Szerző Téma: Szabadon terjeszthető  (Megtekintve 169281 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #540 Dátum: 2009 Április 16, 13:39:55 »
Sándor! Elkezdtem a korinthusi levelet megnéznéd? Mit mond a Biblia topicban van.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #541 Dátum: 2009 Április 16, 13:46:05 »
Láttam, és szívesen bekapcsolódnék. Egy kicsit kisebb szakaszokat vennék.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #542 Dátum: 2009 Április 16, 13:49:33 »
Kedves Sándor.

A próféciák nem csupán azért kerülnek bemásolásra, mert egyet értünk velük. Megvizsgálásra is bekerülnek, hogy összevessük az ige fényében.
Én szeretlek téged, mint Testvért az Úrban. Egy felé megyünk.

Nem engem zavarsz, eltudlak viselni szeretetben. De vannak többen, akik már kicsit kiakadtak rajtad.
Javaslom a szmájlikat hogy érezzük az írásaid lelkületét. Javaslom azt is, hogy ne írj le senkit (még ha nem is konkrétan írod) tudatlannak.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #543 Dátum: 2009 Április 17, 11:39:17 »
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #544 Dátum: 2009 Április 17, 12:15:35 »
Épp most néztem a déli híradóban. Egy keresztény nő aki egy kórusban énekel.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #545 Dátum: 2009 Április 17, 12:18:33 »
vvvaa...:pityereg:   -gyönyörű hangja  van ,ez  megható és különleges élmény... köszi  Antikám  :042:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #546 Dátum: 2009 Április 17, 19:24:48 »
Csodálatos hang,csak Isten adhat ilyet!

 :fel: :017: :taps: :026:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #547 Dátum: 2009 Április 25, 09:45:27 »

http://gyonyorkodjel-az-urban.try.hu

Keresztyén oldalam a multiply ( http://katus73.multiply.com/ )   mellett. Innen letölthetők: könyvek, zenei anyag, videok...

Isten áldjon mindannyiotokat,
Katus
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #548 Dátum: 2009 Április 25, 18:20:21 »
Kedves Fórumtársak! Engem mindíg az ilyen történetek nyűgöznek le... :afro: Mert ha valaki kifejezetten jó adottságokkal rendelkezik,és jó anyagi körülményekkel indul a zenei pályán..-nos,az is nagy dolog...-De ekkora hátrányból,amiből Susan Boyle indult...munkanélküliség,_relatíve_idősebb kor,előnytelen megjelenés,gúnyos mosolyok a zsűritagok részéről...->és innen fordítani :2angel: Ez csodálatos!! Nem tudom,hogy mennyire van tisztában Susan Boyle,hogy az az Isten,aki az Élet (és a csodálatos Hangok) Alkotója mekkora lehetőséget adott Neki! Imádkozom,hogy a pályafutása Istent dicsőítő Bizonyságtétel lehessen. Végezetül hadd ajánljak olvasnivalót Susan Boyle életéről a Wikipédiáról:http://hu.wikipedia.org/wiki/Susan_Boyle Testvéri tisztelettel:Zsoca

maria

  • Vendég
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #549 Dátum: 2009 Április 25, 20:10:03 »
Kenneth E. Hagin Tudd, hogy új teremtés lettél


Azért ha valaki Krisztusban van; új teremtés az, a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden. (2Korinthus 5,17)

Ez az igerész az egyik legkedvesebb Igém. Már akkor megragadtam az értelmét, amikor tinédzserként ágyhoz voltam kötve. Amikor pedig gyógyultan keltem föl a betegágyamból, mindenkinek elmondtam, akivel csak találkoztam: Én egy új teremtés vagyok.

Elmélkedj ezen a versen, mert ha nem érted meg az újjászületés igazságát, akadályozni fogja a hitedet és visszatarthat azoknak az áldásoknak az átvételétől, amiket Isten szán neked.

Látjuk, hogy az ember szellemi természete bukott természet - sátáni természet. Az ember ezt a természetet a sátántól kapta, amikor Ádám bűnbeesett, és senki sem képes arra, hogy megváltoztassa saját emberi természetét. De Isten képes rá!

Amikor újjászülettél, valami belekerült a bensődbe. Ez azonnal megtörtént! A régi sátáni természet kikerült belőled. És Isten saját természete került beléd! Isten, mint egy vadonatúj teremtményt teremtett meg: új teremtménnyé lettél. A valóságos éned, a belső ember, a szellemi ember Krisztusban új emberré lett.

Ezért ne tekints magadra fizikai illetve természetes szemmel. Tekints magadra szellemi nézőpontból. Úgy lásd magadat, mint új teremtményt a Krisztusban, hiszen Isten is így lát téged.


Nem elérhető Yehudith

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 119
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #550 Dátum: 2009 Április 28, 07:52:39 »
Rodney Howard-Browne - Szívből jövő üzenet

 ÚJJÁSZÜLETÉS
 
"Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, aki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szült minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által, 4 Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, amely a mennyekben van fenntartva számunkra." 1 Péter 1:3-9
Az "újjászületés"-re itt használt görög szó az anagennao, ami "újonnan való születést" jelent. Az 1 Péter 1:3-ban és az 1 Péter 1:23-ban "újonnan születésnek" fordították. "Mint akik újonnan születtetek nem romlandó magból, de romolhatatlanból, Istennek Igéje által, amely él és megmarad örökké." Mi, akiket Jézus vére megtisztított nemcsak egyszer születtünk meg - egyszer természetes születésünk által a földi családunkba, másodszor pedig a mennyei családunkba, Isten családjába születtünk bele! A második születés szellemi születés. A János 3:3-8-ban Jézus azt mondta Nikodémusnak, hogy ha valaki - szellemi születéssel - nem születik újjá, nem láthatja Isten országát. Nikodémus ekkor ezt nem értette. A hívő a világosságban való járás által őriztetik meg a bűntől.
 
Az ember arra teremtetett, hogy Istennel, az Ő kegyelmével és jóakaratával harmóniában legyen. Az ember kiesett ebből a pozícióból, és hogy visszakerüljön Isten kegyelmébe egyedüli megoldásként csak az újjászületés maradt.
 
Az újjászületés tényei:
 
1. Az újjászületés nem fizikai, hanem erkölcsi és szellemi változás.
2. Az újjászületés a szív, az akarat, a motivációk, a kívánságok, az élet és a viselkedés megváltozása.
2 Korinthus 5:17-18 - "Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden. 18 Mindez pedig Istentől van, aki minket magával megbékéltetett a Jézus Krisztus által, és aki nékünk adta a békéltetés szolgálatát."
3. Gazdát cserélünk.  (Lásd Róma 8:1-4 és Róma 6:11-123)
Róma 6:11 - "Ezenképpen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban."
4. Isten a sátáni családból örökbefogad bennünket az Ő családjába. (Lásd Róma 8:14-16)
Galata 4:5 - "Hogy a törvény alatt levőket megváltsa, hogy elnyerjük a fiúságot."
Efézus 1:5 - "Eleve elhatározván, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által az Ő akaratjának jó kedve szerint."
5. A természetes születéssel ellentétben nem a test, a lélek, illetve a szellem vesz fel egy létezésformát, hanem a Sátánnak és a bűnnek való szolgálatunk helyett az Isten szolgálatára szánjuk oda magunkat. (Lásd Róma 8:1-13, Kolossé 3:5-10 és Galata 5:16-26)
Róma 6:16 - "Avagy nem tudjátok, hogy akinek odaszánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, akinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?"
Kolossé 3:5-7 - "Öldököljétek meg azért a ti földi tagjaitokat, paráznaságot, tisztátalanságot, bujaságot, gonosz kívánságot és a fösvénységet, ami bálványimádás; 6 Melyek miatt jő az Isten haragja az engedetlenség fiaira; 7 Melyekben ti is jártatok régenten, mikor éltetek azokban."
Galata 5:16 - "Mondom pedig, Szellem szerint járjatok, és a testnek kívánságát véghez ne vigyétek."
6. Nem egészen úgy születtünk a Szent Szellemtől, ahogy Jézus, Akinek a neve Isten egyszülött Fia - egyedül Ő született így a földre -, hanem a már létező személynek igazságban és valóságos szentségben való megújulásáról van szó.
Efézus 4:23-24 - "Megújuljatok pedig a ti elméteknek szelleme szerint, 24 És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben."
Kolossé 3:10 - "És felöltöztétek amaz új embert, melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, aki teremtette azt."
Zsoltár 51:12 - "Tiszta szívet teremts bennem, oh Isten, és az erős szellemet újítsd meg bennem."
7. Természetünk megváltozásáról, nem pedig létrejöttéről van szó.
Róma 3:24 - "Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által."
Titus 3:5 - "Nem az igazságnak cselekedeteiből, amelyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Szellem megújítása által."
8. A jóakarat átalakulása, az Isten előtt való igazlelkűség ez. (Lásd Efézus 2:1-9, Titus 2:11-14 és 1 János 3:8-10)
Efézus 2:1 - "Titeket is megelevenített, akik holtak voltatok a ti vétkeitek és bűneitek miatt."
Róma 5:1-2 - "Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által, 2 Aki által van a menetelünk is hitben ahhoz a kegyelemhez, amelyben állunk; és dicsekedünk az Isten dicsőségének reménységében."
Titus 2:11 - "Mert megjelent az Isten idvezítő kegyelme minden embernek."
1 János 3:8 - "Aki a bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa."
9. A személyiség, állapot és szolgálat megváltozása. (Lásd 1 Korinthus 13 és Titus 2:11-14)
Galata 5:22-23 - "De a Szellemnek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség. 23 Az ilyenek ellen nincs törvény."
2 Timótheus 2:21 - "Ha tehát valaki magát ezektől tisztán tartja, tisztességre való edény lesz, megszentelt, és hasznos a gazdának, minden jó cselekedetre alkalmas.
Titus 2:14 - Aki önmagát adta mi érettünk, hogy megváltson minket minden hamisságtól, és tisztítson önmagának kiváltképpen való népet, jó cselekedetekre igyekezőt."
10. Ez egy választás. A szellemi születésed felett nem rendelkezhettél: fogantatás, embrió, növekedési folyamat és maga a megszületés. De abban a pillanatban, ahogy elég felnőtt vagy ahhoz, hogy felismerd bűnös voltodat, és ha megbánod a bűneidet és elhiszed az evangéliumot, akkor erkölcsi és szellemi változás történik.
Róma 10:9-10 - "Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol. 10 Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre."

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #551 Dátum: 2009 Április 28, 11:24:19 »
Kedves Fórumtársak! Engem mindíg az ilyen történetek nyűgöznek le... :afro: Mert ha valaki kifejezetten jó adottságokkal rendelkezik,és jó anyagi körülményekkel indul a zenei pályán..-nos,az is nagy dolog...-De ekkora hátrányból,amiből Susan Boyle indult...munkanélküliség,_relatíve_idősebb kor,előnytelen megjelenés,gúnyos mosolyok a zsűritagok részéről...->és innen fordítani :2angel: Ez csodálatos!! Nem tudom,hogy mennyire van tisztában Susan Boyle,hogy az az Isten,aki az Élet (és a csodálatos Hangok) Alkotója mekkora lehetőséget adott Neki! Imádkozom,hogy a pályafutása Istent dicsőítő Bizonyságtétel lehessen. Végezetül hadd ajánljak olvasnivalót Susan Boyle életéről a Wikipédiáról:http://hu.wikipedia.org/wiki/Susan_Boyle Testvéri tisztelettel:Zsoca

- :049: :028:-valahogy  megint  "Susan Boyle" videójánál kötöttem ki ami  elkápráztat újból  és újból..
sőt "Zsoca tesó  jóvoltából a wikipédián  is  olvashattam róla.   köszi Zsoca  :044:

http://shphatszel.blog.hu/2009/04/17/szemek_kikerekednek_allak_leesnek
 
itt a magyar szövege az
 "Álmodtam egy álmot"című dal sikernek:

"Álmodtam én egy álmot rég…
Mikor még gyermek hittel éltem.
Álmodtam őt, ki értem él.
S hittem egy megbocsátó Istent.
Nem féltem senkitől se még,
Csak álmok voltak, dal és játék.
Fizetni nem volt még miért,
Az élet bőkezű volt, s gyöngéd.
De jött a tigrisléptű éj,
Sárga láng, egy éhes szempár.
Álmom karmok tépték szét,
Lelkem sírt gyalázatán.
Ott feküdt karjaim közt Ő,
Egy nyáron át, oly jó volt hozzám.
Asszonnyá Ő tett gyermekből,
S hogy jött az ősz, már messze járt.
Álmodom még, hogy visszatérj,
És úgy, mint rég, velem lesz mindig.
Hazug az álom, bármily szép.
Ő nem jön már, s hiánya pusztít!
Álmodtam én egy életről.
Hogy lehet más, hogy lehet jobb is!
Hittem, mert voltak álmaim.
Az élet megölte most mind."
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Epafras

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #552 Dátum: 2009 Április 29, 08:30:17 »
Kedves Testvérek!
Felteszem ezt a hirdetést,akinek szüksége van rá érdeklődjön nálam.
Megkérnék mindenkit hogy ha ismer olyan embert akinek szüksége lehet erre a segitségre kérem ajálja neki!
Előre is köszönöm.
Epafras



„Így szól az Úr: Békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek.” (Jeremiás 29:11)

„Padlóról talpra”
Felépülés válásból

Keresztyén szellemiségű konferencia elváltaknak és hozzátartozóiknak

2009. június 24. szerda – 28. vasárnap
Békésszentandrási Református Egyházközség

Mindenkit szeretettel várunk, azokat is, akik nem tartoznak egyetlen felekezethez sem

Gyermekeket is lehet hozni, nekik külön foglalkozásokat tartunk


A konferencia célja: 1.A válás friss vagy régmúlt lelki sebeinek gyógyulása
         2. Válásból gyógyító szolgálathoz munkatárs képzés

Helyszín: Református Egyházközség, 5561 Békésszentandrás, Kálvin u. 14.

Jelentkezés, információ:    istvan.horvath@h.om.org tel: 06-20-886-1121, 06-1-217-3775

Jelentkezési határidő: 2009. június 10.

Részvételi díj: 14.000. Ft a helyi iskolai kollégiumban emeletes ágyakon 12 fős szobákban,
ill. korán jelentkezőknek 18-20 ezer Ft-ért a helyi vadász házban vagy autósoknak Körös-parti nyaralókban magasabb komfortfokozat
   Az ár a szállást és a napi három étkezést tartalmazza.   Gyermekek részére kedvezmény kérhető

Befizetés: 5000 Ft június 10-ig a Magyar Evangéliumi Aliansz számlájára 11706016-20464132
   kérésre csekket tudunk küldeni

Szervezők: „Misszió az elváltakért” munkacsoport
Támogatók:    Magyarországi Református Egyház Missziói Osztály
   Magyarországi Evangélikus Egyház Női Misszió
Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa Missziói Bizottság
Magyar Evangéliumi Szövetség-Aliansz

Előadók: Hivatásos pszichológusok, lelkigondozók, családterapeuták, az érintett téma szakemberei. A beszélgető kiscsoportok vezetői az ökumenikus munkacsoport tagjai, és felkért munkatársai. Többen közülük korábbi években már részt vettek hasonló konferencián.

Békésszentandrásra érdemes eljönni! www.bekesszentandras.hu weboldalon bővebb információ olvasható a településről



Program:


2008. június
24. szerda
16.00-18.00 érkezés, regisztráció
19.00. vacsora
20.00. Áhítat, ismerkedés

10,11,12. csütörtök-péntek-szombat
8.00. Reggeli, egyéni csendesség
9.00. Bibliamagyarázat, ima
10.00. Előadás, a téma kiscsoportos  és közös feldolgozása
13.00. Ebéd, szabadidő
17.00. Előadás
19. 00. Vacsora
20.00.  Az előadás beszélgetős, játékos feldolgozása ill. gyermekek fektetése
21.30.-21.45. Nap záró áhítat

13. vasárnap
7.30. Reggeli
9.00. Istentisztelet
10.30. Konferencia kiértékelése, záró előadás
13.00. Ebéd
14.00. Hazautazás

Az előadások témái:
1 Csüt. de. Elmúlik-e valaha is a fájdalom? (A gyógyulás fázisai)
2 Csüt. du. Hátam mögé vethetem a múltat? ( A harag, gyűlölet és keserűség elengedése)
3 Péntek de. Kapcsolattartás gyermekeimmel
4 Péntek du. Kapcsolattartás volt házastársammal
5 Szombat de. Az egyedüllét magányosságot jelent? (Újból egyedülállóként élni)
6 Szombat du. Új kapcsolat kialakítása (Mit tegyek, hogy a múlt kudarca és fájdalma ne forduljon még egyszer elő?)
7 Vasárnap de. A gyülekezet mint jövőbeni családom és szolgálatom




Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet,mert abból indul ki minden élet. /Péld. 4:23

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #553 Dátum: 2009 Május 03, 05:25:34 »
http://www.elza.eoldal.hu/cikkek/aktualis/az-edesanya-egy-ures-szo-nekem

Egy nagyon aktuális oldal,ha van időtök böngésszétek át.Sok hasznosat tartalmaz.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Yehudith

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 119
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #554 Dátum: 2009 Május 04, 08:01:50 »
Kedves Testvérek!

Ermaha által ajánlott oldalon találtam egy figyelemre méltó cikket Ruff Tibor tollából a házasságról. Érdemes elolvasni.