Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 396237 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2160 Dátum: 2010 Január 13, 17:15:37 »
Szia Mária!
Nagyon klassz volt olvasni a soraidat. Először is az jutott eszembe, ami régen történt velem, mikor Izraelbe akartam jönni a családommal. Egy kedves testvér azt mondta nekem, hogy semmi keresnivalóm Izraelben, mert " a próféták korszaka lejárt." Szóval létezik ilyen mondás is, a "csodák korszaka lejárt" mellett...
Aztán meg az jutott eszembe, hogy micsoda kegyelem az Úr részéről, hogy én elmehetek fizikálisan is oda, ahová Ő a Nevét helyezte, ahol MINDENKI imádsága meghallgattatik, a Nyugati-falhoz. Bocsánat, hogy nem Sirató-falat irtam, de héberül nyugatinak hivják.
Aztán meg az jutott eszembe, hogy éppen be vagyok pánikolva. Ma egy nagyon rossz hirt kaptunk, csak a Jó Isten tud rajtunk segiteni!!!
Mi is csináltunk egyébként skype imacsoportot a férjemmel, mert egy új gyülekezet alapitásán gondolkodunk. De a Sátán elvette tőlünk az internetet hosszú időre, igy abbamaradt. Tényleg nagyon jó dolog bármilyen formában imádkozni.

Fogom folytatni, csak mára elég volt. Imádkozni fogunk érted ma amikor összejövünk. Ha van időd bejöhetsz közénk.
Hova és mikor?

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2161 Dátum: 2010 Január 13, 17:16:43 »
Batiszrael, a skypre

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2162 Dátum: 2010 Január 13, 17:31:59 »
Ámen!
Én van, hogy munka közben is imádkozom!
Miért?!
Mert jólesik, másrészt nem árt a segítség!
:igen:

Áhhhááá! Szóval nem egyedül dolgozol???? És bejelentetted a munkatársadat???  :hehe:

A 'FŐNÖK' szerint nekem lesz 'kiskönyvem' és valami 'munkanaplóról' is beszélt!
Állítólag 'kollégák' leszünk Gáborom!
:hehe:


Várjál, miért is... valami rémlik erről már beszéltünk, de nem akar beugrani...

Jel. 3:5 hmmm?

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2163 Dátum: 2010 Január 13, 19:02:00 »
 egy megjegyzés tőlem! batiszrael aproféták korszaka jézus viszajőveteléig sohanem fog lejárni, ez őrdőgi hazudság. merem állitani. proféták mind a mainapig vannak. mikor valaki azt mondja hogy nincsenek proféták az nemtudja hogy mitbeszél vagy hazudik.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2164 Dátum: 2010 Január 13, 19:07:37 »
Szia dezman! :044:
Állította valaki itt, hogy ma nem lehetnek próféták?!
Nem lehet, hogy félreértettél valamit?!
:2smitten:
Daba
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2165 Dátum: 2010 Január 13, 19:11:02 »
Szia dezman! :044:
Állította valaki itt, hogy ma nem lehetnek próféták?!
Nem lehet, hogy félreértettél valamit?!
:2smitten:
Daba

Én irtam róla Daba, hogy nekem mondták ezt. Pedig én nem tartom magam prófétának  :158:
azért mert Izraelben élek!
Tudod a szituáció mikor ezt a fejemhez vágták éppen az volt, hogy nekem az Úr azt mondta itt kell éljek. Azért megtiszteltetés, hogy "prófétának" néztek.  ;)

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2166 Dátum: 2010 Január 13, 19:25:30 »
nem nem értetem félre lapoz viszáb ott ahol irtad azt hogy valaki ezt monta neked

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2167 Dátum: 2010 Január 13, 19:28:00 »
egy megjegyzés tőlem! batiszrael aproféták korszaka jézus viszajőveteléig sohanem fog lejárni, ez őrdőgi hazudság. merem állitani. proféták mind a mainapig vannak. mikor valaki azt mondja hogy nincsenek proféták az nemtudja hogy mitbeszél vagy hazudik.


Kedves Dezman!
Ezt hogy a próféták korszaka lejárt, nem az én véleményem, ezt az én fejemhez vágták anno. Csak megjegyeztem, hogy valaki igy gondolja, a véleményem megegyezik a tiéddel. Vannak manapság is próféták, hiszen ez is szerepel a szolgálati ajándékok között. Nincs közöttünk vita e kérdésben.

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2168 Dátum: 2010 Január 13, 19:29:13 »
dada   a 144 nél van hogy batiszraelnek monták ott olvashato a soraiban, ez alapján válaszoltam aszt hogy vanak proféták. :2smitten:

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2169 Dátum: 2010 Január 13, 19:31:08 »
dada   a 144 nél van hogy batiszraelnek monták ott olvashato a soraiban, ez alapján válaszoltam aszt hogy vanak proféták. :2smitten:

Kedves Dezman!
Ezt hogy a próféták korszaka lejárt, nem az én véleményem, ezt az én fejemhez vágták anno. Csak megjegyeztem, hogy valaki igy gondolja, a véleményem megegyezik a tiéddel. Vannak manapság is próféták, hiszen ez is szerepel a szolgálati ajándékok között. Nincs közöttünk vita e kérdésben.

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2170 Dátum: 2010 Január 13, 19:31:42 »
batiszrael de hogy is nem vitta tárgyává tetem én. csak nem szaba enyiben hagyni hogy vannak ijenek akik igy gondolják sajna :2smitten:

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2171 Dátum: 2010 Január 13, 19:55:12 »
Oksi! Akkor én értettem félre!
:hehe:
Bocsika!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2172 Dátum: 2010 Január 14, 18:15:15 »
" És amikor megálltok imádkozni, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van, hogy mennyei Atyátok is megbocsássa nektek vétkeiteket.” (Márk 11:25)

Ez az elv húzódik végig az egész Újszövetségen: ha azt akarjuk, hogy Isten megbocsásson nekünk, készen kell állnunk, hogy mi is megbocsássunk másoknak. Másnak megbocsátani nem elsősorban érzelmi dolog, hanem döntéshozatal.
Tegyük fel, hogy fel, hogy valaki 10 000 Ft-tal tartozik neked. A mennyben, Istennek azonban 10 000 000 Ft-tal tartozol. Isten tesz egy ajánlatot: „Ha széttéped a te adósságleveleidet, és is széttépem az enyémeket. Viszont, ha nem teszed és követeled az adósság megfizetését, akkor én is úgy teszek!”
Így nézve, másoknak megbocsátani nem is olyan nagy áldozat. Sőt inkább a te jól felfogott érdeked! Ha nem vagy hajlandó elengedni a 10 000 Ft tartozást annak érdekében, hogy elengedjék neked a 10 000 000 Ft tartozásodat, nincs üzleti érzéked!
Lehet, hogy Isten most felhoz elmédben egy vagy több személyt, akiknek meg kellene bocsátanod. Ha így van, kérd a Szent Szellem segítségét. Ő bíztatni fog téged a helyes döntésre, de nem fogja azt helyetted megtenni. Ha érzed a késztetést, reagálj! Hozz egyértelmű döntést, hogy megbocsátasz! Aztán mondd ki hangosan: „Uram, megbocsátok XY-nak” és mondd ki az illető személy vagy személyek nevét! Akiknél a leginkább nehezedre esik ezt kimondani, azoknak kell leginkább megbocsátanod.
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4359
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2173 Dátum: 2010 Január 14, 20:31:49 »
 :08:
Kedves Batiszrael!
Az a kép egy menyasszonyt mutat? Esetleg téged? Nem látom jól...  :pirul:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

maria

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #2174 Dátum: 2010 Január 15, 10:46:43 »
Másokért való ima

Gal. 6,2 Egymás terhét hordozzátok, és úgy töltsétek be a Krisztus törvényét.

Ezt úgy hívjuk, közbenjáró ima. Mi a Krisztus törvénye? A szeretet. Amikor a Szent Szellem indít az imára, akkor azt veszed észre, hogy valakiért imádkozol, pedig már régen nem hallottál róla, vagy meg se fordult a fejedbe, hogy az Úr elé vidd az imáddal. Rajtunk keresztül végzi ezt a szolgálatot Isten. Nem azt jelenti ez az Ige, hogy te vedd magadra a terhét, hiszen van neked is éppen elég amit cipelsz időnként, pedig az Úr kéri, hogy vessük Őrá. Azt jelenti, hogy imádkozz az ő problémája miatt. Imádkozz, hogy letudja ő is tenni az Úr lábai elé és megtudjon szűnni a terhe. Isten elvárja tőlünk, hogy ne folyton magunkért menjünk elé imádkozással, hanem másokért is. Miért kell ezt tenni? Talán ő nem tud imádkozni? Az is lehet, de a közbenjárásoddal segítesz neki felállni, mert elgyengülnek a sötétség erői felette és leveszed magadról az önző figyelmet és másra is tudsz figyelni. Tudatosan is hordozhatsz bárkit imában és ez kedves Isten előtt. Mi pedig törekszünk arra, hogy azok legyünk előtte. Ha az igével, vagyis az Ő beszédével összhangban imádkozol, akkor Isten meghallgatja és  meg is válaszolja azt. A közbenjáró ima, soha nem rólad szól, hanem mindig másról. Itt is kitartónak kell lenned éppen úgy, ahogy kitartó vagy amikor magadért imádkozol. Azt se hagyhatod abba, hanem annak is egy folyamatnak kell lenni, ameddig nem kapsz kijelentést róla, hogy már nem kell közbenjárnod érte. Ez egy fontos szempont, hiszen teérted is imádkoznak kitartóan mások. Az imáidban, kéréseidben soha nem vagy egyedül, még ha a belső szobádban is vagy. Gondolj csak arra, hogy az illető sem tudja, akiért imádkozol, hogy te azokat kéred amiket ő. Számtalan imaszolgáló van, akik közbenjárnak érted és a problémáid miatt. Egész imaháló van ahová bekapcsol az Úr amikor imádkozol. Imádkozni addig kell, ameddig a szellemedben nem születik meg a győzelem és biztos vagy abban, hogy megvan amit kértél, annak ellenére, hogy még nem látod!

Jak. 5:16 Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.