Szerző Téma: Amire egy jó pásztornak figyelnie kell  (Megtekintve 18444 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2340
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #75 Dátum: 2024 Május 05, 16:09:53 »
ÉLŐ KAPCSOLATOK

"... Azok a tradicionális, erős kapcsolatok..., azokat kell a mostani helyzetben is újra megerősíteni. Tehát nemcsak az interneten keresztül kommunikálni, nem várni arra, hogy bejöjjenek a hívek, hanem felkeresni a híveket. Szerintem egy egészen más pasztorális hozzáállás szükséges..."

T. G.  statisztikus (internetről)


Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2340
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #76 Dátum: 2024 Május 06, 08:15:50 »
"... a recept az, hogy az Igét hirdesse a lelkész. De komolyan, ennyi: az Igét hirdesse. Ha a gyülekezeti tag érzi, hogy ha kell, ha nem, a lelkész az Igét hirdeti, nem vág le belőle, - hálás érte és az ilyen pásztor körül kialakul egy valódi közösség. Én csak ebben tudok hinni.
A keresztény közösségekben is sokszor sok mindent kitalálnak, hogy hogyan vegyük fel a versenyt világi programokkal. De nem is tudjuk, és nem is kell. Ha moziba akarok menni, akkor nem ide jövök, ha táncolni akarok, akkor sem. Itt az Ige van. Krisztus van a látható Igén keresztül, ami a szentség, és a hirdetett Igén keresztül, ami az igehirdetés. A Szentlélek ezt áldja meg és e körül hoz létre élő közösséget."

Márkus Tamás András (internetről, axioma)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Amire egy jó pásztornak figyelnie kell
« Válasz #77 Dátum: 2024 Május 10, 18:33:29 »
"... a recept az, hogy az Igét hirdesse a lelkész. De komolyan, ennyi: az Igét hirdesse. Ha a gyülekezeti tag érzi, hogy ha kell, ha nem, a lelkész az Igét hirdeti, nem vág le belőle, - hálás érte és az ilyen pásztor körül kialakul egy valódi közösség. Én csak ebben tudok hinni.
A keresztény közösségekben is sokszor sok mindent kitalálnak, hogy hogyan vegyük fel a versenyt világi programokkal. De nem is tudjuk, és nem is kell. Ha moziba akarok menni, akkor nem ide jövök, ha táncolni akarok, akkor sem. Itt az Ige van. Krisztus van a látható Igén keresztül, ami a szentség, és a hirdetett Igén keresztül, ami az igehirdetés. A Szentlélek ezt áldja meg és e körül hoz létre élő közösséget."

Márkus Tamás András (internetről, axioma)

Ámen!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.