Szerző Téma: Napi lelki morzsák  (Megtekintve 827756 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4455 Dátum: 2013 Április 23, 19:59:12 »
Ámen.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4456 Dátum: 2013 Április 24, 07:25:00 »
Ezért  mondom nektek: higgyétek, hogy mindazt amiért imádkoztok, és amit kértek, megkapjátok, és meg is adatik nektek.
Márk 11:24,


Jézus itt a hitünket erősíti meg.  Nagyon fontos, hogy az Igét olvasva értsük is meg azt. Az a mag amit a szívünkbe vetünk, akkor lesz jó talajban, ha megőrizzük a szívünk tisztaságát. Amit szeretettel, alázattal, szívességgel, hűséggel, türelemmel, szelídséggel, jósággal, locsolunk meg. Megtartóztatva magunkat a bűntől. Bízzunk Isten Igéjében, olvassuk tegyük magunkévá, és legyen bizalmunk.

Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van. Mert álhatatosságra van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedjétek, és így beteljesüljön  rajtatok az ígéret.
Zsidók 10:36,


Istenhez hűségesnek és a hívő életünkhöz kitartónak kell lennünk, és a jutalom a mienk.

forrás: http://havannacsoport.hu/index.php/2012-11-04-14-16-30/napi-igek-edittol-aprilis
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4457 Dátum: 2013 Április 24, 08:24:29 »
ÁMEN!

Éppen tegnap este olvastam:

Az iránta való bizalmunk pedig azt jelenti, hogy ha valamit az ő akarata szerint kérünk, meghallgat minket. 15. Ha pedig tudjuk, hogy bármit kérünk, meghallgat minket, akkor tudjuk, hogy már megkaptuk, amit kértünk tőle.
1Jn 5.14-15
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4458 Dátum: 2013 Április 24, 10:33:09 »
Erről ez az ige jutott eszembe:

Lukács evangéliuma 11,13
"Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok gyermekeiteknek jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ad mennyei Atyátok Szentlelket azoknak, akik kérik tőle?"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4459 Dátum: 2013 Április 25, 07:25:39 »
Bűneink bocsánata


Amíg nem ismertük az Urat addig a világ által előrt törények szerint éltünk. Jézussal találkozva az újjászületés pillanatában bűneinket Jézus Krisztus megbocsátja.
Talán emlékeztek még arra az időszakra amikor Jézus mellett döntöttetek és arra a hatalmas boldogságra  amit akkor éreztetek. Ez a bűntől való szabadulás, a megbocsátás pillanata volt.

„Boldogok, akiknek megbocsáttattak törvényszegéseik, és akiknek elfedeztettek bűneik.”
Róm 4, 7


Az Úr foggantatásunk kezdete óta ismer minket. Tudja mikor vétkeztünk és arra vár, hogy megválthasson minket a haláltól. De ehhez szükséges a mi felismerésünk, megtérésünk.

Eltörlöm hűtlenségedet, mint a felleget, vétkeidet, mint a felhőt. Térj hozzám, mert megváltottalak!
 Ézsaiás  44, 22


A mi Istenünk nem írja fel a bűneinket és nem készít bűnlistát amelyet az orruk alá dörzsölhet figyelmeztetve arra, hogy milyen vétkeink voltak. Nem gonoszkodik velünk és nem használja fel ellenünk.

Dávid tanítókölteménye. Boldog, akinek hűtlensége megbocsáttatott, vétke eltöröltetett. Boldog az az ember, akinek az ÚR nem rója fel bűnét, és nincs lelkében álnokság.
Zsoltárok 32, 1-2


Eltörölte azokat, megsemmisítette. Tiszta lappal állunk előtte.

Én, én vagyok az, aki eltörlöm álnokságodat önmagamért, és vétkeidre többé nem emlékezem.
Ézs 43:25.


Új életet ajándékoz, és ezt az életet Jézus Krisztussal a szívünkben éljük. Amikor hallgatunk az Úrra és engedelmesen követjük őt akkor cselekedeteinkben is Jézus nyilvánul meg.Jézus Krisztus él. Bennünk él. Ő soha nem hal meg. És vele együtt élünk mi is.

Azok a vétkek, amelyeket elkövetett, nem maradnak emlékezetben. Azokért az igaz tettekért, amelyeket véghezvitt, élni fog!
Ezékiel, 18, 22


Emlékezzünk vissza, hogy mennyi nehézségen mentünk keresztül amíg Isten vezetése nélkül éltünk. Hányszor ébredtünk úgy fel, hogy nem volt öröm az életünkben. Hányszor akartuk már feladni, mert nem láttunk kiutat. De amikor találkoztunk megváltónkkal, ö felemelt és kiemelt minket a reménytelenség verméből. Örök hálára kötelez minket az a kegyelem amelyben részedtünk.

Bizony, javamra vált a nagy keserűség. Hiszen megmentettél az enyészet vermétől, és hátad mögé dobtad minden vétkemet
Ézsaiás  38, 17



Lehetséges, hogy nem vagyunk még tökéletesek, hiszen testben élünk, és olykor elbukunk és vétkezünk. Embertársaink elítélnek vétkeinkért, de te Uram meghallgatod imáinkat és megvizsgálod bűnbánó szíveinket.

Nézz nyitott szemmel erre a házra éjjel és nappal, arra a helyre, amelyről azt mondtad, hogy ott lesz a te neved. Hallgasd meg az imádságot, amikor szolgád ezen a helyen imádkozik!
 2 Krónikák  6, 20


Tudjuk, hogy el fog jönni az ítélet napja. De azt is tudjuk, Uram, hogy megtartod az igazat, és kegyelmed kiárasztod azokra akik félik a te nevedet.

Azokban a napokban, abban az időben - így szól az ÚR - keresni fogják Izráel bűnét, de nem lesz, és Júda vétkeit, de nem fogják találni, mert megbocsátok azoknak, akiket meghagyok.
Jeremiás  50, 20
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4460 Dátum: 2013 Április 25, 10:18:18 »
Köszönöm Testvérem, valóban jó, hűséges és megbocsájtó az Úr!

Ézsaiás könyve 1,18-20
"Jöjjetek, szálljunk vitába! - mondja az ÚR. Ha vétkeitek skarlátpirosak is, hófehérekké válhattok, ha vörösek is, mint a bíbor, fehérekké lehettek, mint a gyapjú. Ha készségesen hallgattok rám, élhettek az ország javaival. De ha vonakodva elpártoltok tőlem, fegyver pusztít el titeket. Az ÚR szája szólt."

Az egyik általad bemásolt igevers közvetlen folytatása is megmutatja az Úr szívét:

Ezékiel könyve 18,23
"Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát - így szól az én Uram, az ÚR -, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4461 Dátum: 2013 Április 25, 10:33:15 »
Köszönöm Testvérem, valóban jó, hűséges és megbocsájtó az Úr!

Az egyik általad bemásolt igevers közvetlen folytatása is megmutatja az Úr szívét:

Ezékiel könyve 18,23
"Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát - így szól az én Uram, az ÚR -, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen."




 :afro: :afro:


Ámen!


Zsoltárok könyve:86:15   De te Uram, könyörülő és irgalmas Isten vagy, késedelmes a haragra, nagy kegyelmű és igazságú!


Zsoltárok könyve:103:13   Amilyen könyörülő az atya a fiakhoz, olyan könyörülő az Úr az őt félők iránt.

 :ima02:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4462 Dátum: 2013 Április 25, 10:50:29 »
Ámen :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4463 Dátum: 2013 Április 25, 13:52:10 »
Amilyen messze van napkelet napnyugattól, olyan messzire veti el vétkeinket.
Zsolt. 103:12.    
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4464 Dátum: 2013 Április 25, 14:12:30 »
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4465 Dátum: 2013 Április 25, 14:29:17 »

Mert itt van egy kő, amelyet Jósua elé tettem. Ezen az egy kövön hét szem van, én magam véstem bele a mintákat - így szól a Seregek URa. Egy napon eltörlöm ennek az országnak a bűnét.
Zakariás 3, 9

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4466 Dátum: 2013 Április 25, 14:31:33 »
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4467 Dátum: 2013 Április 25, 14:48:50 »
ÁMEN!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4468 Dátum: 2013 Április 26, 21:28:34 »
Kövess engem!

Másnap Jézus Galileába akart indulni. Ekkor találkozott Fülöppel, és így szólt hozzá:"Kövess engem!" Fülöp pedig Bétsaidából származott, András és Péter városából. Fülöp találkozott Nátánaellel, és így szólt hozzá: "Megtaláltuk azt, akiről Mózes írt a törvényben, akiről a próféták is írtak: Jézust, a József fiát, aki Názáretből származik."
"Származhat-e valami jó Názáretből?" -kérdezte tőle Nátánael. Fülöp így válaszolt:" Jöjj, és lásd meg!"
János. 1:43-46,

Egyszerű találkozások, elhívások. Ez jellemzi Isten munkáját, "Kövess engem." Vajon hányan kaptunk ilyen elhívást? Aki engedelmeskedik annak szól ez, hogy "Jöjj és lásd meg", tapasztald meg milyen az Úrral járni, lásd meg milyen lesz vele szolgálni, lásd meg mit hozok ki belőled.
Az Úr az aki kihozza a talentumokat belőlünk, és ő az aki megváltoztatja gondolatainkat, aki megváltoztatja természetünket, mint egy fazekas mester. Hogy aztán tudjunk neki szolgálni az emberek felé, hogy tudjunk sók lenni. Hogy felismerjük kinek mi a fontos és abban tudjunk segíteni.
De legfőképpen az igazságot hirdetni, erővel hatalommal,hogy üdvössége legyen annak aki hallja.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Napi lelki morzsák
« Válasz #4469 Dátum: 2013 Április 27, 07:17:03 »
"Az Úr Lelke van énrajtam, mivel felkent engem, hogy evangéliumot hirdessek a szegényeknek: azért küldött el, hogy a szabadulást hirdessem a foglyoknak, és a vakoknak szemük megnyílását: hogy szabadon bocsássam a megkínzottakat, és hirdessem az Úr kedves esztendejét."
Lukács 4:18-19,


Jézus, Isten Fia volt, de még ő sem tudott semmit tenni a Szent Szellem kenete nélkül. Hát akkor hogyan tudnánk mi tenni bármit is. Vajon mennyi tanítás és kudarc kell ahhoz, hogy megértsék az emberek. Sokan csak úgy tesznek dolgokat, de nem elég hatékony, mások imádkoznak ugyan de nem hittel, csak úgy megszokásból. Ismét mások hittel, de bűnök vannak az életükben.
Hát nem irigylem a Szent Szellemet. Jézus , sokat elvonult és éjszakákat imádkozott, böjtölt, pedig Isten Fia volt. Odaszánt életet élt, miértünk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12