Szerző Téma: Szabadon terjeszthető  (Megtekintve 169035 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1125 Dátum: 2010 Szeptember 29, 15:57:52 »
 Hááát, én mikor tanultam a szakmám, voltunk gyakorlaton egy
 ilyen otthonban, és nekünk is azt mondták, hogy még véletlenül
 se simogassuk, pusziljuk meg a gyerkeket, mert hozzánk szoknak,
 és rossz lesz nekik, ha nem megyünk többet, akkor sírni fognak!
 Mondtuk, hogy ez képtelenség, mert nem leszünk itt olyan sokáig,
 hogy megszokjanak, hogy olyan szoros közösség alakuljon ki,
 ami káros lenne a gyerkeknek!
 És főleg akkor nem, ha a gondozók, akik minden nap! ott vannak,
 szeretik őket!!
 De akkor ezek szerint nekik sem lehet kötődni, hát ezt nem értem!!
 Ez borzasztó!!!    :(

 Szerintem ez lelketlenség, és csodálkoznak, hogy amikor kikerülnek
 ezek a gyerekek felnőve az "életbe", akkor deviánsak, antiszociálisak!!
 Hát milyenek legyenek szeretet nélkül, elutasítottan?!   :2tickedoff:

 Kiáltanunk kell Istenhez, mert Ő az árvák Atyja, pártfogója,
 védelmezője!!  :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1126 Dátum: 2010 Szeptember 29, 16:46:09 »
A pontos helyszinet es idejet mar nem tudom, de voltak arvahazak, ahol "rejtejes" okok miatt nagy volt a csecsemo halalozas. A kutatasok kimutattak, hogy a nevelok nem szerettek oket. A szeretet kell az elethez.
..és a fejlődéshez is.  Biztos emlékeztek, mikor  nyilvánosságra kerültek a romániai borzalmas intézeti állapotok. Olvastam egy angol férfi történetét: elment egy ilyenbe, hogy megmentsen legalább egy gyereket. A gyerekek meztelen voltak, a nagyok is csak négykézláb másztak, senki nem szólt hozzájuk, állatok módjára éltek, bántalmazták őket. Ez az ember döbbenten nézelődött  hogy melyik szerencsétlent válassza, mikor egy kislány feléje nyujtotta a karját - ezt a kislányt sikerült kivinnie Angliába és sajátjukként szerették. Mikor kivitte, a kb.5-6 éves gyerek egy csecsemő szintjén volt: beszélni,  járni se tudott, némának, értelmi fogyatékosnak volt minősitve. Ezzel a kislánnyal a szeretet csodákat tett: pár év mulva már  angolul beszélt, tehetségesen játszott hangszeren, és balettozott! Fantasztikus.  :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1127 Dátum: 2010 Szeptember 29, 17:41:24 »
Dicsőség Istennek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1128 Dátum: 2010 Szeptember 29, 19:24:30 »
Dicsőség Istennek! A szeretet csodákra képes.  :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1129 Dátum: 2010 Szeptember 29, 22:13:47 »
Drága Körtevirág!

Én most virtuálisan küldök neked egy nagy-nagy ölelést! Kivánom, hogy éld át azt a szeretet amit most feléd érzek, mert valóban nagy szükség van arra, hogy szeressük egymást. Bújj Jézus karjába, Ő mindig szeretettel fog magához ölelni!

 :017: : :037: :037:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1130 Dátum: 2010 Október 12, 11:12:06 »
DAVID WILKERSON – A megbocsátás hatalma.
(„The Power of forgiveness”. July 25, 2005)

A megbocsátás nem egy egyszeri tett, hanem egy életre szóló módszer azzal a céllal, hogy Krisztus minden áldásában részesülhessünk.
„Én pedig (azt) mondom nektek: szeressétek ellenségeiteket és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy fiai legyetek égi Atyátoknak, aki a napját kelti (fölhozza) gonoszokra és jókra egyaránt, esőt ad igaz(ságos)aknak is, igaz(ság)talanoknak is.” (Máté 5,44-45)
Jézus szerint mi nem válogathatunk abban, hogy kinek bocsátunk meg. Nem mondhatjuk: „Te annyira megbántottál engem, hogy nem fogok megbocsátani neked.” Krisztus mondja nekünk: „Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi a jutalmatok? Nemde a vámszedők is ugyanezt teszik?” (5,46)
Nem számít, hogy kire neheztelünk. Ha ragaszkodunk ehhez, meg fogja mérgezni életünk minden részét. A meg nem bocsátás egy lelki éhséget okoz, gyengeséget, hitünk elvesztését, és kínozni fog nemcsak minket, hanem azokat is, akik körülöttünk élnek.
Ötven éves szolgálatom alatt láttam, hogy micsoda pusztítást okoz ez azok életében, akik megtagadják a megbocsátást valakitől. Egyszer láttam egy embert, aki hirtelen meghalt a keserűség által okozott szívrohamban, mert képtelen volt megbocsátani. Valaki megbántotta őt, és soha többé nem felejtette el a sértést. Az egyik percben dühöngve szorította ökölbe a kezeit, és érzései úgy áthatolták egész lényét, hogy élettelen teste hirtelen összeesett íróasztala felett.
Másrészt viszont láttam a megbocsátó lélek dicsőséges erejét is. A megbocsátás életeket alakít át, és megnyitja a mennyek ablakait. Túlcsordítja „poharunkat” teljes békével, és örömmel a Szent Szellemben. Jézus tanítása ezzel a témával kapcsolatban nagyon is speciális, és ha szeretnél az áldásnak ezen a csodálatos területén járni, akkor kövesd szavait és fogadd el, amit mond!
A megbocsátás nem egy érdem Istentől.
Jézus megmondta: „Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok. Ha pedig nem bocsátjátok meg az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.” (6,14-15) Ne értsd ezt félre, Isten nem alkudozik velünk, nem mondja azt, hogy „Mivel megbocsátottál másoknak, én is megbocsátok neked.” Mi soha nem leszünk képesek megvásárolni Isten bocsánatát. Csak Krisztus kiontott vére érdem a bűn megbocsátására.
Jézus szavainak lényege inkább az hogy: „Teljes bűnbánatotok megköveteli, hogy ti is megbocsássatok másoknak.” Ha ragaszkodtok a meg nem bocsátáshoz, akkor igazából nem vallottátok be bűneiteket. Az igazi megtérés azt jelenti, hogy bevalljátok, és hátat fordítotok minden mások iránti neheztelésnek, keresztre feszítve a mások iránti keserűségetek legparányibb nyomát is. Akármi kevesebb nem lesz igazi megtérés.”
Ez együtt jár a Hegyi Beszédben mondottakkal: „Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek.” (Máté 5,7) Amit tehát mond: „Bocsáss meg másoknak, hogy részese lehess az áldásoknak, amelyek azzal az örömmel járnak, hogy Isten gyermeke vagy. Isten ezután rád ömleszti szeretetét. Jézus mondta: „Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.” (5,44-45) Vagyis „a megbocsátás visszatükrözi Isten gyermekeinek igazi természetét. Amikor megbocsátasz, feltárod az Atya természetét a világ előtt.”
„még inkább többet tegyetek, szeressétek ellenségeiteket, és tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit ne reméljetek érte (semmi viszonzást ne várjatok), és sok lesz a jutalmatok (béretek), és aMagasságos(nak) fiai lesztek, mert Ő jóságos a hálátlanokhoz (és) gonoszokhoz is. Legyetek irgalmasok, mint ahogyan Atyátok (is) irgalmas (könyörületes), és nehogy ítélkezzetek és akkor titeket sem ítélnek meg, és ne ítéljetek el senkit, és akkor benneteket sem ítélnek el. Bocsássatok meg, és nektek is megbocsátanak (ti is bocsánatot nyertek). Adjatok, nektek is adni fognak (akkor ti is kaptok): szép mértékkel megtömötten, megrázottan, megtetézetten (túlcsordulón) mérnek öletekbe, mert amilyen mértékkel (ti) mértek, olyannal mérnek viszont majd nektek is.” (Lukács 6,35-38)
A parancsolat az, hogy ellenségeinknek meg kell bocsátani.
Jézus szerint az ellenség az, aki kárhoztat minket, gyűlöl minket, kihasznál és üldöz minket. (Lásd Máté 5,44) Eszerint nemcsak a világban van ellenségünk, hanem néha még a gyülekezetekben is, és talán még a sírban is.

Beszélgettem egy keresztény hívő asszonnyal, aki évekig meg nem bocsátást hordozott magában apja ellen. Apja már rég meghalt, de ez a nő képtelen volt megbocsátani neki azt, hogy évekig durva bánásmódban részesítette lányát.  Ez aztán mélyen a keserűség gyökerét növelte benne, ami lassan egész életére kihatott. Öröme Krisztusban lassan megsemmisült és úgy látszott, hogy imáit az egek visszautasították, mintha az ég bronzból lett volna. Idővel állandó nyugtalanságban élt és mély zavartság képződött lelkében.
Végül szorgalmasan kezdte olvasni az Igét és Jézus szavai megítélték őt. Lassan, felülkerekedett keserűségén. Ma ez az asszony az áldások „birodalmában” él, mert Krisztusban talált erőt, hogy megbocsásson apjának. Ezt mondta, „Odaadtam az Úrnak a meg nem bocsátás szellemét és nem tudom elmondani, hogy micsoda öröm töltötte be életem. Köszönöm Istennek, éreztem a megbocsátás erejét magamban.”
Gondolok a rémes fájdalomra is, amit az elválás okoz a házastársakban és a keserűségre, ami ezt követi. Sokan, akik átmentek az elváláson azt mondják, hogy rosszabb, mint a halál, mert gyakran régi barátok és szeretett személyek változnak keserű ellenségekké. Szolgálatunk tragikus leveleket kap keresztény férfiaktól és nőktől, akiket házastársuk elhagyott és gyűlöletes ellenségekké váltak, készen állva még a család megmaradt tagjainak elpusztítására is.
Ezek borzalmas, fájdalmas tragédiák, de Isten akkor sem engedi meg a meg nem bocsátást. Mennyi alkalommal hallottuk a hűvös szavakat valakitől, aki átment az elválás tragédiáján? „Nem tudok megbocsátani neki.” „nem tudod elképzelni, hogy mit tett!” „Megvannak az okaim.” De ezek egyike sem lesz elfogadható az „ítélet Napján” Az ilyen meg nem bocsátás bezárja az egeket akármelyik személy életében még ma is.
Isten Igéje szerint négy követelmény van a megbocsátásról:
1. Először Pál írt le két követelményt a megbocsátásról:
  „Viseljétek el egymást és legyetek kegyelmesek egymáshoz, ha valakinek valaki ellen panasza volna. Ahogy az Úr kegyelmet adott nektek, úgy kegyelmezzetek ti is.” (Kol 3,13)  Elszenvedni és megbocsátani két különböző dolog. „Elszenvedni” azt jelenti, hogy abbahagyjuk, megszüntetjük a bosszúállás minden tervét, minden tettét és gondolatát. Más szóval, „Ne próbáld a dolgot saját kezedbe venni, inkább szenvedd el a sérelmet. Fektesd le a dolgot, és hagyd ott.”
De az „elszenvedés” nemcsak egy Újszövetségi ötlet. A Példabeszédekben olvassuk: „Ne mondd: Ahogy ő bánt velem, én is úgy bánok vele, megfizetek mindenkinek cselekedete szerint!” (Péld 24,29)
 Erre egy jó példa Dávid élete.
Sámuel 1. könyvében, Dávidot a bosszúállás dühében találjuk az egyik gonosz ember ellen kinek neve Nábál volt. Dávid és emberei Nábál hatalmas nyáját hónapokig őrizték és mindazon idő alatt nem öltek le egyetlen bárányt sem. Most Dávid Saultól való menekülésben, egy barlangban bujdosott követőivelés éhesek voltak. Dávid elküldte néhány képviselőjét Nábálhoz azzal a kéréssel, hogy adjon Dávid embereinek egy pár juhot.
De Nábál kinevette a követeket mondván: „Ki ez a Dávid? Nem más mint egy elszökött szolga.” Amikor Dávid ezt meghallotta dühében 200 embert összegyűjtött és Nábál háza felé indult, hogy megölje őt, esküdözve, „Isten engem úgy segéljen, hogy elszámolok vele.”
De mikor Nábál felesége, Abigail meghallotta ezt, gyorsan közbenjárt. Felpakolta szamarát élelemmel és Dávid táborában megállította a harcost ezekkel a szavakkal, „Óh uram! Kérlek, ne törődjék az én uram Nábállal, ezzel a kegyetlen emberrel…él az Úr és él a te lelked, hogy az Úr megakadályozott téged hogy gyilkosságba ne essél és ne saját kezeddel szerezz magadnak elégtételt…az én uramnak bizonyára maradandó házat épít az Úr, mert az Úr harcait harcolja az én uram és gonoszság nem találtatik tebenned az életedben.” (Lásd: 1. Sámuel 25. )
Egy másik esetben is alkalma volt Dávidnak a bosszúra, amikor az alvó Sault megtalálta éjszaka ugyanabban a barlangban, ahol ő is szokott rejtőzni. Dávid követői sürgették őt, „Ez Isten szerint lett elrendelve, elhozta Sault, hogy öld meg és bosszuld meg magad.” De Dávid inkább elszenvedte a sértést és csak egy kis darabot vágott le Saul köntöséből bizonyítékul arra, hogy meg tudta volna ölni a királyt. Ilyen bölcs Isten módszere, hogy ellenségeinket szégyenbe hozza. Ez volt az eset itt is, mert amikor Dávid megmutatta a köntösből kivágott darabot, akkor Saul így válaszolt, „Te igazságosabb vagy én nálam, mert jót cselekedtél velem, én pedig rosszal fizettem neked.” (24,17) Saul keserű szíve megpuhult Dávid iránt.
A megbocsátás ereje még a gyűlölettel teli ellenséget is szégyenbe hozza, mert az emberi szív nem képes megérteni egy tisztán, szeretetből adott választ.
2. Az „elszenvedéshez” egy szívből eredő „megbocsátást” kell hozzáadni.
Most elérkeztünk a megbocsátáshoz, amely két parancsolatot foglal magában. Szeresd ellenségeidet és imádkozz értük. „És mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik átkoznak titeket, jót tegyetek azokkal, akik gyűlölnek titeket és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.” (Máté 5,44)
Egy öreg bölcs lelkész mondta egyszer: „Ha tudsz az ellenségedért imádkozni, akkor minden mást is képes leszel megtenni érte.” Ezt a saját életemben is igaznak találtam. Amint imádkozom azokért, akik megsértettek engem, Krisztus kezdi elvenni fájdalmamat és arra irányuló vágyamat, hogy védekezzem és hogy megbosszuljam magam. És amint ez történik, azt találom magamban, hogy kérni kezdem az Urat: „Uram, mi az akaratod, mit tegyek, hogy megjavítsam a kapcsolatot ezzel a személlyel?” Néha arra irányít, hogy hívjam fel azt a személyt telefonon, vagy írjak egy levelet, vagy találkozzam vele személyesen. Amikor hangjának engedelmeskedek, lelkem békeséget talál.
Természetesen, Jézus soha nem ígérte azt, hogy a megbocsátás könnyű lesz.
Mikor megparancsolta, „Szeressétek ellenségeiteket”, a görög szó, hogy „szeretet”, nem gyengédséget, hanem erkölcsi megértést jelent. Egyszerűen, megbocsátani valakinek nem egy emberi gyengédséget, hanem egy erkölcsi határozatot jelent arra nézve, hogy megtagadjuk a gyűlölet lakozását a szívünkben.
Képzeld el a mély, mély sérelmet, amit az egyik fiatal tanítvány hordozott szívében. Mikor a Biblia Iskolába kért felvételt, írta, hogy szülei elváltak és anyja kapott jogot a két fiatal gyermek felügyeletére.
Mikor négy évesek lettek az anya két kis bőröndöt megpakolt dolgaikkal és kitette a fiúkat az ajtó küszöbére és mondta, „soha ne jöjjetek vissza” A két testvér az utcán üldögélt zavarodva és mély fájdalomban. Végül az apjuk eljött értük és ez a fiú évekig gyűlölte anyját mivel nem akarta őket felnevelni. Évekig szenvedett ezzel a keserűséggel, képtelen volt megbocsátani anyjának.Végül, mikor tizenhárom éves lett egy gyülekezeti nyári táborban befogadta Krisztust szívébe. Isten beszélt hozzá, „Ha megbocsátasz anyádnak és kezdesz imádkozni érte, megváltoztatom őt.” Kezdett imádkozni és az Úr lassan kezdte az anyát megváltoztatni. A fiú kezdte anyját szeretni és hat hónapon belül ez az anya is befogadta Krisztust szívébe.
Örömmel telt el, hogy ez a fiatalember iskolánkban van, és készül evangelizálni a következő fiatal nemzedéket. Első kézből ismeri a bocsánatadás hatalmas erejét.
3. Meg kell tanulnunk magunknak is megbocsátani.
Számomra ez a legnehezebb, hogy magamnak meg tudjak bocsátani. Mint keresztények mi hamarabb nyújtjuk az Úr kegyelmét a világnak, de szűkösen adagoljuk ki magunk számára.
Gondolj csak Dávidra megint. Házasságtörést követett el és aztán megölette a férjet, hogy betakarja saját bűnét. Mikor bűne fel lett fedezve, Dávid megbánta bűnét és az Úr Náthánt, a prófétát küldte azzal az üzenettel: „Bűnöd meg lett bocsátva” Mégis habár Dávid tudta, hogy meg lett bocsátva elvesztette örömét az Úrban. Így imádkozott: „Hallass velem vígságot és örömet, újjongjanak a csontok, melyeket összetörtél. … Add vissza nekem üdvöd vígságát, és készséges szellemmel támassz engem.” (Zsolt. 51,10.14)
Miért volt Dávid lelkileg felzavart még a megbocsátás után is? Ő egy megigazult ember volt az Úr előtt és Isten bocsánatának ígérete békével töltötte el. Mégis lehetséges, hogy habár bűnünk ki lett törölve Isten könyvéből, de nem öntudatunkból. Dávid indító oka arra, hogy ezt a zsoltárt megírja az volt, hogy öntudatát megtisztítsa a bűn ítéletétől. Dávid képtelen volt megbocsátani önmagának. Szenvedte bűnének következményét, egy saját maga felé irányított megbocsáthatatlanságért és ez az öröm elvesztését jelentette. Értsük meg, hogy az Úr öröme a bocsánat elfogadásának gyümölcse.
Évekkel ezelőtt nagy hatással volt rám Hudson Taylor, a kínai belföldi misszió (Chinese Inland Mission) megalapítójának élettörténete. Taylor az egyik leghatásosabb misszionárius volt, aki számos egyesületet alapított meg Kína terjedelmes belső területein. Egy Istenfélő, imádságos ember volt. Mégis évekig örömtelenül szolgált. Levertnek érezte magát lelki küzdelmekkel, hitetlenség gondolataival. Lelki ismeretét titkos vágyak kínozták és évekig örömtelenül szolgált. Londonban élő testvérével való levelezésben bevallotta, „Gondolatokkal vagyok leterhelve, hogy az Úrnak nem tetsző munkát folytatok itt. Lelkemben és elmémben csata folyik. Gyűlölöm magam, bűnöm és gyengeségem.”
Ezután, 1869-ben Hudson Taylor egy forradalmi változáson ment át. Azt látta, hogy Krisztusban volt minden áldás, amire Taylor-nak szüksége volt, de minden könnyével és vezeklésével nem volt képes eltulajdonítani azokat az áldásokat. Írta testvérének, „Nem tudom, hogy miképpen vehetem birtokba mindazt, amit Krisztus megígért”. Taylor felismerte, hogy csak egy út van Krisztus teljességének birtokba vételére: hit által. Így elhatározta, hogy hitét akarattal felserkenti, de ez a próbálkozás is sikertelen volt. Végül, legsötétebb órájában a Szent Szellem egy felvilágosítást adott: a hit nem igyekvéssel, hanem Isten ígéreteiben való megbékélt nyugalommal jön. Ez a titok arra, hogy Krisztus áldásait magunkévá tegyük.
Ezután Taylor elkezdte Jézus ígéreteit ismételni magában: „Maradjatok bennem, aki bennem marad, én pedig őbenne, az terem sok gyümölcsöt.” „Nem hagylak el, sem el nem távozom tőled.” Ha nem is hiszel, hűséges maradok hozzád.” Taylor ezután nem utánozta Jézust, hanem ehelyett Jézus ígéreteiben nyugodott meg, hogy mindig együtt van vele. Írta testvérének: „Isten halottnak lát engem és a keresztnél eltemetve, ahol Krisztus meghalt értem. És most azt kéri tőlem, hogy lássam magam ugyanúgy, mint ahogyan Ő lát engem. Így nyugszom győzelmében melyet vére megnyert számomra, és ezt így fogadom el. Képes vagyok bűnre ugyanúgy, mint azelőtt, de amint gyorsan bevallom bűneim, hiszem, hogy azonnal meg vannak bocsátva.”Taylor megbocsátott magának azokért a bűnökért melyeket Krisztus már régen a „tengerbe hajított”. És mivel Isten ígéretein nyugodott, képes volt egy örömteli szolga lenni, minden gondját az Úrra vetve. Ez az a hely, ahol mi is szövetségbe lépünk Istennel: megnyugodva hozzánk szóló szavaiban és ígéreteire támaszkodva.
Végül is van egy kérdésem hozzátok.
Hiszitek, hogy az elmúlt évek és hónapok bűnei meg lettek bocsátva, hogy bevallottátok azokat és elfogadtátok a bocsánatot. De hiszitek-e ugyanezt a tegnapi bűnökről? Mint Hudson Taylor, bevallottátok azokat gyorsan és hiszitek, hogy azonnal bocsánatot kaptatok?
Isten soha nem helyez egy időszakot a vallomás és megbocsátás közé. „Mikor kiáltottam, meghallgattál és felbátorítottál engem, lelkembe erőt töltöttél.” (Zsolt 138,3) „Ne emlékezzél meg atyáink gonoszságáról, siessen elénk irgalmasságod, mert nagyon nyomorultak lettünk.” (Zsolt. 79,8) a héber szó „siess” azt jelenti, „küld el kegyelmedet gyorsan, azonnal.”
Mondjátok, milyenek reggeleitek vannak? Talán valami sötét felhővel ébredtek fel? Bűn érzésével ébredtek és azonnal kezdtek visszagondolni hibáitokra, sikertelenségekre? Talán az első gondolatotok gyengeség és bűnösség? Isten igéje azt akarja, hogy reggeled olyan legyen, mint a zsoltáros éneke, „Énekeljetek az Úrnak, áldjátok az Ő nevét; hirdessétek napról-napra az Ő szabadítását.” (Zsolt. 96,2) Isten kegyelme új minden reggel. Mindegy, hogy mit tettél tegnap, vagy még ebben az órában is; mikor szívből bevallod vétkedet Krisztus tisztító vére alá helyezted azt.
Ha hiszel az ilyen percről percre való kegyelemben, ha elhiszed, hogy Isten sokkal hamarabb meg akar bocsátani neked, mint te azt bevallod, akkor kelj fel reggel és mondd az ördögnek: „Ez életem első napja. Hátrahagyom a múlt dolgait, a múltbeli hibáimat, sikertelenségeimet és előre törekszem egy új kezdettel. A mai nap az Úr üdvösségének napja!
Dicsőség az Ő Szent Nevének!                       

Forrás: www.tscpulpitseries.org
Közzétéve a World Challenge engedélyével. P. O. Box 260, Lindale, Texas 75771, USA.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1131 Dátum: 2010 Október 18, 10:57:39 »
FIGYELEM!
Egy új keresztény közösségi oldal van születőben!
Ez válasz lehet az egyházi törvényekre.
A funkciók még programozás alatt vannak, de az alapdolgok működnek.
A törzslap is működőképes.
A KMA  http://www.kma-hu.com/ legjobb webprogramozói dolgoznak ki egy teljesen interaktív szisztémát, ami lehetővé teszi a keresztények közötti kommunikálást és felméréseket is tud majd tud végezni és kimutatni. Városok, megyék szerint.
4 féle regisztrációs opció van: tag, pásztor, gyülekezet és organizáció.
Ha lehet, töltsél ki minden kérdést.

http://www.egyesult-kiralysag.net/ 
Ha te is úgy látod jónak kérlek  regisztrálj, én már megtettem.

Keresztény harcosok gyülekezőhelye.
(Zárt közösség, a menüpontok, amik most még esetleg nyitottak, csak tagoknak lesznek elérhetőek.)
Az Egyesült Királyság internetes keresztény gyülekezési pont egy válasz a kormány tervbe vett törvénymódosításaira, ami meg akarja fosztani a kisebb és közepes keresztény gyülekezeteket az egyház státuszuktól.
Ez egy felhívás a gyülekezésre, az összefogásra és a harcra (valójában Isten szeretete az az erő, ami legyőzte a világot és ezt kell kihordoznunk).
Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtésnek. Márk 16:15

Mert nem test és vér ellen van tusakodásunk, hanem szellemi hatalmasságok ellen (Ef. 6:12).
Néked adom a sötétségnek kincseit és a rejtekhelyek gazdagságait, hogy megtudjad, hogy én vagyok az Úr... (ezek a kincsek a fogva tartott lelkek) Ézs 45,3
Ha a tagok száma eléri a 10 000 főt, egy egész napos konferenciát tartunk és azt havonta megismételjük.
Ezáltal egy olyan erősséggé válhatunk, amit még a kormány sem tud ezentúl kikerülni.
Jövendőbeli létesítményeink (Tv csatornák, rádiók, film és zenestúdiók, menhelyek stb...) olyan megváltoztató erőt fognak magukból kisugározni, ami eljut a társadalom legalsóbb rétegeibe is.
Ezáltal a szeretet evangéliuma jut majd el e rétegekig, hiszen ez egy evangelizáló csoportosulás lesz.
Mert Isten Királysága nem beszédből áll, hanem hatalom és erő.
Egyszerűen nincs több idő a várakozásra.
Cselekedj most!
Regisztrálj be és ezáltal vidd közelebb a számlálót az állam által megszabott tízezres határhoz.

Csak keresztények regisztrálhatnak be, akik valamilyen gyülekezethez tartoznak (Jézus testéhez) és elfogadták a hitvallásunkat (nézd menüpont alatt).
Azok a keresztények, akik valami okból kifolyólag nem tartoznak egy gyülekezethez, vegyék fel a kapcsolatot egy pásztorral (saját városon belül).
Az EGYESÜLT KIRÁLYSÁG teljesen zártkörű közösség.
A megadott információid csak a bejelentkezett tagoknak válik láthatóvá.
Külső keresőgépek sem férnek hozzá.

Tagok lehetnek:

1: Keresztények bármilyen gyülekezetből (ez nem gyülekezeti portál és nem akarunk senkit kivonni a saját gyülekezetéből, sőt bátorítunk mindenkit, hogy maradjon saját gyülekezetében).

2: Pásztorok (az első órákban 5 pásztor jelentkezett be).
Kérjük a pásztorokat, hogy bejelentkezéskor adják meg a magukkal hozott bárányaik számát is.
Ajánlott a bárányoknak még ezenfelül bejelentkezniük, saját néven és email címmel.
A pásztorok feltölthetik állományukat a jelenlévő tagokból.
Itt az új keresztényekre gondolunk főleg.
Látásunk szerint a pásztorság a legfontosabb szolgálat.
Jézus is mint pásztor van kirajzolódva a Bibliában, elsősorban (velünk kapcsolatban).
Az egész napos konferenciákon minden pásztornak joga lesz rövid (a jelentkezők számától függő) prédikációt tartani.
Minden jelenlévő gyülekezet megtarthatja a felekezeti látását és azt bátran hirdetheti, akadályoztatás nélkül.
A pásztorok saját weblapot nyithatnak.

3: Gyülekezetek.
Minden gyülekezetnek saját weblapja lehet, további infókért fordulj az Adminisztrációnkhoz.
Gyülekezetek közötti vándorlásokat nem támogatunk (de a pásztorok feltölthetik a soraikat a jelenlévő szabadon úszkáló tagokból).
Mindenkinek adott az Úr egy helyet, ahol helyt kell állnia (ez az ideális és biblikus).

4: Szervezetek.
Nonprofit csoportosulások mint alapítványok, egyesületetek és klubok.
Profitorientált cégek stb ....
A nonprofit szervezetek saját weblapot nyithatnak.
Fel lesz térképezve a keresztény közhaszon.





Mielőtt beregisztrálnád, kérjük, olvasd el a hitvallásunkat.
Aki nem fogadja el a hitvallásunkat, nem lehet tag.
A szolgálati ajándékkal rendelkezők közül a pásztorokat és az evangélistákat részesítjük előnyben (ez nem gyülekezet, tehát nincs szükség az ajándékok teljességére sem). A tanítókat, apostolokat és prófétákat megkérjük, hogy mint keresztények vegyenek részt a megmozdulásainkon. A Biblia felszólít bennünket: végezd az evangélista munkáját (2Tim. 4:5).
Ebben minden segítséget megadunk, ami tőlünk telik.

Weblapok:
Minden pásztornak saját weblapja lehet.
Itt megadhat szabadon minden információt a gyülekezetéről és toborozhat magának tagokat is. Videókat, audiót és fotókat is meg lehet jelentetni, szinte korlátlanul.
Gyülekezetek és szervezetek is építhetnek maguknak egy weblapot.

Jogosultságok:
Tag - hozzászólásaid lehetnek.
Author - publikálhatsz.
Editor - editálhatod mások hozzászólásait, publikációit.
Publisher - közzétehetsz írásokat, tanulmányokat, felhívásokat. Ezt a pásztorok kapják meg, már a regisztációt követően.

Köszönettel
E.K. Adminisztráció
Október 10, 2010

zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1132 Dátum: 2010 Október 21, 12:40:56 »
 
Egy nemesember hagyatéka

Egy bizonyos hegyi faluban évszázadokkal ezelőtt egy nemesember azon gondolkodott, hogy milyen örökséget hagyjon a falu lakóinak. Végül eldöntötte, hogy templomot épít hagyatékként. A templomépítés tervét titokban tartotta egészen a befejezésig. Amikor az emberek összegyűltek, csodálkoztak a templom szépségén és tökéletességén. Sok dicsérő megjegyzés után egy jó megfigyelő megkérdezte: “De hol vannak a lámpák? Miként világítják meg a templomot?”

Anélkül, hogy válaszolt volna, a nemes rámutatott a falon lévő lámpatartókra, aztán minden egyes családnak adott egy lámpát, hogy vigyék magukkal az istentiszteletre és függesszék fel a falra: ” Valahányszor itt vagytok, az a hely, ahol ültök, világos lesz” – felelte a nemesember.” Amikor pedig nem lesztek itt, az a hely sötét lesz. Amikor távol maradtok a templomtól, Isten házának bizonyos része sötéten marad.”

Vajon a mi lámpásunk meg van gyújtva? Azon a helyen világítunk ahová Isten helyezett minket? Ha a megfelelő helyen világít életünk akkor igazi a mi Krisztus várásunk. (Spurgeon)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1133 Dátum: 2010 Október 31, 11:22:26 »
Engedelmesség és hit. Ez a két gondolat foglalkoztat ma, és nagyon passzolt hozzá ez a rövid kis elmélkedés.  :168:

október 31.

HIT NÉLKÜL LEHETETLEN ISTENNEK TETSZENI

"A hit pedig a reménylett dolgoknak a valósága, és a nem látott dolgokról való meggyõzõdés." Zsidók 11,1

A reformáció ünnepéhez érkeztünk. Tudjuk, hogy egy szerzetes a cellájában éjjel-nappal könyörgéssel, böjtöléssel, sok-sok kesergéssel kereste az utat vissza Istenhez. Hogy találhatok kegyelmes, szeretõ Istent? - Ez volt Luther Márton újabb és újabb kiáltása. Aztán megtalálta az utat e két szóban: "Hit által." Mi ez az út, amit a Zsidók 11 minden egyes verse ezzel kezd: "hit által"? Más szóval így mondhatnánk: bizalom. Hit nélkül nem lehet élni. Minden embernek szüksége van hitre, bizalomra, hogy élhessen. Ábel hit által vitte a becsesebb áldozatot. Ábel elhitte, hogy aki vétkezik, az meghal. Nem testi halállal - kárhozattal. Így találta meg a helyettest, és vitte a bárányt. Hit által építette Noé a bárkát háza népe megtartására. Úgy épített Isten Igéjére, mint valóságra. Isten elmondta, tûzözön vár ránk, menekülj a bárkába, a kegyelembe. "Hit által engedelmeskedett Ábrahám... hogy menjen ki arra a helyre, amelyet öröklendõ volt." Ábrahám két rövid szóból álló parancsot kapott : Vedd és vidd! Hit által vitte Izsákot, hogy megáldozza. Ha nem tesszük meg, amit Isten mond, akkor számunkra az õ szava nem valóság. Mózest a szülei hite tartotta meg. Már gyermekkorában a halálba született. Olvastuk, hogyan menekült meg. Hogyan vették a vért, és kenték be az ajtófélfát, hogy az öldöklõ angyal elkerülje hajlékukat. Isten Lelke kegyelmesen körüljárja szívedet, és ajtónyitásra vár. Hadd omoljon le szíved kõfala, hogy beírattass a névsor végére.

Isten áldása legyen az áhitatok olvasóin!
Részlet Trausch Liza "... beszéded megelevenít ..." - Áhítatok minden napra címû könyvébõl
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1134 Dátum: 2010 Október 31, 17:38:59 »
Orbán Béla:

REFORMÁCIÓ - DEFORMÁCIÓ - VILÁGVALLÁS

Nyugat - Európában járva, utunk során jó és rossz tapasztalatokat gyűjtünk, leginkább olyan dolgokat láthatunk, melyek előbb-utóbb begyűrűznek hozzánk is.

Tavasz folyamán két dolog volt számunkra szomorú, mikor Zürichben és másutt a református (evangélium által reformált: ev.ref.) templomokban olvashattuk, hogy mikor van katolikus, református, vagy közös istentisztelet. Az ökumené beteljesedése láttán csak egy kérdésem van: Melyik isten és istenek tisztelete folyik itt? Mert ahol más isten, bálvány van, az Örökkévaló, Teremtő és Mindenható nincs jelen, lakhelyét
csak szellemben is tiszta, megszentelt helyre teszi.

Mindazok, akik éreznek elhívást evangelizálásra és a szolgálati ajándékaikat még nem tudják hol kell használniuk, figyeljenek Nyugatra.
A formális kereszténység fagyos földjére mielőbb magvetők kellenek és imádkoznunk kell, hogy a Szent Szellem olvassza fel az egyszer már felszántott, de ma befagyott földet, hogy az Ige magjai kikelhessenek.
E munkát végezhettük márciusban a svájci fagyos tájon és most hét hónappal később tapasztalhattuk, hogy munkánk, a magvetés nem volt hiábavaló, - valami elindult és öntözésre várnak a kikelt növények.

Tapasztalatom, hogy sokkal nagyobb szükség van új ébredésre és életre Nyugaton, mint az általunk oly könnyű és látványos missziós sikereket hozó Kelet-Európában.
Nagyobb szükség van az elöregedett, kihalófélben levő keresztény Európa felé elindulni, melynek láthatóan része Magyarország is.
Most, őszi szolgálati utunkon még nagyobb szomorúság ért: tovább hódított az Antikrisztus, mivel az ökumené folytatásaként már a teljes egység látható a monoteista vallások között.
Zürich pályaudvarán az utasok részére kápolna működik keresztény-zsidó-budhista-mohamedán és hinduista hívők részére: egy helyen, egy időben, és egy szellemben, mint az éppen ügyeletes protestáns lelkész számomra elmondta.
Két érzést mutattak ki, mikor ide tájékozódni bementem:
- mivel fejemen kapelli volt, nagy örömmel fogadtak. Úgy látszik - Istennek hála-, hogy kevés zsidó tér be ide.
- mikor az ökumenéről és az antikrisztusi egységről beszéltem, értetlenül és gyűlölködve néztek.

Vajon mikor jutunk el mi is idáig? Kevés idő múlva.
Az ökumenikus párbeszéd vége ismert, mikor valamennyi történelmi egyház szellemben eggyé lett, a kisegyházak is megadják magukat.
A keresztény- zsidó párbeszéd lassan eléri a zsidóságot is, és a mindent összemosó iszlám régóta barátja Rómának.

A próféciák ellen nem lehet imádkozni, mégis gyülekezetek, egyének megmentése miatt megkérdezem:

Miért vagy süket és vak európai és magyar kereszténység?
Hol vannak az őrállók a falakon, mert az ellenség már közöttünk van?!
Ki kiált fel, hogy Edom és Babilon csatákat nyer a keresztények ellen és szövetségese Egyiptom hatalma is folyton-folyvást növekedik?
Igen, azok hallgatnak, akik Amalek uralma alatt állnak. A testi kívánságoknak, földi jólétnek és sikereknek ellenállni nem tudó lelki keresztények, kik elhidegülnek, és elhalnak, miáltal az Antikrisztus könnyű prédája lesznek.
Mikor lesz a lelki kereszténység végre szellemi és így Krisztus Teste?
Ha Európa, Magyarország keresztény népe újra megtér és újjászületik: egyedül Jézus Krisztus uralma alatt lesz, az élő Jesua HaMassiáé, kinek helye középen van.
Ma Ő kéri vissza életed és a gyülekezeteket!

Az ítélni, uralkodni visszajövő Messiás...
2003. a Reformáció Ünnepének idején

Copyright © 2005-2010 SÓFÁR, Jesua HaMassiah-ban hívő ZSIDÓ KÖZÖSSÉG
JHVH NISSZI Szolgálat

Nem elérhető fenyohazirita

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1135 Dátum: 2010 Október 31, 19:08:18 »
Kedves Kamilla!
Nem értem mi bajod az ökumenével,hacsak az nem ,hogy talán nem teljesen tiszta a kép,amit alkotsz róla.Illetve annak ,aki ezt a cikket írta.Miért baj az,hogy minden vallás képviseltetheti önmagát és békében élhet egymás mellett?Sajnos vannak,akik igyekeznek mindent csak a saját felfogásuk szerint megítélni,elítélni és egymással erőszakosan szembe állítani.Ha valakinek teljes az Istenképe és megingathatatlan a hite nem kell félnie a többi vallástól,sem az Antikrisztustól.Mindennapi kapcsolatban kell állnunk az Istennel és Ő mindenben utat mutat nekünk.Lelki táplálékunknak kell használnunk a napi igeolvasást a Bibliából,erőt meríthetünk belőle és nem tud senki eltántorítani bennünket.Nem a világvallásoktól kell félnünk-hiszen erős hittel megállhatunk az igében-hanem a gyáváktól,hitetlenektől,bálványimádóktól,varázslótól!Manapság túl nagy szerepet tulajdonítanak a horoszkópoknak,a halottlátóknak,jósoknak.Ezek veszélyesebbek,mint az ökumenikus istentiszteletek.Aki azt mondja,hogy a reformátusok,evangélikusok,katolikusok,görög katolikusok,s.t.b. más Isteneket tisztelnek,bálványokat imádnak,nincs jelen ezeken az Isten,Teremtő,Örökkévaló,vagy Szent Szellem az nincs tisztában e vallások alapjával sem,nemhogy az ökumené jelentésével!Sajnos félismeretekkel sok ostobaságot összeírnak az emberek.Ahelyett,hogy meggyőződnének valamiről,inkább ítélkeznek,vagdalkoznak. Ajánlom,mielőtt valaki közzé teszi a véleményét,olvassa át alaposan és ami a legfontosabb járjon utána a dolgoknak!Félismeret=féligazság=előítélet!Az előítélet tudvalevő nem jó tanácsadó.Különösen ezen az oldalon fontos lenne az egyetértés ,Istenhit.A reformáció meg miről szól?Nem deformáció!!Ugyan úgy,mint a katolicizmus és a zsidó vallás.Alapja ugyanaz:Isten hit,tisztelet,szeretet.
Ma van október 31 a reformáció legnagyobb ünnepe.Különösen ma faramuci ez a cikk.
Ne félj ,mert megváltottalak,neveden szólítottalak,enyém vagy.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1136 Dátum: 2010 Október 31, 19:25:46 »

 Kedves Rita!!   :044:

 Hol olvasod, hogy nekem bajom van az ökumenével? Írtam valahol?
 Ha igen, kérlek idézd be!!

 Semmit sem mondtam, írtam, se pozitívat, se negatívat, csak
 betettem a cikket és ennyi.
 Szabadon terjeszthető a topic neve és betettem, de nem én
 írtam, látod.
 Méghozzá szerzővel, mindennel, és kész.

 Úgyhogy nem értem, miért támadtál rám   :117:

 Légy áldott és töltsön be Urunk békessége!!   :01:

    :169:          :2smitten:

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1137 Dátum: 2010 Október 31, 19:43:06 »
Kedves Kamilla!
Nem értem mi bajod az ökumenével,hacsak az nem ,hogy talán nem teljesen tiszta a kép,amit alkotsz róla.Illetve annak ,aki ezt a cikket írta.Miért baj az,hogy minden vallás képviseltetheti önmagát és békében élhet egymás mellett?Sajnos vannak,akik igyekeznek mindent csak a saját felfogásuk szerint megítélni,elítélni és egymással erőszakosan szembe állítani.Ha valakinek teljes az Istenképe és megingathatatlan a hite nem kell félnie a többi vallástól,sem az Antikrisztustól.Mindennapi kapcsolatban kell állnunk az Istennel és Ő mindenben utat mutat nekünk.Lelki táplálékunknak kell használnunk a napi igeolvasást a Bibliából,erőt meríthetünk belőle és nem tud senki eltántorítani bennünket.Nem a világvallásoktól kell félnünk-hiszen erős hittel megállhatunk az igében-hanem a gyáváktól,hitetlenektől,bálványimádóktól,varázslótól!Manapság túl nagy szerepet tulajdonítanak a horoszkópoknak,a halottlátóknak,jósoknak.Ezek veszélyesebbek,mint az ökumenikus istentiszteletek.Aki azt mondja,hogy a reformátusok,evangélikusok,katolikusok,görög katolikusok,s.t.b. más Isteneket tisztelnek,bálványokat imádnak,nincs jelen ezeken az Isten,Teremtő,Örökkévaló,vagy Szent Szellem az nincs tisztában e vallások alapjával sem,nemhogy az ökumené jelentésével!Sajnos félismeretekkel sok ostobaságot összeírnak az emberek.Ahelyett,hogy meggyőződnének valamiről,inkább ítélkeznek,vagdalkoznak. Ajánlom,mielőtt valaki közzé teszi a véleményét,olvassa át alaposan és ami a legfontosabb járjon utána a dolgoknak!Félismeret=féligazság=előítélet!Az előítélet tudvalevő nem jó tanácsadó.Különösen ezen az oldalon fontos lenne az egyetértés ,Istenhit.A reformáció meg miről szól?Nem deformáció!!Ugyan úgy,mint a katolicizmus és a zsidó vallás.Alapja ugyanaz:Isten hit,tisztelet,szeretet.
Ma van október 31 a reformáció legnagyobb ünnepe.Különösen ma faramuci ez a cikk.


A szellemiség viszont.....

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1138 Dátum: 2010 Október 31, 19:45:43 »
Nekem például bajom van az ökumenével, és nem értek vele egyet.
Sőt úgy gondolom, ez az útja annak amit az Antikrisztus tervez, ami az egységes világvallás.
Nekem például olyan furcsa, hogy ép a protestánsok, és új protestánsok rajonganak az ökumenéért, mikor a Katolikusok, Görög-Katolikusok, és Ortodoxok, nem ismerik el a Újprotestáns vallásokat, és szektáknak minősítik.

Nem tudom, hogy lehet, egy alapra helyezni, az Isten imádatott, a szentek imádatával, vagy épp Mohameddel, vagy Buthával, vagy épp a Hinduizmus több millió istenével, azzal a szlogennel, hogy mindenki ugyan azt az Istent imádja.

Szerintem ez a legnagyobb félrevezetés és ámítás, és veszélyesebb a varázslásnál, boszorkányságnál mivel ezekről tudjuk, hogy a gonosztól van. De az ökumené az úgynéz ki mintha Istentől lenne, és a szeretetten alapulna. A Sátán világosság angyalaként, többet rombol, mint mikor a saját rútságával jön.

Jézus nem félt megmondani a Samáriai asszonynak, hogy ők egy olyan Istent imádnak akit nem ismernek, egy hamis falcs istent, pedig a samáriaiak azt hitték, hogy ők is Jehovát imádják.

Ján 4:20  A mi atyáink ezen a hegyen imádkoztak; és ti azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, a hol imádkozni kell.
Ján 4:21  Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.
Ján 4:22  Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek; mi azt imádjuk, a mit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt.

Nem kell félnünk attól az állásfoglalástól, attól, hogy kijelentsük bátran , hol az igazság, és mi által, vagy ki által van az üdvösség.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szabadon terjeszthető
« Válasz #1139 Dátum: 2010 Október 31, 19:56:19 »
Nekem például bajom van az ökumenével, és nem értek vele egyet.
Sőt úgy gondolom, ez az útja annak amit az Antikrisztus tervez, ami az egységes világvallás.
Nekem például olyan furcsa, hogy ép a protestánsok, és új protestánsok rajonganak az ökumenéért, mikor a Katolikusok, Görög-Katolikusok, és Ortodoxok, nem ismerik el a Újprotestáns vallásokat, és szektáknak minősítik.

Nem tudom, hogy lehet, egy alapra helyezni, az Isten imádatott, a szentek imádatával, vagy épp Mohameddel, vagy Buthával, vagy épp a Hinduizmus több millió istenével, azzal a szlogennel, hogy mindenki ugyan azt az Istent imádja.

Szerintem ez a legnagyobb félrevezetés és ámítás, és veszélyesebb a varázslásnál, boszorkányságnál mivel ezekről tudjuk, hogy a gonosztól van. De az ökumené az úgynéz ki mintha Istentől lenne, és a szeretetten alapulna. A Sátán világosság angyalaként, többet rombol, mint mikor a saját rútságával jön.

Jézus nem félt megmondani a Samáriai asszonynak, hogy ők egy olyan Istent imádnak akit nem ismernek, egy hamis falcs istent, pedig a samáriaiak azt hitték, hogy ők is Jehovát imádják.

Ján 4:20  A mi atyáink ezen a hegyen imádkoztak; és ti azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, a hol imádkozni kell.
Ján 4:21  Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.
Ján 4:22  Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek; mi azt imádjuk, a mit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt.

Nem kell félnünk attól az állásfoglalástól, attól, hogy kijelentsük bátran , hol az igazság, és mi által, vagy ki által van az üdvösség.

 :2smitten:

Örülök Kedves Zoltán testvérem,hogy te ilyen jól és bővebben megtudod magyarázni azt amit én még nem.Dicsőség az Úrnak!! :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: