Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 388189 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4020 Dátum: 2012 Október 16, 16:20:43 »
Nagyon dragak vagytok, koszonom. Mostmar csak nekem kene megtalalni a heber nyelvu Bibliamat, illetve johetne meg nemetul meg angolul is ha van kedvetek hozza.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4021 Dátum: 2012 Október 16, 17:01:48 »
Tudnátok kutakodni az ügyben, hogy melyik Szentély állt hosszabb ideig? Az első vagy a második?  Én is igyekszem erre a kérdésre megtalálni a választ.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4022 Dátum: 2012 Október 16, 17:08:27 »
Tudnátok kutakodni az ügyben, hogy melyik Szentély állt hosszabb ideig? Az első vagy a második?  Én is igyekszem erre a kérdésre megtalálni a választ.
Igazabol annyit biztosan tudok hogy az elso Szentelyt i.e. 865-ben romboltak le, ez a babiloni fogsag kezdete, a masodikat pedig i. u. 70-ben. Azt kellene tudni, hogy Salamon kiraly mikor epitette fel az elsot, es a masodikat is mikor epitettek fel. Igy ki lehetne szamolni, hogy melyik Templom hany evig allt. Ja, es meg annyit tudok, hogy mindket Templomot Tisa be Avkor romboltak le, vagyis a zsido naptar szerint ugyanazon a napon Av ho 9.-en.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4023 Dátum: 2012 Október 16, 19:19:49 »
Az elsö jeruzsálemi Templom Kr.e. 967-ben készült el és Kr.e. 586-ban a babiloniak Nebukadneccar uralma alatt rombolták le a Templomot.

A száműzetésből való visszatérés után Kr.e. 515-ben felszentelték a második Templomot. És Krisztus után 70-ben, végleg a Bar Kochba felkelés után Kr. u. 135-ben teljesen leégették és lerombolták a második Templomot a Rómaiak.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4024 Dátum: 2012 Október 16, 19:26:13 »
Béksség.

Salamon 970-972 - között kezdet uralkodni.
Uralkodásának negyedik évében kezdte el építeni és hét éven át építette. 1Kir. 6r37-38; - így kb. 963-965 - ben lett kész. 586-ban lerombolták. Kb 377-379 évig ált a Salamon által épűlt templom.

A másik templomot 537-ben kezdték el építeni és 516- ban fejezték be. Kr.u 70-ben lerombolták, ez a Templom Kb.586 évet állt.

Sok szeretettel.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4025 Dátum: 2012 Október 16, 19:41:23 »
Különbözö adatatok vannak különbözö forrásokból.

Egy másik forrás szerint, a Biblia tudományos kutatásának honlapja szerint  a Salamoni Templom 950-ben épült.

http://www.bibelwissenschaft.de/bibelkunde/themenkapitel-at/der-tempel/   

Olvastam még más dátumokat is.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4026 Dátum: 2012 Október 16, 19:44:38 »
Nagyon dragak vagytok, koszonom. Mostmar csak nekem kene megtalalni a heber nyelvu Bibliamat, illetve johetne meg nemetul meg angolul is ha van kedvetek hozza.


 itt az angol nyelvű fordítás is kedves Dafna:
Deuteronomy6:7:
7
And thou shalt teach them diligently unto thy children, and shalt talk of them when thou sittest in thine house, and when thou walkest by the way, and when thou liest down, and when thou risest up.


Authorized version
 and 
 American standard version:

and thou shalt teach them diligently unto thy children, and shalt talk of them when thou sittest in thy house, and when thou walkest by the way, and when thou liest down, and when thou risest up.


 sok sikert kedves Dafna!!! :afro: :afro: :afro:

 :016: :rozsa:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4027 Dátum: 2012 Október 16, 19:53:35 »
Különbözö adatatok vannak különbözö forrásokból.

Egy másik forrás szerint, a Biblia tudományos kutatásának honlapja szerint  a Salamoni Templom 950-ben épült.

http://www.bibelwissenschaft.de/bibelkunde/themenkapitel-at/der-tempel/   

Olvastam még más dátumokat is.

 :2smitten:

Az eltérés azért van, mert Salamon uralkodásának kezdeténél vannak eltérések.
Vannak akik 960-962 közzé teszik, mások 970-972 közzé (ezért van 10-12 év különbség). Viaszont az ige pontosan megemlíti, hogy Salamon uralkodásának 4 évében kezdődött el az építkezés, 7 évig épült így kb Salamon uralkodásának 11 évében lett kész. így van a dátum 950 vagy 960 (én feljebb tévedtem, mert csak 7 évet számoltam) :)

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4028 Dátum: 2012 Október 16, 19:59:22 »
Szerintem kedves Zoltán nem tévedtél, nem is erröl van szó, mert habár az idöszakasz egyezik általában, de a pontos idöpontban eltérések vannak. Ma már azt is tudjuk, hogy a különbözö kalendáriumok és idöszámítások miatt Jézus Krisztus nem 2012 évvel ezelött született és nem is karácsonykor. Ha 2000 évre visszamenöleg nincsennek egészen pontos adataink, akkor az sem meglepö, ha a Salamoni templomnál is van egy pár év eltérés. A lényeg így is látható, amit Dafnánk kérdezett: Mégpedig, az elsö Templom lényegesen rövidebb ideig volt, mint a második templom.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4029 Dátum: 2012 Október 17, 08:38:38 »
Béksség.

Salamon 970-972 - között kezdet uralkodni.
Uralkodásának negyedik évében kezdte el építeni és hét éven át építette. 1Kir. 6r37-38; - így kb. 963-965 - ben lett kész. 586-ban lerombolták. Kb 377-379 évig ált a Salamon által épűlt templom.

A másik templomot 537-ben kezdték el építeni és 516- ban fejezték be. Kr.u 70-ben lerombolták, ez a Templom Kb.586 évet állt.

Sok szeretettel.

Nagyon szepen koszonom a segitseget.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4030 Dátum: 2012 Október 17, 08:41:42 »
Szerintem kedves Zoltán nem tévedtél, nem is erröl van szó, mert habár az idöszakasz egyezik általában, de a pontos idöpontban eltérések vannak. Ma már azt is tudjuk, hogy a különbözö kalendáriumok és idöszámítások miatt Jézus Krisztus nem 2012 évvel ezelött született és nem is karácsonykor. Ha 2000 évre visszamenöleg nincsennek egészen pontos adataink, akkor az sem meglepö, ha a Salamoni templomnál is van egy pár év eltérés. A lényeg így is látható, amit Dafnánk kérdezett: Mégpedig, az elsö Templom lényegesen rövidebb ideig volt, mint a második templom.

 :2smitten:


Sot!
Most tanulom eppen hogy a tudomanyos evszamozast a judaizmus nem fogadja el, van egy ugynevezett zsido kronologia szerint...tehat nekik mas evszamokra esnek a dolok, de hala Istennek nem ez volt a kerdes, mert azt meg nehezebb lenne megtudakolni, hiszen mindenki a teologiak is a tudomanyosat hasznaljak...

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4031 Dátum: 2012 Október 17, 13:38:18 »
Szerintem kedves Zoltán nem tévedtél, nem is erröl van szó, mert habár az idöszakasz egyezik általában, de a pontos idöpontban eltérések vannak. Ma már azt is tudjuk, hogy a különbözö kalendáriumok és idöszámítások miatt Jézus Krisztus nem 2012 évvel ezelött született és nem is karácsonykor. Ha 2000 évre visszamenöleg nincsennek egészen pontos adataink, akkor az sem meglepö, ha a Salamoni templomnál is van egy pár év eltérés. A lényeg így is látható, amit Dafnánk kérdezett: Mégpedig, az elsö Templom lényegesen rövidebb ideig volt, mint a második templom.

 :2smitten:


Sot!
Most tanulom eppen hogy a tudomanyos evszamozast a judaizmus nem fogadja el, van egy ugynevezett zsido kronologia szerint...tehat nekik mas evszamokra esnek a dolok, de hala Istennek nem ez volt a kerdes, mert azt meg nehezebb lenne megtudakolni, hiszen mindenki a teologiak is a tudomanyosat hasznaljak...

Nos nem feltétlenül Testvérem.
sajnos ennél egy picit bonyolultabb a dolog:

A világ születésnapja – A zsidóság szerint ez a nap a világ teremtésének évfordulója (A zsidó időszámítás kezdete a világ teremtésének időpontja: i. e. 3761. október 7. (Tisri 1.), vasárnap, 11 óra 10 perc 20 másodperc – héber hittudósok szerint), ugyanis a hagyomány szerint ezen a napon alkotta meg az Örökkévaló az első embert, így az ember teremtett voltára és Istentől való függőségére is emlékeznek ekkor. Valószínűleg az ősi zsidó naptárnak is tisri volt az első hónapja (az ókorban ez niszán volt, de a királyság megszűntével ismét a tisri lett).
Az év tisrivel kezdődik, de a héber hónapokat és az ünnepeket niszán hónaptól kell felsorolni, mert a Biblia niszán hónapot rendeli a hónapok elsejének.
Egyes bibliakutatók szerint a régi Izraelben egy évben két évet tartottak, niszán és tisri kezdettel, ez magyarázatot adhat néhány (látszólagos) ellentmondásra.

És hogy bonyolítsuk még egy kissé, ha még valakinek meglenne a fonal: A zsidó naptár szerint négy újév van:
niszán hónap elseje (a királyok és ünnepek újéve – a Tóra ezzel kezdi számolni a hónapokat.)
elul elseje (a tizedek újéve)
tisri elseje (a zsinagógai újév, a teremtés ünnepe, a naptári év kezdete.)
svát hónap tizenötödike (a fák újéve).

Gondolom, hogy a teljesség igénye nélkül, sikerült végleg összekuszálnom a szálakat...
 :hehe:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4032 Dátum: 2012 Október 17, 17:27:59 »
Jobban nem sikerült, mint amennyire eddig is kuszált volt....  :hehe:

Ha valaki egy kicsit szeretne elmélázni a különbözö idöszámításokon, ajánlom a wikipédiát....

http://hu.wikipedia.org/wiki/Zsid%C3%B3_napt%C3%A1r

http://hu.wikipedia.org/wiki/Gergely-napt%C3%A1r

 :?: :019: :042:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4033 Dátum: 2013 Január 02, 11:16:30 »
Tegnap kaptam egy visszajelzést az egyik képeslapot illetően. A képeslapon ez az ige volt látható:

Apostolok cselekedetei 4,12
"és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk."

A visszajelzésben az volt, hogy miről írok, hiszen ez nem így van.

Pedig még az igehely is szerepelt a képeslapon... Egy igerésszel próbálta megdönteni az igét (még leírni is furcsa), miszerint aki hisz Jézusban, az üdvözül.

Gondoltam megosztom veletek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #4034 Dátum: 2013 Január 02, 12:01:35 »
 :2knuppel: :2tickedoff: :neee:

 :Jezus01:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10