Szerző Téma: Gyógyulásról-betegségről  (Megtekintve 79427 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #450 Dátum: 2011 Július 17, 13:05:05 »
Kedves Gyöngyike.

Igen  :igen:  és teljes mértékben egyetértek azzal, amit beírtál, és nagyon  jó.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #451 Dátum: 2011 Július 17, 14:55:24 »
Kedves Gyöngyike, én ezt másképpen gondolom.
A bűnbe esés következménye a test halála volt. Ha elolvasod a Mózes 1:3 Isten nem mondja, hogy beteg leszel.
A halál és a betegség valójában nem ugyan az.
Sehol sem olvassuk, hogy Ádám vagy Éva betegek lettek volna. (elképzelhető, de Mózes nem említi meg)
Így a bűnnek, nem közvetlen velejárója a betegség.
Ha a saját környezetemből indulok ki, akkor sajnos azt a megállapítást kell tennem, hogy minél nagyobb gazember valaki, annál egészségesebb. Ez természetes is, hiszen Sátán az övéit nem kínozza.
Ellenben mindazokat, akiket az Úr megvett, azokat előszeretettel gyötri. Miért teheti ezt meg?
Az van, hogy nem teheti, mind addig, míg teret nem engedünk neki.
Teret pedig csak hitetlenségből adunk neki.
Talán Luther mondta: az ördög egy láncon tartott kutya, ha nem megyünk hozzá közel, nem tud minket megharapni.(lehet, hogy nem ő volt, de nagyon igaz)
Tudod, minden hitetlenség ami nem egyezik a hittel.
A hit az definiálva van:Zsid 11:1  A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.
Ez olyan mély, és igaz gondolat, hogy könyvtárak telnének meg azzal, hogy ha csak megérteni próbálnánk. Hát még ha gyakorolni.
Igen, hitetlenség miatt nem látunk gyógyulásokat. (legalább is többet)
Ha megnézzük az evangéliumokban a gyógyulásokat, sok esetben ott van a hit. A betegségnél, pedig a hitetlenség.
A hit a gyógyulásra, viszont közel sem egyenlő az üdvösséggel.
Röviden ennyi.
 :044:

 
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #452 Dátum: 2011 Július 17, 15:15:28 »
Drága Gyöngyike!
Be kell látnunk,nem tudunk mindent és nem tudunk mindent,hogy mit miért tesz az Úr.Mégis hisszük,hogy akik az Úréi,azoknak minden javukra van.
Történnek az igaz emberrel is rossz dolgok,ahogy a Bibliában is látjuk.Sokan életüket adták vértanúként is Krisztusért.
Ennek ellenére,hiszem,hogy Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.
Örökké bíznunk kell az Úrban,mert Ő jót akar nekünk.Még ha  nem is értünk mindent.Tudom,hogy ezt te is így gondolod.
Az Úr áldja meg egész életedet,szellemedet,lelkedet,testedet.
Jézus nevében.
Ámen.

Szeretettel ölellek.
 :017:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #453 Dátum: 2011 Július 17, 15:22:32 »
Tudod Robi most az egyszer jó lett volna ha ezt nem írod meg.

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #454 Dátum: 2011 Július 17, 15:30:47 »
Tudod Robi most az egyszer jó lett volna ha ezt nem írod meg.

Irmám melyik részére gondolsz?
Ha az evangélium ellen írtam volna, kérlek mutasd meg hol?
Ha pedig nem mond ellent az evangéliumnak, akkor meg miért ne?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #455 Dátum: 2011 Július 17, 16:08:59 »
Te egy fajta nézőpontot képviselsz az írásoddal, amit Gyöngyike feltett az azt a másik látást, amit mi itt sokan. Te is tudsz Igéket felsorolni, a feltett Irásban is voltak.  Mindegyis ez egy nyíl fórum.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #456 Dátum: 2011 Július 17, 16:59:04 »
Drága Irmám, igaz, egy fajta nézőpontot.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #457 Dátum: 2011 Július 17, 17:06:36 »
Az 1980-as évek közepétől jegyzik az én betegségemet, és most így visszatekintve úgy látom, hogy én bizony csak nyertem ezáltal. Másfajta látásmódot, Isten szeretetének sokszori megtapasztalását, időt a gondolkodáshoz, időt és nyugalmat, hogy meg tudjam hallani és érteni a Lélek hívását és be tudjam fogadni az Igazságot.

Számomra a tanulság: nem kutatom az okát, eredetét, hanem mint eszközt fogadom el,  ahhoz, hogy hitben megerősödve ne legyen kétséges számomra, hogy az Úr a látszólag nagyon rosszat is abszolút jóvá változtatja, pusztán azért, mert szeret.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #458 Dátum: 2011 Július 17, 17:49:32 »
Így van drága testvérnőm.

Róm 8:28  Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik [az] [ő] végzése szerint hivatalosak.

De csak azoknak, akik Istent szeretik.
Örülök, hogy abban a nehéz állapotodban is látod Isten szeretetét, mert ez az igazi látás és hit, amikor akkor is tudom hogy süt a nap ha felhős az ég, az Úr akkor is szeret amikor nehézségeken megyek keresztül.
A legnagyobb áldás az, amikor megértem, hogy a nehézségek által, vagy próbák által az Úr nevelni formálni akar. Sokan nem értik ezt és nem látják  és nem hagyják, hogy az Úr formálja őket.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #459 Dátum: 2011 Július 17, 18:14:00 »
Van itt egy szomorú történetem.
 :(

Tavaly nyáron (és erről írtam itt valahol), a bemerítés előtt egy ember magához hívott bennünket, a korházba, tüdőbajban szenvedett, már nem bírt felkelni az ágyból, mert ahogy felült olyan roham jött rá, hogy a tüdejéből vért köhögött  fel és annyira tönkre ment a tüdeje, hogy az orvosok azt mondták, hogy már csak napjai vannak. Magához hívott bennünket és kérte hogy imádkozzunk érte, mert nem akar elkárhozni, nem akar így meghalni. A gyülekezetünk imádkozott érte minden alkalommal. A bemerítés alkalmára már haza engedték és jól lett, az Úr meggyógyította. A bemerítés után tisztán hallottam az Úr hangját " Menj oda hozzá és mond meg neki:  Az Úr kegyelme és szeretette meggyógyított, értékeld, és élj az Úrnak, de ha nem maradsz az Úr mellett akkor megfogsz halni."
Nagyon érdekes, ma közgyűlésünk volt és megfenyítettük ezt a testvért, és pont most hallottam, hogy a mentő a délután bevitte a korházba. Sajnos egy pár hónapja, el hagyta az Urat, hiába mentünk el hozzá többször is és intettük, és kértük, hogy térjen vissza az Úrhoz, bánja meg a bűneit, és térjen vissza az Úrhoz, de nem akarta. Figyelmeztettem és mondtam neki, hogy emlékezzen meg arról amit az Úr kijelentett nekem, de nem törődött vele.
Nagyon sajnálom, de a legjobban azt, hogy nem értékelte azt amit az Úr adott neki.  Remélem, hogy ott a korházban mégis vissza tér az Úrhoz, és ha nem is a teste, de a lelke megmenekül a haláltól.

Érdekes történet, és elgondolkoztató.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #460 Dátum: 2011 Július 17, 18:23:01 »
Drága Testvéreim! :2smitten:

Gondoltam, hogy ezzel a bejegyzéssel elindítom a lavinát. Semmi gond evvel.

Teljesen egyetértek a cikk írójával, ma találtam az interneten rá, és nagyon örültem neki, rögtön a blogomba is feltettem. A mi gyülekezetünk is karizmatikus, de nem a szélsőséges. Amit ebben az írásban olvasunk, nálunk is ezt képviselik a testvérek. Ettől függetlenül hiszünk a gyógyulásban, és imádkozunk a betegekért, de Istené egyedül a gyógyítás! Mostanában volt, hogy 2 testvérnő meggyógyult mellrákból, vagyis tünetmentes.

A testünk még nincs megváltva, az a mennyben lesz, ott kapunk dicsőséges, romolhatatlan testet.  Ott nem lesz több fájdalom, könny. Dicsőség az Úrnak!

Szeretettel:Gyöngyi





Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #461 Dátum: 2011 Július 17, 18:26:19 »
Kedves Zoltán!

Ez tényleg nagyon szomorú, adja az Úr, hogy ez a férfi megtérjen a betegágyon! Ha belegondolunk, hogy milyen nagy kegyelem, ha egy ember a betegágyán megtér. Ez hatalmas kegyelem! Bizony sok ember akkor tér meg, ha nagyon beteg. Ez is az Úrnak szeretete! Mert Ő nem akarja, hogy bárki is elvesszen, hanem, hogy megtérjen, és éljen! 

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #462 Dátum: 2011 Július 17, 18:31:19 »
A csodálatos az, amikor  ha nem értjük Isten útját, akkor is tudunk Benne bizni. Én hiszem és vallom, hogy Jézus Krisztus ma is gyógyít! Nemcsak hiszem hanem tudom is, hiszen engem már több betegségből meggyógyított. De azt is látom, hogy sokszor szenvednek testvéreim betegségben és nem a hitükkel van a hiba. A hiba nem is Jézus készülékében van, hiszen Ő valóban bemutatta áldozatát a betegségeinkért is. Hogy miért van mégis oly sok gyengeség, betegség a hivők között is ? Bevallom nem értem, de amit Gyöngyike feltett nekem teljesen elfogadható. Tudok én már akkor is bízni az Úrban ha éppen nem kedvem szerint alakulnak a dolgok. Ez az ami kimunkálódhat egy betegség megpróbáltatása alatt.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #463 Dátum: 2011 Július 17, 19:43:54 »
Én is hiszem,hogy az Úr ma is gyógyít.Mégis van,hogy igaz emberekkel nehéz próbák történnek.
Jób jut eszembe ezekről.Fiatal keresztényként még nem szívesen olvastam Jób könyvét,de ma már megértem.
Az az egy biztos,hogy a mi Istenünk hűséges,és soha nem változik meg.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #464 Dátum: 2011 Július 17, 20:40:55 »
Az van, hogy semmi baj nincs azzal amit írtok, Zoli története, meg teljesen igei. (Ján 5:14 )
Az is meg van írva: "legyen neked a te hited szerint."(Máté 8:13 ,Máté 15:28 )
Az van, hogy Krisztusban semmi nem kötelező.

Ami meg Jóbot illeti, akkor ha szereted olvasni, akkor ezen felettébb érdemes elgondolkodni: Jób 3:25  Mert amitől remegve remegtem, az jöve reám, és amitől rettegtem, az esék rajtam.
Összevetve János ezen gondolatával:1Ján 4:18  A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;