Szerző Téma: Hírek a világból  (Megtekintve 237245 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Hírek a világból
« Válasz #660 Dátum: 2009 November 02, 19:07:22 »
Hadd kérjek meg mindenkit, hogy a családi ügyeket privátban folytassuk, jó?  :167:  :168:


Appppám! Megregulázták az admint, meg a nejét, meg az anyósát... Nem félsz Jules?  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Hírek a világból
« Válasz #661 Dátum: 2009 November 02, 19:41:51 »
Ja, kérem... moderában nincs személyválogatás. :2knuppel: :2police: :169:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Hírek a világból
« Válasz #662 Dátum: 2009 November 02, 20:01:47 »
        :044:    - már megszoktam   :hehe:  

-kíváló "pót apa"  volt  ....most  sem bírja     :afro: :hehe:

 Még Angliába is elér a keze   :hehe:

  -szeretem a Gyuszit   -néha igaza  is van  :07: jelen esetben is

zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4332
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Hírek a világból
« Válasz #663 Dátum: 2009 November 03, 15:06:35 »
 :062:  Na, Tesókáim, egy kicsit komolyabb téma! Azaz IMATÉMA!
Most olvastam és ajánlom mindenkinek, hogy FÉLELEM HELYETT KÉRJE FOLYAMATOSAN AZ ISTENI VÉDELMET, én is ebben hiszek!  :168:


Címlap
Nem H1N1? „Ismeretlen vírus” - Le kell zárni a magyar-ukrán határt?
Kitört a pánik Ukrajnában egy, új vírus miatt, amely 53 halálos áldozatot szedett.
chubakka, h, 2009/11/02 - 06:16

    Súlyos a helyzet keleti szomszédunkban: a legfrissebb, vasárnap délelőtti adatok szerint már ötvenhárom áldozatot követelt a sajtó által „ismeretlen vírusnak” nevezett kórokozó.

Ukrajnában kitört a pánik. Az országot eluralta a félelem, a hatóság tehetetlennek tűnik. A legfrissebb, vasárnap délelőtti összesítés szerit a súlyos, rendkívül gyors lefolyású kétoldali tüdőgyulladásban már ötvenhárman veszítették életüket. Az áldozatok között két gyermek és egy terhes nő is van.

A hivatalos közlemények szerint - számol be a Hajdú Online - Nyugat-Ukrajnában (Kárpátalja) 184,9 ezer beteget tartanak számon, közülük közel 7,5 ezret ápolnak kórházban. Ternopil és Lemberg (Lviv) megyében a betegeket kezelő orvosok egynegyede maga is ágynak esett. Az érintett régiókban - így a Magyarországgal szomszédos Kárpátalján is - a gyógyszertárakban hiánycikké váltak az orvosi maszkok és az influenzaellenes szerek, sőt a legtöbb patikában már aszpirin és C-vitamin sem kapható.

Az ukránok tehát úgy érzik: magukra maradtak a bajban, még ha Magyarország, Szlovákia és Románia épp vasárnap jelentette be, hogy kisebb-nagyobb segélyszállítmánnyal próbál enyhíteni a gondokon: hazánk például tízezer vakinát ajánlott föl a szomszédos országnak. Ám ez csupán csepp a tengerben: a drámai hangulatot jól mutatja, hogy az ország egyes részein már a tömegközlekedési járműveket sem merik használni a polgárok, s aki csak teheti, taxival közlekedik.

A nol beszámolója szerint a pánik a gúnyhatár magyar részén is érzékelhető: a vámosokat és a határon szolgáló rendőröket nem nyugtatta meg a számukra soron kívül beadott oltás. A lap tudósítójának az egyik, határon dolgozó asszony hozzátartozója azt mondta: nagyon félnek az emberek, köztük az anyja is, ezért sokan azt szeretnék, ha a következő pár hétre lezárnák a magyar-ukrán határt.

Az MTI mindeközben arról tudósított ma, hogy a járvány már a magyarlakta Kárpátalján is szedi áldozatait. A Kárpátalja megyei egészségügyi főosztály adatai szerint a felső légúti fertőzéses és influenzaszerű megbetegedések száma a régióban meghaladta a hétezret. Az influenzás tünetekkel csütörtökön orvoshoz fordult 1300 beteg 60 százaléka iskoláskorú gyermek. Kórházi kezelésre ezen a napon 64 pácienst utaltak be.

Kárpátalja egyike annak a kilenc nyugat-ukrajnai megyének, amelyekben a kormány egészségügyi zárlatot, közte háromhetes iskolai szünidőt, tömegrendezvény-tilalmat és utazási korlátozást rendelt el az influenza gyors terjedése miatt. A Magyarországgal szomszédos kárpátaljai megyében eddig ketten haltak meg influenzában, egy 40 és egy 48 éves férfi; az utóbbi pénteken hunyt el az egyik ungvári kórházban.

(Heti Válasz)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #664 Dátum: 2009 November 03, 15:20:18 »
Anyukam itt Angliaban hazaknal takarit. Multheten kapott egy sms-t az egyik haztol, hogy nem kell mennie takaritani, mert az egesz csalad megfertozodott H1N1 virussal.  :117:

Amugy velemenyem szerint nincs akkora baj, mint ahogyan azt a fenti cikkben is olvashato.
A media a legtobbszor nagyit es nem fedi a teljes valosagot.

Most en is beteges vagyok, remelem nem a H1N1 virustol.
De ha megis, akkor majd miutan kijottem belole, adok egy riportot nektek, hogy nem is olyan artalmas ez a betegseg!
:hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Hírek a világból
« Válasz #665 Dátum: 2009 November 03, 15:23:23 »
Nekem is az a véleményem, hogy ez a H1N1 nem is annyira veszélyes, csak a gyógyszergyárak érdeke, hogy még több oltóanyagot eladjanak a beijesztett népnek.  :2tickedoff:

A legújabb hírek szerint egyébként az ukrán járvány nem is sertésinfluenza.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Hírek a világból
« Válasz #666 Dátum: 2009 November 03, 15:44:39 »
Tesókáim!
Az AIDS és az ebola körűl nem volt ekkora církusz, mint a H1N1 kapcsán!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Hírek a világból
« Válasz #667 Dátum: 2009 November 03, 15:58:00 »
Nekem is szólt sz orvosom és be akarja adni az oltást,kettőt,mivel a rendes influenza oltást mindig be szokták adni.
Nem tudom mit tegyek,Istenben szeretnék bizni és abban,hogy Jézus Krisztus megszabadított mindenből. :2tickedoff:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Hírek a világból
« Válasz #668 Dátum: 2009 November 03, 16:03:36 »
Ha amúgy egészséges vagy, szerintem fölösleges, de ha van más, az immunrendszeredet gyengítő betegséged is, akkor érdemes lehet, mert a gyengébb védekezőképességű emberekre tényleg veszélyes lehet ez a betegség.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Hírek a világból
« Válasz #669 Dátum: 2009 November 03, 16:26:59 »
Nem tudom mit tegyek. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #670 Dátum: 2009 November 03, 16:30:47 »
Anyukam itt Angliaban hazaknal takarit. Multheten kapott egy sms-t az egyik haztol, hogy nem kell mennie takaritani, mert az egesz csalad megfertozodott H1N1 virussal.  :117:

Amugy velemenyem szerint nincs akkora baj, mint ahogyan azt a fenti cikkben is olvashato.
A media a legtobbszor nagyit es nem fedi a teljes valosagot.

Most en is beteges vagyok, remelem nem a H1N1 virustol.
De ha megis, akkor majd miutan kijottem belole, adok egy riportot nektek, hogy nem is olyan artalmas ez a betegseg! :hehe:

Nahát, magamat idézem! :hehe:

Na, ma volt anyu ott takarítani, ahol megbetegedett az egész család H1N1 vírussal.
Mindenki jól van, pedig van közöttük egy 4 éves és egy 6 éves kisgyermek is! A szülők is meggyógyultak.

Ennyit erről a betegségről.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Hírek a világból
« Válasz #671 Dátum: 2009 November 03, 16:32:59 »
Dicsőség az Úrnak érte. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Hírek a világból
« Válasz #672 Dátum: 2009 November 03, 16:46:55 »
Én nem adattam be magamnak a sima influenza elleni védőoltást se (pedig nekem ingyen volt és a tűtől se félek  :063: ), de holnap lesz megbeszélés az iskolában, hogy a gyerekeknek beadják-e. Én mellette fogok szavazni, ezen ne múljon...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Hírek a világból
« Válasz #673 Dátum: 2009 November 03, 17:08:48 »
 sziaa  :044:
-Igen  Gábor   :119:  mert Te erős vagy és egészséges ..
Nektek  fiataloknak csodálatos  immunrendszeretek van.
Hála az ÚR-nak

De  mi  idősebbek  tétovázunk.  Bevallom nincs határozott elképzelésem mi a helyes.

Tavaly  pl. beadattam a védőoltást, mert  több okból  "jogosult" vagyok  rá, orvosilag  :061:

Nem is  voltam  beteg    hála Istennek ..még  csodálkoztam is  ...

De hogy most  mit tegyek?   kérek tanácsokat  :2angel:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Hírek a világból
« Válasz #674 Dátum: 2009 November 03, 17:13:00 »
Nekem az a véleményem, hogy kár ebből problémát csinálni. Aki veszélyeztetettnek érzi magát, az nyugodtan adassa be, aki meg úgy gondolja, hogy nincs rá szüksége, az meg ne.

Ugyanakkora gáz szerintem az oltás lehetséges veszélyeinek a túlhangsúlyozása, mint a járvánnyal való eltúlzott fenyegetés. :162:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."