Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827757 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4200 Dátum: 2012 December 15, 09:25:54 »
Engedelmeskedj Istennek az elméddel is


    Amikor azonban (József) meghallotta, hogy Júdeában Arkhelaosz uralkodik atyja, Heródes után, félt oda visszatérni. Miután pedig kijelentést kapott álmában, Galilea területére vonult vissza, és amikor odaért, abban a városban telepedett le, amelyet Názáretnek neveztek... (Máté 2,22-23 )


Nagyon sok ember hiszi, hogy hitből való engedelmes életet élni azt jelenti, hogy az elmédet üresjáratba teszed és engeded Istennek, hogy vezessen, ahová csak akar, mintha csak egy robot lennél. Ez egyáltalán nem így van.

A Biblia azt mondja:  "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes elmédből." (Lukács 10,27). Össze kell kapcsolnod az elmédet, a gondolkodásodat Istennel, és azt az életet kell élned, amit ő ad számodra.

Ez az, amit József is tett, amikor engedelmeskedett Isten parancsának, hogy költözzön vissza Izráelbe. József hallotta, hogy Heródes fia uralkodik Júdeában, így félt oda menni. "Miután pedig kijelentést kapott álmában, Galilea területére vonult vissza, és amikor odaért, abban a városban telepedett le, amelyet Názáretnek neveztek..." (Máté 2,23).

Názáret az a hely, amiről megprófétálták a Bibliában, hogy Jézus ott fog élni, így József pontosan Isten akaratának a középpontjában volt. És úgy került oda, hogy megnézte a helyzetet - a politikai helyzetet, azt, hogy Heródes fia uralkodik - majd rájött, hogy nem biztonságos ott letelepedni, és Isten gondolkodásával összhangba hozta saját gondolkodását, hogy a helyes döntést tudja meghozni.

De honnan kellene kapnunk Isten vezetését az életünkre nézve? Talán nincsenek angyalok, akik megjelennek, hogy irányt mutassanak, de rendelkezésünkre áll több száz oldal Isten Igéjéből. Ahhoz, hogy engedelmes életet tudjunk élni, meg kell ismernünk és tudnunk kell, hogy Isten mit mondott nekünk.

Jézus erről beszél a Máté 7,24-ben: "Aki tehát hallja tőlem ezeket a beszédeket, és cselekszi azokat, hasonló lesz az okos emberhez, aki kősziklára építette a házát."

Isten Igéje rendelkezésünkre áll, hogy segítsen megélni Istennel való kapcsolatunkat. Ez nem egy száraz szöveg, parancsokkal. Ez Isten szerelmes levele hozzánk, az Atya útmutatásokkal teli levele arra nézve, hogy hogyan éljük azt az életet, amit ő akar adni a számunkra.

Beszéljünk róla:

    Milyen gyakran olvasod Isten Igéjét és aztán engedelmeskedsz neki kérdések nélkül?
    Ahogy Isten Igéjét olvasod ma, bátorítalak, hogy imádkozz együtt a zsoltárossal:
    "Adj nekem éles elmét, hogy azt tudjam tenni, amit mondasz nekem - hadd legyen az
     egész életem egy hosszú, engedelmes válasz." (Zsoltárok 119,34, MSG fordítás)

*  "Tégy értelmessé, hogy megfogadjam törvényedet, és megtartsam teljes szívvel."
    (Zsoltárok 119,34 Új fordítás MBT)


forrás: http://napiremeny.blog.hu
(Daily Hope by Tom Holladay 2012.12. 08.)

* saját kiegészítés
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4201 Dátum: 2012 December 15, 09:50:14 »
TANULD MEG ÁTRUHÁZNI A FELADATOT!

" Túlságosan nehéz neked ez,nem tudod egyedül végezni." (2Mózes 18:18)


Reagan elnök mondta: " Vedd körül magad a lehető legjobb emberekkel,ruházd rájuk a hatalmat és ne avatkozz közbe!"
Előfordul,hogy annyira igyekszünk tetszeni Istennek,hogy olyan dolgokat is felvállalunk,amik túl nehezek ahhoz,hogy egyedül tudjunk boldogulni velük. Mózes ébrenlétének minden percét azzal töltötte,hogy meghallgassa a hosszú sorokban rá váró emberek panaszait. Végül az apósa ezt mondta neki: " Teljesen kimerülsz te is,meg a nép is,amely veled van" (2Mózes 18:18),és azt tanácsolta neki,hogy nevezzen ki alkalmas vezetőket,ők majd könnyítenek terhén (ld. 2Mózes 18:22). Ezzel a megoldással mindenki jól járt: az emberek hamarabb kaptak segítséget,és Mózesből is jobb vezető lett.
Egy bibliatanító írja: "Az egyik legnagyobb kihívás...felismerni,amit Isten nem vár el tőlünk. Szeretjük Istent,szeretjük az Ő népét és látjuk a sok szükséget. Jó szándékunk azonban időnként többet árt,mint használ...Amikor észreveszel egy szükséget,ne feltételezd rögtön,hogy Isten általad akarja betölteni. A szolgálatra az egyetlen ok az,ha Isten világosan megmondja neked,hogy ez az Ő akarata. Ha túlságosan elborítanak a tennivalók...valószínűleg többet végzel,mint amennyire Isten kért. Imádkozz a megbizatásokért mielőtt felvállalnád őket,így nem fosztod meg magadat,sem másokat a legjobbtól,amit Isten tervezett." Jon Walker hozzáteszi: " Képzeld el,hogy Isten a mai kor Michelangelójának teremtett,de te annyira elfoglalt vagy mindenfélével - jó dolgokkal - ,hogy nem is jutsz az ecset vagy a véső közelébe. Úgy végzed,hogy kimaradt az életedből a legjobb,mert mellékvágányra terelt a jó hajszolása. Mekkora csalódás...Isten számára...és az emberek számára,akik áldást nyertek volna abból,ha öszpontosítottál volna,amire Isten elhívott."
Tanuld meg átruházni a feladatokat! Engedd el a terheket,amikről Isten soha nem is akarta,hogy te hordozd őket,és összpontosíts arra,amire Ő hívott el!



Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4202 Dátum: 2012 December 15, 10:13:21 »
TANULD MEG ÁTRUHÁZNI A FELADATOT!

" Túlságosan nehéz neked ez,nem tudod egyedül végezni." (2Mózes 18:18)


 "Az egyik legnagyobb kihívás...felismerni,amit Isten nem vár el tőlünk. Szeretjük Istent,szeretjük az Ő népét és látjuk a sok szükséget. Jó szándékunk azonban időnként többet árt,mint használ...Amikor észreveszel egy szükséget,ne feltételezd rögtön,hogy Isten általad akarja betölteni. A szolgálatra az egyetlen ok az,ha Isten világosan megmondja neked,hogy ez az Ő akarata. Ha túlságosan elborítanak a tennivalók...valószínűleg többet végzel,mint amennyire Isten kért.
...
Tanuld meg átruházni a feladatokat! Engedd el a terheket,amikről Isten soha nem is akarta,hogy te hordozd őket,és összpontosíts arra,amire Ő hívott el!


Emberi gyarlóság amikor azt hisszük, hogy nélkülünk nem úgy mennek a dolgok ahogyan kellene, vagy pedig azt hisszük, hogy pótolhatatlan emberek vagyunk.
Ez a gonosz becsapása és az EGOnk hizlalására.

Valamikor én is úgy voltam, hogy egymás után vállaltam fel a szolgálatokat, nem tudtam nemet mondani, szinte összegörnyedtem a terhek alatt, és családomra már nem maradt energiám.
Fel kellett ezt ismerni, kikérni az Úrtól, hogy mi is az amit Ő rám bízott és azt teljesíteni. Mert amit Ő bízott rám abban Ő is benne van.

Filippi levél:4:13   Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4203 Dátum: 2012 December 15, 10:32:52 »
Áldott Testvéreim!

Úgy érzem különbséget kell tenni két dolog között: hogy mit bízott ránk az ÚR, vagy mit követelnek tölünk emberek, mert itt látom a döntö kérdést. Isten megbízása sohasem ez én emberi eröm függvénye, hanem az Ö ereje hatalmának kinyilatkoztatása. Ezért viszont érdemes még az életünket is feláldozni.

De ő ezt mondta nekem: "Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz." Legszívesebben tehát az erőtlenségeimmel dicsekszem, hogy a Krisztus ereje lakozzék bennem. 10. Ezért a Krisztusért örömöm telik erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldöztetésekben és szorongattatásokban; mert amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős.
2Kor 12,9-10

Más az, amikor emberek raknak tele minket batyuval. Nekünk azonban nem embereknek kell megfelelni.

Mert ők nehéz és elhordozhatatlan terheket kötöznek egybe, és az emberek vállaira vetik; de ők az ujjokkal sem akarják azokat illetni.
Mt 23,4

Elgondolkoztam... Pótolhatatlan? Valahol igen... Mert Isten pontosan tudta miért bízott meg engem valamivel. Az igaz, hogyha engedetlen vagyok jajj nekem, és akkor mást bíz majd meg (neki még a kövek is engedelmeskednek), de az Ö tervében mint kö az épületben, meg van mindenkinek az Isten által adott feladata.

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4204 Dátum: 2012 December 15, 11:14:44 »

De ő ezt mondta nekem: "Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz." Legszívesebben tehát az erőtlenségeimmel dicsekszem, hogy a Krisztus ereje lakozzék bennem. 10. Ezért a Krisztusért örömöm telik erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldöztetésekben és szorongattatásokban; mert amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős.
2Kor 12,9-10


Így igaz. Az Úr megerősít minket a nehézségek idején.
Történt velem is, hogy egy több napos szolgálatom idején a második nap reggelén arra ébredtem, hogy alig tudok lábra állni. Emberi ésszel élve otthon maradtam volna, de imádkozásom után elindultam és végig szolgáltam a napot. Igaz sántikálva, de másnap reggelre már az is megszűnt. Az Úr erőt adott nekem akkor és ezt az erőt már többször megtapasztaltam.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4205 Dátum: 2012 December 15, 12:14:04 »
Köszönöm a bizonyságtételedet, kedves Pista Testvérem! Az Ígéböl tudjuk, hogy az ÚR nem az okosakat, az eröseket válsztotta ki szolgálatra.

   
Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-é ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, a melyet azoknak ígért, a kik őt szeretik?
Jak 2,5

Úgy gondolom, hogy itt nem csupán anyagi szegénységröl van szó. Isten rajtunk mutatja meg erejét, ha engedelmesek vagyunk.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4206 Dátum: 2012 December 16, 08:49:31 »
Isten örül, amikor teljes szívünkből engedelmeskedünk


    “Tégy értelmessé, hogy megfogadjam törvényedet, és megtartsam teljes szívvel.” (Zsolt 119:34)


Isten örül, amikor teljes szívből engedelmeskedünk neki! Ez azt jelenti, hogy akármit is kér Isten, azt fenntartás és késedelem nélkül megteszem. Ilyenkor nem fogod elodázni és azt mondani, hogy "majd imádkozom érte." Haladékot nem tűrően belevágsz. Minden szülő tudja, hogy a késleltetett engedelmesség tulajdonképpen engedetlenség.

Isten nem tartozik neked számadással vagy magyarázattal mindazért, amire megkér. Ráérünk megérteni, de engedelmeskedni nem. Az azonnali engedelmesség többre megtanít Istenről, mint egy életen át tartó Biblia tanulmányozás. Sőt, egyes parancsokat csak akkor ért meg igazán az ember, amikor teljesíti azokat. Az engedelmesség pedig elvezet a megértéshez.

Sokszor csak részleges engedelmességet próbálunk felajánlani Istennek. Válogatunk, hogy melyik parancsolatot szeretnénk megtartani. Csinálunk egy listát, felsoroljuk azokat a parancsolatokat, amiket szeretünk, és azokat megtartjuk, de figyelmen kívül hagyjuk azokat, amikről úgy véljük, hogy ésszerűtlenek, nehezek, drágák vagy népszerűtlenek. Elmegyek a gyülekezetbe, de nem fogok tizedet fizetni. Elolvasom a Bibliát, de nem bocsátok meg annak, aki megbántott. Viszont a részleges engedelmesség nem más, mint engedetlenség.

A teljes szívből jövő engedelmességet örömmel, lelkesedéssel teszi az ember. A Biblia azt mondja, hogy "Engedelmeskedjetek az Úrnak örömmel" (Zsolt 100:2, LB ford.)
*  "Szolgáljatok az ÚRnak örömmel, vigadozva járuljatok színe elé!" (Zsolt 100:2, Új fordítás MBT)

Dávid hozzáállása ez volt: "Csak mondd meg, hogy mit tegyek, és megteszem. Amíg élek, teljes szívvel és örömmel engedelmeskedem." (Zsolt 119:34, LB ford.)
*  "Tégy értelmessé, hogy megfogadjam törvényedet, és megtartsam teljes szívvel.(Zsolt 119:34, Új fordítás MBT)

Jakab, amikor a keresztényekhez szól, ezt mondja: “Istennek azzal okozunk örömet, amit teszünk, és nem csak azzal, amit hiszünk.” (Jakab 2:24 CEV ford.)
*  "Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán a hit által." (Jakab 2:24, Új fordítás MBT)

Isten Igéje egyértelmű azzal kapcsolatban, hogy cselekedeteinkkel nem érdemelhetjük ki az üdvösséget. Kegyelemből, és nem a mi erőfeszítéseink miatt kapjuk. De Isten gyermekeként örömet szerzünk mennyei Atyánknak, ha engedelmesek vagyunk. Bármilyen cselekedet, ami engedelmességből fakad, az egyben Istent dicsőíti.

Miért tetszik Istennek ennyire az engedelmesség? Azért, mert azt bizonyítja, hogy tényleg szereted. Jézus mondta, hogy "ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat" (Jn 14:15)

Beszéljünk róla:

    Próbáltál már valamit nagyon megérteni? Hogyan tudsz teljes szívvel úgy engedelmeskedni, hogy még többet megtudj Istenről?
    Használtad már a hitbeli meggyőződésedet kifogásként, hogy ne kelljen engedelmeskedned? Mikor?

forrás: http://napiremeny.blog.hu
(Daily Hope by Rick Warren, 2012. 12. 09.)

* saját kiegészítés
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4207 Dátum: 2012 December 16, 10:35:58 »
Idézet
Isten Igéje egyértelmű azzal kapcsolatban, hogy cselekedeteinkkel nem érdemelhetjük ki az üdvösséget. Kegyelemből, és nem a mi erőfeszítéseink miatt kapjuk. De Isten gyermekeként örömet szerzünk mennyei Atyánknak, ha engedelmesek vagyunk. Bármilyen cselekedet, ami engedelmességből fakad, az egyben Istent dicsőíti.

Miért tetszik Istennek ennyire az engedelmesség? Azért, mert azt bizonyítja, hogy tényleg szereted. Jézus mondta, hogy "ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat" (Jn 14:15)

3. Az irgalmasság és igazság ne hagyjanak el téged: kösd azokat a te nyakadra, írd be azokat a te szívednek táblájára;
4. Így nyersz kedvességet és jó értelmet Istennek és embernek szemei előtt.
5. Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.
6. Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.

Pld 3,3-6

 :2smitten:

   
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4208 Dátum: 2012 December 16, 11:11:17 »
ISTEN IGÉJÉBEN OTT A VÁLASZ

„Igéd kijelentése világosságot gyújt…” (Zsoltárok 119:130)

Isten Igéjében ott a válasz, amire szükséged van, de ehhez el kell olvasnod! Azt mondod: „De nem tudom, hol kezdjem.” Íme, néhány hasznos Ige:
- Amikor aggódsz: „Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok” (1Péter 5:7). „Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt” (Filippi 4:6). „Csak Istennél csendesül el lelkem, tőle kapok reménységet. Csak ő az én kősziklám és szabadítóm, erős váram, nem ingadozom.” (Zsoltárok 62:6-7). „Akinek szilárd a jelleme, azt megőrzöd teljes békében, mert benned bízik” (Ézsaiás 26:3). „…maga az Úr, a te Istened megy veled, nem hagy el téged, és nem marad el tőled” (5Mózes 31:6).
- Amikor összetört a szíved: „Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket” (Zsoltárok 147:3). „Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy” (Zsoltárok 23:4). „…aki megvigasztal minket minden nyomorúságunkban, hogy mi is megvigasztalhassunk másokat minden nyomorúságban…” (2Korinthus 1:4). „Hajlékod az örök Isten, örökkévaló karjai tartanak” (5Mózes 33:27).
- Amikor bűntudat gyötör: „…mindenki megigazul, aki hisz” (ApCsel 13:39). „Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól” (1János 1:9). „… megbékéltetett… halála által, hogy mint szenteket, hibátlanokat és feddhetetleneket állítson majd színe elé” (Kolossé 1:22). „Ha vétkeitek skarlátpirosak is, hófehérekké válhattok, ha vörösek is, mint a bíbor, fehérekké lehettek, mint a gyapjú” (Ézsaiás 1:18). „…sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket az Isten szeretetétől…” (Róma 8:39). „Én, én vagyok az, aki eltörlöm álnokságodat önmagamért, és vétkeidre többé nem emlékezem” (Ézsaiás 43.25).




Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4209 Dátum: 2012 December 16, 16:06:05 »
 :104:  Tehát minden szituációban egyetlen, számomra kedvező Igevers???   Nem önáltatás ez? Nem válogatás? Nem "tüneti kezelés"???  Hol lesz így az Úr vezetése? Hogyan elevenedik meg így az Ige? (!)   Akkor tehát így az előzőekben felsorolt módon gyártsunk "rémákat?"
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4210 Dátum: 2012 December 16, 16:31:02 »
Ezzel az a baj, ha az Örökkévaló nevelni-korrigáltatni akarna bennünket, ezzel a módszerrel magunkat zárnánk el az Isten nekünk szánt üzenetétől!
Ha ezt így csináljuk, akkor csupán idő kérdése, és kezdhetnénk búcsúcédulákat vásárolni....   Mondjuk aki kettőt vesz, az adhatja az egyiket valamely családtagjának is... vagy mondjuk csináljuk úgy, hogy ha valaki hármat vásárol, akkor a jövőévi bűne is el van sikálva... mit szóltok?

/ #+?**@!!!+ %-*<>!!%"§    :2tickedoff:  :174:  :157:  :035:  :156:...

Hááááááááááááááááát én mindjárt Moderálom magam! váááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá !
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4211 Dátum: 2012 December 16, 17:58:54 »
:hehe:

Igazság szerint nagyon jó az, ha visszaemlékezünk Isten ígéreteire, hisz az által megvigasztalódhatunk. De nyilván ettől még nem leszünk közösségben Istennel. Ha nincs meg az Úrral való személyes kapcsolat, akkor úgy járunk mint Izrael népe a pusztában. Idő kérdése és ezt mondanánk a táplálékra (Manára):

4Mózes 21,5
"...e hitvány eledelt útálja a mi lelkünk."

A táplálék igen fontos, de Aki mindezt adja, még fontosabb! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4212 Dátum: 2012 December 16, 19:00:56 »
Idézet
Tehát minden szituációban egyetlen, számomra kedvező Igevers???

Ezt nevezem én szupermarket mentalitásnak. Szükséged van valamire, húzd ki a fiókat és megkapsz mindent. Ebben az a gond, hogy az ember került a középpontba.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4213 Dátum: 2012 December 17, 09:54:34 »
 Karácsonyi teendő: ne próbálj megnyerni minden vitát!

    Az Úr Jézus Krisztus nevében kérlek titeket, hogy ne vitatkozzatok egymással. Legyen igazi harmónia, hogy ne legyenek szakadások az egyházban. Arra szeretnélek rávenni benneteket, hogy ugyanúgy gondolkodjatok, és legyetek egységben a gondolat és a szándék tekintetében. (1Kor 1:10 LB fordítás)
*  "A mi Urunk Jézus Krisztus nevére kérlek titeket testvéreim, hogy mindnyájan egyféleképpen szóljatok, és ne legyenek közöttetek szakadások, hanem ugyanazzal az érzéssel és ugyanazzal a meggyőződéssel igazodjatok egymáshoz." (1Kor 1:10 Új fordítás MBT)


Idén Karácsonykor ne próbálj megnyerni minden vitát! Próbáld meg inkább azt célodul kitűzni, hogy szeresd azokat, akik nem értenek egyet veled, vagy akik kifejezetten ellenszenvesek. Próbálj meg szeretni, ne mindenáron nyerni. Főképp azért, mert Jézus azt mondta, hogy a szeretet mindig győz, és ezt be is bizonyította, amikor kisétált a sírból. Amikor idén az ünnepek alatt úgy érzed, hogy egy vita van kialakulóban, akkor használd ezeket a bibliai alapelveket:

Hagyd, hogy az irgalmasság irányítsa a válaszodat
* "A szeretet és hűség ne hagyjon el téged: kösd azokat a nyakadba, írd fel a szíved táblájára!
Így találsz kedvességre és jóindulatra Istennél és embereknél. Bízzál az ÚRban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj!
Minden utadon gondolj rá, és ő egyengetni fogja ösvényeidet."
(Péld 3:3-6 Új fordítás MBT).

Egy konfliktusban a legtöbben azt akarjuk, ami jogos és igazságos. Azonban Isten hozzáállása nem mindig arról szól, hogy mi a jogos és igazságos. A kegyelemről és az irgalomról szól * " Isten azonban abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk."(Róma 5:8 Új fordítás MBT), arról a kegyelemről és irgalomról, amit a Karácsonyon keresztül mutatott meg.
Hagyd, hogy Isten határozza meg, mi az igazság * "Mert semmit nem tehetünk az igazság ellen, hanem csak az igazságért.(2Kor 13:8 Új fordítás MBT). Az igazságot idén Karácsonykor se a gondolataid vagy az érzéseid határozzák meg, sőt ne is mások véleménye.
Az igazság az, amiről Isten azt mondja; és Ő rendelkezik egyedüli jogkörrel ahhoz, hogy bármilyen helyzetet megítéljen. * " Ezekkel rombolunk le minden okoskodást és minden magaslatot, amelyet az Isten ismeretével szemben emeltek, és foglyul ejtünk minden gondolatot a Krisztus iránti engedelmességre,"(2Kor 10:5 Új fordítás MBT).
Keresd Isten jelenlétét"tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."
(Mt 28:20 Új fordítás MBT).

Sátán azt akarja, hogy azt higgyük, egyedül vagyunk a konfliktusok idején. Isten viszont azt akarja, hogy a fiatal pásztorfiú, Dávid példáját kövessük. Dávid - amikor szembeszállt Góliáttal - hitt abban, hogy Isten ott van vele a harcban, és hogy a háború az Úré. * "És megtudja az egész egybegyűlt sokaság, hogy nem karddal és lándzsával szabadít meg az ÚR. Mert az ÚR kezében van a háború, és ő ad a kezünkbe benneteket."(1Sám 17:47 Új fordítás MBT)
Keresd a konfliktus igazi okát * " Mert a mi harcunk nem test és vér ellen folyik, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak."(Ef 6:12 Új fordítás MBT).
Isten Igéje azt mondja, hogy mi valójában nem emberekkel harcolunk; az igazi ellenségünk Sátán és a "gonoszság szellemi erői".

Tartsd ezeket észben, és figyeld meg, hogy miként változtatja ez meg a karácsonyi nézeteltéréseket!

Forrás: http://napiremeny.blog.hu/
Daily Hope by Jon Walker, 2012. 12. 10.

*Az eredeti leiratban csak az igehelyek voltak adottak, az igék beillesztése saját kiegészítés az MBT Új fordítású Bibliából
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4214 Dátum: 2012 December 17, 10:01:47 »
TÖREKEDNI A SZELLEMI ÉRETTSÉGRE   1.-2.

„…törekedjünk a tökéletességre…” (Zsidók 6:1)



Vannak köztünk néhányan, akik szellemi értelemben nem nőttek fel. „Ugyanis ennyi idő múltán már tanítóknak kellene lennetek, mégis arra van ismét szükségetek, hogy titeket tanítson valaki… míg érettek nem lesztek…” (Zsidók 5:12-6:1 TLB). Mint ahogy a fizikai növekedésnek vannak jelei, a szellemi érettségnek is vannak mutatói, mint az, amiről az 1Péter 3:8-12-ben olvashatunk:
1) „legyetek… egyetértők…” Nos az egység nem egyformaságot jelent, ahol mindenkinek egyformán kell gondolkodnia, sem egyhangú szavazást, ahol mindenki mindenben köteles egyetérteni. Az egység azt jelenti, hogy arra koncentrálunk, ami egyesít minket, ahelyett, hogy azokra a jelentéktelen ügyekre figyelnénk, amik elválasztanak.
2) „legyetek… együttérzők…” A görög szümpatheó azt jelenti: együtt érezni, együtt szenvedni (ebből ered a magyarban is használt szimpátia szó). „Örüljetek az örülőkkel, sírjatok a sírókkal!” (Róma 12:15). Amikor elkezdesz jobban törődni másokkal, mint magaddal, akkor kezdesz éretté válni.
3) „legyetek… testvérszeretők…” Mindannyiunknak szükségünk van barátokra, akik szeretnek és támogatnak minket. A Taylor Egyetem rektora azt mondta, hogy az egyik legnagyobb reménye az, hogy legalább nyolc barátja jelen lesz a temetésén, és egyszer sem fognak az órájukra nézni!
4) „legyetek… könyörületesek…” Manapság, a csúcstechnológia korában, könnyű „átkapcsolni”, amikor szükségben lévő embereket látunk. Jézus nem fordult el, és nem hangolt másik csatornára. Azt olvassuk róla: „Mikor pedig látta vala a sokaságot, könyörületességre indula rajtok, mert el voltak gyötörve…” (Máté 9:36 Károli). A szenvedő emberek látványa megérintette a szívét, a miénket is meg kell érintenie.
5) „legyetek… alázatosak”! Egy bibliatanító mondta: „Keressetek lehetőséget az adakozásra… az építésre a rombolás helyett, a szolgálatra, és ne arra, hogy titeket szolgáljanak; arra, hogy tanuljatok másoktól, ahelyett, hogy a katedrát követelnétek.” Nos, neked hogy alakul mindez?

Péter azt írja: „Ne fizessetek a gonoszért gonosszal…” (1Péter 3:9). Amikor valaki megtámad, ahelyett, hogy gúnyos válaszokkal vagy fullánkos szavakkal védenéd magad, inkább imádkozz az ő jólétéért, boldogságáért, kérd számára Isten gondviselését! „Ne fizessetek a gonoszért gonosszal, vagy a gyalázkodásért gyalázkodással, hanem ellenkezőleg: mondjatok áldást, hiszen arra hívattatok el, hogy áldást örököljetek” (1Péter 3:9). „Mert aki szeretne örülni az életnek, és jó napokat látni, óvja nyelvét a gonosztól, és ajkait, hogy ne szóljanak álnokságot” (1Péter 3:10). Vannak emberek, akik soha nem tanulják meg ezt a leckét. Egy régi angol sírkövön ez a felirat áll: „E sírhant alatt Arabella Young fekszik, aki május 24-én elhallgatott.” A francia forradalom idején a királyt és a királynét lefejezték, a koronaherceg így árva lett. Beszéltek arról is, hogy őt is le kellene fejezni, amíg valaki azt nem mondta: „Ha megölitek, azzal a lelkét a mennybe külditek. Inkább küldjétek el az öreg Meghez, ő majd tanít neki durva, mocskos szavakat, így a lelke örökre kárhozott lesz!” Amikor azonban elküldték a gyereket ehhez az utcanőhöz, aki megpróbálta rávenni, hogy trágár szavakat használjon, ő nem volt rá hajlandó, és ezt mondta: „Királynak születtem, nem fogok kimondani ilyesmit!” Tanulság: ha a Királyok Királyának gyermeke vagy, azt szavaidnak is tükrözniük kell. „…keresse és kövesse a békességet” (1Péter 3:11). Bátorság kell a békességszerző feladatának felvállalásához. Bármerre nézel, az emberek tele vannak haraggal a gazdaság, az egészségügy, a munkanélküliség és még sok minden más miatt, amit csak el tudsz képzelni. Békességszerzőnek lenni nem békefenntartást jelent. A „békefenntartók” megpróbálják fenntartani a nyugalmat, azon igyekezve, hogy valahogy megtartsák a kényes egyensúlyt a két fél között. A békességszerzők belevágnak a probléma közepébe, és segítenek a két félnek kibékülni egymással.        




Forrás:
MAI IGE
Szerző:- Bob Gass.

"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b