Szerző Téma: Alkohol fogyasztás  (Megtekintve 17270 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Alkohol fogyasztás
« Dátum: 2012 Szeptember 09, 23:55:51 »
Nagyon sokféle alkohol létezik, egészen gyengéktől a nagyon magas százalékig.
Ha alkoholt fogyasztunk, milyen célból tehetjük ami még nem visz bűnbe?
Nem csupán a mennyiség lehet bűn, hanem a cél is.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #1 Dátum: 2012 Szeptember 10, 09:51:36 »
Megtérésem előtt az alkoholról ezt tartottam:

"Kis mértékben gyógyszer, nagy mértékben orvosság"

Továbbá azt vallottam, hogy az alkohol ellenség, és én utálom az ellenséget. Ezért ott pusztítom ahol érem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #2 Dátum: 2012 Szeptember 10, 10:08:48 »
Kedves Testvéreim!

Elsösorban a "cél" a fontos, ami a mennyiséget is meghatározza!

Vannak olyan túlbuzgó keresztények, akik még Melkisédek Királyát (az Igazság Királya szószerint lefordítva) is hazaküldenék: "Mit akarsz itt a borral, mi nem iszunk alkoholt!"

Vagy Jézus Krisztust is kitennék a gyülekezet ajtaja elé, mert az utolsó estén a széder vacsorán bort kínált tanítványainak is.

Vannak valóban az Ígében olyan utasítások is, amelyek adott esetben tiltották a bor ivását. De ismétlem adott esetben, és nem általánosítva.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #3 Dátum: 2012 Szeptember 10, 10:24:13 »
A cél, kellemesebbé tenni az életet. Egy kis alkohol jó kedvre derít.
Eddig nincs is baj.

De ha csak akkor van jókedvem, amikor alkoholt fogyasztok és ez már kell és szükséges, akkor illene megállni és elgondolkodni rajta.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #4 Dátum: 2012 Szeptember 10, 10:49:26 »
Idézet
De ha csak akkor van jókedvem, amikor alkoholt fogyasztok és ez már kell és szükséges, akkor illene megállni és elgondolkodni rajta.
Mennyire igaz!

Semmiképpen sem szeretnék senkit sem a borivásra buzdítani, csupán az a szándékom, hogy ebben a kérdésben is Isten akaratára figyeljünk.

Számos undorító bün abból következett a Biblia idejében is, ha leitták magukat és mámorosok lettek a bórtol. Nem is kerülte el Isten haragját az ilyen förtelmes bün.

Ám, mint mindenben, itt is az Íge mérvadó, és nem pedig emberi ötletelgetések. "Ne idd, ne edd, ne nyúlj hozzá...." stb....

Az Ígében arról is olvasunk, hogy Isten alkotás áldás a mi életünkre:

13. Ímé, napok jőnek, ezt mondja az Úr, és ott éri a szántó az aratót, a szőlőtaposó a magvetőt. És a hegyek musttal csepegnek, a halmok pedig mind megáradnak.
14. És hazahozom a fogságból az én népemet, az Izráelt, és fölépítik az elpusztult városokat, és lakoznak bennök. Szőlőket plántálnak és iszszák azok borát, és kerteket csinálnak és eszik azoknak gyümölcsét.
15. És elplántálom őket az ő földjökbe; és nem szaggattatnak ki többé az ő földjökből, a melyet adtam nékik, azt mondja az Úr, a te Istened!

Ám 9,13-15

Füvet sarjasztasz az állatoknak, növényeket a földművelő embernek, hogy kenyeret termeljen a földből, 15. és bort, ami felvidítja az ember szívét, és ragyogóbbá teszi arcát az olajnál, a kenyér pedig erősíti az ember szívét.
Zsolt 104,14-15

És harmadnapon menyegző lőn a galileai Kánában; és ott volt a Jézus anyja; 2. És Jézus is meghivaték az ő tanítványaival együtt a menyegzőbe. 3. És elfogyván a bor, a Jézus anyja monda néki: Nincs boruk. 4. Monda néki Jézus: Mi közöm nékem te hozzád, oh asszony? Nem jött még el az én órám. 5. Mond az ő anyja a szolgáknak: Valamit mond néktek, megtegyétek. 6. Vala pedig ott hat kőveder elhelyezve a zsidók tisztálkodási módja szerint, melyek közül egybe-egybe két-három métréta fér vala. 7. Monda nékik Jézus: Töltsétek meg a vedreket vízzel. És megtölték azokat színig. 8. És monda nékik: Most merítsetek, és vigyetek a násznagynak. És vittek. 9. A mint pedig megízlelé a násznagy a borrá lett vizet, és nem tudja vala, honnét van, (de a szolgák tudták, a kik a vizet merítik vala), szólítá a násznagy a vőlegényt, 10. És monda néki: Minden ember a jó bort adja fel először, és mikor megittasodtak, akkor az alábbvalót: te a jó bort ekkorra tartottad. 11. Ezt az első jelt a galileai Kánában tevé Jézus, és megmutatá az ő dicsőségét; és hivének benne az ő tanítványai.
Jn 2,1-11

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #5 Dátum: 2012 Szeptember 10, 19:09:29 »
Van egy történetem az alkoholról.

Voltam vagy tíz éves. Volt egy időszak az életemben, amikor nagyon sokat voltam beteg. Amiről szólni akarok, akkor éppen az volt a gondom, hogy étvágytalan voltam, minden, amit megettem kijött belőlem. Szóval búvárost játszott minden kaja. Ez a dolog tartott már egy hete, szóval komoly aggodalma volt szüleimnek.
Egyszer apám megkínált egy kis sörrel. Szokatlan dolog volt, de a végeredmény jó volt. Megittam, s nem távozott rendellenes úton. Lényeg a lényeg, néhány napon keresztül iszogattam sört, s szép lassan visszatért az étvágyam is.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #6 Dátum: 2012 Szeptember 10, 19:47:15 »
Nekem is eszembejutott saját életemből egy történet.

Szanatóriumba voltam és a nem megfelelő higiéniai körülmények miatt többen is komoly bélfetőzéssel (csak jóval később tudtam meg a diagnózist) jöttünk haza,mint pár nap múlva kiderült. Már itthon voltam mikor beindult a folyamat,alul-felül jött belölem,mire annyira legyengültem,hogy már járni se tudtam,ketten vittek a lépcsőn le és mentővel szállítottak kórházba. Ott kiderült,hogy már kiszáradáshoz közeli állapotba voltam. Állando infúzió alatt voltam de két hét után se tudták megállapítani mi a bajom,se elállítani az alul távozó "infúziót". Evésről szó se lehetett. Két hét után saját felelősségre kikértem magam hétvégére,megigérve,hogy,ha otthon se tudok mit kezdeni,visszamegyek. Kommunista rendszer volt és - mint utólag rájöttünk - nem volt szabad ilyen betegséget diagnosztizálni. Hazaérve kihívtunk azonnal egy,már idős orvost,aki azonnal megmondta,hogy mi a baj. Felírt gyógyszert,szigorú diétát írt elő 3 napig és utasításba adta,hogy minden evés előtt igyak megy féldeci tiszta házipálinkát. Na az,amit ki nem állhatok,alkudoztam is vele,hogy nem-e lehetne inkább konyak akkor már,de nem tágított. Beszereztük az "orvosságot" és láss csodát!!! Már az első főtt rizs és murok megmaradt bennem. És nem is távozott sehol csak a maga idejében. Vasárnap már közérzetileg is rendbe voltam,tudtam ülni egyedül,ugyhogy nem is mentem vissza a kórházba. A kórházi dokit csak értesítettük,hogy minden rendbe. Szegénynek meg volt kötve a keze,nem volt mit tegyen,valószínüleg nem mert megbízni se bennünk,hogy alternatív dolgot javasoljon,ezért is engedett haza. Abba az időbe sajnos így volt.
Jelentem,nem szoktam rá a pálinkára.

Amúgy véleményem szerint egy finom étel után egy pohár bór,csak jót tesz az emésztésnek.
Különben ebben is mint mindenben,tudni kell megtartani a mértéket. Nem akkor nehéz ellenállni a kísértésnek,ha meg se kóstoljuk. Aki viszont tudja,hogy ez gyenge pontja,akkor valóban jó,ha megtartóztatja magát. De ne akarja "tövénybe" hozni a tiltást.


(Amúgy a fórumos képem után jobb,ha hallgatok. Ez csak most jutott eszembe.) :197: :040: :075:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #7 Dátum: 2012 Szeptember 10, 20:33:15 »
Idézet
(Amúgy a fórumos képem után jobb,ha hallgatok. Ez csak most jutott eszembe.)

Miért??? El ne hallgass már Editém!   :020:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #8 Dátum: 2012 Szeptember 10, 21:09:42 »
Az a kép az nekem is nagyon tetszik ;)
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #9 Dátum: 2012 Szeptember 17, 13:43:32 »


Az alkohol felszabadítja a gátlásokat. Nagyobb mennyiség esetén a tudat is elmegy, megszűnik az önkontroll. Bekövetkezhez a nem várt "ajándék", amely életeket tehet tönkre, családi kapcsolatokat lehetetlenít el, sok esetben öngyilkossággal végződhet.
Sok esetben ez alól a keresztény fiatalok sem kivételek. Félve a szülők, ismerősök, tesvtérek , a gyülekezet elítélésétől Istentől és rosszabb esetben az élettől is elbúcsúznak.
Így válhat a kedély javító, étvágygerjesztő, felszabadító alkohol halálos csapdává.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #10 Dátum: 2012 Szeptember 17, 15:32:48 »
Idézet
Az alkohol felszabadítja a gátlásokat. Nagyobb mennyiség esetén a tudat is elmegy, megszűnik az önkontroll. Bekövetkezhez a nem várt "ajándék", amely életeket tehet tönkre, családi kapcsolatokat lehetetlenít el, sok esetben öngyilkossággal végződhet.
Sok esetben ez alól a keresztény fiatalok sem kivételek. Félve a szülők, ismerősök, tesvtérek , a gyülekezet elítélésétől Istentől és rosszabb esetben az élettől is elbúcsúznak.
Így válhat a kedély javító, étvágygerjesztő, felszabadító alkohol halálos csapdává.

Nagyon nagy veszély áll fent, ha valaki a problémáit az alkoholban akarja elfelejteni. Az alkohol semmiképpen sem oldja meg a problémákat, hanem súlyosbítja. Rendszeres használata függöséghez vezet, és azt is tudnunk kell, hogy erös idegméreg. A függöségben levö személynek tönkreteszi az idegrendszerét, megöli az sejteket az agyban és károsítja a belsö szerveket.

Sajnos manapság sokat hallunk arról, mennyire elterjedt a fiatalok körében a rendszeres alkohol fogyasztás. Eredménye, ahogy Pista Testvérem is írta, a gátlástalanság, és testi, lelki összeomlás.

Mindamellett, hogy nem vagyok híve a totális alkoholtilalomnak (más az ha valaki megszabadulása után ezt betartja), fel kell mutatni az alkoholban rejlö veszélyeket, mert felelösséggel tartozunk ezzel fiataljaink iránt.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #11 Dátum: 2012 Szeptember 17, 18:43:45 »
én ugy gondolom hogy akiknek voltak alkohol problémái azok inkább kerüljék annak fogyasztását , mert valóban sok mindent okoz az alkohol:
A huzamosabb időn keresztül fennálló, rendszeres alkoholfogyasztás súlyos károsodásokat okoz az egyén fizikai, pszichés állapotában, a közösségi életében, a tágabb környezet szociális-társadalmi jellemzőiben.

Az alkoholos italokban megtalálható etil-alkohol az anyagcsere folyamatok során keletkező acetaldehid károsító hatásának köszönhetően potenciális sejtméregnek tekinthető, mely a szervezet minden sejttípusára jelentős károsító hatást fejt ki.

Az alkohol a szívizmot direkt károsítja, aminek az eredménye szívritmuszavarok és az alkoholos dilatatív kardiomiopathia kialakulása. Ez utóbbi lényege, hogy a szívizom összehúzódó képessége csökken, a szívkamrák kitágulnak, a szív mérete jelentősen megnő. A szív funkciója károsodik, légszomj, következményes terhelhetőség- és munkaképesség csökkenés alakul ki.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik

Az alkoholisták leggyakoribb halálokának tekinthető. A mértéktelen alkoholizálás kóroki tényező a magas vérnyomás, a szívinfarktus és az agyi erek trombózisának, az agyi infarktusok kialakulásában.

A vérképzésben zavar támad, a beteg vérszegénnyé válik. A nagyivók 90 százalékánál megtalálható az anémia makrocyter, azaz az átlagosnál nagyobb kóros vörösvérsejtek.

  Toxikus alkoholmennyiség
A máj toxikus alkoholmennyiségének határa egyénenként eltérő. Általánosságban elmondható, hogy férfiaknál 40 g/nap, nőknél viszont 20 g/nap mennyiségű alkohol tartós fogyasztása is májkárosodáshoz vezet.
Az anyagcsere felborul, melyben szerepet játszik az alkoholbeteg beszűkült, értékes tápanyagokat nélkülöző táplálkozása. Jelentősen emelkedik az elhízás, a cukorbetegség, a csontritkulás kockázata, emelkedik a vér koleszterin- és zsírsavszintje. Az alkoholfogyasztás hypoglikaemiára (a vércukorszint kóros lecsökkenésére) hajlamosít, mely súlyos esetben kómát, halált okozhat. A májkárosodás miatti fehérjeanyagcsere-eltérések vérzékenységhez vezetnek. :( :(

viszont akinek nincsenek ilyen problémái, néha  fogyaszthat alkoholt de nem sokat mértékkel, például : néha én is megiszok egy  pohár házi szilva pálinkát, , vagy Karcsi néha iszik egy sört vagy egy pohár bort, házi borunk is van ribizli bort csináltunk , de gondolom hogy a sok szesz féléket ( szeszes italok) ezeket kerülni kell , de mindenki döntse el  :2smitten:
 eszembe jutott egy ige, vagyis kettő:
 
I. Korintus levél:6:12   Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de én nem adatom valakinek hatalma alá.
I. Korintus levél:10:23   Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #12 Dátum: 2012 November 07, 18:57:26 »
Békesség.

Van itt egy pár el gondolkoztató rész a Bibliából.

3Móz 10:8  Áronnak pedig szóla az Úr, mondván:
3Móz 10:9  Bort és szeszes italt ne igyatok te és a te fiaid veled, mikor bementek a gyülekezet sátorába, hogy meg ne haljatok. Örökkévaló rendtartás legyen ez a ti nemzetségeitekben.


Miért?

3Móz 10:10  Hogy különbséget tehessetek a szent és közönséges között, a tiszta és tisztátalan között.
3Móz 10:11  És hogy taníthassátok Izráel fiait mindazokra a rendelésekre, a melyeket az Úr szólott vala nékik Mózes által.

4Móz 6:2  Szólj Izráel fiainak, és mondd meg nékik: Mikor férfi vagy asszony külön fogadást tesz, nazireusi fogadást, hogy így az Úrnak szentelje magát:
4Móz 6:3  Bortól és részegítő italtól szakassza el magát; boreczetet és részegítő italból való eczetet ne igyék, és semmi szőlőből csinált italt se igyék, se új, se asszú szőlőt ne egyék.


Érdekes, hogy az Úrnak való Szentelésnél, mindig ott van a szeszes italtól való tartózkodás (meg a bortól, meg a szőlőből csinált ital.)

Érdekes, hogy Nem csak Sámson, hanem Sámson anyja sem volt szabad a szőlő terméséből, sem borából, sem szeszes italból fogyasszon.

Bír 13:3  És megjelent az Úrnak angyala az asszonynak, és monda néki: Ímé most magtalan vagy, és nem szültél; de terhes leszesz, és fiat szülsz.
Bír 13:4  Azért most megójjad magad, és ne igyál se bort, se [más] részegítő italt, és ne egyél semmi tisztátalant.


Aztán Sámsonról:

Bír 13:12  És monda Manoah: Ha beteljesedik ígéreted, miként bánjunk a gyermekkel, és mit cselekedjék ő?
Bír 13:13  Az Úrnak angyala pedig monda Manoáhnak: Mindentől, a mit [csak] mondottam az asszonynak, őrizkedjék.
Bír 13:14  Mindabból, a mi csak a bor[termő] szőlőből származik, ne egyék, és bort és [más] részegítő italt ne igyék, és semmi tisztátalant ne egyék. Mindazt, a mit parancsoltam néki, tartsa meg.


És még egy példa - Jánosról:

Luk 1:15  Mert nagy lészen az Úr előtt, és bort és részegítő italt nem iszik; és betelik Szent Lélekkel még az ő anyjának méhétől fogva.
Luk 1:16  És az Izrael fiai közül sokakat megtérít az Úrhoz, az ő Istenükhöz.


Tudom, nem tartozunk a Lévitákhoz, sem nazireusi fogadásokat nem teszünk … de mégis papok vagyunk, megszentelt és szent nép, kik félre vagyunk téve az Úr számára, azért hogy szolgáljuk őt, és az embereket, hogy hírdessük nagyságos dolgait, hogy legyünk az Ő dicsőségére és Neve magasztalására.

1Pét 1:15  Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
1Pét 1:16  Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.
1Pét 2:9  Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;



Aztán meg van egy másik út, a Szeretett útja. Az az út, amikor a mások épülése sokkal fontosabb a magam életénél, és a saját kívánságaimnál, vagy szabadságomnál. Mert Krisztusnak élni azt is jelenti, hogy másokért élek.

Luk 17:1  Monda pedig a tanítványoknak: Lehetetlen dolog, hogy botránkozások ne essenek; de jaj annak, a ki által esnek.
Luk 17:2  Jobb annak, ha egy malomkövet vetnek a nyakába, és ha a tengerbe vettetik, hogynem mint egyet e kicsinyek közül megbotránkoztasson.

Róm 14:13  Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.
Róm 14:14  Tudom és meg vagyok győződve az Úr Jézusban, hogy semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, a ki tisztátalannak tartja.
Róm 14:15  De ha a te atyádfia az ételért megszomorodik, akkor te nem szeretet szerint cselekszel. Ne veszítsd el azt a te ételeddel, a kiért Krisztus meghalt.
Róm 14:16  Ne káromoltassék azért a ti javatok.
Róm 14:17  Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.
Róm 14:18  Mert a ki ezekben szolgál a Krisztusnak, kedves Istennek, és az emberek előtt megpróbált.
Róm 14:19  Azért tehát törekedjünk azokra, a mik a békességre és az egymás épülésére valók.

Róm 15:1  Tartozunk pedig mi az erősek, hogy az erőtelenek erőtlenségeit hordozzuk, és ne magunknak kedveskedjünk.
Róm 15:2  Mindenikünk tudniillik az ő felebarátjának kedveskedjék annak javára, épülésére.
Róm 15:3  Mert Krisztus sem önmagának kedveskedett, …

1Kor 8:9  De meglássátok, hogy ez a ti szabadságtok valamiképen botránkozásukra ne legyen az erőteleneknek.
1Kor 8:10  Mert ha valaki meglát téged, a kinek ismereted van, hogy a bálványtemplomnál vendégeskedel,  annak lelkiismerete, mivelhogy erőtelen, nem arra indíttatik-é, hogy megegye a bálványáldozatot?
1Kor 8:11  És a te ismereted miatt elkárhozik a te erőtelen atyádfia, a kiért Krisztus meghalt.

1Kor 8:12  Így aztán, mikor az atyafiak ellen vétkeztek, és az ő erőtelen lelkiismeretüket megsértitek, a Krisztus ellen vétkeztek.
1Kor 8:13  Annakokáért, ha eledel botránkoztatja meg az én atyámfiát, inkább soha sem eszem húst, hogy az én atyámfiát meg ne botránkoztassam.

-   Ez a féltő szeretett útja … - én igy gondolom, őrizni a gyengéket.
Ez ugyan így vonatkozhat a bora is – ( sajnos, láttam mit okoztak azok a testvérek akik a bor ivása mellet kardoskodtak, sajnos nem csak saját életüket, de másokét is tönkre tették példa mutató életükkel
– Aztán meg,  ezek gyermekei sosem értették és értik  meg, miért helytelen, “ sokat “ inni, - “hisz apu is ezt tette”, - ők csak a bort és a szeszt látták a pohárban apu és anyu előt, nekik meg már nem volt erejük  megállni az egy pohárnál vagy kettőnél.)

Vajon mit tenne Jézus?
Vajon mi építi testvéremet?
Vajon mi dicsőíti meg az Úr nevét?

Végezetül:

Fil 1:9  És azért imádkozom, hogy a ti szeretetetek még jobban-jobban bővölködjék ismeretben és minden értelmességben;
Fil 1:10  Hogy megítélhessétek, hogy mi a rossz és mi a jó; hogy legyetek tiszták és botlás nélkül valók a Krisztusnak napjára;
Fil 1:11  Teljesek lévén az igazságnak gyümölcsével, melyet Jézus Krisztus [teremt] az Isten dicsőségére és magasztalására.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #13 Dátum: 2012 November 08, 08:10:25 »
Kedves Zoltán!

Talán paradoxnak tünik, de a bor kérdésében nem a bor ivása, vagy nem ivása a legföbb kérdés. Mert úgy az evés, mint az ivás kérdésében Isten elötti felelösségünk és tiszta lelkiismeret a döntö.

Talán kezdjük az ÚR Jézussal:

Utolsó vacsora: Teljesen egyértelmü. hogy bort ivott az ÚR Jézus, mert akkor nem voltak még vegyszerekkel “megfertöztetett” szölölé. És mit mond az ÚR Jézus?

26. Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.
27. És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;
28. Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.
29. Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, a mikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában.

Mt 26,26-29

Jézus Krisztus Kánában a mennyegzön sem narancslévé változtatta a vizet, hanem borrá. Ma talán sok lelkipásztor alaposan megfeddené és kizárná a gyülekezetböl ezért Jézus Krisztust. Voltak akkor is olyanok, akik megbotránkoztak azon amit Jézus és tanítványai tettek:

De hiába tisztelnek engem, ha olyan tanításokat tanítanak, amelyek emberek parancsolatai." 10. Ekkor odahívta a sokaságot, és így szólt hozzájuk: "Halljátok, és értsétek meg! 11. Nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a száján, hanem ami kijön a szájából, az teszi tisztátalanná az embert." 12. Tanítványai ekkor hozzá lépve megkérdezték tőle: "Tudod-e, hogy a farizeusok megbotránkoztak, amikor meghallották ezt a beszédet?"
Mt 15,9-12

Mindazáltal nehogy félreértés essék, ezzel nem azt akarom ezzel mondani, hogy igyon mindenki bort, vagy alkoholt, (jómagam sem iszok, nagyon ritka kivétellel) hanem a tekintetünket Isten felé fordítani. Nem emberi rendelkezések fogják megmenteni az embert, hanem a Szent Lélek által Jézus Krisztus megváltása, amit hitben elfogadunk, párosulva engedelmességgel.

Ha valaki alkoholizmusból meggyógyult az újjászületés által, és nem iszik többé bort (kivéve az Úrvacsorát), és ezzel dicsöíti az Urat, tegye, hálákat adván a szabadulásért. Gondolom, hogy egy újjászületett Isten gyermeke sem kísértené ezt a személyt meg azzal, hogy elhívja borozgatni. Egyáltalán a borozgatás szó az, ami veszélyes. Nagyon nagy felelösséggel tartozunk Isten felé, hogy mit teszünk.

Attól, hogy valaki emberi tiltás miatt nem iszik bort, még nem jut a mennybe. Ha valakit pedig Isten Lelke vezérel, az el fogja tudni dönteni, hogy mi a helyes és annak nem kell különösebben magyarázni, mit szabad, és mit nem szabad.

Talán itt kellene a témát kezelni. Igen, mondja a Szent Írás, hogy ne botránkoztassunk. De már tapasztaltam olyat is, hogy e kijelentéssel próbáltak a testvérekre olyan „emberi” parancsolatokat ráeröszakolni, ami nem áll az Igében. Teljesen más az, ha én tekintettel vagyok saját akaratomból a másik testvéremre Krisztus iránti szeretetböl, mint az, hogy rámeröszakolnak valamit, ami úgy nem áll meg az Ígében.

Gyermekeim, ezt azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek; ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, 2. mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világ bűnéért is. 3. És abból tudjuk meg, hogy ismerjük őt, ha megtartjuk az ő parancsolatait. 4. Aki azt mondja: ismerem őt, de nem tartja meg parancsolatait, az hazug, és abban nincs meg az igazság, 5. aki pedig megtartja az ő igéjét, abban igazán teljessé lett az Isten szeretete. Ebből tudjuk meg, hogy őbenne vagyunk. 6. Aki azt mondja, hogy őbenne van, annak magának is úgy kell élnie, ahogyan ő élt.
1Jn 2,1-6


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #14 Dátum: 2012 November 08, 16:29:19 »
Köszönöm drága Elisabeth.Én is így látom.
Az is valóban elgondolkodtató, hogy Jézus Krisztust ma kizárnák némelyek, ha a vizet borrá változtatná, és még talán más dolgokért is...
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63