Szerző Téma: Valódi szerelem  (Megtekintve 53542 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4331
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Valódi szerelem
« Válasz #315 Dátum: 2009 December 09, 13:53:24 »
 :(

Nagyon együtt érzek veled!  :062:
Ha lányaim lennének, biztosan megtanítottam volna őket arra, hogyan viselkedjenek!
AZ AZ IGAZSÁG, HOGY A MAI, KERESZTYÉN LÁNYOKAT IS KI KELLENE OKÍTANI!! Nem lehet csak úgy játszani mások érzelmeivel!
Mennyi érzelmi sebtől megóvhatná magát Krisztus Teste!!  :062:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető BLaci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Valódi szerelem
« Válasz #316 Dátum: 2009 December 09, 14:50:04 »
Sziasztok testvérek!A menyasszonyom és én is,mikor Istent nélkülözve éltünk,sokféle rosszban,világi dologban résztvettünk.Az ország két különböző részén laktunk,de hasonló rosszból jöttünk.Mindketten az éjszakában dolgoztunk.Hadd ne részletezzem,miféle világnyújtotta szemétben.Kb. 15hónapja ő hívott az Úrhoz,addigra ő már eldobott mindent,amiben addig élt.Nyomorult kapcsolatokból jöttünk.S most,mikor együtt vagyunk,de a többi időben is,kizárólag Isten dolgaival foglalkozunk,s az Ő ajándékba adott szeretetével szeretjük egymást.Még soha ilyenfajta kapcsolatom a másik nemmel nem volt.Bizonyosak vagyunk benne,hogy Istentől van ez a kapcsolat,ezért is olyan fontos,hogy a lehető legtisztábbnak tartsuk meg,mert nem magunknak élünk.A piramis csúcsa Jézus,s tőle van ez a szerelem is.Remélem nem beszéltem sokat mellé,de úgy gondoltam,némi előzmény nem árthat.Sajnos ez a fajta párkapcsolat még a gyülekezetbe is ritka.De kívánom mindenkinek.
"És ő megsebesíttetett bűneinkért,megrontatott a mi vétkeinkért,békességünk büntetése rajta van,és az ő sebeivel gyógyulánk meg."Ézs.53,5

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Valódi szerelem
« Válasz #317 Dátum: 2009 December 09, 15:51:14 »
valodi szerelem nem letezik mindig atvertek a csajok nagyon szennyes a vilag egyedul ISTEN aki szeret.

Jajj nekem, akkor most mit élek én a feleségemmel???  :hehe:
Csak viccelek. Kedves pink_floyd talán közhely, de van igazi szerelem és ahogy a szeretet topicban is beszéltünk róla ez nemcsak érzelmek összessége, hanem cselekvés, gondolkozásmód változás és még sok minden. Erről még ne alkoss ilyen elhamarkodott véleményt, mert a valódi szerelmet nem fogod megismerni a jegyesség alatt sem, majd ha eltelt pár év a házasságban elkezded érteni és átélni, hogy mi az igazi szerelem.  :088:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

maria

  • Vendég
Re: Valódi szerelem
« Válasz #318 Dátum: 2009 December 09, 16:28:13 »
Valódi szerelem van. Boldog házasság van. Hibátlan házasság nincs. Ma azt tapasztalom, hogy a keresztények is lassan azon a szinten vannak, mint a világ. Tisztelet a kivétel és nem biztos, hogy rád is vonatkozik. Úgy váltogatják a partnereiket mint a férfi a zokniját. Miért van ez? Az utolsó időket éljük. Vagy egyszerűen nem figyelnek az Úrra, hanem hűbelebalász módjára. - Szép vagy, téged Isten rendelt mellém. Aztán rájönnek mégse. Gyorsak és elhamarkodottak a testvérek. Nincs idejük várni mire az Úr elküldi a párját. Ez, okoz sok csalódást, fájdalmas napokat. A világ ma már nem ismeri a jegyesség időszakát, -udvarlás, ismerkedés, kedvesség, előzékenység....- és sajnálatos a legtöbb keresztény se. Összeköltöznek és paráznaságban élnek inkább, majd azzal mentegetik és nyugtatják magukat, hogy úgyis összeházasodnak. Gyötrődnek, mert Isten nem adja rá az áldását. Sok keresztény házassága zátonyra fut, ahogy a világiaké is. Beférkőzte magát a paráznaság, a harag, a gyűlölet, az alkohol sok házasságba. Nem tudnak megbocsájtani egymásnak.  Nem régen beszéltem egy keresztény házaspárral. Az asszony elmondta miért hagyta el a keresztény férjét. Nagyon iszik és megütötte, összeférhetetlen. A férj azt mondta ő  nem tett semmit, és nem hibás amiért az asszony elhagyta. Hát igen, én nem csináltam semmit, az volt a hibás, akit mellém adtál.

Nem elérhető BLaci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Valódi szerelem
« Válasz #319 Dátum: 2009 December 09, 16:40:47 »
Igen,amit írtál,szomorú,de igaz.Még egymásnak sem tudunk példát mutatni,és hamisságban élnek hívő emberek is.Mi nagyon bizonyosak vagyunk abban,hogy a tisztaság az egyik legfontosabb dolog,amit hálából is,és magunkért is,meg kell tartanunk.A párommal szoktuk azt is felhozni,hogy milyen jó lenne,ha úgy mehetnénk majd a házasságba,hogy teljesen megtartottuk volna magunkat egymásnak.S a múltbéli szennynek nyoma sem volna.Persze ezen kár bánkódni,némi emlék,a testiség tapasztalata bennünk marad.Persze azÚr megtisztított,úgyhogy én sem mondom tisztátalannak.
"És ő megsebesíttetett bűneinkért,megrontatott a mi vétkeinkért,békességünk büntetése rajta van,és az ő sebeivel gyógyulánk meg."Ézs.53,5

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4331
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Valódi szerelem
« Válasz #320 Dátum: 2009 December 09, 16:49:48 »
 :afro:

Annyira örülök a lelkesedésednek! Tartsa meg az Úr ezt az örömöt és eltökéltséget a szívetekben! Nagyon aranyosak vagytok a képen!!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Valódi szerelem
« Válasz #321 Dátum: 2009 December 09, 18:15:30 »
Igen, igaza van Máriának. Van valódi szerelem, csak észre kell venni. Az embert, akit mi elképzelünk magunknak társnak megkapjuk, de nincs tökéletes ember s nincs tökéletes társ. Minden emberből hiányzik valami, ami a másiknak feltűnik s azon megy tönkre a kapcsolat, hogy nem olyan, amilyennek elképzeltem. 80-90%-ban olyan, de a maradék 10%-ban nem. Azon már senki nem gondolkodik el, hogy önmaga milyen ? Az én férjem olyan, amilyent szerettem volna s én is az vagyok neki, akire vágyott, de mindketten tudjuk, hogy mégsem olyanok vagyunk. A szürke hétköznapok mást mutatnak, de ami a másikból hiányzik, azt meg lehet találni egy másik emberben. Itt most nem kell szélsőségekre gondolni. Ha a társunkkal nem tudunk valamit megbeszélni, ami nem(csak) az együttélésről szól, akkor azt elmondhatjuk az Úrnak, vagy egy barátnak, vagy egy pszichologusnak. Nem mindenki vevő a lelkizős dolgokra, ehhez fel kell nőni, türelmesnek kell lenni. Van akit jobban érdekel a művészet, mint a sport, ezen sem kell összeveszni, csak kompromisszumot kell tudni kötni, s nem kell mindenhova együtt menni, vagy nem kell mindent tudni a másikról, erőltetni pedig semmit nem szabad. Isten is megenged nekünk mindent s ránk bízza, hogy hogyan élünk a javakkal. Mindent szabad, de nem minden használ, a szabadság nem ok a szabadosságra. A világ csábító s bizony sok Istenhívő ember bedől a mindenhonnan sugárzó fertőnek. Miért ne éljünk nyitott házasságban, hisz a médiában is az van, hogy az nem bűn ? Vagy miért lenne bűn az, hogy más férfiakról/nőkről fantáziálok a párom mellett, hisz erről is azt lehet hallani, hogy nincs abban semmi rossz ? Ezek, akárhonnan nézzük, nem kedves gondolatok, tettek Isten szemében. Én igazából azt nem tudom felfogni, hogy valaki, aki házasságban él, miért vágyik még másra ? Én nagyon örülök ennek az állapotnak elsősorban azért, mert megtaláltam az akit Isten nekem rendelt, másodsorban pedig, nem kell állandóan randikra járnom idegen emberekkel s nem kell mindig a szép arcomat mutatnom  :pirul: .

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Valódi szerelem
« Válasz #322 Dátum: 2009 December 09, 18:52:46 »
 :angel2: Kedves Laszlo
Talan duhos vagy arra a lanyra de ugy igazan meghallgatad ot az a lany azert szakitot veled, mert ugy erezte hogy eltavolodik Istentol es az ige :019: Az ige azt mondja mi koze a sotetseghez a vilagosagnak. Laci te most terttel meg es van egy jo tanacsom bizz az Urban es erosodj meg benne majd Isten mindent megold. Az a lany nem vert at csupan Isten a legfontosabb az eleteben. Bocsanat ha valamivel megsertetelek
 :052:
 :026:
Kinga

Nem elérhető BLaci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Valódi szerelem
« Válasz #323 Dátum: 2009 December 10, 04:00:00 »
Kinga ne haragudj,de nem értem amit írtál.Lehet,hogy rosszul fogalmaztam valamit,szóval a lány aki a menyasszonyom,ő hívott Jézushoz.Ő 2és fél éve tért meg,én bő 1éve.Mi tiszta kapcsolatban élünk,nincs köztünk testiség,nem is volt.Isten előtt éljük a mindennapjainkat.Vágy van,csók van,és ölelés,ja és persze szerelem.Mi a megismerkedésünk,megtérésünk előtt éltünk nagyon mocskos életet.Ő is én is.Most pedig boldogok vagyunk,hogy látunk,látjuk milyenek voltunk,egyen-egyenként,és gyűlöljük a bűnt,ismerjük is a bűnt,hiszen régen sokat gyakoroltuk.
"És ő megsebesíttetett bűneinkért,megrontatott a mi vétkeinkért,békességünk büntetése rajta van,és az ő sebeivel gyógyulánk meg."Ézs.53,5

Nem elérhető BLaci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Valódi szerelem
« Válasz #324 Dátum: 2009 December 10, 04:06:28 »
Köszönöm Tünde,kedves vagy.Megnéztem a fotókat a családodról,szép nagy fiaid vannak,nagyon komolyak(jóértelemben).A hit komoly dolog.Milyen jó lenne,ha ilyenek lennének a világ fiataljai is.
"És ő megsebesíttetett bűneinkért,megrontatott a mi vétkeinkért,békességünk büntetése rajta van,és az ő sebeivel gyógyulánk meg."Ézs.53,5

Nem elérhető kinga1986

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re: Valódi szerelem
« Válasz #325 Dátum: 2009 December 10, 07:35:37 »
szia BLaci :050: bocsanat figyelmetlen voltam nem neked szolt pink_floyd is Laszlo es csak megvedtem azt a lanyt akit lehordot
BOCSANAT A FIGYELMETLENSEGERT
kivannok Aldast a Ti eletetekre :026:
Kinga

Nem elérhető BLaci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Valódi szerelem
« Válasz #326 Dátum: 2009 December 10, 13:36:23 »
Szia Kinga,bocsánat,nem tudtam,hogy másnak szól.pedig nézegettem a neveket.Most már próbálom jegyezni.Milyen kellemetlen.Szép napot neked."Isten közelsége oly nagyon jó..."
"És ő megsebesíttetett bűneinkért,megrontatott a mi vétkeinkért,békességünk büntetése rajta van,és az ő sebeivel gyógyulánk meg."Ézs.53,5

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re: Valódi szerelem
« Válasz #327 Dátum: 2009 December 17, 06:56:12 »
Hah! Milyen csodálatos is az Úr! Ma egy egészen másik téma miatt jöttem fel, hogy magam igazát bizonygassam, de ráakadtam erre a gondolatmenetre, és hihetetlen, mennyire sikerült belelépnem megint az aktualitásokba. Éppen egy hete voltunk jegyességi tanácsadáson a gyülekezeti vezetőnél (sorry, nem tudom másként megfogalmazni), mivel augusztusban házasodom. Nagyon jó volt, olyan dolgokra mutatott rá Isten, amikre eddig nem is gondoltunk. 6 éve ismerem a kedvesemet, és sok jó és rossz élményen vagyunk túl. Világi életet éltünk, mikor megismerkedtünk, úgyhogy kapcsolatunk bűnökkel volt tele. Érdekes volt megélni azt, ahogy az 1 órás beszélgetés során a vezető által Isten leépítette a rossz szokásainkat, rámutatott a hibákra, bűnökre, mindenre, ami a boldog házasság útjában állt eddig. Leírok néhány hibánkat, melyek publikusabbak lehetnek, és ami azt hiszem építésére szolgálhat másoknak is:

- Fontos, hogy a házasságban jelen legyen a spontaneitás. Kerülni kell a megrögzött szokásokat. Én például minden este olyan 7 óra körül felhívtam kedvesemet, hogy beszélgessünk. Isten látja lelkemet, hogy örömmel tettem, mégsem sikerültek olyan jól ezek a telefonálások, mint szerettük volna. A beszélgetés néha lekorlátozódott arra, hogy: "Milyen napod volt?" - "Nem történt ma semmi!". Azt lehet érezni, hogy ez rossz, hogy valami nincs rendjén, de nem tudtuk mi a baj. Aztán a tanácsadás után megbeszéltük, hogy lemondunk erről a szokásról. Azóta ha beszélünk, annak van értelme, tartalma, és sokkal apróbb élményeket is megosztunk egymással. Hihetetlen élményt nyújt!

- Aztán a szerepek tisztázása is fontos. A férfinak kell lenni a fejnek. Ez nem azt jelenti, hogy amit ő mond, az úgy lesz. Ez azt jelenti, hogy a férfinak Istennel kell legyen közvetlen kapcsolata, és ő általa lesz majd a feleségnek kapcsolata az Úrral. Az Úr irányítja a férjet, a férj pedig a családot. Ehhez viszont olyan férfiak kellenek, akik alkalmasak erre. Mindeddig nem is tudtam mennyire messze állok az ideális családfő szereptől. Van még mit tanulnom. :) Mindenesetre az fontos, hogy férfi szerepet csak az tölthet be, aki alkalmas rá, alkalmassá pedig csak az Úr által válhatunk.

- Aztán mondott a vezető egy érdekes példát is. A házastársi kapcsolatot és Isten jelenlétét egy háromszöghöz hasonlította. Ennek csúcsán az Úr áll, két alsó csúcsán pedig a pár egy-egy tagja. A lényeg: ha a párod felé tekintesz, és az ő irányába haladsz a háromszög alsó oldala mentén, akkor távol maradsz Istentől. Ha viszont mindketten Isten felé fordultok, és az ő irányába mentek, akkor egymáshoz is közeledtek. Engedjétek meg, hogy ezt egy kis rajzzal is illusztráljam nektek lentebb. A javaslat tehát az volt, hogy tartsunk egészséges távolságot egymástól a jegyesség alatt. Emberek, ez működik. Félelmetes, hogy még csak 1 hete tartjuk be ezeket a szabályokat, de máris úgy elmélyült a kapcsolatunk, mint még soha eddig. Furcsa, hogy a távolságtartás mennyire közel hoz (paradoxonnak tűnik, de Istennél nem mindig úgy vannak a dolgok, ahogy a logikára épülő világ elvárná azt)

Azt hiszem, hogy ezek voltak talán a legfontosabb kérdések, amik nálunk felmerültek.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Valódi szerelem
« Válasz #328 Dátum: 2009 December 17, 07:25:42 »
A spontanaitásról azért annyit hozzátennék, hogy a hölgyek nagyon szeretik a kiszámíthatóságot, így nem baj, ha a spontanaitás mellett ez is ott van. Hidd el egy beszélgetés nem attól lesz jó, vagy rossz, hogy spontán van-e, hanem attól, hogy nyitva vagyunk-e a partnerünkkel szemben.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re: Valódi szerelem
« Válasz #329 Dátum: 2009 December 17, 07:45:42 »
Persze, nem is arra gondoltam, hogy élni kell, azt majd alakul valahogy. A lényeg, hogy nem szabad olyan szokások rabjaivá válni, amelyek ellaposítják a kapcsolatot.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.