Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827732 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4155 Dátum: 2012 December 03, 08:58:23 »
Engedd, hogy a Szentlélek megváltoztassa a gondolkodásmódodat!


    „Engedjétek, hogy a Lélek megváltoztassa a gondolkodásmódotokat.” (Efézus 4:23, CEV fordítás)
*"újuljatok meg lelketekben és elmétekben," (Efézus 4,13 MBT fordítás)


Végig az egész Biblián egy fontos igazság illusztrációját láthatjuk újra és újra: abban a pillanatban, mikor megteszel egy hitbeli lépést, a Szentlélek felszabadítja az erejét.

Mikor Józsué egy lehetetlen akadállyal nézett szembe, a megáradt Jordán vize csak akkor húzódott vissza, miután a vezetők lába belépett a rohanó áradatba, hitben és engedelmességben. Az engedelmesség megnyitja Isten erejét.

Isten azt várja, hogy te cselekedj előbb. Ne várd, hogy erősnek vagy magabiztosnak érezd magad.  Menj tovább a gyengeségedben, tedd a helyes dolgokat a félelmeid és érzéseid ellenére. Így működhetsz együtt a Szentlélekkel, és így fejlődhet a jellemed.

A szellemi fejlődést a Biblia több dologhoz hasonlítja: egy maghoz, egy épülethez, egy felnövekvő gyermekhez. Mindegyik hasonlat aktív részvételt követel. A magokat el kell vetni, gondozni kell, az épületeket építeni kell – nem jelennek meg csak úgy – a gyermeket is etetni, tanítani, nevelni kell, míg felnő.

Miközben az erőfeszítéseink semmit sem érnek, hogy az üdvösséget megszerezzük, a szellemi növekedésünk szempontjából annál hasznosabbak. Nem teheted meg, hogy csak ülsz, és várod, hogy valami történjen. Az Újszövetség legalább nyolc helyen  mondja, hogy „tegyünk meg minden erőfeszítést”, hogy növekedjünk, és Jézushoz hasonlóvá váljunk. (Lukács 13:14,  Róma 14:19, Efézus 4:3, 2Tomóteus 2:15, Zsidók 4:11, Zsidók, 12:14, 2Péter 3:14)

Efézus 4:22-24 -ben Pál kifejti, ahhoz, hogy Krisztushoz hasonlóvá váljunk,  három  területen van kötelezettségünk, három területen kell felelősséget vállalnunk.

Először, fel kell hagynunk azzal, ahogyan korábban cselekedtünk.  „Mindennek, ami azzal a régi élettel kapcsolatban van, mennie kell. Oda-vissza rothadt. Szabadulj meg tőle!”  (Ef.4:22, MSG fordítás)
*"Vessétek le a régi élet szerint való óembert, aki csalárd és gonosz kívánságok között megromlott;" (Efézus 4,22 MBT fordítás)

Másodszor, meg kell változtatnunk a gondolkodásmódunkat. "Engedjétek, hogy a Lélek megváltoztassa a gondolkodásotokat.” (Ef. 4:23 – CEV fordítás) A Biblia azt mondja, „átváltozunk” az értelmünk megújulása által. (Róma 12:2)
„Engedjétek, hogy a Lélek megváltoztassa a gondolkodásmódotokat.” (Efézus 4:23, CEV fordítás)
*"újuljatok meg lelketekben és elmétekben," (Efézus 4,13 MBT fordítás)

Az átváltozás görög szava a „metamorfózis” (ezt használja a Róma 12:2 és 2Korinthus 3:18), ma annak a csodálatos változásnak a kifejezője, amin a hernyó átmegy, miközben pillangóvá válik. Ez egy gyönyörű képe annak, ami szellemileg történik velünk, mikor engedjük, hogy Isten irányítsa a gondolatainkat. Belülről kifelé változunk, szebbé válunk, és szabadon szárnyalunk új magasságokba.

A harmadik dolog, amiért fel kell vennünk Krisztus jellemét, hogy új, istenfélő szokásokat fejlesszünk ki. A jellemed lényegében a szokásaid összessége, az, ahogyan cselekedni szoktál. A Biblia azt mondja: „Öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett!” (Ef.4:24)

Beszéljetek róla:
•    Milyen lépést kell ma megtenned hitben és Isten erejében?
•    Milyen gyakorlati módon tudod megváltoztatnod a gondolkodásmódodat?

forrás: http://napiremeny.blog.hu/
(Daily Hope by Rick Warren, 2012.11.25)

* A csillagozott, dőlt betűs sorok saját kiegészítések
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4156 Dátum: 2012 December 03, 10:35:00 »
ISTEN KEGYELME

" ha pedig kegyelemből van,akkor már nem cselekedetekért..." (Róma 11:6)


Pál azt írja: " ha pedig kegyelemből van,akkor már nem cselekedetekért,mivel a kegyelem akkor már nem volna kegyelem."
Dr. Gerald Mann lenyűgöző történetet mond el arról,hogyan szerezte meg a doktorátusát görög nyelvből. Csak hatan voltak akik ezt a szakot választották. A professzorról az a hír járta,hogy soha senkinek nem ad ötöst. Az első órán a tanár felmutatott egy görög nyelvkönyvet és nagy csodálkozásunkra ezt mondta: "Már beírtam a jegyeiket és nem számít mennyit tanultak,nem számít hány kredit pontot szereznek,már mindannyiuknak megadtam az ötöst!" Dr. mann így folytatta: "A hatból öten sokkal többet tanultunk mint valaha is lehetségesnek tartottuk volna. A hatodik fiatalember csak úgy elvolt,sosem erőltette meg magát igazán."
Értsd meg ezt: a kegyelem erőt ad a kimagasló teljesítményre,vagy engedélyt arra,hogy eléldegélj. Akárhogy is,abban a pillanatban amikor bizalmadat Krisztusba veted,Isten elfogad és igaznak tekint. Miért rendezte ezt így Isten? Mert Ő feltétel nélkül szeret és az egyetlen válasz ami megelégedésére szolgál,az a szeretet. Milyen csodálatos igazság ez: Isten sebezhetővé teszi magát,kiteszi magát annak,hogy az emberek elutasítsák! Most talán azon töprengsz: Hogyan bizonyíthatom,hogy tényleg szeretem Istent? Ez könnyű: ha szereted a testvéreidet (ld.1János 4:21); ha szereted Isten Igéjét (ld. Zsolt.119:97); ha szívesen töltesz időt imádságban (ld.Jer.29:12).
A kegyelem,ha helyesen értelmezik,nem akadálya a szentségnek,éppen a kegyelem hozza létre.
"  Mert megjelent az Isten üdvözítő kegyelme minden embernek,
 és arra nevel minket, hogy megtagadva a hitetlenséget és a világi kívánságokat, józanul, igazságosan, és kegyesen éljünk a világban," (Titusz 2:11-12)


Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4157 Dátum: 2012 December 03, 11:02:07 »
Idézet
Akárhogy is,abban a pillanatban amikor bizalmadat Krisztusba veted,Isten elfogad és igaznak tekint. Miért rendezte ezt így Isten? Mert Ő feltétel nélkül szeret és az egyetlen válasz ami megelégedésére szolgál,az a szeretet.

Tessék, itt egy nevezetes tanító szösszenete, amely által hamis evangéliumot hirdet. Elég bízni Istenben és akkor máris igazak vagyunk, tehetünk bármit. Ő feltétel nélkül szeret minket, bármit tehetünk. Mennyire messze van ez Isten igazságától!

A talentum példázatát vajon nem érti (Máté 25,14-30)? A magvető és a konkoly példázatát sem (Máté 13)? A király, annak adósát és az adós adósának a történetét sem (Máté 18,23-35)? A szőlő példázata (Máté 21,28-tól)? A homokra építés (Máté 7,24-27)? Rengeteg van amit még fel lehetne sorakoztatni, nem csak a Máté evangéliuma beszél erről.

Elég langyos már a kereszténység, de még inkább azzá teszik!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4158 Dátum: 2012 December 03, 13:24:14 »
A kérdés már csak az, ha ez így van, akkor miért és miben Ábrahám az Ősatya? Miért állít a Zsidó 11. hit alapján cselekvő elődöket példaképül? Miért írta Jakab, hogy a hit a cselekedetei nélkül halott??? És még hosszan-hosszan sorolhatnánk a teljes szentírást ezekről.
Mert az való Igaz, hogy a kegyelmet nem a cselekedeteink alapján kaptuk, ám van itt egy kis félreértés... mert a kegyelem arra van, hogy: Isten akarata és tanítása szerint éljünk! Ez pedig dinamizmus lévén, nagyon is cselekvő hitet vetít elénk!
Hiszen az is meg van írva: Mrk.3, 33.    
Ő pedig felele nékik, mondván: Ki az én anyám vagy kik az én testvéreim?
34.    
Azután elnézvén köröskörül a körülötte ülőkön, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim.
35.    
Mert a ki az Isten akaratát cselekszi, az az én fitestvérem és nőtestvérem és az én anyám.

Ill.: Jn 7,17   
Ha valaki cselekedni akarja az ő akaratát, megismerheti e tudományról, vajjon Istentől van-é, vagy én magamtól szólok?

vagy:Jn 9,31   
Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.

esetleg: Zsid 10,36   
Mert békességes tűrésre van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén, elnyerjétek az ígéretet.

hovatovább: 1Jn 2,17   
És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4159 Dátum: 2012 December 03, 13:35:31 »
Talán még hozzátenném:

   
Mert nékünk mindnyájunknak meg kell jelennünk a Krisztus ítélőszéke előtt, hogy kiki megjutalmaztassék a szerint, a miket e testben cselekedett, vagy jót, vagy gonoszt.
2Kor 5,10

Ezt pedig Pál apostol nem a világnak mondja....

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4160 Dátum: 2012 December 03, 13:42:52 »
Na fussunk neki újra: Azt mondja Pál: Effezosz 2,8.    
Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
9.    
Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.
10.    
Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.


Vagyis: Isten ajándéka tehát a kegyelem, és azért ajándék, mert az Istennel való közösségről lövésünk sem volt! Nem tettünk azért semmit, hogy Istenhez forduljunk, ez Isten elhívása , azaz KEGYELME!  Itt a 10-es versben is ír a Hitbeli cselekedetről:  "Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk."

Vagyis, ahogyan Jakab mondja: Jak.2,12.    
Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint a kiket a szabadság törvénye fog megítélni.
13.    
Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.
14.    
Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?
15.    
Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,
16.    
És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?
17.    
Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.
18.    
De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.
19.    
Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.
20.    
Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?
21.    
Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?
22.    
Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;
23.    
És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.
24.    
Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.
25.    
Hasonlatosképen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott é meg, a mikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki?
26.    
Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.


És hogy a kegyelem felettébb bővölködjék, Jézus mondja: Lk 17,10   
Ezenképen ti is, ha mindazokat megcselekedtétek, a mik néktek parancsoltattak, mondjátok, hogy: Haszontalan szolgák vagyunk; mert a mit kötelesek voltunk cselekedni, azt cselekedtük.
[/size]

Hiszen tudjuk is, mert Pál elmagyarázta nekünk: Fil.2,12.    
Annakokáért, szerelmeseim, a miképen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
13.    
Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.


Tehát nem azt mondja hogy éljétek a magatok életét, csak nevezzétek magatokat Hívőknek, hanem cselekedjétek mindazt ami rátok bízatott, de tudjátok, hogy mind az akarás, (elhatározás!!!) mind pedig a véghezvitel Istentől van!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4161 Dátum: 2012 December 03, 13:50:54 »
Most azon gondolkodom, Talán az lehet a félrértés oka, hogy nem tudjuk esetleg definiálni ezt a szót: A HIT CSELEKEDETEI... 
Talán nyithatnánk erről a kérdésről egy szobát...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4162 Dátum: 2012 December 03, 13:51:59 »
 :afro:

Jó ötletnek tartom, kedves Shomer Testvér!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4163 Dátum: 2012 December 03, 14:00:15 »
Akkor megvárjuk Antit, és lehet hogy még ma nyitunk egy új topicot...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4164 Dátum: 2012 December 03, 14:08:01 »
Na fussunk neki újra: Azt mondja Pál: Effezosz 2,8.    
Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
9.    
Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.
10.    
Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.


Vagyis: Isten ajándéka tehát a kegyelem, és azért ajándék, mert az Istennel való közösségről lövésünk sem volt! Nem tettünk azért semmit, hogy Istenhez forduljunk, ez Isten elhívása , azaz KEGYELME!  Itt a 10-es versben is ír a Hitbeli cselekedetről:  "Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk."

Vagyis, ahogyan Jakab mondja: Jak.2,12.    
Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint a kiket a szabadság törvénye fog megítélni.
13.    
Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.
14.    
Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?
15.    
Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,
16.    
És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?
17.    
Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.
18.    
De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.
19.    
Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.
20.    
Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?
21.    
Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?
22.    
Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;
23.    
És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.
24.    
Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.
25.    
Hasonlatosképen pedig a tisztátalan Ráháb is, avagy nem cselekedetekből igazíttatott é meg, a mikor a követeket házába fogadta, és más úton bocsátotta ki?
26.    
Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.


És hogy a kegyelem felettébb bővölködjék, Jézus mondja: Lk 17,10   
Ezenképen ti is, ha mindazokat megcselekedtétek, a mik néktek parancsoltattak, mondjátok, hogy: Haszontalan szolgák vagyunk; mert a mit kötelesek voltunk cselekedni, azt cselekedtük.
[/size]

Hiszen tudjuk is, mert Pál elmagyarázta nekünk: Fil.2,12.    
Annakokáért, szerelmeseim, a miképen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
13.    
Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.


Tehát nem azt mondja hogy éljétek a magatok életét, csak nevezzétek magatokat Hívőknek, hanem cselekedjétek mindazt ami rátok bízatott, de tudjátok, hogy mind az akarás, (elhatározás!!!) mind pedig a véghezvitel Istentől van!

Jut eszembe: Nem is oly régen hallottam egy magasröptű gondolatmenetet, ami egy "bizonyos" gyülekezethez köthető, és amennyire tudom egyedülállóan! És erre a fejezetre hivatkozva építettek fel egy felekezeti teóriát, miszerint Jakab,Pál ellen beszélt, mert Jakab testi volt... és ezért nekik, csak és kizárólag Pál szavai a mértékadóak... ( hihetetlen sötétség...) Szóval az volt, hogy amikor Pál írásából idéztem, akkor kiderült, hogy Pál szavai közül sem mindegyiket vonatkoztatják magukra...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4165 Dátum: 2012 December 03, 14:15:34 »
Idézet
Jut eszembe: Nem is oly régen hallottam egy magasröptű gondolatmenetet, ami egy "bizonyos" gyülekezethez köthető, és amennyire tudom egyedülállóan! És erre a fejezetre hivatkozva építettek fel egy felekezeti teóriát, miszerint Jakab,Pál ellen beszélt, mert Jakab testi volt... és ezért nekik, csak és kizárólag Pál szavai a mértékadóak... ( hihetetlen sötétség...) Szóval az volt, hogy amikor Pál írásából idéztem, akkor kiderült, hogy Pál szavai közül sem mindegyiket vonatkoztatják magukra...

Akkor e véleményt vallók Jézus Szavát sem veszik komolyan, mert:

"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: URam, URam, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
Mt 7,21
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4166 Dátum: 2012 December 03, 14:30:33 »
Tudod Testvérem, ők azt mondják: ők a lelki egyház...   tehát ők páran az igaziak.... mondtam hogy iszonyatos a sötétség....
Rájuk nem vonatkozik semmi, ők a tökéletesek, nem kell a Szentírást sem bújniuk...stb.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4167 Dátum: 2012 December 03, 14:45:19 »
Most azon gondolkodom, Talán az lehet a félrértés oka, hogy nem tudjuk esetleg definiálni ezt a szót: A HIT CSELEKEDETEI... 
Talán nyithatnánk erről a kérdésről egy szobát...

Máris intézkedek. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4168 Dátum: 2012 December 04, 08:14:09 »
Az élet azért nehéz, hogy növekedhess

„Vessétek le a régi élet szerint való ó embert, aki csalárd és gonosz kívánságok miatt megromlott; újuljatok meg lelketekben és elmétekben, öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett.” (Efézus 4:22-24)


Sok vallás és New Age típusú filozófia hirdeti azt az ősi hazugságot, hogy isteni lények vagyunk, vagy éppen istenné is válhatunk. Engedd meg, hogy egyértelműen tisztázzam: te soha nem lehetsz Isten (de még isten sem).

Ez az öntelt hazugság a Sátán legősibb kísértése. A Sátán azt ígérte Ádámnak és Évának, hogyha követik a tanácsát, akkor „olyanok lesztek, mint az Isten” (1. Móz. 3:5).

A vágy, hogy istenné váljunk, minden alkalommal előjön, amikor befolyásolni szeretnénk a körülményeinket, a jövőnket vagy éppen a körülöttünk lévő embereket. Teremtményekként azonban sohasem válhatunk Teremtővé. Isten nem szeretné, hogy istenné válj; azt szeretné, ha istenfélő lennél: ha az ő értékeit, hozzáállását, akaratát és személyét vennéd figyelembe. Ez alatt azt értjük, hogy „öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett.” (Efézus 4:22-24)

Isten terve az életeddel ezen a Földön nem a kényelem élj; sokkal inkább a jellemfejlődés. Azt szeretné, ha lelkileg felnőnél és Krisztushoz hasonlóvá válnál. Krisztushoz hasonlóvá válni nem azt jelenti, hogy elveszíted a saját személyiségedet, vagy éppen egy tudattalan klónná leszel. Isten teremtett téged egyedinek, így semmiképpen sem akarja ezt tönkretenni benned. A Krisztushoz hasonlóvá válás nem a személyiséged, hanem a jellemed átformálódását jelenti.

Isten azt szeretné, ha egy olyan jellem fejlődne ki benned, mint amiről például Jézus beszél a Boldogmondásokban, Pál a Lélek gyümölcseiről szóló igékben, a Szeretethimnuszban; Péter pedig a hatásos és termékeny életről szóló igékben (Máté 5:1-12; Galata 5:22-23; 1Korinthus 13; 2Péter 1:5-8).

Minden alkalommal, amikor megfeledkezel erről a jellemről, frusztrálttá válsz a körülményeid miatt. Azt kérdezgeted majd magadtól, hogy „Miért történik ez velem? Hogyan kerültem ebbe a nehéz helyzetbe?” Az egyik válasz egész egyszerűen az, hogy az élet bonyolult! De éppen ez ad alkalmat a növekedésre. Emlékezz: a Föld az nem a Mennyország.

Sok keresztyén félreértelmezi Jézus „bőségben élésről” mondott szavait (János 10:10b) és tökéletes egészségről, luxusról, folyamatos boldogságról, álmaink megvalósításáról beszél; arról, hogy hit és imádság által egy csapásra megszabadulhatunk minden problémától.

Összegezve az egészet, tulajdonképpen azt várják, hogy a keresztény élet könnyű legyen. Mennyországot akarnak a Földön.

Ez az önző perspektíva Istenre úgy tekint, mint aki csak azért létezik, hogy a személyes igényeit maradéktalanul kielégítse. De Isten nem a szolgád! Ha pedig azzal áltatot magad, hogy az élet könnyű, akkor vagy súlyosan csalódottá válsz, vagy valóságtagadóvá.

Soha ne feledd, hogy az élet nem rólad szól! Isten teremtett téged a saját céljaira, nem pedig fordítva. Miért biztosítaná Isten a Földön a Mennyet, amikor azt az örökkévalóságra ígérte? Isten azért adott nekünk időt itt a Földön, hogy felépítsük és megerősítsük a jellemünket a Mennyországra.

Beszéljünk róla:

    Hogyan igyekszel befolyásolni a saját körülményeidet vagy a körülötted élőket?
    Hogyan éled meg azt a „teljes életet” amelyet Jézus adott neked? (János 10:10)

 

forrás: http://napiremeny.blog.hu/
(Daily Hope by Rick Warren, 2012.11.27)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4169 Dátum: 2012 December 04, 10:23:28 »
Idézet
Sok keresztyén félreértelmezi Jézus „bőségben élésről” mondott szavait (János 10:10b) és tökéletes egészségről, luxusról, folyamatos boldogságról, álmaink megvalósításáról beszél; arról, hogy hit és imádság által egy csapásra megszabadulhatunk minden problémától.

Összegezve az egészet, tulajdonképpen azt várják, hogy a keresztény élet könnyű legyen. Mennyországot akarnak a Földön.

Ez az önző perspektíva Istenre úgy tekint, mint aki csak azért létezik, hogy a személyes igényeit maradéktalanul kielégítse. De Isten nem a szolgád! Ha pedig azzal áltatot magad, hogy az élet könnyű, akkor vagy súlyosan csalódottá válsz, vagy valóságtagadóvá.

 :afro:

Legyetek tehát éberek és szüntelen könyörögjetek, hogy kimenekülhessetek mindazokból, amik történni fognak, és hogy megállhassatok az Emberfia előtt."
Lk 21,36   

Ez most úgy eszembe jutott...

Nem nayaralni vagyunk itt, hanem követni Jézust és teljesíteni a mi Mennyei Atyánk akaratát.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10