Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 825770 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4230 Dátum: 2012 December 23, 10:12:20 »
Idézet
* "Ezért meghajtom térdemet az Atya előtt, akiről nevét kapja minden nemzetség mennyen és földön:" (Efézus 3:14-15 MBT –Új fordítás)

Másrészről a szellemi családunk – a kapcsolatunk más hívőkkel – megmarad az örökkévalóságon keresztül. Sokkal erősebb közösség, sokkal maradandóbb kapocs, mint a vér szerinti rokonság.

A Biblia azt tanítja: „Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, akik nem vérből, sem a test, sem a férfi akaratából, hanem Istentől születtek.” (János 1:12-13)

Abban a pillanatban, mikor beleszülettél Isten családjába, csodálatos születésnapi ajándékokat kaptál: a család nevét, a családhoz való hasonlóságot, a család előjogait, a meghitt családi kapcsolatot és a család örökségét!

Így van!  :afro: Mennyire értekelnünk kell e család ajándékát!

Idézet
12
Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek;
13
Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.

Jn 1,12-13

ÁMEN!

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4231 Dátum: 2012 December 24, 07:42:30 »
Mit kell elveszítened ezen a Karácsonyon?

    "Ezért széledt el népem, mint egy nyáj, nyomorúságra jutott, mert nem volt pásztora."  (Zak. 10:2)



Könnyű elfelejteni a Karácsony célját. Az évnek ebben a részében annyi dolgunk akad: vásárlás, hagyományok, sőt családi és gyülekezeti kötelezettségek.

Hogy megtalálhasd  a Karácsony igazi célját, el kell távolodnod a pásztoroktól, a bölcsektől és a koszos jászoltól. Ahhoz a kijelentéshez kell fordulnunk, amit Jézus felnőttkorában tett azzal kapcsolatban, hogy miért jött: "Mert az Emberfia azért jött, hogy megkeresse és megtartsa az elveszettet." (Lk. 19:10)

Azért ünnepelünk Karácsonykor, mert Jézus a Földre jött, hogy megkeresse és megmentse az elveszetteket.

Jézus három történetet használ Lukács evangéliumában, hogy bemutassa, mit jelent elveszettnek lenni: az elveszett juh, az elveszett drahma és a tékozló fiú példázatát. Ezek megtanítanak arra, hogy amikor nem vagyunk kapcsolatban Istennel, akkor a következőket elveszítjük:

Az irányunkat (Az elveszett juh példázata): A Biblia az Ézsaiás 53:6-ban ezt mondja: "Mindnyájan tévelyegtünk, mint a juhok, mindenki a saját útját járta. De az Úr őt sújtotta mindnyájunk bűnéért." A juhoknak nem akarnak elveszni, természetükből adódik ez. Mi is így teszünk. Saját természetünknél fogva a saját utunkat követjük. Amikor így teszünk, irányt vesztünk.

Isten védelmét (Az elveszett juh példázata): A juhoknak nincs természetes védekező rendszerük, ezért egy bárány a pásztor nélkül elveszett, halott. Ez mintha rólunk szólna. A Biblia ezt mondja a Zakariás 10:2-ben: "Ezért széledt el népem, mint egy nyáj, nyomorúságra jutott, mert nem volt pásztora." Az Istennel való kapcsolat nélkül olyan sebezhetőek vagyunk a stressz-szel szemben, amit sosem szánt nekünk az Alkotónk.

Az összes lehetőségünket (Az elveszett drahma példázata): Egy érme része lehet a nagy vagyonnak, de ha elveszik, akkor ennek az érmének nincs lehetősége. A Biblia az 1 Kor. 2:9-ben ezt írja: "Amit szem nem látott, fül nem hallott és ember szíve meg sem sejtett, azt készítette el az Isten az őt szeretőknek." Mérhetetlen azok lehetősége, akik kapcsolatban állnak Istennel; és ugyanilyen mérhetetlen az a lehetőség is, amely elveszett azok számára, akiknek nincs kapcsolata Istennel.

Boldogságunkat (A tékozló fiú példázata): Miután elhagyta a fiú az apja gondoskodását és elkezdett a saját útján járni, hamarosan nyomorúságossá és magányossá vált. Sok szerencsétlen ember él, akik a saját útjukat választják és nem Istenét. Ha távol maradunk Istentől, végül tönkretesszük a boldogságunkat.

Otthonunkat a Mennyben (A tékozló fiú példázata): Isten megengedi, hogy amíg a Földön élünk, ellenálljunk, de a Mennyben nincs lázadás. Akkor használjuk ki legjobban ezt az életet, ha felkészülünk a következő életre. Isten megmutatja az utunkat. Ha nélküle akarunk tovább élni a Földön, akkor hagyni fogja, hogy nélküle éljünk az örökkévalóságban is.

Az Isten nélküli életnek óriási, pusztító és örökkévaló következményei vannak. Ha úgy élsz, hogy nincs kapcsolatod Istennel, ne várj! Lépj kapcsolatba vele ma!

Beszéljünk róla:

    Hogyan mutatja az életed azt, hogy közeli kapcsolatban állsz Istennel?
    Kiről gondolod azt, hogy szüksége van ebben a Karácsonyi időszakban arra, hogy kapcsolatba kerüljön Istennel a Jézus Krisztussal való személyes kapcsolat által? Gondolkodj el azon hogyan segítheted ezt elő!
    Ha többet szeretnél megtudni arról, hogyan lehet kapcsolatod Istennel, nézd meg honlapunkon ezt a videót: "Új kezdet Istennel" (saddleback.com/resources/freshstartwithGod)

(Daily Hope by Rick Warren, 2012.12.17.)

forrás: http://napiremeny.blog.hu
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4232 Dátum: 2012 December 25, 07:40:15 »
A karácsonyi történet felfedi az értéked

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy mindenki, aki hisz Őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Jn 3,16

Néhány ember azt hiszi, hogyha valakit lelkileg elveszettnek mondunk, azt lenézzük. Pedig nem! Valójában egy hatalmas bók, ha valakit lelkileg elveszettnek bélyegeznek. Mert különbség van aközött, hogy valami elveszett, vagy valami rossz helyen van. Ha valamit rossz helyre tettem, az azt jelenti, hogy az a dolog nem volt fontos a számomra. De ha elveszítek valamit, az elég fontos ahhoz, hogy megpróbáljam megkeresni. Rossz helyre teheted pl. a hajcsatot, elveszítheted a szemüvegemet.

Az emberek csak akkor tartjuk elveszetteknek, ha megéri őket megkeresni. Gondolj csak bele: egy elvesztett mestermű értéke nemhogy csökkenne a veszteség által, hanem még emelkedik.

Az emberiség sokat veszít azzal, amikor nincs kapcsolatban Istennek. Elveszítjük irányunkat, Isten védelmét, lehetőségeinket, boldogságunkat, mennybéli otthonunkat - csak, hogy néhányat megemlítsünk.

Te annyira értékes vagy, hogy Isten a Fiában fizette meg az árat érted az első karácsonykor, azért, hogy megtalálhasson téged. A Biblia legismertebb verse így hangzik: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy mindenki, aki hisz Őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (Jn 3,16)

Olyan sokat érsz Istennek, hogy bevállalt egy földi mentő-missziót azért, hogy visszaszerezzen téged. Kicsiny gyermekként jött a világra, hogy egy napon egy fakereszten haljon meg a te bűneidért.

A karácsonyi történet mutatja az értéked. Isten annyira szeretett, hogy a legeslegjobbat küldte érted: Jézust.

Soha ne felejtsd el: számítasz Istennek.

Forrás: http://napiremeny.blog.hu
(Daily Hope, Rick Warren, 2012.12.18)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4233 Dátum: 2012 December 26, 07:39:24 »
Karácsony: A végső mentőakció

    "Hívj segítségül engem a nyomorúság idején! Én megszabadítlak, és te dicsőítesz engem." (Zsoltárok 50:15.)




Nem oldhatod meg az összes problémádat te magad. Ha meg tudtad volna, mára már mind meg lenne oldva. Valószínűleg újra és újra próbálkoztál, de az, hogy mindet megold, jóval többet kíván nálad.

Egy megmentőre van szükséged. Isten megmentőt küldött nekünk a legelső karácsonykor. Minden ember a bolygón a bűn rabszolgája. A karácsonyi történet a végső mentőakció történetét mondja el. Jézus a Földre jött, hogy megszabadítson minket a bűntől, ami megkötöz.

Láthatod, hogy az életünkben vannak olyan problémák, amiket nem tudunk megoldani, bármilyen keményen is próbálkozunk, csak ha még jobban bízunk Jézusban. A Biblia mondja: "Hívj segítségül engem a nyomorúság idején! Én megszabadítlak, és te dicsőítesz engem." (Zsoltárok 50:15.)

Ha bízol Jézusban, ő meg fog szabadítani téged. Megment téged, bármi is uralkodjék rajtad. Ezért jött. Mitől kellene megszabadulnod? Talán mások elvárásaitól, legyen az a hitvesedé, szüleidé, munkatársaidé vagy másé. Nem lehetsz az, akinek Isten szánt, ha csak másokért élsz.

Talán a szégyen, megbánás vagy keserűség az amitől szabadulnod kellene. Jézus azért jött, hogy megmentsen. Saját erődből nem juthatsz túl rajta.

Azonban bízhatsz Jézusban, Ő átvisz majd.

Beszéljünk róla!

    Mire van szükséged a szabadság megtapasztalásához?
    Ez a karácsonyon lehet életed legemlékezetesebb karácsonya. Imádkozz Istenhez szabadításért, bármi is legyen ami fogva tart, és fogadd el az ő kegyelmét és jóságát.

forrás: http://napiremeny.blog.hu
(Daily Hope by Rick Warren, 2012. 12. 19.)

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4234 Dátum: 2012 December 26, 09:49:41 »
Kedves Pista Testvérem!

Egy Íge jutott eszembe:

És a mikor ezt hallja vala Jézus, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szükségök orvosra, hanem a betegeknek, nem azért jöttem, hogy igazakat, hanem hogy bűnösöket hívjak megtérésre.
Mk 2,17

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4235 Dátum: 2012 December 27, 08:19:19 »
Jézus azért jött, hogy helyreállítson

"Fáradt vagy? Elnyűtt? Ki vagy égve a vallásban? Gyere hozzám! Menjünk el innen együtt és visszanyered az életed." Máté 11:28 MSG

*  "Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. (Máté 11:28 MBT Új fordítás)


Emlékszel az elveszett pénzérme történetére amit Jézus a Lukács 15-ben oszt meg velünk?
 Az asszonynak 10 pénzérméje van, de egyet elveszít és a házat is felforgatja, hogy megtalálja. Abban az időben a palesztin otthonokban a föld tele volt szalmahulladékkal. Amit ez a nő csinált az komoly munkát jelentett.

Ez az amiért Jézus eljött az első karácsonyon. Még ha el is veszítetted a bizalmadat, a reményedet, a jó híredet vagy az ártatlanságodat, Jézus azért jött el kicsi gyermekként a Földre, hogy visszanyerjen téged, mint ahogyan a nő is visszanyerte a pénzérméjét. "Fáradt vagy? Elnyűtt? Ki vagy égve a vallásban? Gyere hozzám! Menjünk el innen együtt és visszanyered az életed." Máté 11:28 MSG

Csak Jézus teheti ezt meg. Nem bízhatod a kormányra, a családra, vagy saját magadra hogy visszakapd azt, amit elveszítettél. A megmentőd nem lehet az az ember, akit mi ültetünk a kormányzás élére. A Megmentőd az, akit mi a keresztre juttattunk. Soha ne  keress senki másban helyreállást, csak Jézusban.

Itt van két példa az érméről amit érdemes megjegyezni az elveszett érme példázatából:

1: Az érme nem tudta, hogy ő elveszett. Sokszor mi sem vagyunk ezzel tisztában, amikor nem állunk kapcsolatban Istennel.

2: Az érme nem tudta megtalálni saját magát. Az nagyon vicces lett volna. Ha az asszony nem kereste volna, akkor örökre elveszett lett volna. Ugyanígy mi is, a Megmentő nélkül.

Ha meg tudnánk menteni magunkat, akkor nem lenne szükségünk Megmentőre. De nem tudjuk. Szükséged van Istenre, hogy helyreálljon az, amit elveszítettél.

Ő az egyetlen, aki meg tudja tenni.


Beszéljünk róla:

Talán nem érzed magad "elveszettnek", mert keresztény vagy. De milyen más területen érzed magad elveszettnek?

Kit vagy mit keresel, hogy megoldódjon ez a helyzet vagy életterület, amiben elveszettnek érzed magad?

forrás: http://napiremeny.blog.hu
(Daily hope by Rick Warren, 2012. 12. 20.)

* saját kiegészítés
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4236 Dátum: 2012 December 27, 08:51:36 »
erről ez a 2 ige jut eszembe:


Lukács Evangéliuma:5:32   Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket a megtérésre.


János Evangéliuma:18:37   Monda azért néki Pilátus: Király vagy-é hát te csakugyan? Felele Jézus: Te mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról. Mindaz, aki az igazságból való, hallgat az én szómra
:2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4237 Dátum: 2012 December 27, 08:59:01 »
Köszönöm Pista Testvérem a Morzsát.

Idézet
Ha meg tudnánk menteni magunkat, akkor nem lenne szükségünk Megmentőre. De nem tudjuk. Szükséged van Istenre, hogy helyreálljon az, amit elveszítettél.

Igen ez olyan, amikor valaki saját hajánál fogva szeretné kihúzni magát a veremböl. Jézus a mi Megmentönk!

Egy dolog azért "szúrta" a szememet.

Idézet
Abban az időben a palesztin otthonokban a föld tele volt szalmahulladékkal. Amit ez a nő csinált az komoly munkát jelentett.

Abban az idöben, illetve Jézus idejében nem is létezett palesztin otthon. A Szent Föld Palesztin elnevezése jóval késöbb történt, Kr. u. 135-ben a Rómaiak által, miután végleg leigázták Jeruzsálemet és Izraelt, azzal az indokkal, hogy mégcsak a nevek sem emlékeztessenek Izrael-re. Izrael neve Isten Nevének hordozója: Izra-El: Küzdött Istennel. Tehát Isten Nevét üzzük el ezzel a Szent Földröl, amely az Ö tulajdona.

Erre azt mondta: Nem Jákób lesz ezután a neved, hanem Izráel, mert küzdöttél Istennel és emberekkel, és győztél.
1Móz 32,29    

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4238 Dátum: 2012 December 27, 21:48:56 »


„Eleve elhatározván, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által az Ő akaratjának jó kedve szerint” (Efézus 1:5)

 

Megvallás:                                                                                                                                                                                                                                 

Isten örökbe fogadott gyermeke lettem.

 

„Aszerint, amint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által, eleve elhatározván, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által” (Efézus 1:4-5)

A fenti versben egy ponton kétféleképpen rendezhetjük el az írásjelet: „legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által…”, illetve „legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte. Szeretet által…” Bárhová is tesszük a pontot, akkor is igaz marad, hogy Isten szeretete megelőzte az idő kezdetét. Isten már a világ teremtése előtt szeretett minket, kiválasztott és eleve elrendelt bennünket. Úgy rendezte életünk folyását, hogy találkozhassunk vele, és megtapasztaljuk a szeretetét.

Salamon egyik írásában, az Énekek énekében van egy nagyon egyszerű kijelentés: „erős a szeretet, mint a halál” (8:6). A halál elkerülhetetlen. Amikor üt az órája, senki nem térhet ki előle. Senki nem mondhatja: „Még nem vagyok kész rá, nem fogadom el.” Az emberek közül senki sem állhat ellene a halálnak.

Ám az Újszövetség egy lépéssel tovább visz. Amikor Jézus meghalt és újra feltámadt a halálból, bebizonyította, hogy a szeretet erősebb a halálnál. Az univerzumban létező legellenállhatatlanabb negatív erőt legyőzte az univerzumban található legellenállhatatlanabb pozitív erő: Isten szeretete, A szeretet mindig eléri a célját – legyőzhetetlen. Semmilyen akadály nem állhat az útjába. Áttör minden gátat, csak hogy eljusson oda, ahova akar.

Isten szeretete személyes és örökkévaló. Már az idő előtt volt, és ellenállhatatlan. Képzeld azt, hogy te vagy az a gyöngy Jézus tenyerén. Mondd ezt magadnak: „Ő személyes és örökkévaló módon szeret engem. Irántam való szeretete megelőzi az idő kezdetét, és ellenállhatatlan.” Azután pedig emlékezz meg róla, mibe került ez neki – mindenébe, amije csak volt. Tarts egy kis szünetet, hogy elmondhasd: „Köszönöm neked, Istenem!”

 

Ima:

Köszönöm Uram, hogy kiválasztottál szeretetben. Kijelentem, hogy Isten már a világ teremtése előtt szeretett és kiválasztott engem, és ellenállhatatlan szeretetéből elhívott engem. Isten örökbe fogadott gyermeke lettem. Ámen.

 

Forrás: Derek Prince (Isten Igéjének megvallása)

 http://www.immanuel.hu/kiadoi.php
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4239 Dátum: 2012 December 28, 08:08:04 »

...
Isten szeretete személyes és örökkévaló. Már az idő előtt volt, és ellenállhatatlan. Képzeld azt, hogy te vagy az a gyöngy Jézus tenyerén. Mondd ezt magadnak: „Ő személyes és örökkévaló módon szeret engem. Irántam való szeretete megelőzi az idő kezdetét, és ellenállhatatlan.” Azután pedig emlékezz meg róla, mibe került ez neki – mindenébe, amije csak volt. Tarts egy kis szünetet, hogy elmondhasd: „Köszönöm neked, Istenem!”
...


„Hű az, a ki elhívott titeket és ő meg is cselekszi azt.” 1Thessz.5:24
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4240 Dátum: 2012 December 28, 08:12:11 »
Jézus azért jött, hogy Istenhez viszavezessen


    "Ezért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre.  Mindez pedig Istentől van, aki megbékéltetett minket önmagával Krisztus által..." (2 Kor 5:17-18a)


Sokan szinte már számítunk arra, hogy Isten lesújt ránk a sok rossz cselekedetünk miatt. A Lukács evangéliumának 15-ik részében leírt tékozló fiú példázata ezt teljes mértékben megvétózza. Valószínű, hogy hallottad már a történetet, ha nem is olvastad a Bibliában.

Egy embernek van két fia. Az egyik fia odajön hozzá és előre elkéri a rá eső örökséget. Az apa megteszi, amit a fia kér tőle, de a fiú elherdálja az örökséget a vad életvitelére. Ezután kap egy munkát, ahol disznóólat takaríthat. Éhezik, és ekkor jön rá arra, hogy még a disznók is, akiket etet, jobban el vannak látva, mint ő maga. Ezért úgy dönt, hogy hazamegy.

Ahelyett, hogy az apja mérges lenne rá vagy összeszidná, elé fut és megöleli fiát. A hálás apa aztán partit szervez a rég elveszett fiának.

Ez a történet a karácsony története is. A Biblia azt mondja, hogy mindannyian halottak voltunk a vétkeink miatt (Ef 2:5). Annak ellenére, hogy az emberiség a teremtés csúcspontja, mi vétkeztünk és veszélybe sodortuk az Édenkertbeli ideális kapcsolatunkat Istennel. De Isten nem mondott le rólunk. Hanem nekünk adta a karácsonyt. Nekünk adta Jézust.

Mindegy, hogy mit tettél, kit bántottál meg vagy az, hogy hogyan bántak veled, ennyire szeret téged az Isten. Annyira szeret, hogy elküldte a Fiát, hogy így kapcsolatba léphessen veled.

Jézus azért jött, hogy visszavezessen téged, ugyanúgy, ahogy a tékozló fiú visszatért apjához. Vannak emberek, akik azt gondolják, hogy Isten majd lesújt rájuk, amikor ők közelednek felé. De Isten nem dühös rád, hanem megőrül érted! Ő szeret téged, nem tudja elviselni, amit a bűn tett veled.

Ez a Biblia története.

2 Korinthus 5:17-18 azt mondja, hogy "...ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre.  Mindez pedig Istentől van, aki megbékéltetett minket önmagával Krisztus által...".

A bibliai kifejezés arra, ahogy Isten Jézuson keresztül visszaterel magához, a "megbékélés". Amikor egy házaspár megbékél, az azt jelenti, hogy a háború véget ért. Amikor háborúzó nemzetek megbékélnek, az azt jelenti, hogy a béke ideje eljött. Amikor számlákat egyeztetsz, akkor azok már nem lesznek rendezetlenek.

A Biblia azt mondja, hogy Jézuson keresztül végre megtalálhatjuk a békét Istennel.

És ez a legnagyszerűbb hír, amit valaha felfedezhettünk.
 

Beszéljünk róla!

    Megtapasztaltad már azt a békét, ami az Istennel való megbékélésből fakad?
    Mit változtatott ez meg az életedben?
    Kivel tudod megosztani a Jézus Krisztussal való megbékélés lehetőségét ezen a karácsonyon?
   

forrás: http://napiremeny.blog.hu
Daily Hope by Rick Warren (2012.12.21.)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4241 Dátum: 2012 December 28, 08:20:11 »
Idézet
Egy embernek van két fia. Az egyik fia odajön hozzá és előre elkéri a rá eső örökséget. Az apa megteszi, amit a fia kér tőle, de a fiú elherdálja az örökséget a vad életvitelére. Ezután kap egy munkát, ahol disznóólat takaríthat. Éhezik, és ekkor jön rá arra, hogy még a disznók is, akiket etet, jobban el vannak látva, mint ő maga. Ezért úgy dönt, hogy hazamegy.

Nem árt azonban, ha tudjuk, hogy ez a döntés " hazamegyek!" hogyan született meg. A tékozló fiú felismerte, hogy bűnt követett el amikor kikövetelte azt, ami még nem járna neki. A kapott vagyont világi örömök élvezetére használta fel és így vált nincstelenné. Felismerte, hogy atyja segítsége nélkül, céltalan és halott az élete.  Büszkesége megtört és visszatért atyjához bocsánatáért esedezve.

Ilyen a mi életünk is. Amíg nem törünk meg Isten előtt, amíg nem ismerjük fel, hogy nélküle halottak vagyunk addig szerető atyánk sem tud minket magához ölelni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4242 Dátum: 2012 December 28, 20:36:54 »
Így van Testvérem. Egyetértek. Ám azért érdekes aspektus lehet, ha megértjük, hogy a Hívők közül sokan ma is, ide-e világra kérik ki az örökségüket...Pénz-hírnév-elismerés...stb. Jézus ezt mondja: Mt.6,19.    
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.    
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.    
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.


Ez a történet beli ifjú, ugyan visszatért az Apjához, és az Örömmel fogadta. Kapott tőle gyűrűt is, és szép ruhát... Ez ugye az Apa gazdagságának, hatalmának a képviseletét jelenti... De vajon kell-e a mennyben képviselni az Istent? Értitek ugye? Az örökséget az ifjú elbukta!
Ezt mondja az Apa is: Luk.15,25.    
Az ő nagyobbik fia pedig a mezőn vala: és mikor hazajövén, közelgetett a házhoz, hallá a zenét és tánczot.
26.    
És előszólítván egyet a szolgák közül, megtudakozá, mi dolog az?
27.    
Az pedig monda néki: A te öcséd jött meg; és atyád levágatá a hízott tulkot, mivelhogy egészségben nyerte őt vissza.
28.    
Erre ő megharaguvék, és nem akara bemenni. Az ő atyja annakokáért kimenvén, kérlelé őt.
29.    
Ő pedig felelvén, monda atyjának: Ímé ennyi esztendőtől fogva szolgálok néked, és soha parancsolatodat át nem hágtam: és nékem soha nem adtál egy kecskefiat, hogy az én barátaimmal vígadjak.
30.    
Mikor pedig ez a te fiad megjött, a ki paráznákkal emésztette föl a te vagyonodat, levágattad néki a hízott tulkot.
31.    
Az pedig monda néki: Fiam, te mindenkor én velem vagy, és mindenem a tiéd!
32.    
Vígadnod és örülnöd kellene hát, hogy ez a te testvéred meghalt, és feltámadott; és elveszett, és megtaláltatott.


Minden az Idősebbik fiáé! Nem azt mondja neki, hogy a maradékon osztozkodjanak.... Az Ifjú az ő örökségét eltékozolta. Ma is sokan tékozolják el az örökségüket...Máté Evangyélioma 6. rész

1.    
Vigyázzatok, hogy alamizsnátokat ne osztogassátok az emberek előtt, hogy lássanak titeket; mert különben nem lesz jutalmatok a ti mennyei Atyátoknál.
2.    
Azért mikor alamizsnát osztogatsz, ne kürtöltess magad előtt, a hogy a képmutatók tesznek a zsinagógákban és az utczákon, hogy az emberektől dícséretet nyerjenek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.
3.    
Te pedig a mikor alamizsnát osztogatsz, ne tudja a te bal kezed, mit cselekszik a te jobb kezed;
4.    
Hogy a te alamizsnád titkon legyen; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.
5.    
És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.


Tehát a jutalmuk ennyi volt... megéri?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4243 Dátum: 2012 December 28, 21:47:35 »
„Kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által.” (Efézus 1:4)

 

Megvallás:                                                                                                                                                                                                                                 

Szent vagyok.

 

Mi a különbség aközött, ha Istennek a törvény, illetve a kegyelem alatt engedelmeskednek? A végcél mindkét esetben az Istennek való engedelmesség, de a kivitelezés már egész más a két esetben. Illusztrációként nézzünk meg egy egyszerű parancsot, amely szerepel mind az Ószövetségben, Mózes törvénye alatt, mind pedig az egyik újszövetségi levélben. A parancs ugyanazon szavakkal hangzik el mindkét esetben, és ugyanúgy érvényes, akár törvény, akár kegyelem alatt vagyunk.

Az Ószövetségben Isten Mózesen keresztül szólt Izraelhez, és ezt mondta: "Mert én vagyok az Úr, aki felhoztalak titeket Egyiptom földéből, hogy Istenetekké legyek néktek; legyetek azért szentek, mert én szent vagyok" (3Mózes 11:45). A "szentnek lenni" szövegösszefüggésében azt jelenti, hogy rendkívül összetett szabályok egész sorát kell megtartanod, amelyet Mózes 3. könyvének hátralevő része igen részletesen ismertet. Ez esetben a törvény betűjéhez való ragaszkodás révén érhető el a szentség: "Tedd meg ezt! Azt ne tedd!"

Az újszövetségi passzus viszont keresztényeknek szól, akik hisznek benne, hogy Jézus megváltotta őket: "Mint engedelmes gyermekek, ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, amelyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek; hanem amiképpen szent az, aki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben; mert meg van írva: >>Szentek legyetek, mert én szent vagyok<<" (1Péter 1:14-16). Az idézet Mózes 3. könyvéből származik, ami azt jelentené, hogy Péter szerint meg kell tartanunk az állatáldozatokkal, a penészgomba kezelésével és a testnedvekkel kapcsolatos összes ószövetségi szabályt? Természetesen nem. Akkor hát Péter valami más reakciót vár. A törvény szentsége ezt mondja: "Mindezen szabályokat meg kell tartanom." A hit válaszát jelentő alternatíva ezzel szemben ez: "Én nem valami szabálygyűjteményt követek. Inkább engedem, hogy Jézus legyen szent bennem és általam."

 

Ima:

Köszönöm Uram, hogy elhívtál. Kijelentem, hogy a szentség nem az összes szabálynak való engedelmességből származik, hanem abból, hogy Jézus megváltott. Jézus az én szentségem, ezért szent vagyok. Ámen.

 

Forrás: Derek Prince (Isten Igéjének megvallása)

 http://www.immanuel.hu/kiadoi.php
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4244 Dátum: 2012 December 28, 22:04:38 »
Jézus Krisztus mondja:

15. És monda nékik: Ti vagytok, a kik az emberek előtt magatokat megigazítjátok; de az Isten ismeri a ti szíveteket: mert a mi az emberek közt magasztos, az Isten előtt útálatos.
16. A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és mindenki erőszakkal tör abba.
17. Könnyebb pedig a mennynek és a földnek elmúlni, hogynem a törvényből egy pontocskának elesni.

Lk 16,15-17

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10