Szerző Téma: Beszélgessünk szabadon  (Megtekintve 388189 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3840 Dátum: 2011 Október 09, 11:21:11 »
 A mai napon  , még egy utolsó gondolatot engedjetek meg nekem . És bocsánatot kérek ha zavarodom .

" Törekedjetek tehát a Szent Szellem értékesebb ajándékaira! Most pedig megmutatom nektek a legjobb utat, az isteni szeretet útját.
I. Korinthus 12, 31 - Egyszerű ford. "  Ez számomra  , nagy bátorítást ad a hétköznapokban .

Testvérek ez a Bizonyság hatalmas Istentől .     CSAK KEMÉNY IDEGZETŰEK NEK  !! Kérem meg ne botránkozzon senki .
Nézzétek meg , hogy a mi URR unknak , milyen hatalma van felettünk . Mekkora erő az , ami a minden napokban
velünk van  .  Jézus ereje Testvérek .! Ha ez az embert , térdre kényszerült az Urr élőt és megtért . Akkor az URR
neve hallatán , minden térdnek megkel hajolnia . Mert a mi Istenünk előtt , nincsen lehetetlen . Ámen !

http://www.youtube.com/watch?v=nRn05e1g52Y#

Testvéri szeretettel Attila  :2smitten:


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3841 Dátum: 2011 Október 09, 11:26:53 »
Ezt a bizonyságot már én is láttam 1-2 éve. Dicsőség az Úrnak! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3842 Dátum: 2011 Október 10, 09:17:24 »
 Áldott szép napot mindenkinek .

 Testvérek , bekel látnunk azt , hogy van mit javítanunk az életünk benn . Csak gondolkodjunk el rajta . Hogy hol
 tartunk . Ott tartunk még mindig , hogy felnőtt ember révén , még egyesek , most végzik a 3-4-5-8 osztályt . "

 " Tisztelet a kivétel "

 Kérdezem szeretettel miért ?

 Ott tartunk testvérek jelenleg , hogy az iskolában nem járnak a gyerekek rendszeresen , vagy sehogy sem .!
  Nyilván tudjuk mindnyájan ! Hogy csak így tudunk a Többségi Társadalomban be illeszkedni . Ha teszünk az      asztalra . Mert ha  ,  teszünk az asztalra  , van mit elvenni . De ha nem teszünk , akkor egyértelmű hogy , nincsen
mit elvenni . Nekünk szülőknek , odakel figyelnünk a gyerekeinkre ! Rendszeresen iskolába engedni !
Mert bizony testvérek , hogy az egyik kitörési pont ez ! Mert ha a gyerekeink tanulnak  , Gimnázium  , Érettségi
esetleg , fő Iskola , Egyetemet végeznek . Akkor tanultak , fejletek leszünk . És Illeszkedni tudunk bár mely országban . Nézzétek meg , bár mely nemzetiséget .  GYÁRAIK , ÜZEMEIK , CÉGÜK VAN . Miért testvérek ?
Mert Tanultak ! Ezt gondolom  , egyértelmű ? Tanulnunk és tanulnunk kell  testvéreim ez a megoldás !

Az Evangéliumról néhány szót  .  Fontos az hogy az Evangéliumot  , be engedjük az otthonainkban !
Ennek lehet , bármilyen formája . De vigyáznunk kell arra , hogy az amit tanulunk , ne  tév tanítás legyen .
Hisz  , sok válási formát ismerünk világszerte . És vannak  , nagyon sok tév tanítások . Nekünk szigorúan a Bibliára
Isten Igéjére kell alapozni az életünket , és megvizsgálni azokat .  Az én szívem benn , van egy nagyon kedves
Evangelizáció . Egy nagyon kedves Pásztoré . De ezt ,  meg is szeretném mutatni nektek .

http://www.youtube.com/watch?v=Bpe8rkTVCOw#

Nos testvérek , engedjétek ezeket a csodás embereket , közétek ! Mert áldásos a szolgálatuk !

Szeretettel meg kérem a kedves Antee , nyisa meg ezt nekem . Mert sajnos nem tudom !


 

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3843 Dátum: 2011 Október 10, 10:01:34 »
 Nyilván arra gondoltok , hogy könnyű nekem ! Nincsen bajom és problémám .! Testvérek elkel mondjam az elején .
 Én egy nagyon szegény ember vagyok ! Évek óta , munka nélkül ! Egy halmozottan , hátrányos településről vagyok .
 A számító gépet is  , egy nagyon kedves testvértöl kaptuk . Hogy épülni tudjunk az Urr ban .  igaz !
 Nem volt mindig így ! Míg a Sátánt szolgáltam , mindenem megvolt ! De testvérek az a Bűn útja volt .! Mikor Jézust meg ismertem , megértettem mindent . És semmi pénzért , nem adnám fel az én üdvösségemet . Maradjak örökre szegény , csak az én szeretet Jézusom legyen mellettünk és a családommal . Más semmi nincsen, ami fontosabb lenne .

Máté Evangéliumában ez áll.

„Kérjetek, és adatik nektek,
keressetek, és találtok,
zörgessetek, és megnyittatik nektek.”
(Máté evangéliuma 7,7)

A mi szeretet Atyánk , betölti minden szükségletet . Csak hinni kell testvérek ! Ámen !

De mutatok egy felvételt , ha nem sértek meg senkit , honnan is vagyok , hol is élünk .!

http://www.youtube.com/watch?v=G7QItmr2eCE#ws

Ez a film  , most készült ! Ha valaki megbotránkozik , kérem az Admint , törölje !! Hm.. Hát igen , testvérek innen vagyok sajnos ! Itt élek a minden napokban ! Nehéz ! De oltalmam , oltalmunk az URR !
Nehéz szavakban önteni , amit érzek testvérek . Nincs is erre szó !  Mi még  , ebben a mélységben nem vagyunk !
De ha , mi hamarabb nem kapunk munkát . Akkor sajnos  , mi is idáig süllyedünk ! Kérlek Imátkozzatok értünk testvérek ! Köszönöm  a figyelmet  Attila  :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3844 Dátum: 2011 Október 10, 10:23:57 »
A mai napon  , még egy utolsó gondolatot engedjetek meg nekem . És bocsánatot kérek ha zavarodom .

" Törekedjetek tehát a Szent Szellem értékesebb ajándékaira! Most pedig megmutatom nektek a legjobb utat, az isteni szeretet útját.
I. Korinthus 12, 31 - Egyszerű ford. "  Ez számomra  , nagy bátorítást ad a hétköznapokban .

Testvérek ez a Bizonyság hatalmas Istentől .     CSAK KEMÉNY IDEGZETŰEK NEK  !! Kérem meg ne botránkozzon senki .
Nézzétek meg , hogy a mi URR unknak , milyen hatalma van felettünk . Mekkora erő az , ami a minden napokban
velünk van  .  Jézus ereje Testvérek .! Ha ez az embert , térdre kényszerült az Urr élőt és megtért . Akkor az URR
neve hallatán , minden térdnek megkel hajolnia . Mert a mi Istenünk előtt , nincsen lehetetlen . Ámen !

http://www.youtube.com/watch?v=nRn05e1g52Y#

Testvéri szeretettel Attila  :2smitten:
Én is láttam ezt már.Csodálatos!Köszönöm drága Testvérem!
Az Úr áldjon meg Titeket.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3845 Dátum: 2011 Október 10, 10:45:38 »
Nyilván arra gondoltok , hogy könnyű nekem ! Nincsen bajom és problémám .! Testvérek elkel mondjam az elején .
 Én egy nagyon szegény ember vagyok ! Évek óta , munka nélkül ! Egy halmozottan , hátrányos településről vagyok .
 A számító gépet is  , egy nagyon kedves testvértöl kaptuk . Hogy épülni tudjunk az Urr ban .  igaz !
 Nem volt mindig így ! Míg a Sátánt szolgáltam , mindenem megvolt ! De testvérek az a Bűn útja volt .! Mikor Jézust meg ismertem , megértettem mindent . És semmi pénzért , nem adnám fel az én üdvösségemet . Maradjak örökre szegény , csak az én szeretet Jézusom legyen mellettünk és a családommal . Más semmi nincsen, ami fontosabb lenne .

Máté Evangéliumában ez áll.

„Kérjetek, és adatik nektek,
keressetek, és találtok,
zörgessetek, és megnyittatik nektek.”
(Máté evangéliuma 7,7)

A mi szeretet Atyánk , betölti minden szükségletet . Csak hinni kell testvérek ! Ámen !

De mutatok egy felvételt , ha nem sértek meg senkit , honnan is vagyok , hol is élünk .!

http://www.youtube.com/watch?v=G7QItmr2eCE#ws

Ez a film  , most készült ! Ha valaki megbotránkozik , kérem az Admint , törölje !! Hm.. Hát igen , testvérek innen vagyok sajnos ! Itt élek a minden napokban ! Nehéz ! De oltalmam , oltalmunk az URR !
Nehéz szavakban önteni , amit érzek testvérek . Nincs is erre szó !  Mi még  , ebben a mélységben nem vagyunk !
De ha , mi hamarabb nem kapunk munkát . Akkor sajnos  , mi is idáig süllyedünk ! Kérlek Imátkozzatok értünk testvérek ! Köszönöm  a figyelmet  Attila  :2smitten:
Drága  Attila!
Köszönöm  a videót. Megrázó volt. De az Úr a ti oltalmatok és hajlékotok. Embert próbáló idők ezek, de az Úr nem hagy el Titeket és egyikünket sem soha.
Imádkozom értetek Testvéreim és a falutokban élő emberekért.
Az Úr áldjon és őrizzen meg Titeket.
Szeretettel.
Edit
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3846 Dátum: 2011 Október 10, 10:53:39 »
Áldott szép napot mindenkinek .

 Testvérek , bekel látnunk azt , hogy van mit javítanunk az életünk benn . Csak gondolkodjunk el rajta . Hogy hol
 tartunk . Ott tartunk még mindig , hogy felnőtt ember révén , még egyesek , most végzik a 3-4-5-8 osztályt . "

 " Tisztelet a kivétel "

 Kérdezem szeretettel miért ?

 Ott tartunk testvérek jelenleg , hogy az iskolában nem járnak a gyerekek rendszeresen , vagy sehogy sem .!
  Nyilván tudjuk mindnyájan ! Hogy csak így tudunk a Többségi Társadalomban be illeszkedni . Ha teszünk az      asztalra . Mert ha  ,  teszünk az asztalra  , van mit elvenni . De ha nem teszünk , akkor egyértelmű hogy , nincsen
mit elvenni . Nekünk szülőknek , odakel figyelnünk a gyerekeinkre ! Rendszeresen iskolába engedni !
Mert bizony testvérek , hogy az egyik kitörési pont ez ! Mert ha a gyerekeink tanulnak  , Gimnázium  , Érettségi
esetleg , fő Iskola , Egyetemet végeznek . Akkor tanultak , fejletek leszünk . És Illeszkedni tudunk bár mely országban . Nézzétek meg , bár mely nemzetiséget .  GYÁRAIK , ÜZEMEIK , CÉGÜK VAN . Miért testvérek ?
Mert Tanultak ! Ezt gondolom  , egyértelmű ? Tanulnunk és tanulnunk kell  testvéreim ez a megoldás !

Az Evangéliumról néhány szót  .  Fontos az hogy az Evangéliumot  , be engedjük az otthonainkban !
Ennek lehet , bármilyen formája . De vigyáznunk kell arra , hogy az amit tanulunk , ne  tév tanítás legyen .
Hisz  , sok válási formát ismerünk világszerte . És vannak  , nagyon sok tév tanítások . Nekünk szigorúan a Bibliára
Isten Igéjére kell alapozni az életünket , és megvizsgálni azokat .  Az én szívem benn , van egy nagyon kedves
Evangelizáció . Egy nagyon kedves Pásztoré . De ezt ,  meg is szeretném mutatni nektek .

http://www.youtube.com/watch?v=Bpe8rkTVCOw#

Nos testvérek , engedjétek ezeket a csodás embereket , közétek ! Mert áldásos a szolgálatuk !

Szeretettel meg kérem a kedves Antee , nyisa meg ezt nekem . Mert sajnos nem tudom !
Csodálatos videó!Dicsőség az Úrnak!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3847 Dátum: 2011 Október 10, 11:08:04 »
Áldott szép napot mindenkinek .

 Testvérek , bekel látnunk azt , hogy van mit javítanunk az életünk benn . Csak gondolkodjunk el rajta . Hogy hol
 tartunk . Ott tartunk még mindig , hogy felnőtt ember révén , még egyesek , most végzik a 3-4-5-8 osztályt . null

 null Tisztelet a kivétel null

 Kérdezem szeretettel miért ?

 Ott tartunk testvérek jelenleg , hogy az iskolában nem járnak a gyerekek rendszeresen , vagy sehogy sem .!
  Nyilván tudjuk mindnyájan ! Hogy csak így tudunk a Többségi Társadalomban be illeszkedni . Ha teszünk az      asztalra . Mert ha  ,  teszünk az asztalra  , van mit elvenni . De ha nem teszünk , akkor egyértelmű hogy , nincsen
mit elvenni . Nekünk szülőknek , odakel figyelnünk a gyerekeinkre ! Rendszeresen iskolába engedni !
Mert bizony testvérek , hogy az egyik kitörési pont ez ! Mert ha a gyerekeink tanulnak  , Gimnázium  , Érettségi
esetleg , fő Iskola , Egyetemet végeznek . Akkor tanultak , fejletek leszünk . És Illeszkedni tudunk bár mely országban . Nézzétek meg , bár mely nemzetiséget .  GYÁRAIK , ÜZEMEIK , CÉGÜK VAN . Miért testvérek ?
Mert Tanultak ! Ezt gondolom  , egyértelmű ? Tanulnunk és tanulnunk kell  testvéreim ez a megoldás !

Az Evangéliumról néhány szót  .  Fontos az hogy az Evangéliumot  , be engedjük az otthonainkban !
Ennek lehet , bármilyen formája . De vigyáznunk kell arra , hogy az amit tanulunk , ne  tév tanítás legyen .
Hisz  , sok válási formát ismerünk világszerte . És vannak  , nagyon sok tév tanítások . Nekünk szigorúan a Bibliára
Isten Igéjére kell alapozni az életünket , és megvizsgálni azokat .  Az én szívem benn , van egy nagyon kedves
Evangelizáció . Egy nagyon kedves Pásztoré . De ezt ,  meg is szeretném mutatni nektek .

http://www.youtube.com/watch?v=Bpe8rkTVCOw#

Nos testvérek , engedjétek ezeket a csodás embereket , közétek ! Mert áldásos a szolgálatuk !

Szeretettel meg kérem a kedves Antee , nyisa meg ezt nekem . Mert sajnos nem tudom !


 

Szia. :05:
Jol ertem Testverem, topicot szeretnel nyitni? Ha igen, milyen cimmel?


Aldjon az Ur!
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3848 Dátum: 2011 Október 10, 11:19:12 »
Áldjon az ÚR Jézus Kedves Testvérünk  Antee . Nem szeretnék topikot nyitni . A Yutubra értetem . Az Evangelizációra .

Köszönöm a figyelmet és mindenkitöl a választ is . Legyetek Áldottak Attila  :2smitten:

De ha kedves vezetőség elhelyezi , más topikban . Az sem baj ? Biztos más is szeretné ezt a topikot  igénybe venni .


http://www.youtube.com/watch?v=Bpe8rkTVCOw#

Erre gondoltam Megnyitni  Köszönöm .

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3849 Dátum: 2011 Október 10, 11:47:26 »
 Beszélgetés az Örvény című film rendezőjével .

http://www.youtube.com/watch?v=n36VRB3d2tY#


Karola

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3850 Dátum: 2011 Október 10, 15:29:17 »
Vágjunk a közepébe!

A romák különböző nyelvezetű és szokású népcsoport, amely kisebb nagyobb mértékben eltér a befogadó országkultúrájától, sőt a legtöbb esetben teljesen elkülönülnek a „nem romáktól”. A romáknak is vannak csoportjaik, akik eltérnek egymástól a szokásokban, nyelvekben, hagyományokban.

Magyarországon 6 csoportjuk van: magyar, oláh, beás, kárpáti , szintó és román cigányok. A magyar és kárpáti cigányok összefoglaló neve a romungrók. Bár a „cigány” szó általában negatív jelentést hordoz, de már egyre több helyen elfogadott, a médiában is már használják, illetve a romák is elfogadják, sőt vállalják. Szervezetek nevében is benne él: Országos Cigány Önkormányzat.

A jelenlegi statisztikai adatok szerint 400 ezer körül van a romák népességszáma, de a Központi Statisztikai Hivatal szerint 2050-re akár egymillióra is növekedhet a számuk, ami azt jelenti, hogy a lakosság 10 %-át fogják képviselni.

A romák a világ számos részén megtalálhatóak, mivel vándornép. Legnagyobb számban Közép-Európában és Kelet-Európában laknak. Becsült számuk 8 millió körül van Európában. Erre a számra nincsen pontos adat, van ahol 10 milliót és van ahol 8 milliónál kevesebbet becsülnek. Romániában 1,5 – 2 millió roma van, Lengyelországban nagyon keveset, körülbelül 60 ezret tartanak számon.
Származásuk

Indiából vándoroltak leginkább Kelet-Európába.

Náluk a család-centrikus viselkedés természetes. A beteg, védtelen családtagért mindet megtesznek Egymással nagyon becsületesek. Tiszteletben tartják egymás kapcsolatait és építik azokat .  I

Nem elérhető karola

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 471
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3851 Dátum: 2011 Október 10, 15:32:02 »
A magyarországi cigányság zenei hagyománya

1905-től fordulópont következett be a magyar művelődéstörténetben. Kodály és Bartók hiteles népzene-kutatói munkássága, melyben tisztázódik a magyar népzene és a cigány népzene kérdéskomplexuma. A közvélemény ugyanis a cigányzenét tekintette a magyar népzenének, természetesen meghamisítva ezzel a magyar és cigány zenefolklórt.

Addig senki sem próbálta meg kielemezni a szókincs és nyelvtani különbségeket, illetve összehasonlítani. Sajnos elég sokáig tartott ez a tévhit, még a műveltebb rétegek között is.

A cigányság zenei szerepéről már 1489-ből is van említés, de a 18. századig csak elszórt adatokat találunk. A romák zenei szereplése is elég csekély számot mutat, hiszen arányuk mindössze 6%.
„Szinte felmerül a kérdés, vajon a cigányok zenei stílusa nem az úri rétegek osztályából származik-e?” -írta Bartók Béla 1932-ben.

A magyar zenefolklór gyűjtését Vikár Béla kezdte el fonográf felvétellel 1895-ben, de mivel nem volt zenész, ezért nem igazán tudta megfelelően rendszerezni a gyűjteményét. Az igazi tudományos kutatást Kodály és Bartók kezdte el még 1905-ben. Elkezdték összeszedni az addig ismeretes anyagokat és összehasonlították más népek zenéjével. Hamarosan meg tudták fogalmazni a magyar és a cigány zene döntő különbségeit.

1912-14 között 105 cigány dallamot gyűjtöttek a történelmi Magyarország területén. Mi lett az elemzés eredménye? Elsősorban cigány dalnak kell tekinteni minden saját nyelven, illetve a környezettől eltérő nyelven. Másodsorban azokat is annak kell tekinteni, amelyeket bár nem az ő nyelvükön írtak, mégis magukénak tartják, és ezt a környezetük is elismeri. Bár lehet benne a környezethez hasonló sajátosság, mégis ami lényeges különbözik az a pergetés, bizonyos dallamsorzáró motívumok és jellegzetes hangszínhatások.

Kodály és Bartók után rengetegen elkezdtek foglalkozni a témával, azonban jelentőseben Cseki Sándor és Imre volt, akik 614 dallamot szereztek 1942-ben és javarészt fonográfra rögzítve.

Ettől kezdve megindul szinte tömegesen a a romák népzenei kultúrája iránti érdeklődés, tévében, rádióban, lakodalmakban kezdik el játszani, már-már magukénak tekintve a magyarok. Bár az érdeklődés nem szenved hiányt, mégis nem mondható tudományosan rendezettnek, hiszen kevés szakember foglalkozik még manapság is vele. Legalább 4-5 szakember kéne, akik 2-3 év alatt összegyűjtenék, rendeznék a cigány zenét, ami még máig sem készült el.

A legfelszereltebb anyaggal Magyarországon a Magyar Tudományos Zeneakadémia rendelkezik.

Köszönöm hogy  , meg hallgattatok . Áldott fórumozást továbbra is .

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3852 Dátum: 2011 Október 10, 18:17:22 »
Köszönjük Testvérem az információkat! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3853 Dátum: 2011 Október 10, 19:40:03 »
3851. hozzászólás kapcsán.

http://www.youtube.com/watch?v=mx7h99esPjQ#

Az egyik kedvenc Nótám!  :2smitten: :044:

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Beszélgessünk szabadon
« Válasz #3854 Dátum: 2011 Október 10, 19:53:07 »
Nekem pedig ez tetszik nagyon:

Rontó Attila: Osse Shalom

http://www.youtube.com/watch?v=CujfrZhDPJM#

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10