Szerző Téma: Abortus - magzatemberkék  (Megtekintve 33447 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #75 Dátum: 2011 Augusztus 01, 07:12:30 »
Teljesen megértem,amit éreztél.Sajnos én is tapasztaltam ezt,amikor  a kislányom született.Persze voltak,akik sírtak.Ugyanis az anyukák is ott feküdtek és az újszülötteket behozták hozzánk.De olyanok is voltak,akik úgy viselkedtek,mintha csak egy szemölcsöt vetettek volna le.
Borzasztóan éreztem magam.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #76 Dátum: 2011 Augusztus 10, 14:07:12 »
Az élet győz!

Terhes maradt az abortusz ellenére
2011.08.10. 6:00
Címkék: Center, abortusz, szülés

Pár napja röppent fel a hír, hogy egy budapesti kórházban egy tízhetes terhesen abortuszon átesett nő a beavatkozás ellenére várandós maradt. „Előfordul az ilyesmi” – – summázta állítólag a nőgyógyász az esetet.
 

A Fox News amerikai hírtelevízió orvos-szakértője szerint az ehhez hasonló esetek valóban ismertek. Főleg a terhesség korai, hatodik, hetedik vagy nyolcadik hetében elvégzett abortuszok során fordul néha elő, hogy a magzat erősebben kapaszkodik, mint azt bárki is gondolná.

A most már öt hónapos terhes nő sajtóhírek szerint azért döntött a férjével az abortusz mellett, mert nincs saját lakásuk, a családfő munkanélküli és a három éves kislányukat a nagymama házában nevelik.

A nőnek a műtét után ugyan feltűnt, hogy nem menstruál, de nem fordult orvoshoz, mert más terhességre utaló jelet nem vett észre magán. Amíg a 20. hét körül el nem kezdett rugdosni a kicsi.

A család az abortusz okozta esetleges károsodás, testi fogyatékosság kockázata ellenére úgy döntött, hogy megtartják a babát. Az ultrahang szerint a baba egyébként a korának megfelelően fejlődik, és a súlya is megfelelő.

A kórház vizsgálódik az eset miatt, de a szülőknek, ha perelnének az ügy miatt, nem sok esélyük van nyerni. A Legfelsőbb Bíróság egy korábbi állásfoglalása szerint ugyanis „a gyerek létezését, felnevelésének költségeit, sem jogi, sem társadalmi, sem erkölcsi értelemben nem lehet hátránynak tekinteni. A terhességből megszülető egészséges gyermek és a már meglévő gyermek mellé történő megérkezése és a vele kapcsolatos teendők a szabadidő korlátozottsága személyiségük értékminőségét nem csökkenti, ezeket a körülményeket egy nem vagyoni kárpótlásnál nem lehet figyelembe venni”.

Angliában viszont – peren kívüli megegyezés formájában a hibázó orvostól – közel 15 000 euró kártérítést is kapott már olyan nő, akinek ikrei egyike túlélte a műtéti beavatkozást.

2001-ben a szigetországban esett teherbe 16 évesen egy lány, akinek ikerterhességét nem teljesen szakították meg. Egy kislánya született a beavatkozás ellenére. Szintén Angliában 2008-ban is született egy kisfiú, aki nyolchetes magzatként túlélt egy abortuszt. Ő védekezés ellenére fogant és testvérei súlyos, örökletes vesebaja miatt nem vállalták volna szülei. Szerencsére a kicsi vesekárosodása végül enyhébb lett, mint testvérei baja.

Hasonló, de mégis más esetről számoltak be a sajtóban 2009-ben is. Akkor egy Szatmárnémetibe való fiatal nő 5 hetes terhesen vérezni kezdett. Spontán vetélést állapítottak meg nála, majd műszeresen befejezték a terhességét. Illetve nem fejezték be. Nem sokkal később ugyanis a nő erősen vérezni kezdett, és ekkor kiderült, hogy még mindig terhes, de vélhetőleg a korábban elvégzett abortuszkísérlet miatt egy vérömleny keletkezett a magzat mellett. A baba végül egészségesen világra jött. Ez az eset még durvább, mint a fentiek, hiszen ha sikerült volna a beavatkozás, egy várt magzatot abortál el így egy kutyaütő orvos. Szerencséjükre azonban „előfordul az ilyesmi”.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Eva0712

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 50
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #77 Dátum: 2011 Augusztus 10, 14:13:53 »
De jó. hogy Isten ilyen esetekben is jelen van és nem engedi meghalni a csöppnyi kis életeket!  :2angel: :2smitten:
Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy! Ézs. 43,1

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #78 Dátum: 2011 Augusztus 10, 14:55:23 »
Öröm volt ewzt olvasni, Irma.
Olyan csodálatos az Úr! nem engedte, hogy elvesszen ez a két kis emberke. és még arra is vigyázott, hogy épségben születhessenek meg.
Tényleg, a megtért keresztények mit szólnak az örökbefogadáshoz...?
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #79 Dátum: 2011 Augusztus 10, 20:34:21 »
Azt nem tudom, hogy a többi keresztény mit szól hozzá, de azt elmondhatom, hogy én mit szólok hozzá:

Engem két és féléves koromban örökbefogadott két csodálatos ember. Akik nem csak a nevüket adták egy névtelenül, szégyenbe született gyermeknek, hanem otthon is adtak. Ezentúl megismertettek az ő saját szeretetükön túl a hit alapjaival, a Mindenható Isten végtelen szeretetével, Jézus Krisztus kegyelmével. Tehát aki engem kérdez, annak azt mondhatom, hogy Isten áldja meg azokat, akik ilyen nagyon nem kivánt gyermekeknek kitárják a szívüket. Isten csodálatos szeretete az ha valaki be tud fogadni egy kisgyermeket.

De az én személyes tapasztalatomon túl is elmondhatom, hogy ismerőseim közül többen cselekedték meg ezt a dolgot - volt hogy még hálát sem kaptak érte - és mégis hálásak Istennek, hogy ilyenformán ők is szülőkké válhattak.
Szerintem nagyon nagy dolog, amikor a gyermektelen szülők családosokká, a szülők nélküli gyermekek pedig "édes" gyermekké válhatnak. Ez Isten különleges gondoskodása olyanok számára, akik más módon nem élhetik át a "család" örömét.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #80 Dátum: 2011 Augusztus 10, 21:01:57 »

 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #81 Dátum: 2011 Augusztus 10, 21:04:06 »

Isten áldja meg őket és minden olyan embert,aki befogad egy kisgyermeket.Örülök,drága Irma,hogy ilyen kedves szerető  nevelő szülőket kaptál az Úrtól.Igazából szülőknek mondanám őket,még ha nem is vér szerint azok.Én is ismerek egy házaspárt,aki már két gyermeket fogadott örökbe.
Isten olyan jó!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #82 Dátum: 2011 Augusztus 10, 21:17:09 »
Drága Ditte!

Nekem ők az édes szüleim! Már az Úrnál vannak, de emlékük örökre velem marad, és az a drága Ige ismeret, amit rajtuk keresztül kaptam, még az örökkévalóságba is elkisér!

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #83 Dátum: 2011 Augusztus 10, 21:25:14 »
Igen!!Valóban azok!Jó a mi Urunk,hogy ilyen kedves szülőket adott neked.
 :037: :057:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Emike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #84 Dátum: 2011 Augusztus 11, 15:04:04 »
Irma, nagyon jó volt olvasni, ahogy a szüleidről írtál. Remélem a lányainknak mi is jó szülei leszünk.
Nem tudtam, hogy ide a hozzászólásba, hogy kell képet beszúrni, ezért az avataromba tettem, amit mutatni szeretnék nektek. Amikor még csak álmodoztam róla, hogy milyen jó lenne, ha gyerekem lehetne megláttam ezt a képet és az alá írt igét. Elmentettem magamnak, és gyakran nézegettem, ilyen csodálatos kislányra vágytam, de igazán még kérni sem mertem, nem hittem el, hogy velem ilyen csoda megtörténhet. Aztán mégiscsak elkezdődtek a csodák sorozatban: a férjem örömmel támogatta az örökbefogadás ötletét, elindítottuk az örökbefogadási eljárást, és másfél év múlva megszületett a nagylányom :05:. Isten az eredetileg még kimondani sem mert vágyamat nemcsak teljesítette, hanem kétszerannyit adott. Két évvel később megszületett a kicsi lányom is :05: Most 8 és 6 évesek, gyönyörűek, elevenek, okosak, ők a gyülekezet kis kedvecei  :063: És pont úgy néznek ki, mint az a kislány a képen  :109: Torockó ismeri őket, tanusíthatja :afro: , igaz Klári?

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #85 Dátum: 2011 Augusztus 11, 15:30:29 »
Dicsőség az Úrnak!!!Jó az Úr!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #86 Dátum: 2011 Augusztus 11, 15:48:06 »
Drága Emike!

Isten áldása nyugodjon meg rajtatok!  :026:
Az biztos, hogy aki befogad egy ilyen kisgyermeket, azt az Úr megáldja, és ti kétszeresen is áldottak vagytok! :016:
Milyen jó, hogy Isten késszé tett titeket erre, és igy ti is átélhetitek milyen jó szülőnek lenni! :01:
Ez áldás nektek, és áldás a lányaitoknak is! Áradjon Isten éltető szeretete növekedésükre! :030:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #87 Dátum: 2011 Augusztus 12, 05:50:13 »
Igaz bizony!!!
értelmesek, szépek, igazi kis huncutok, akik tudják, hogy ők anya és apa szíyből fogadott gyerekei. Nincs bennük harag az iránt, aki a pocakjában hordta ki őket ,  tudják, hogy test szerint ő az anyjuk, de számukra az ÉDESANYA-ÉDESAPA fogalma Emikében és a férjében teljesedik be,  ugyanúgy a nagyszülők is a szüleik szülei. Nincs előttük titkolódzás, csak egyszerű és őszinte, szívből fakadó szeretet, ami körülveszi őket, és amit viszonoznak is.  Boldog, kiegyensúlyozott kis koboldok...

A vér szerinti anyának hála, hogy nem lettek elpusztítva még magzat korukban, ezzel lehetőséget kapva az életre, Isten dicsőségére.

Csak tisztelni tudom azokat az embereket, akik ilyen kis magukra maradt csemetéket örökbefogadnak.
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #88 Dátum: 2011 Augusztus 25, 12:03:39 »
Olaszok és magyarok. Politikusok. Katolikusok. Életvédők. Mi a közös bennük? Abortuszellenesek.

Carlo Casini, az Európai Parlament Alkotmányügyi Bizottságának elnöke (és egyben az olasz életvédő mozgalom elnöke) nemrég bejelentette, hogy az a céljuk, hogy az Európai Chartában feltüntetett alapvető jogok között szerepeljen, hogy a fogantatás pillanatában veszi kezdetét az élethez való jog. Ennek érdekében egymillió aláírást szeretnének gyűjteni. Ha ez sikerül, benyújtják a petíciót, amelyben kérik: minden megfogant gyermeknek joga legyen megszületni. Ez az egymillió aláírás kell ahhoz, hogy az Európai Bizottság garantálja az élethez való jogot a fogantatástól kezdve.

A Lisszaboni Szerződés ugyanis 2012 áprilisától lehetővé teszi, hogy legalább egymillió európai állampolgár kérhesse az Európai Bizottságtól egy új jogszabály bevezetését. A Bizottságnak kötelessége, hogy választ adjon a javaslattevőknek.

Casini véleménye szerint fel kell ébreszteni az emberek lelkiismeretét, hogy ne törődjenek bele az élet ellen elkövetett erőszakosságokba, ne szemléljék azokat érdektelen nyugalommal. „Be kell teljesíteni, tökéletességre kell juttatni azt a történelmi folyamatot, amely az egyenlőség és az emberi méltóság nevében felszabadította a rabszolgákat, felemelte a négereket” – hangsúlyozta. Hozzátette: „Energiát kell adni Európának a valódi polgári és erkölcsi megújulás érdekében. Eredetileg alapító atyáinak gondolatai értelmében az Unió nem csupán gazdasági-monetáris egység kell, hogy legyen.” Felhívta a figyelmet arra, hogy az emberi méltóság tiszteletén és előmozdításán, az emberi jogokon, az egyenlőségen alapuló Európa gondolata erőteljesen jelen van az uniós alapjogokban, az uniós intézmények szabályzatában – írta a Zenit hírügynökség.

A magyar Alaptörvény készítése során is sok port felkavaró kérdés (mely végül tompított verzióban került be januártól hatályos alkotmányunkba) nagy vitát generált.  Az elképzelés az életnek a fogantatástól való védelméről ugyanis teljes abortusztilalmat jelentene.

Reméljük, ha össze is gyűlik az egymillió aláírás a petícióhoz, az Európai Bizottság gyors és határozott választ ad az abortusztilalmat kezdeményezőknek. Mondjuk azt: nem.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Abortus - magzatemberkék
« Válasz #89 Dátum: 2011 Augusztus 25, 12:53:35 »
Romániában volt egy ilyen törvény. Sok elhagyott árvát eredményezett. ahogy a gyilkosságot a rablást nem lehet törvényel tiltani az abortuszt sem lehet,
De amit meg lehet tenni hogy az emberek az abortuszt ne tekintsék fogamzásgátló módszernek. Ne támogassa az állam olyan embereknél akiknél már a 2. vagy a 3 abortusz van. Az ilyen embereknél komoly pénzbírságot és költségmegfizetést írnék elő, ha másban nem is de legalább a pénztárcáján érezze az abortusz súlyát!
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17