Szerző Téma: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai  (Megtekintve 22029 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Dátum: 2008 Szeptember 09, 09:39:52 »
Íme az új topic.  :D
Írjatok!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #1 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:01:57 »
Hát szóval:
lkjhuthélkjhgleriouaélksjtetréo49ejth5jhlés9dj6ék5oi6h53498
kj5h3l6héoi7u65é6h6éjhlkj46l598téj349weufé3o6ilj55ör9grélk7j54őör9guo6j53ö93oi6466h5l6uh34

Hát röviden ennyi. Remélem hamar feltöritek a kódolást.   :020:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #2 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:03:38 »
Talán a fogad közé szorult a nyelved?  :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #3 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:05:10 »
Kedves Testvéreim!

Szeretném, ha a tőlem megszokott komolysággal állnátok hozzá a témához!  :gunyos: :hehe:

A topic nyitását az a gondolat vezérelte, hogy chat-eléseink során szinte mindenki elpanaszolta, hogy mennyire kevés az időnk mindenre. A Sátán az időnk feldarabolásával próbál bennünket megfosztani az igazán fontos dolgoktól. Mi nagyon jól tudjuk, mi a fontos. De nem biztos, hogy azt is nagyon jól tudjuk, hogyan osszuk be időnket, hogy áldásos legyen. Ebben én vagyok az első köztetek. :01: Szeretném, ha megosztanánk egymással azokat a praktikus dolgokat, ötleteket, javaslatokat, amelyek könnyebbé teszik hétköznapjaink időbeosztását, gyermekeink hitben történő nevelését, a közös bibliaolvasást és imádságot, és még sorolhatnám. Szóval minden, ami család. A való élet, amelyet mindennap meg kell élnünk. Gyakorlati tanácsokra gondolok. Isten áldja meg gazdagon bölcsességgel minden kedves hozzászóló testvéremet.

Szeretettel: Bálint

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #4 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:15:27 »
Igaz, nekem még nincs feleségem és gyermekeim, de azért megpróbálok becsatlakozni.

Szerintem ide lehetne sorolni azt is, mikor nincs kedv a közös Biblia órára vagy a közös imádkozásra.
-Ó szivem olyan fáradt vagyok, olyan sokat dolgoztam, a gyerekek kikészítettek, most nincs kedvem egy Biblia órára.

Úgy gondolom, hogy nem annak van itt a helye, hogy:
-Rendben drágám, akkor ma kihaggyuk. Menjünk aludni...

A férfinak Krisztust kell képviselni a családban. Tehát nem a kedvre vagy az érzések hatására irányítani, hanem az elhívást betölteni.
Ettől függetlenül lehet persze, hogy az "asszony" akar Biblia órát és a férj a lusta. Ez szerintem nagy balgasága a férfinak, de ekkor a nőnek a talpára kell állni.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #5 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:17:32 »
Balint ratapintottal a lenyegre. En ugy gondolom, hogy mindannyian tudjuk, hogy hogyan kene jol beosztani az idonket. En is tudom, csak ott a baj, hogy igazabol nem akarom, vagyis akarnam, de megsem teszem. Ugy latszik nem vagyok eleg felnott a feladathoz   :060:.  
 En azt szeretnem, ha mindenki, akinek nagyobb gyermeke van, elmeselne, hogyan szoktatta le a pelusrol, azaz hogyan valt szobatisztava a csemeteje .

 Elore is koszi a hozzaszolasokat !   :026:

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #6 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:20:59 »
Antee !  Epp errol beszelgettunk apukammal a mult heten. Elmeselte ( en is magamra ismertem ), hogy van, hogy neki sincs kedve olvasni a Bibliat, vagy ahitatot tartani, de megis megteszi. Persze ezeket Istennel beszeli meg, mert edesanyam, sajnos, csak latszat hivo. Dehat Istennel mindenre van valasz   :igen: es o mindig segit, mindenben. :angel2:

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #7 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:32:26 »
Így van, Istennél mindenre van válasz!  :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

ircsi

  • Vendég
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #8 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:38:17 »
Szia Kingooo!

A leszoktatás a pellusról igen türelmet és időt igénylő dolog.
Minden gyerek más,én ugy tapasztaltam a fiuknak kicsit több időre a lányoknak kevesebbre van szükségük.
Amikor jó idő van sokkal könnyebb,kel venni egy "csábító" bilti és rászoktatni a gyereket.
Nem baj ha bepisil,nem szabad megszidni érte.Rá kel vezetni,hogy mennyivel jobb érzés a "csomag nélkül lenni.
megbeszélni vele amikor szüksége van üljön rá.ha megvan a gyerek sikerélménye hamarosan rászokik,hogy nincs pelus.
Ha esetleg fél a bilitől v. w.c.től ne eröltesük,fő hogy magától jöjjön rá mennyivel jobb neki.
Nem baj ha naponta 10 bugyogót kel cserélni,sik türelem és kitartás.

Szeretettel  Ircsi :026:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #9 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:39:29 »
Tehát ne boruljon ki a bili, ha nem megy elsőre!  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #10 Dátum: 2008 Szeptember 09, 10:59:54 »
Anti!  :hehe:

Kingooo jó az ötlet amit fölvetetél. Tegyetek föl kérdéseket és akkor jobban tununk válaszolni, akik már túl vannak a gyereknevelésen.
Kingooo kérdése:"En azt szeretnem, ha mindenki, akinek nagyobb gyermeke van, elmeselne, hogyan szoktatta le a pelusrol, azaz hogyan valt szobatisztava a csemeteje ."

Nos, én a fiammal kezdem hiszen ő az idősebbik. -van egy felnőtt lányom is- Remélem nem olvassa valahol, de ha igan, akkor annál jobban örülök.  :044:

Nos, Amikor a fiam kicsi volt és mivel nyárom született nem volt nehéz kibontani a pelusból. Odavittem egy elszáradt bokorhoz és azt mondtam neki, hogy nézzd! Nagyon szomjas a bokor. Ha megöntözöd, amelyik él még, akkor nem fognak így járni. Azután mindig a bokrokat akarta lepisilni, ha kellett, ha nem.  :hehe: A lányomat a fűbe vittem és ugyan ezt eljátszottuk, de még azt is mondtam, hogy a hangyák is szomjasak. Nagy hatással volt rájuk, mert olyan élvezettel  mondtam neki.   :hehe: Lehet, hogy ez butyuta, de sikerélménye volt és leszokott a bepisilésről, mert odatudott figyelni, hogy kell neki pipilni. Amikor bilizés volt, akkor hihetetlenül örültem és megdicsértem a prduktumért. Összecsaptam a kezem és látta mekkora örömet szerez, mindig azon akart ülni. :hehe: Aztán leszokott arról is. Elmagyaráztam, hogy ő már "nagy" és csak a kicsiknek való a bili. Mi nagyok meg a wc re járunk. Ő is ha nagy, akkor menjen oda. Megértette és élvezettel ment. A fiam 16 hónaposan szobatiszta volt a lányom 2 évesen. Ekkorra már mindent beszéltek. A gyerek még mindent elhisz. Ma is szívesen emélkeznek róla. Nekem  sok ilyen butyutának tűnő dolgaim voltak. Például útál aludni a gyerek és bömböl inkább. De van rá módszerem.  :hehe:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #11 Dátum: 2008 Szeptember 09, 11:03:32 »
Szegény hangyák!  :2funny:

Ugye az a bokor is kiszáradt, amelyiket öntözte?  :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #12 Dátum: 2008 Szeptember 09, 11:05:55 »
Ez az !

 Az elejen nagyon szorgosan ult a bilin. Aztan nem akart. Aztan csak belepisilt, mert kakalni allva szeret.  :08: Aztan kakalt bilibe is, majd azt sem. Most haragban van a bilivel.  Jott a jo ido s adtam ra bugyit, szorgosan belepisilt es belekakilt s egyaltalan nem zavarta. Ez jo volt addig mig falun voltunk, de itt a varosban a panellakasban mar nem megy, foleg, hogy az anyosom u.m kiterne a hitebol, ha a gyerek osszepiszkolna a szonyeget.

 Koszi a tancsot Ircsi   :026: !  Az Ur segiteni fog ebben is   :igen:

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #13 Dátum: 2008 Szeptember 09, 11:11:26 »
Akkor az en lanyom nagyon zseni lehet, mert neki aztan meselhetek, mondhatok barmit, mert nem hajlando a bilire ulni. En is mondtam neki, hogy kicsi marad, ha nem bilizik, de azt mondja nem baj.

 Megdicserni en is megdicsertem, amikor volt valami a biliben, sot apat is felhivtuk. Azert probalkozom meg.

 Legfeljebb osszeverekszunk anyosommal a budos szonyeg miatt    :2funny:

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Családos tesók tapasztalatai, tanácsai
« Válasz #14 Dátum: 2008 Szeptember 09, 11:18:19 »
Szerintem ez teljesen természetes, nincs még abban az érettségi állapotban hogy zavarja a dolog. Az kár, hogy nem lehet pelus nélkül, akkor hamarabb érezné az "eredményt". A pozitív ösztönzés rendkívül fontos ahogy Mária mondta, kell hogy érezze örömet szerez vele nektek. Ezzel szemben az erőltetés bármilyen formája hoz ugyan eredményt, de szerintem több a kára mint a haszna, sosem szerettem az ilyesmit.
Ami anyósodat illeti, hát....kezdjen barátkozni azzal, hogy a gyerekek felettébb találékonyak ám, és ha csendben van és éppen nincs alvásidő, jobb ha szaladtok befelé.  :hehe:
Nekem is volt jó sok futásom, de általában későn, akkorra már levette magáról a pelenkát egy szép nyári napon és a tartalmát beledolgozta a szőnyegbe.  :2funny: Vagy később mikor már megismerte a WC papír funkcióját, miszerint a WC-ben a helye, az asztalról is felmarkolta a papírpénzt és gyorsan bedobta a helyére.  Hála az Úrnak nagyon kreatív és rendszerető gyermekekkel ajándékozott meg, bár az utóbbi képesség valahol elveszett útközben.  :2tickedoff:
Dicsőség az Úrnak!