (Zsolt.25:9)


Hallottál már arról az idős hölgyről aki házalóként kereste a kenyerét? Mindig, amikor keresztúthoz ért,feldobott egy gyufaszálat a levegőbe. Arra indult el,amerre mutatott a gyufaszál amikor földet ért. Egyszer egy ember látta,hogy feldobja a gyufaszálat,egyszer,kétszer,háromszor. Megkérdete az asszonytól,hogy mit csinál. Az idős nő így felelt:
-   “Hagyom,hogy Isten mutassa meg ezzel a gyufaszállal,hogy merre menjek.”
Az ember kiváncsian nézte,majd így szólt:
-    “De miért dobja fel háromszor?”
-   “Mert az első két alkalommal rossz irányba mutatott!”- felelte az asszony.
Vigyázz! Amikor nem tetszik az irány amit Isten mutat,te is úgy imádkozol,hogy közben azt reméled,meg fogja gondolni magát és azt mondja majd,amit hallani szeretnél? Ha így van,akkor még soha nem adtad fel az akaratodat az Övééret! Jézus azt mondta: “ Én vagyok a szőlőtő,ti a szőlővesszők…” (János 15:5). Csak úgy tudunk gyümölcsöt teremni,ha kapcsolatban maradunk Krisztussal. Ahogyan az élet a szőlőtőből áramlik a szőlővesszőkbe,úgy árad beléd és árad át rajtaqd az Ő ereje,és elkezdi hatását gyakorolni az életed minden területén. A zsoltáros azt mondta: “ Az alázatosokat igazságosan vezeti,és az ő útjára tanítja az alázatosakat.”. Isten meg fogja mutatni neked a helyes utat,ha kéred. Lényegében véve csak két út van – az Ővé és a tied. Ha már belefáradtál abba,hogy a saját utadat járod,borulj térdre és kérd,hogy mutassa meg neked,hogyan járhatod az Ő útját!


Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3978 Dátum: 2012 Október 01, 08:09:06 »
A TE UTAD VAGY ISTEN ÚTJA?

“ Az alázatosokat igazságosan vezeti,és az ő útjára tanítja az alázatosakat.” (Zsolt.25:9)


Hallottál már arról az idős hölgyről aki házalóként kereste a kenyerét? Mindig, amikor keresztúthoz ért,feldobott egy gyufaszálat a levegőbe. Arra indult el,amerre mutatott a gyufaszál amikor földet ért. Egyszer egy ember látta,hogy feldobja a gyufaszálat,egyszer,kétszer,háromszor. Megkérdete az asszonytól,hogy mit csinál. Az idős nő így felelt:
-   “Hagyom,hogy Isten mutassa meg ezzel a gyufaszállal,hogy merre menjek.”
Az ember kiváncsian nézte,majd így szólt:
-    “De miért dobja fel háromszor?”
-   “Mert az első két alkalommal rossz irányba mutatott!”- felelte az asszony.
Vigyázz! Amikor nem tetszik az irány amit Isten mutat,te is úgy imádkozol,hogy közben azt reméled,meg fogja gondolni magát és azt mondja majd,amit hallani szeretnél? Ha így van,akkor még soha nem adtad fel az akaratodat az Övééret! Jézus azt mondta: “ Én vagyok a szőlőtő,ti a szőlővesszők…” (János 15:5). Csak úgy tudunk gyümölcsöt teremni,ha kapcsolatban maradunk Krisztussal. Ahogyan az élet a szőlőtőből áramlik a szőlővesszőkbe,úgy árad beléd és árad át rajtaqd az Ő ereje,és elkezdi hatását gyakorolni az életed minden területén. A zsoltáros azt mondta: “ Az alázatosokat igazságosan vezeti,és az ő útjára tanítja az alázatosakat.”. Isten meg fogja mutatni neked a helyes utat,ha kéred. Lényegében véve csak két út van – az Ővé és a tied. Ha már belefáradtál abba,hogy a saját utadat járod,borulj térdre és kérd,hogy mutassa meg neked,hogyan járhatod az Ő útját!

Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.


Számos esetben nem fogadjuk el az Úr irányítását. Kérünk tőle valamit, de csak akkor fogadjuk el amikor megegyezik a mi elvárásainkkal, elképzeléseinkkel, vágyainkkal.

Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!
Ézsaiás 55,8

Nem jó úton járunk, ha  csak a saját akaratunk irányítását fogadjuk el, és az Urat meg sem halljuk. Mert nem az Úr akarata szerint cselekszünk, hanem saját, olykor téves vágyaink vezetnek. Bár ezt úgy tárjuk elő "Azt mondta az Úr".
Az Úr soha nem visz minket tévtanítók kelepcéjébe, nem teszi kívánatossá a bűn felé vezető utat.

Hallgass az Úrra és kövesd őt !

Az Úr, ő az, aki előtted megy, ő lesz te veled; el nem marad tőled, sem el nem hágy téged: ne félj és ne rettegj!
5Mózes 31,8
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3979 Dátum: 2012 Október 01, 08:22:17 »
A befolyásod Isten dicsőségére van

    "Ti vagytok a világ világossága. Nem rejthető el a hegyen épült város. A lámpást sem azért gyújtják meg, hogy a véka alá, hanem hogy a lámpatartóra tegyék, és akkor világít mindenkinek a házban. Úgy ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat." (Máté 5:14-16)



Te a magad erejéből nem válhatsz a világ világosságává. Jézus azt mondja, hogy a Vele való kapcsolatod miatt lehetsz a világ világossága. "Isten, aki ezt mondta: 'Sötétségből világosság ragyogjon fel', ugyanaz az Isten, aki világosságot gyújtott a mi szívünkben is, hogy elhozza számunkra Isten dicsőségének ismeretét, amely Krisztus arcán ragyog." (2. Kor. 4:6)

Isten beszéde Jézus világosságát gyújtja fel a szívünkben, és az ő fénye ragyog olyan fényesen rajtunk keresztül. Ezért vagyunk olyanok, mint a csillagok az univerzumban, amelyek az egész emberiség számára irányt mutatnak a valódi élet felé (Filippi 2:15-16).

Ez a tanitványság képe is: Jézus, aki a világ világossága, újjáteremt minket, hogy mi is a világ világosságává váljunk. Nem magunktól vagyunk fények, hanem a világ világosságával való természetfölötti közösségünkből fakadóan. Arra hív minket, hogy őt kövessük, azt mondja: "Aki engem követ, övé lesz az élet világossága, soha nem jár sötétségben" (János 8:12, TEV).

A szemünknek állandóan a világosságra kell fókuszálnia, összpontosítania, és alázattal Jézusra bízni, hogy felfedje a maga világosságát rajtunk keresztül. Amikor imádkozol, emlékezz erre:

A befolyásod, a láthatóságod annak az eredménye, Aki benned él, nem pedig annak, amit te teszel. Isten az, aki befolyásossá és láthatóvá tesz.

Te csak sáfára vagy a befolyásodnak és láthatóságodnak, ezért félre kell tudnod állni az útból, és hagyni, hogy Jézus dolgozzon általad.

Csak Isten ismeri a befolyásod és a láthatóságod jelentőségét. Lehet, hogy te csak egy emberre vagy hatással, de ő majd hatással lesz az egész világra. Csak arra figyelj, hogy kövesd Jézust, bárhova is vezet téged.

Beszéljünk róla!

    Hogy használod a befolyásodat arra, hogy Krisztus világosságát áraszd?
    Kérj alázatot Istentől, hogy megértsd, hogy csak az ő dicsőségére helyezett téged befolyásos pozícióba. Imádkozz bölcsességért és jó ítélőképességért abban, ahogy Krisztus példáját és útmutatását követed.

forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/10/01/a_befolyasod_isten_dicsosegere_van (Daily Hope by Jon Walker, 2012.09.24.)

http://www.youtube.com/watch?v=Itig4I9pOEA#
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3980 Dátum: 2012 Október 01, 09:01:03 »
Köszönöm a morzsát kedves Pista Testvérem!

Idézet
Nem magunktól vagyunk fények, hanem a világ világosságával való természetfölötti közösségünkből fakadóan. Arra hív minket, hogy őt kövessük, azt mondja: "Aki engem követ, övé lesz az élet világossága, soha nem jár sötétségben"

Erröl a következö gonolat jutott eszembe:

Ekkor magához hívta a sokaságot tanítványaival együtt, és ezt mondta nekik: "Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a keresztjét, és kövessen engem.
Mk. 8:34.    

Sajnos önérzetünk az egyik legnagyobb ellenségünk. Amíg ezt nem tudjuk elengedni, söt tudatosan megtagadni, szolgaságban vagyunk. Nem azért kaptuk a kegyelmet, hogy önérzetünket felpolírozzuk.
Az önbizalom helyett az Istenbe vetett bizalom fogja életünket formálni. Ahhoz, hogy világítani tudjunk, el kell engednünk önérzetünket, és átadni magunkat Annak, Aki maga a Világosság!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3981 Dátum: 2012 Október 01, 09:14:37 »
A befolyásod Isten dicsőségére van

    "Ti vagytok a világ világossága. Nem rejthető el a hegyen épült város. A lámpást sem azért gyújtják meg, hogy a véka alá, hanem hogy a lámpatartóra tegyék, és akkor világít mindenkinek a házban. Úgy ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat." (Máté 5:14-16)





 kedves Pista testvérem! köszönöm a morzsákat!
 erről az jutott eszembe:


Ézsaiás könyve:60:1   Kelj fel, világosodjál, mert eljött világosságod, és az Úr dicsősége rajtad feltámadt.
 és még egy ige: :019:

János Evangéliuma:3:21   Aki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3982 Dátum: 2012 Október 02, 08:03:10 »
A hittel együtt jár a kockázatvállalás

    "Hű az, aki elhív erre titeket; és ő meg is cselekszi azt." (1Thessz 5,24)



Ahogy követjük Jézust, egyre mélyebbre vezet minket a hitben, arra kérve minket, hogy vállaljunk kockázatokat. De ez a kockázatvállalás sosem 'ugrás a sötétbe', inkább egy sajátos kockáztatás, aminek megtételére Jézus hív.

Azért kér erre, mert minden egyes hittel vállalt kockázat bizonyítja, hogy Jézus gondodat viseli, ahogy Ő azt ígérte. Minden alkalommal, amikor teszünk egy hitbeli lépést, távolodunk attól, hogy látásból higgyünk, függetlenül Istentől, közeledünk ahhoz, hogy a hit életét éljük, ahol valóban elhiszed, hogy biztonságban vagy Isten ígéretei által. "Hű az, aki elhív erre titeket; és ő meg is cselekszi azt." (1Thessz 5,24)

Mikor nem hit szerint élünk, hűtlenül élünk - mivel minden döntés, amit Isten nélkül hozunk meg, hit nélküli döntés, nem számít mennyire helyesnek vagy helytelennek tűnik. Jézus ahhoz a mély, bensőséges kapcsolathoz vezet el, amit ő is átél az Atyával. "Bizony mondom néktek: a Fiú önmagától semmit sem tehet, csak ha látja, hogy mit tesz az Atya; mert amit az Atya tesz, azt teszi a Fiú is, hozzá hasonló módon." (Jn 5,19)

Beszéljetek róla

    Mi a természetes reakciód, ha azt hallod: kockázatvállalás?
    Melyek azok a lépések, amiket Isten mond, hogy tegyél meg, de számodra kockázatosnak tűnnek? Hogy fogsz   előre haladni a hitben?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/10/02/a_hittel_egyutt_jar_a_kockazatvallalas (Daily Hope by John Walker, 2012.09.25)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3983 Dátum: 2012 Október 02, 08:52:56 »
Edit testvérünk tegnap nem tudta Bob Gass MAI IGE üzenetét feltenni.
Ezt szeretném pótolni, amíg Edit testvérünk akadályai elhárulnak, hogy  folytathassa ezt az Úrtól vett építő szolgálatát.

Október 01., hétfõ
               
Ne légy olyan, mint a harkályok!
            


„A szeretet türelmes, jóságos…” (1Korinthus 13:4)
            
 A Discovery űrsikló történetében volt egy alkalom, amikor nem szállhatott fel – nem műszaki problémák vagy tőkehiány miatt, a gondot a harkályok okozták! A madarak ellenállhatatlannak tartották az űrsikló külső üzemanyagtartályát borító szigetelőhabot. Ez a szigetelőhab azonban létfontosságú az űrsikló feladatának teljesítéséhez. E nélkül jég képződik a mélyhűtött üzemanyagot tartalmazó tartályon; jég, amely a kilövéskor leválhat és károkat okozhat.

Van ebben egy tanulság.

A házasságok sérüléseit gyakran nem nagy dolgok okozzák, mint a hűtlenség, a bántalmazás vagy az elhagyás, hanem olyan kis dolgok, mint a kritizálás, a tisztelet hiánya, és az, hogy biztosra vesszük a másikat. Ha belecsipegetsz a házasságodba, akkor nem fogod tudni elérni a boldogságnak azt a szintjét, amit Isten tervezett számodra.
Valaki bölcsen megjegyezte: „Mielőtt kritizálnád párod ízlését, ne feledd, hogy téged választott. ”
Azt mondod: „De én csupán megállapítom a tényeket.”
Oswald Chambers mondta: „Isten nem azért ad nekünk képességet a tisztánlátásra, hogy másokat bírálgassunk, hanem azért, hogy imádkozni tudjunk egymásért.” A zsörtölődés nem működik, csak arra jó, hogy házastársad önértékelését és biztonságérzetét lerombolja. Az emberek csak akkor változnak, ha érzik, hogy megértik és értékelik őket.
A Biblia azt mondja: „A szeretet türelmes, jóságos.” Tehát ahelyett, hogy „belecsípnél” a társadba, emlékezz vissza azokra a tulajdonságaira, amelyek miatt vonzódni kezdtél hozzá, építs ezekre, és hozd ki belőlük a legtöbbet! Ha te nem teszed, ki fogja? Pál azt írja: „…ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetreméltó, ami jó hírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe!” (Filippi 4:8). Ha azt tervezed, hogy házas maradsz és boldog leszel, akkor ezek az időtálló alapelvek segíthetnek.

Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3984 Dátum: 2012 Október 02, 21:14:09 »
Október 02., kedd

Okkal kaptad az áldást


"...hogy mindenütt mindenkor minden szükségessel rendelkezzetek…” (2Korinthus 9:8)

            
Ha az a vágyad, hogy Isten országát építsd, Isten megtanít arra, hogyan légy eredményes (ld. Ézsaiás 48:17).
Pál azt írja: „Tudjuk pedig, hogy aki szűken vet, szűken is arat, és aki bőven vet, bőven is arat. Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert »a jókedvű adakozót szereti az Isten«. Az Istennek pedig van hatalma arra, hogy minden kegyelmét kiárassza rátok, hogy mindenütt mindenkor minden szükségessel rendelkezzetek, és bőségben éljetek minden jó cselekedetre.” (2Korinthus 9:6-8).
Vigyázz azokkal, akik saját érdekükben akarják kihasználni adakozásodat! De vigyázz azokkal is, akik megbénítják hitedet, és elérik, hogy azon töprengj, egyáltalán érdemes-e adakozni, és várni Isten áldását. A Biblia azt mondja: „Tiszteld az Urat vagyonodból és egész jövedelmed legjavából, akkor bőségesen megtelnek csűreid, és must árad sajtóidból” (Példabeszédek 3:9-10). Helyettesítsd be a csűrök helyére a megtakarításokat, és a sajtók helyére a befektetéseket!
Íme, a nagy kérdés: teher akarsz lenni, vagy teher hordozó?
Isten azt akarja, hogy elegendővel rendelkezz ahhoz, hogy betölthesd életedre vonatkozó terveit, és még maradjon arra is, hogy segíteni tudj másokon.
Azt szeretnéd, hogy csak annyid legyen, amiből vacsorát tudsz adni a családodnak, vagy annyid, amiből éhező gyermekeket tudsz élelmezni, Bibliát tudsz nyomtatni, és segíteni tudsz gyülekezetednek, hogy Istentől kapott terveit véghezvigye? Pál kihangsúlyozza az anyagi gyarapodásunk mögötti szándékot: „Bőkezűen osztott a szegényeknek…” (2Korinthus 9:9).
Legyen ez az imádságod: „Uram, áldj meg, hogy áldássá lehessek országod számára!”

Forrás:
MAI IGE
Szerző: Bob Gass
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3985 Dátum: 2012 Október 03, 07:23:56 »
2012. október 3.

Add tudtára!

 
"Sok víz sem tudja eloltani a szeretetet..." (Énekek éneke 8:7)


Nevetünk azon, amikor egy rajzfilmben a férj ezt mondja a feleségnek: Tessék, már megint a szövegkörnyezetből kiragadva idézed a házassági eskünket!" Walter Lippmann mondta: Az az elképzelés, hogy két emberi lény együtt éljen huszonöt vagy annál több évig anélkül, hogy komolyan veszekednének, közönyösséget sugall, és az ilyen bambaságot csak a birkákban csodáljuk." A házasság Isten ötlete, és jó ötlet. De ha olyasvalakit keresel, aki minden lehet számodra, csalódni fogsz! Amikor összeházasodsz valakivel, akkor elfogadod a gyengeségeit éppúgy, mint az erősségeit. Ez árukapcsolás. Ha tökéletességre vágysz, olyat kérsz, amit egyikőtök sem tud megadni. Azonban ha bajba kerülsz, számíthatsz a társadra.
A házasság azt jelenti, hogy van valaki, akihez odabújhatsz, amikor a világ olyan hidegnek tűnik, akinek ugyanannyira számít, ha a gyermekeid betegek, mint neked. Azt jelenti, hogy van egy kéz, mely újra meg újra a homlokodra tapad, hogy megnézze, nem vagy-e lázas, és van egy váll, amelyen kisírhatod magad, amikor egy szerettedet eltemetik. Ezt mondod annak, akihez hozzámész: Amikor eljön az ideje, hogy elhagyjam ezt a világot, a te arcodat akarom búcsúzóul megcsókolni. A te kezedet fogva akarok átlépni az örökkévalóságba. A te szemedbe akarok nézni, és látni, hogy sokat jelentek számodra. Nem azt, hogy nézek ki, nem azt, hogy mennyi pénzt keresek, vagy milyen tehetséges vagyok.
Nem. Azt szeretném, hogy olyan valakinek a szemébe nézhessek, aki szeret engem, és azt lássam benne, hogy sokat jelentek neki!"
Ha mostanában túl elfoglalt voltál, vagy csak feledékeny, szánj rá egy percet, és add tudtára házastársadnak, mennyire értékeled őt!

forrás: Mai ige

Ez az elmélkedés hangzó formátumban is meghallgatható a www.maiige.hu honlapon.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3986 Dátum: 2012 Október 03, 07:40:30 »
Isten kockázatos engedelmességet kíván tőled


    "Ha kockáztatod az életed, többet szerezhetsz mint amennyiről valaha is álmodtál."
(Lukács 19:26-MSG Bible-angolból ford.)


Ha Isten azt mondja neked, hogy lépj meg valamit hitben, de te hezitálsz míg megmutatja a második lépést is, akkor nem te vársz Istenre. Ő vár rád.

Isten a kockáztatásokat használni tudja, kicsiket és nagyokat egyaránt, hogy mélyebbre juttasson a hitedben. Ezért azt akarja, hogy lépjünk meg hitben dolgokat, akkor is, ha nem tudjuk hova visz minket a második lépés. A "nem-tudás" hitet követel, és a "nem-tudás" rákényszerít minket, hogy Istenre támaszkodjunk, hogy vezessen
tovább bennünket.

Attól függetlenül, hogy mit látunk egy Isten által elénk helyezett kockázat túloldalán, az igazság az, hogy Isten már ott van. Ami egy rizikós helyzetnek tűnik, valójában a legbiztosabb garanciát hordozza magában - Isten garanciáját -, hogy Ő munkálkodik az életedben.

    Istennek ezzel a garanciájával bátran engedelmeskedhetsz a lehetetlennek tűnő dolgokban, még ha kockázatos is, ha ő neked adja az erejét.
    Istennek ezzel a garanciájával bátran engedelmeskedhetsz abban, hogy szeress más hívőket olyan mélyen és olyan gazdagon, hogy azon meglássa a világ, hogy Isten szeretete árad rajtad keresztül.
    Istennek ezzel a garanciájával bátran engedelmeskedhetsz abban, hogy szeresd a szerethetetlen szomszédaid, ahogy Isten szeret téged akkor is mikor nem tűnsz szerethetőnek.
    Istennek ezzel a garanciájával bátran engedelmeskedhetsz abban, hogy változtass a fontossági sorrendeden, hogy megfeleljen Isten fontossági sorrendjének, hitben feláldozva azokat a dolgokat, amiket nem tarthatsz meg, olyanokért, amiket nem vehetnek el tőled.
    Istennek ezzel a garanciájával bátran engedelmeskedhetsz abban, hogy tanítvánnyá tégy minden embert, bemerítve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, tanítva őket a kockázatos engedelmességre, ami Jézus követésével jár Isten biztosításával (Máté 28:19-20).

Beszéljünk róla:

    Milyen feladat van előtted, ami lehetetlennek tűnik?
    Hogy közelítenéd meg ezt a feladatot, ha rájönnél, hogy Istentől van?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/10/03/isten_kockazatos_engedelmesseget_kivan_toled (Daily Hope by Jon Walker, 2012.09.25.)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3987 Dátum: 2012 Október 03, 08:52:18 »
Köszönöm drága Testvérem.
Áldjon meg az Úr.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3988 Dátum: 2012 Október 04, 08:17:09 »
Kedves testvérek, imádkozzatok E.Edit testvérnőnk gyógyulásáért!

2012. október 4.

Szolgálat az idősek felé



Öreg korban is sarjat hajtanak, dús lombúak és zöldek maradnak" (Zsoltárok 92:14)



Hamarosan több millió ember lesz, aki megéri a százéves kort, és meg kell tanulnod, hogyan viszonyulj hozzájuk. Nagy tévedés a nyugdíjas korú emberekben azt látni, hogy mik voltak, és nem azt nézni, hogy mik lehetnek. Túl sokszor érzik úgy, hogy hagyják őket porosodni a polcon. Dávid azt mondta: Öregkoromban se vess el engem, ha elfogy az erőm, ne hagyj el!" (Zsoltárok 71:9). Butaság azt gondolni, hogy az idős emberek már nem tudnak tanulni; a tanulás olyan képesség, amit nem növünk ki. A tanulás mértéke talán csökkenhet, de a képesség végig megmarad. Bátorítsuk hát az időseket, hogy gyakorlatoztassák elméjüket, és ne hagyjanak fel az álmokkal! Az elsorvadt izomhoz hasonlóan a tanulásra és növekedésre való képesség is hajlamos gyengülni, ha nem használják.
Szeretnéd, hogy téged is félretegyenek, amikor megöregszel? Nem? Nos, ők sem. Inkább beszélgess velük arról, hogyan kezeljék a nyugdíjazással járó új helyzetet, hogyan találjanak új módot arra, hogy hasznossá tegyék magukat, hogyan alkalmazkodjanak ahhoz, hogy kevesebb pénzből kell megélniük; hogyan tanuljanak meg egyedül élni; hogyan viszonyuljanak unokáikhoz; hogy megértsék az öregedés folyamatát; hogyan őrizzék meg erkölcsi tartásukat; hogyan maradjanak jó megjelenésűek; hogyan készüljenek fel a halálra. Ahelyett, hogy a saját ötleteinkkel kérkednénk, és lekicsinyelnénk azt, amivel ok járulnak hozzá a közösség életéhez, inkább segítsük őket abban, hogy fellépjenek igényeikkel a gyülekezetben. Nagyon is kiérdemelték a lehetőséget, hogy hangjukat hallassák és szerepet kapjanak a gyülekezet szolgálatában. Napjaink kultúrája önmagát szégyeníti meg azzal, hogy a tizenéveseket ajnározza, akik jóval kevesebbet tudnak arról, hogyan kellene működnie egy gyülekezetnek, és közben mellőzi azokat az embereket, akikben Isten Lelke munkálkodik már ötven - vagy akár még több - éve.

forrás: Mai Ige

http://www.youtube.com/watch?v=7CEjBnlGwmU#
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #3989 Dátum: 2012 Október 04, 08:31:18 »
Légy bizonyos, Isten ereje benned van!


    „Káléb csitította a Mózessel szembeforduló népet, és ezt mondta: Bátran fölmehetünk és elfoglalhatjuk, mert meg tudunk birkózni vele.” (4Mózes 13:30)




Isten azt akarja, légy bizonyos az igazságban: általa minden lehetséges. Amire figyelsz, amire fókuszálsz, az meghatározza a viselkedésed, és hatással van a hitedre.

Amikor az izraeliták először megközelítették Kánaán határát, Mózes kémeket küldött az Ígéret Földjére, hogy felmérjék a helyzetet. Tíz kém olyan jelentéssel tért vissza, mely a föld óriásaira fókuszált, a magas és erős férfiak megfélemlítették a kémeket, akik úgy érezték, lehetetlen győzniük.

Két kém azonban Isten ígéretét tartotta figyelme középpontjában, hogy Isten az izraelitáknak adja ezt a földet. Az egyik kém, Káléb csendesítette őket: „Fel kellene mennünk, hogy birtokba vegyük azt a földet, mert egészen bizonyos, hogy meg tudjuk tenni.” (4Mózes 13:30 – NIV fordítás)

Káléb Isten hatalmára fókuszált, nem pedig az előtte levő óriásokra. Manapság sok óriást láthatsz, melyek kihívást jelentenek a hitednek: az idő, az energia, a pénzügyek, az erőforrások, a félelem és a hitetlenség óriásai.

Isten azt akarja, légy biztos benne, hogy ő beléd tölti az erejét, ezért bármit meg tudsz tenni, hogy legyőzd ezeket az óriásokat. Isten azt mondja, birtokba tudsz venni egy bővölködő életet, mert ő veled van.

Látva amint Isten keze félresöpri életedben a személyes óriásokat, még bizonyosabb leszel, hogy bármit megtehetsz általa, aki megerősít téged. „Mindenre van erőm a Krisztusban, aki megerősít engem.” (Filippi 4:13)

Beszéljünk róla:

    Milyen óriásokkal nézel szembe ma, amelyek túl nagynak tűnnek ahhoz, hogy kezelni tudd? Vajon ezek Isten számára is túl nagyok?
    A nap folyamán ott tartod-e fókuszod Isten Igéjén, amit reggel tanulmányoztál? Mit kellene tenned, hogy ez egész nap bizonyosságot adjon Isten erejében?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/2012/10/04/legy_bizonyos_isten_ereje_benned_van (Daily Hope by Jon Walker – 2012.09.27 )
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12